26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

MÉDIA: Experti varují...

Onehdy jsem po ránu poslouchal pořad na veřejnoprávním rozhlase, kde experti říkali, že Češi věnují málo času nácviku „vlídné asertivity“, dále pak v ten samý den okolo poledne upozorňovala specialistka na komerční televizní stanici, že lidé v Česku zanedbávají prevenci popálenin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 15.7.2018 9:08

Experti bez znalosti teorie spontánního řádu aspoň obecného,

natož spontánního řádu lidského světa, jděte do háje, popletové... Dzp.

J. Jurax 14.7.2018 13:21

Inu, experti varují, že lidi popřávajíce sluchu expertům hloupnou ...

L. Novák 14.7.2018 18:48

Re:

Obávám se, že "lidi hloupnou" i bez expertů... :-P

J. Jurax 15.7.2018 11:10

Experti jsou taky lidi ...

J. Kanioková 14.7.2018 11:15

Bezva ... 1***

D. Stirský 14.7.2018 10:41

Spí by to chtělo nějaké

nařízení a nebo alespoň směrnici EU. A založit úřad pro dohled nad mírou zanedbávání.

P. Klíma 14.7.2018 10:35

Osvěžující nadhled nad každodenním pinožením, děkuji 👍

J. Svoboda 14.7.2018 10:19

To je "humor" z tepla, že?

Z. Lapil 14.7.2018 9:59

A já si zakritizuju

Myšlenka dobrá, ale kdyby byl článek poloviční ne-li třetinový, člověk by ve třetině až polovině nepřišel na to, že to bude už furt stejný.

Taky by to chtělo nějakou slušnou pointu. Ať se na mě nikdo nezlobí - návrh parlamentu na 50tihodinový týden mě ani nepřekvapil, ani nepobavil. A to mi doma říkaj, že jsem "odporně pozitivní".

F. Houžňák 14.7.2018 14:56

Kdyby lid zvolil Drahoše za presidenta,

tak by to všechno president Drahoš, slušný (dle svého vlastního hodnocení) člověk, vyřešil obratem ruky. Nemyslíte? Když jste tak pozitivní.

P. Lenc 14.7.2018 9:40

DÍK!

Zasmál jsem se, ale poněkud smutně.Ještě jednou dík!

K. Janyška 14.7.2018 9:12

Dobroserství nových zvrácených ročníků, vyprodukovaných

zvráceným a zcela zmatečným školským systémem nezná mezí... Dzp.

-----------------------------------------------------------------

CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Vzděláním je to, co se dostane do hlav dětí, studentů a ostatních lidí, z platných informací o světě, přičemž je úplně jedno odkud. Není nic tragičtějšího, než tzv. vzdělání informacemi irelevantními.

Z hlediska oborových znalostí a rozšiřovaných technických informací není problém tak velký. Všichni souhlasí s tím, že jedna a jedna jsou dvě a suma dalších takových a daleko složitějších vědomostí je přijímaná všemi jako samozřejmost a je to tak logické a v pořádku, pokud tedy nemluvíme o technice a strategii vyučování. Jsou to vědecky podložené a šířené poznatky a zkouší se z nich.

K. Janyška 14.7.2018 9:12

Re: Dobroserství nových zvrácených ročníků, vyprodukovaných

Avšak z hlediska předání informací vyššího řádu, tedy vědění o lidském světě a principech, na kterých vyrostl a stojí je situce tristní a právě obrácená, než by měla být.

Žákům, studentům a ostatním je vtloukáno do hlav, že lidský svět je organizací ovládanou lidmi a veškeré školní snažení je směrováno k tomu, aby do takového světa byli připraveni vstoupit a uměli se v něm pohybovat. Jenže takový svět neexistuje.

Věc se má úplně obráceně. Lidský svět je totiž spontánním řádem lidské interakce, tedy je řízený spontánními silami a to je jedinou možností přežití lidstva. A to je tak neuvěřitelné a složité, že to lidi nejsou schopni vůbec bez předpřípravy pochopit. A na školách neprobíhá ani ta. Nejsou učitelé a dokonce ani učitelé učitelů, tedy profesoři vysokých škol, kteří by takovému paradoxu rozuměli.

Celou velmi složitou problematiku však popisuje na vědecké, a jen na vědecké, bázi tzv. kompozitivní teorie, tedy suma informací, navzájem provázaných a neodporujících si, získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná kniha Kontrarevoluce vědy myslitele myslitelů, nositele Nobelovy ceny. A.F Hayeka. Dzp.

P. Grigar 14.7.2018 22:23

Re: Dobroserství nových zvrácených ročníků, vyprodukovaných

...amen.

V. Hanus 14.7.2018 8:31

Také bych upozornil na naše školství,

kde se je podle expertů časově nedoceněna matematika, výuka jazyků, tělocvik, fyzika, výuka lásky k EU, výuka finanční gramotnosti, výuka ekologie ....

M. Těhanová 14.7.2018 8:24

Dá se říci,

že dnešní doba se dá nazvat dobou reklamy a kampaní, které se snaží nás naučit, jak máme správně žít.

Sami, dle vlastního rozumu bychom to neuměli, proto potřebujeme tyto hodné "experty".

M. Mikulec 14.7.2018 8:21

Skvele,

Dobre me to pobavilo. Jak jsme postupne institucim odevzdali pravomoce, jedinec smi velmi malo, proto se stava pasivnim. Vsimneme si, jak a jestli se lide staraji o sve zdravi. Nevedi jak, instituce zdravotni pece vi vsechno nejlip, tak na to lide spolehaji. Institucim vychovnym a vzdelavacim odevzdame sve deti. Mam radost, ze ten pokus odevzdat i dvoulete deticky institucim nevysel.

F. Žůrek 14.7.2018 5:09

Děkuji za článek. "Mít se dobře není dobře".

Trošku to ještě rozvedu:

Mít se pořád jen dobře, nemít žádné starosti ani problémy, ale potom nám se začnou potažmo vytrácet potřebné DOBRÉ LIDSKÉ VLASTNOSTI. Následně se vytrácí ODPOVĚDNOST. Potažmo se vytrácí úcta, autorita, (i správná víra), morálka a žijeme již ve falešné společnosti. Asi jako po 21. srpnu 1968, když bych to řekl také názorně. Navzájem se podvádíme.

Potom se nikdo ani nedivte tomu, co se odehrává v Poslanecké sněmovně třeba v souvislosti s vládou. Nějaká slušnost? (O poctivosti vůbec již nemlvme!) To ponechme jen těm podřadným lidem (hlupákům), kteří ještě trochu poctivě pracují.

Lepší je být JUDr. než být třeba dobrým řemeslníkem. Ano, jde o inflaci etiky a jde o úpadek společnosti. Zákonů přehrešel, ale obecně se na zákony ani mnoho nedbá.

Jde o ztrátu "selského rozumu", kdy dříve sedlák dobře věděl, jak je to nesnadné, aby se jemu něco urodilo.

O. Zuckerová 14.7.2018 0:19

Krásný článek!

Inspiroval mne k tomu, abych šla do sebe. A důkladně, hluboko! Jen aby mne pak jeskyňáři našli!