13.6.2021 | Svátek má Antonín


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 17.5.2021 23:13

Přežívá koronavirus ve nepasterizovaném pivu z tanku? :-)

Z. Lapil 18.5.2021 11:08

Přežívá, ale pokud pivo nefetujete, nýbrž jako slušný Ukrajinec (?) pijete, může vám to být jedno.

(Kecám, nemám ponětí, jestli přežívá; podle mě se tam ani nedostane.)

G. Smahel 17.5.2021 18:05

A ted tech 30000 mrtvych, kolik opravdu zemrelo NA koronu? Lzete.

Z. Lapil 18.5.2021 11:06

Zbytečná sofistika. Rozhodně umírá podstatně víc lidí, než za běžného provozu, dokonce víc, než prostý součet dlohodobého průměru a "oficiálně covidových úmrtí". V jiném počítači mám odkaz na ČSÚ, teď ho hledat nebudu, ale ozvete-li si se požadavkem, večer ho pošlu. Ano, není přímý důkaz, že za tím nárůstem je covid, ale máte lepší hypotézu? Notabene když nárůst mrtvých časově přesně koreluje s vlnami pozitivně testovaných? Samozřejmě s patřičným časovým posunem, od pozitivního testu ke smrti vede cesta dlouhá tuším tři týdny.

Obecně platí: do úmrtního listu se píšou hned tři příčiny smrti: bezprostřední a pak dvě "nadřízené"; ty mi spřátelená obvoďačka už nerozebrala, protože "to zaplaťpámbu vyplňuju jednou za iks let, tak se vždycky podívám do vyhlášky". Podle toho lze zemřít bezprostředně tu na selhání plic, tu na selhání jater, ale smrt "na rakovinu" je "vysloveně raritní". Její slova.

Aktualizováno: v tomhle nebo podobném článku je líčen hypotetický příklad napíchnutí na plot a zničené ledviny a slezina. Pokud toho člověka dostanou na JIP, napíchnou na umělé orgány a on se jim udusí skrz zacoviděné plíce, tak ano - umřel na covid, přestože by za pár dní nejspíš umřel na tu chybějící slezinu. Pokud se na chybějící slezinu umírá, samozřejmě.

J. Vintr 19.5.2021 3:01

Už víc jak rok se vláda snaží občany děsit bajkami o hrozném smrtelném viru. U věřících to vyvolává trvalý stres, který prokazatelně negativně ovlivňuje imunitu a spouští řadu nemocí. Už rok jsou občané dušeni hadry na obličeji, což také vůbec neprospívá zdraví. Věřící je snad nesundávají ani doma. Lidem je znemožněna většina aktivit, které normálně vykonávali. Nedostatek pohybu také prokazatelně škodí zdraví. Prakticky přestala fungovat běžná lékařská péče. Staří lidé jsou izolováni od svých rodin, což jim bere chuť do života. A ke všemu se onemocnění na covid prakticky neléčí, dokud se pacient nedostane do vážného stvu, kdy už bývá na léčbu pozdě. Je tedy něco divného na tom, že umírá víc lidí než obvykle? Ano "může" za to covid. Ale ne ten virus, ale hysterie, která se kolem něj záměrně vyvolává.

Z. Lapil 19.5.2021 13:44

Mluvíme každý o něčem jiném. Vy o škodlivosti lockdownu (já se od vás možná liším v subjektivním měřítku těch hrůz), já o smrtelnosti coronaviru (srovnáno s průměrem).

Přičemž těch mrtvých je VÝRAZNĚ víc proti dobám (počítáno po týdnu, takže ano - je zjištěno, že přibývají-li pozitivně testovaní, přibývají i mrtví), kdy koronavirus nebyl přítomen. A co víc - počet těch "nadnormativně" mrtvých je roven součtu zemřelých na covid + tuším 50% "nevysvětlitelně" mrtvých. Vaše hypotéza, že mnozí mrtví jsou následkem zanedbané péče, respirátorů atd., mi připadá naprosto rozumná.

Neboli na rozdíl od newyorských dvojčat jsme na stejné straně hřiště :-).

J. Kadeřábek 17.5.2021 15:34

Autorovi bych rád vysvětlil, že hostinští nebudou kontrolovat vůbec nic nejsou k tomu oprávněni.

Z. Lapil 17.5.2021 16:17

Určitě ne? Protože občanky skrz zletilost kontrolovat můžou...

L. Novák 17.5.2021 21:27

Podle zákona. Tam je to stanoveno. Nebo ne? ;-)

M. Hoblík 17.5.2021 14:50

Tuto vládu jsme připustili my! My jsme odpovědní za tisíce mrtvých, za zhoršení vztahu s bývalými přáteli, za troubu na Hradě, za slovenského zbojníka na Strakovce!

V. Kain 17.5.2021 14:55

Jenom že kdo mohl vědět,že je to takový Don Corleone.

