19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

MÉDIA: ČT opět manipuluje o směrnici o zbraních

Česká televize v pořadu Reportéři ČT odvysílala 5. 6. 2017 reportáž Jiřího Lechtiny o zbraňové směrnici EU. Celý pořad uvedla na svém webu a v upoutávkách jasným soudem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 13.6.2017 19:29

Evropské absurdity

Bruselská parta a pár zkorumpovaných politiků musí zničit to co naši předci vybudovali po staletí.Co je k tomu vede nevím,ale vím že musí být odstraněni a potrestáni.Nyní když už začínají být občané naštvaní a hrozí nebezpečí,že by vyvolená parta mohla přijít k úhoně,tak se rychle musí vybudovat evropská armáda.Čemu asi bude sloužit? Vždyť máme NATO.Zkusím typnout.Ochrana papalášů před rozzuřenými normálními lidmi.A možná,že v té armádě budou i nějací migranti.A ti by se s námi už nemazali vůbec.

P. Vaňura 13.6.2017 16:47

Diktatura může udělat leccos, jedno ale udělat nemůže!

Nemůže dovolit občanům, aby vlastnili pušku! (c) George Orwell

K. Krejčů 13.6.2017 13:29

Je to celé na hlavu postavené,

zatímco u nás jsou (nebo budou) některé zbraně nelegální, o 1000 km dál (ve Švýcarsku) je automatická zbraň v domácnosti celkem běžnou věcí - a nějak jsem nezachytil, že by se tam obyvatelé hromadně vraždili mezi sebou. Jiné země (Nový Zéland) více omezují krátké zbraně (pistole), zatímco dlouhé (pušky, i samonabíjecí) jsou dostupné téměř volně a prakticky se neregistrují - a vzájemné vraždění zde přesto nenastává. Nebude to - jak napsal Jan Werich - podobné s tím uvázaným psem? Nedívají se některé evropské vlády na své občany trochu jako na "sprosté podezřelé"? Ale stát přece nepatří vládě, je občanů. My po 40 ti letech komunismu jsme ochotni náš zbrojní zákon považovat snad i za liberální - ve skutečnosti je i tak dost omezující. Ale nestěžujme si - jsou podstatně horší země. Ale platí pravidlo - chceš - li mír, připravuj válku (přeneseně - ozbroj se).

S. Donát 13.6.2017 13:39

Re: Je to celé na hlavu postavené,

Zákon o zbraních je sice do jisté míry svazující, ale když to srovnáte se zbytkem Evropy, můžeme doslova jásat. O podmínkách střelců v ČR si můžou třeba ve Francii, Německu, nebo v Británii nechat zdát...

S. Petr 13.6.2017 14:38

Re: Je to celé na hlavu postavené,

Ano to máte pravdu. Na druhou stranu Německo,Francie nebo Británie si může nechat zdát o našich bezpečných městech. Kdo jde tedy to správnou cestou?

M. Prokop 13.6.2017 15:08

Re: Je to celé na hlavu postavené,

My, co se týče zbraní.

Bezpečnost ve městech souvisí spíš s "čmoudy".

P. Vaňura 13.6.2017 16:44

Kolik si myslíte, že by takový čmoud dokázal ve městech

Divokého západu, kde je ozbrojen každý, i štětky nosily v kabelce malý Smith&Wesson? Vystřelil by 1-2x a někdo by ho sejmul. To že v některých městech museli kovbojové při vstupu odevzdávat zbraně, které se jim při odchodu vracely bylo dáno tím, že se tam přijeli ožrat. Toto mělo precedent v Argentině, kde někdy kolem r. 1836 zakázal president Rosas nosit v neděli nože. Nůž nosil gaucho stejně, jako cowboy revolver a v neděli se zpravidla ožral a pak se rvali na nože pro nic za nic!

J. Veselý 13.6.2017 16:04

Re: Je to celé na hlavu postavené,

Švýcaři (ti co prošli vojenskou službou) MOHOU mít doma automatickou zbraň (není to povinnost), ale bez nábojů a zbraň nesmí opustit obydlí bez rozkazu. Krátké zbraně mohou vlastnit téměř bez omezení, ale o nošení si mohou nechat zdát. Proti zbytku Evropy super, ve srovnání s ĆR dost restriktivní.

P. Selinger 13.6.2017 12:29

Kdyby v té hospodě v Uherském Brodě

měl někdo z hostů u sebe pistoli, mohlo by být mrtvých podstatně méně.

