23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

MÉDIA: Jak v Respektu zacházejí s čísly IV.

Jiří Sobota přináší v Respektu zajímavé informace k současným americkým nepokojům a snaží se i o vyvážený přístup. V klíčové fázi se bohužel autor uchyluje k selektivnímu výběru faktů, aby odpovídaly zvolenému jednostrannému narativu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouk 10.7.2020 16:50

Blbci jsou v každém národů a neúspěšní aktivní blbci, aby se prosadili, toho zase moc na výběr nemají. V různorodé spolecnosti jsou jako terč, ti druzí... Když se najdou mezi menšinami úspěšní, jsou terčem i ony. V USA jsou to pracovití Korejci, kterým černá, rádoby potlačována menšina, ničí obchody.. U nás jsou zase úspěšní, pracovití Vietnamci... Jak začínali? V dešti ve stánku s deštníkem. Nikdo jim neposouval startovací čáru, dotacemi a výhodami... Osobně, výhody, které upřednostňují líného, oproti pracovitemu, jsou velikým zlem... Naštěstí, ten, kdo má zájem pracovat se uchytí všude. Až začnou utíkat jinam, tak to bude veleproblem, protože ti neúspěšní jsou plni frustrace a neváhají být agresivni... Není to o barvě kůže, je to o přístupu k životu... Někdo si zvykl, že mu jiní připraví pečené holuby až do huby a místo, aby byl vděčný, tak plive na toho, kdo ho živí.... Svoje děti učí jen brát zadarmo... dokud se to trpí, je to i naše chyba... Nejlíp, zrušit podpory těm, co jsou zdraví a mohou pracovat a zároveň zvětšit věznice pro ty, co to nepochopí... Dávky, nezbytné k přežití už vypočítaly generace odborníků na výživu... Cigarety a alkohol v tom určitě nejsou

T. Hraj 10.7.2020 13:40

K těm statistikám ještě: Ben Shapiro (konzervativní speaker) uvádí, že černoch vyrostlý v kompletní rodině je statisticky úspěšnější (příjmově výš) než běloch z nekompletní rodiny. Rodinné zázemí je tedy důležitějším faktorem a predikátorem úspěšnosti než barva kůže.

J. Kanioková 10.7.2020 16:20

Přesně !

V. Braun 10.7.2020 3:05

První "díl" o číslech v Respektu jsem si přečetl se zájmem. Byl postaven na faktech, a byť jsem je neověřoval tak takový přístup uznávám. Ovšem tento díl? Autor přešel od diskuse faktů k názorům o tom, co měli nebo neměli autoři článku v Respektu do článku napsat. Tak jistě, na to mohou být názory různé, ale s názvem "jak v Respektu zacházejí s čísly" to nemá absolutně nic společného.

P. Han 10.7.2020 6:07

Ze zacházení s čísly a s fakty vycházejí názory. Vemte ten seriál znovu od začátku.

V. Braun 10.7.2020 6:34

Nic proti, ale stále tvrdím, že téma posledního článku nemá s nadpisem nic společného, protože názory na to, co v článku být mělo nebo nemělo, například rozpady rodin, je již dávno mimo téma o přesnosti uvedených čísel a zacházení s nimi.