F. Kusák 17.5.2021 15:07

Aha, tak on za covid může Zeman, tak to jsem nevěděl. A Babiš zavinil tisíce mrtvých, tak to mě také nenapadlo. A nezapomněl jste náhodou na oslavu opozice na Karlově mostě právě před rokem. A ještě mně sdělte, o jaké vládě sníte vy? Jak si představujete situaci po volbách. Celkem jistě, Babiš už to nebude. Tak premiérem bude Fiala nebo Pekarová či Jurečka. Nebo Pirates v čele s Bartošem. Jste přesvědčen, že by takové vlády nedělaly chyby? Maléry a fatální rozhodnutí dělaly všechny vlády, a hlavně těch stran, které se překotně derou k moci. Tedy pardon, s výjimkou Pirátů. Ale zase, tady jako v laboratoři, pozorujeme jejich chování v Praze. A o jejich smělých plánech si můžeme něco přečíst v jejich stranickém listu.

J. Dostál 17.5.2021 13:45

S kovidem se tady časem setká každý, protože nezmizí. To, jak to dopadne u každého jednotlivce, závisí na genetice a momentální kondici. Kondici pomůže trénink, a to je také očkování. Podstatné je, aby pro nemocné byla dostupná léčba, což se prakticky podařilo. V tuto chvíli se zdá, že již zahlcení nehrozí, i kdyby se všechno pustilo. Vláda nemůže za každé individuální rozhodnutí každého z nás. Na rozhodnování má kromě genetických dispozic také vliv vzdělání a znalosti, tedy školství. Nic nám nebránilo se řídit pokyny rozumných zahraničních vlád. Já bych to hodnocení průběhu dělal až tak za dva roky. I potom se bude muset zvažovat suma informací a znalostí, která byla dostupná právě v té době. To však nebrání v porovnání výsledků.

J. Ptáček 17.5.2021 11:05

Zemi řídí z větší části bohužel diletanti. Jak může premiér, odborník asi na všechno, seznamovat národ s vysoce odbornými otázkami a ne zpravidla odborně zdatný ministr zdravotnictví (podobně i školství). Většina z nás vidí, jak premiér věci nerozumí. Že ministři mají průšvihy, jako střet zájmů, korupční jednání nebo nedodržování zákonů? Když může premiér (střet zájmů, lhaní, chorobná snaha k znovuzvolení) nebo president (neúcta k Ústavě, lhaní, podlézání jedné velmoci), proč by oni nemohli také? Přesně proto jsme jedni z nejhorších.

J. Vintr 17.5.2021 12:16

Jak vás napadlo, že je třeba ministr zdravotnictví "odborně zdatný"? Spíš bych řekl, že se místě ministrů zdravotnictví střídají většinou blbci. Ten poslední zatím s velkým náskokem vede.

J. Ptáček 17.5.2021 12:34

No nechtěl jsem to napsat tak natvrdo, ale pravdě máte blíž Vy.

L. Novák 17.5.2021 13:59

:-) Má to jeden háček. J. Vintr je spiklenecký magor, který je skálopevně přesvědčen, že 11. září 2001 si NewYorkská dvojčata odstřelili Američané sami. Jaké od tohoto člověka můžete očekávat logické uvažování? :-P

J. Vintr 17.5.2021 14:12

Na vaši hloupost nemá cenu reagovat, ale jednou udělám výjimku. Co lze čekat od člověka, který věří takovému očividnému nesmyslu, že by se mohla stopatrová ocelová budova rozpadnout rychlostí volného pádu jen vlastní hmotností a ještě se touto svou hloupostí opakované veřejně chlubí.

Z. Lapil 17.5.2021 15:08

Když už jste to nakousl - jakou rychlostí by tedy měla padat?

Nebo možná přesněji: jak se liší rychlost zřícení budovy, které selhaly svislé nosné prvky v důsledku srážky s letadlem a rychlost zřícení budovy, které selhaly nosné prvky cíleným zásahem?

Můžeme se nepohodnout ohledně zdroje destrukce, ale tíhové zrychlení g = 9,81 m/s2, samozřejmě s číselně technicky nepodstatnou opravou na zeměpisnou šířku a nadmořskou výšku.

J. Vintr 17.5.2021 15:40

V té budově bylo minimálně 99% nosných prvků naprosto nepoškozených. Byly navíc dimenzovány až na sedminásobek normálního zatížení. Je absolutně nemyslitelné, že by se ty budovy mohly zřítit jen vlastní hmotností. Volný pád je, když těleso padá volně, bez jakéhokoliv odporu prostorem. Nic nemůže padat stejně rychle a zároveň konat práci, potřebnou na destrukci konstrukce pod sebou a urychlování její hmotnosti na rychlost tohoto pádu. Takhle rychle se ty budovy mohly rozpadnout jedině tak, že minimálně spodní dvě třetiny začaly padat v celé výšce v jenom okamžiku poté, co byly "rozloženy" výbušninami.

Z. Lapil 17.5.2021 16:16

Já si sliboval, že se s vámi nebudu hádat, ale vy mi tu tvrdíte, že 99% nosných prvků bylo naprosto nepoškozených a zároveň že (minimálně) 2/3 výšky byly rozloženy výbušninami. Ale budiž - přehnal jste to se stručností a špatně jsem vás pochopil.