A. Alda 13.6.2017 12:12

Česká televize

je protistání ideocentrálou, placenou námi samotnými proti nám a našim dětem.

V. Kotas 13.6.2017 12:37

Re: Česká televize

To víš, spacáková revoluce nese výsledky, Nyní by to chtělo defenestraci !

B. Rameš 13.6.2017 11:40

Abych byl upřímný,

představa, že má kdejaký magor doma ve skříni AK-47, potažmo M16, mě moc klidným nečiní. K osobní obraně mně stačí pistole nebo revolver, na co útočná puška? Budu s ní chodit na koncerty nebo po trzích, kdyby náhodou? To je 3,14čovina.

Pokud chcete bránit svojí zem, je to jistě v pořádku, zaveďme tedy dobrovolnou vojenskou službu, něco jako Národní gardu, ale na profesionální úrovni.

S. Donát 13.6.2017 12:30

Re: Abych byl upřímný,

Magor nedostane zbroják. To za prvé. A za druhé už dnes má spousta lidí doma třeba Sa-58 (včetně mě). Pro účely sportovní, potažmo sběratelské :-). Nevím, co by na tom koho mělo zneklidňovat. No a kdyby náhodou nedejbože šlo do tuhýho, puška by se mohla hodit, že. A ne, nepřeji si zažít takovou situaci, nejspokojenější budu, když budu střílet vždy jen do papíru a popperů.

J. Tachovský 13.6.2017 11:23

To je kriku kvuli nejake smernici

No tak lide budou mit na sebeobranu nelegalni zbrane. Utocnici uz je maji ted a vcelku dobre s tim funguji.

A ze delat neco nelegalniho je spatne ? Neni. Tech omezeni uz je tolik, ze je stejne nikdo ani vsechny nezna a kazdy dela neco proti necemu. Az budou zakony jasne, srozumitelne a platne dlouhodobe, tak ma cenu se jimi zabyvat. Driv je to ztrata casu

S. Donát 13.6.2017 11:24

Re: To je kriku kvuli nejake smernici

Když chcete zbraň denně nosit, je to s nelegální zbraní na houby :-(

J. Tachovský 13.6.2017 11:41

Re: To je kriku kvuli nejake smernici

Kdyz neni videt, tak je to jedno.

S. Donát 13.6.2017 12:27

Re: To je kriku kvuli nejake smernici

A třeba na střelnici je to také jedno?

A. Alda 13.6.2017 12:15

Je-li vše nelegální,

stává se spousta nelegálních činností věcí cti.

Právo a morálka se dostávají do rozporu a konání v souladu s právem je pak mnohy označováno za nemorální, zatím protiprávní činy jsou jako morální veřejností masivně oslavovány a i lupiči se stávají národními hrdiny.

J. Lepka 13.6.2017 10:10

Postrádám jedinou věc,

byl již podán podnět, resp. stížnost na RČT a nakonec i na RRTV? Protože pokud veřejně lže medium jež jsme povinně spolufinancovali právě proto, aby se podobným excesům předešlo a nic se nestalo, dokonce ani po dementi MV, je čas na aktivnější protesty.

A mimochodem, pokud si Kalousek hodlá popularitu získanou odbojem proti Babišovi rozpustit před volbami podobnými bláboly, čeká ho vcelku potupný pád na mrchoviště dějin.

R. Jonák 13.6.2017 9:20

Měl bych jen takovou poznámku

která sice přímo nesouhlasí s tématem článku, ale stála by za úvahu. V článku se píše: "Co je pro ministry a poslance horší: být hlupákem, nebo lhářem?" Neplatí u mnoha z nich ty možnosti obě?

M. Prokop 13.6.2017 9:51

Re: Měl bych jen takovou poznámku

Až bych skoro řekl, že u většiny.

Č. Berka 13.6.2017 9:08

pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

příprava na hybridní válku ( zelené mužíčky)? Vždyť proti "zeleným mužíčkům" stála ukrajinská ARMÁDA... která pak z velké části přešla k Rusům. Pro obranu země nemají zbraně "každý pes jiná ves" s různou municí mizivý význam a mezi lidmi by asi bylo víc obětí "friendly fire", než těch ubráněných. V případě sebevražedných útoků jsou nějaké pistolky na na nic- útočníci klidně napadnou i ozbrojené vojáky a je jim jedno, že zemřou. A v davu se střílet nedá. Čeští milovníci zbraní moc koukají na kovbojky a na Ramba.