Moje hlavní námitka zní: sedminásobek zatížení může souviset jenom se svislou silou, kdybyste takhle dimenzoval na ohybový moment, tak vás s tím investor vyžene (pro představu - "základní" moment unese I200 o hmotnosti 26kg/m, sedminásobný moment unese I400 vážící 92kg/m neboli zhruba 3,5x víc. Takže už ten sedminásobek je - jsem si jist - špatně.

Co bude pravděpodobnější: dimenzování sloupů nezáleží jen na "velikosti Íčka", ale i na uspořádání konstrukce. Náraz letadla tohle uspořádání zcela nepochybně drsně porušil.

Také si dovolím úvahu "V čí prospěch". Nebudu vám vyvracet, že akci provedla CIA. Sice tomu nevěřím, ale jistou logiku to má. Jen vás upozorním, že i kdybyste měl pravdu, tak mi přijde nesmyslné, aby při vědomí spíš stovek než desítek lidí (ochranka) podminovávala barák při akci, jejíž spektakulární podstata spočívá v nárazu letadla a následném požáru. Tvrdím, že účelu by bylo dosaženo, i kdyby ty baráky zůstaly stát. Možná naopak - strašily by tam ještě pěkných pár měsíců, ne-li let, protože demontáž ocelové konstrukce důkladně poničené nárazem a ohněm fakt není žádná legrace. Pokud by se nenašel někdo (a to by se našel), kdo by trval na rekonstrukci a zachování.

Trochu OT: onehdy jsem zabředl do úvah o ploché Zemi. Pokud nevíte - jedním za argumentů je, že lodě nemizí za obzorem tak rychle, jak by měly. Zjistil jsem - a nechce se mi tomu věřit, tak jsem to momentálně svěřil nezávislé kontrole - že na serveru www.placatazeme.cz mají - věřte nevěřte - špatně použitou Pythagorovu větu.

J. Vintr 17.5.2021 16:40

Bohužel tady není prostor na podrobnější debatu. Naprostá většina nosných prvků nebyla nijak poškozená "nárazem letadla" ani hypotetickým požárem, protože obojí se mohlo týkat jen malé části konstrukce dvou nebo tří podlaží stopatrové budovy. Při řízené demolici tyto nosné prvky výbušninami "poškozeny" samozřejmě byly a to velice důkladně. Celá konstrukce budovy byla "rozebrána" na základní konstrukční celky a navíc rozmetána na velkou plochu. Co se týká motivace, tak se tam zřejmě setkalo víc zájmů, ale v případě věží šlo o odstranění problémových budov, aby se na uvolněné parcele mohlo postavit něco nového. Proto bylo nutné budovy rozebrat co nejdůkladněji, aby se usnadnila likvidace trosek. Proto bylo třeba spoustou náloží rozmetáno na prach třicet tisíc kubických metrů betonu, který byl v každé z budov. Minimálně patnáctimetrová hromada betonu, proložená ocelí, by se likvidovala velice obtížně.

L. Novák 17.5.2021 21:34

Takže jasný magor, který nechápe, co je to hybnost tělesa a zemská gravitace. :-P

F. Kusák 17.5.2021 14:53

No jistě, on ředitel nemocnice je blbec. A není pro vás blbec, každý, kdo se stane ministr. Mě by zajímalo, jak úspěšný v práci jste byl vy. Nebo ještě jinak, uveďte někoho, kde o vás řekne, jó ten pan Vintr, to je ale machr ve svém oboru. Kritizovat umí každý a názor nic nestojí.

J. Vintr 17.5.2021 15:07

Já se především necpu na místo, kde se rozhoduje o jiných lidí. Že se na místě ministra zdravotnictví vystřídalo dost vyložených blbců je prostě fakt. Namátkou Emerová, Součková, Fisher, Rath, Prymula....

L. Novák 17.5.2021 23:02

Cpete svou blbost masívně do komentářů v rozsahu, kterým konkurujete místním "hvězdám" "Rada" a "Pivoda"... :-P

V. Kain 17.5.2021 15:00

Zatím zavřou to,co ještě zavřít mohou jako jsou školy,restaurace a vůbec služby.To všechno jsou ještě pod přísnými až likvidačními restrikcemi ohlídat,ale občany už se jim nikdy zavřít do jejich domovů nepodaří.

J. Plzák 17.5.2021 10:50

Stále stejné. O úspěšné cestě Švédska se nemluví. Stále se jen vymýšlejí cesty co a jak omezit - jako u našich vyspělých západních sousedů (jak tuhle pitomost nesnáším) - a co se osvědčilo, to se ignoruje.

A jak to vypadá v Bělorusku? Měli bychom tam poslat naše investigativce. Ti by nám pravdivě poreferovali.

L. Novák 17.5.2021 14:01

Švédsko úspěšné? V počtu zemřelých na COVID-19 jsou druzí nejhorší na světě. My až na 15. místě... Co máte v hlavě? ;-)

I. Štípek 17.5.2021 10:06

Pane Fišere, hoši co spolu mluví by se na vás mračili, kdybyste napsal něco jiného než blábol proti Zemanovi a Babišovi? Čítával jsem od vás daleko zajímavější věci.