T. Hraj 13.6.2017 9:31

Re: pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

Proti zeleným mužíčkům asi opravdu mnoho nezmůžou. Ale pro zneškodnění teroristy nepochybně poslouží. A samozřejmě že i v davu, když nelze jinak (londýnští policisté prý postřelili civilistu, ale celková bilance byla teroristi mrtví, civilista živý).

Článek je ale především o záměrné dezinformaci a použití demagogie s cílem zmenšit naše právo a schopnost individuálně se bránit. Pamatujme si to, až půjdeme k volbám.

M. Prokop 13.6.2017 9:53

"...která pak z velké části přešla k Rusům."

To máte ze Sputniku nebo z Aeronetu?

J. Lepka 13.6.2017 9:56

Re: pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

Se svým, nesmírně podezíravým postojem k životu, jistě ani nepoužíváte dopravní prostředky- těch dopravních nehod v černé kronice, určitě ani nechodíte nakupovat protože vás může napadnout zaběhlý pes nebo splašená tramvaj, o kvalitě nakupovaných produktů zcela jistě máte jasný přehled, takže se jim vyhýbáte. Co vlastně máte ze života? Dštíte jen oheň a síru zpoza klávesnice, ale přitom, jak sám uvádíte, jste pořad na nějž článek reaguje ani neviděl. Hustý !!!

S. Donát 13.6.2017 11:12

Re: pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

Držet a nosit zbraň zvyšuje šance na úspěšné odvrácení útoku, ať už v případě přepadení, nebo třeba toho teroristického útoku. Když jsou útočníci připraveni zemřít, nevidím jediný důvod, proč jim s tím nepomoci, když na to příjde. A nebude potřeba čekat 8 minut, až se dostaví zásahovka.

Jinak považuji právo držet a nosit zbraň za velmi důležité a doufám, že si ho nenecháme vzít.

M. Zdobinský 13.6.2017 11:16

Re: pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

Přesně,děkuji !!!!

M. Zdobinský 13.6.2017 11:12

Re: pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

Nesouhlasím s vámi. V první řadě jde o další plíživé omezení našich práv a svobody. Náš zbrojní zákon patří mezi nejlepší na světě a legálně drženou zbraní je mácháno naprosté minimum trestné činnosti. Zkuste najít nějaký případ,kdy byl spáchán teroristický čin legálně drženou zbraní.

I argument ,že pro obranu země to nemá význam,je zcestný. Minimálně tu bude skupina lidí,kteří se budou schopni bránit a se zbraní zacházet (to není jednoduché a samozřejmé).

A poslední argument,proč se mám nechat nějakým ouřadou z brusele nechat připravit o svůj koníček? Za chvíli zakážou třeba fotbal,víte co je tam úrazů? :-)

J. Veselý 13.6.2017 11:30

Re: pořad jsem neviděl, ale tenhle článek je nesmyslný

Zase jeden z těch, kteří razí zásadu, že nejlepší je nedělat nic a spoléhat na ozbrojené složky státu, které vás ale od útoku neochrání. Je známo, že když jde o vteřiny, je policie na místě za pár minut ...

A co se týká toho střílení v davu, podívejte se na Izrael - kolik životů už zachránil zásah ozbrojeného civila, a ještě jsem neslyšel, že by při nějakém zásahu civilista zastřelil nezúčastněnou osobu. Je to o výcviku. V Izraeli může vlastnit a nosit zbraň jen osoba, která prošla vojenským výcvikem a službou v armádě. To je pravidlo, které Izrael přijal proto, aby nemusel povolovat zbraně arabským spoluobčanům, kteří ovšem v IDF nikdy neslouží. To by to dopadlo ...

U nás vojenskou službu nemáme, civilové trénují ve svém čase a za svoje peníze, a ještě musí poslouchat pacifistické kecy pánů Berků.

F. Navrátil 13.6.2017 9:07

Čt je chybou v systému

Pokud bychom chtěli diskutovat nad každým zmanipulovaným a lživým zpravodajstvím nebo komentářem České televize, pak by se Neviditelný pes udávil. Mnohem jednodušší by bylo, vyzvednout nějaký objektivní pořad České televite. Pokud tam nějaký je. osobně se mi Česká televize jeví jako chyba v informačním systému.