26.10.2021 | Svátek má Erik


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Karen 16.9.2021 8:27

Dá se říct, že chřipka byla zneužita k zavedení policejního státu, ve většině světa.

J. Jirka 15.9.2021 21:50

Chřipka byla jednou z prvních obětí koronaviru. Budiž jí země lehká...

P. Milan 15.9.2021 21:14

Jako laxativum velmi dobré.

M. Mařák 15.9.2021 19:27

Poslouchám projev naší evropské premiérky von der Leyen a působí na mne velmi uklidňujícím dojmem. Asi si ho nahraji a budu ho používat jako terapeutický prostředek ve chvílích, kdy na tom budu psychicky špatně.

I ta bibloidní momentka, kde vypadá jako socha panenky Marie na Staromáku se docela povedla, to jo.

R. Langer 15.9.2021 19:11

Jistě, prolhaný Svědku kovidův. :-P

M. Mařák 15.9.2021 17:14

Je to čínská kopie Fendry z padesátých let z jasanového dřeva, kvůli tomu jasanu (Yggdrasil) jsem si ji koupil. Nechal jsem si jen dřevo a vše ostatní jsem vyhodil a nahradil, předělal, snímače Fender Vintage, celá ektronika od Fender, no a všechny mechanické věci od Gotoh, verze nikl. Teď je z ní špičkový nástroj.

https://vzor60.rajce.idnes.cz/Yggdrasil_kytara/

O. Karen 15.9.2021 16:24

Svět se trochu vrátí k normálu, až se objeví chřipka. Bude to hlavně těžké mentální cvičení pro politiky (proč ne lockdown kvůli chřipce, když se chová úplně stejně jako čínský virus?) a "odborníky" korona-alarmisty. Zhroutí se jim nový svět. Nikdy jsem se tak netěšil na chřipkovou epidemii.

M. Veleba 15.9.2021 15:25

pokochejte se a zamáčkněte slzu... dovedete si představit takto kultivovaný přednes a chování dnes? https://www.youtube.com/watch?v=2CAIaiPLZ-c&t=300s

P. Kubáč 15.9.2021 15:19

Po přečtení článku - i diskuse - jsem si znovu bolestivě uvědomil, že nalezení racionálního kompromisu ( v čemkoliv ) je věcí minulosti, která se už nikdy nevrátí.

M. Veleba 15.9.2021 15:14

Rychle mě všechno zakažte pod hrozbou drakonických trestů nebo se Vám nakazím a umřu... tohle je výsledek desetiletí trvajícího úpadku naší společnosti. Ovce už ani nechtějí mít kontrolu nad svým zdravím, o ostatních aspektech života ani raději nemluvit.

Š. Hašek 15.9.2021 14:27

"Začíná se mi líbit":

1. Jak se už připouští, že očkování budou čtyřikrát ročně. Jinak Máňa nepojede k moři. A školáci nebudou cvičit.

2. Jakmile zemře jeden občan v srpnu, Vojtěch je auf a už hledá miliardu pro chodobné chemické koncerny.

3. Na Dušičky se zjistí, že chemizovaní neutečou teploměru, podzimní mlze a svojí tloušťce. Marně budou volat do televize. A stavět se do fronty.

4. Vyvstanou chytrolíni, kteří budou říkat, že to říkali již v březnu 2020, ačkoliv říkali, že se má dokonce zcela zakázat vycházení a očkování má být pod dohledem Policie (Piráti, ODS a jiní zdravovirové).

5. Hodně zoufalců v mém okolí se vrhne na naši rodinu, protože jsme většinově neočkovaní a chřipce se smějeme. Proč oni - očkovanci - to zas chytli???

6. Jel jsem tuhle ve vlaku. V kupé jsem neměl dekl, taky proč, potom přistoupili dva s deklem, ale furt telefonovali. Pak přistoupil jeden bez deklu. Do pěti minut ti dva taky sundali dekly. Fakt to tomu Vojtěchovi nezávidím .... i za ty prachy.

7. A hlavně bacha!!! Včera zjistili jednoho zemřelého, s tím, bez pitevního protokolu. Pro jistotu přestaneme doma větrat.

Š. Hašek 15.9.2021 14:11

Jelikož semelete chování na křižovatce s počtem nemocných virem, tak Vaše vysvědčení nebude zřejmě žádná sláva.

Ti blbci už sledují počty "aktivních" po kusech. To, že v srpnu podivně zemřelo 11 občanů je jasný signál, že školáci nesmějí spolu zpívat!!!

Jděte do háje, Ptáčku. Zítra se zabalte do igelitu a kolem sebe stříkejte sprej na komáry. I v tramvaji.

J. Hybler 15.9.2021 12:38

Diktatura ve věci virů.. prosím, možná ano i ne. Ale diktatura ze strany matičky beneluxové skrzevá NGD-Zelený úděl a boj proti CO2 obecně, je bez jakékoliv pochybnosti diktaturou pro "snížení" obsahu CO2 o nějaké procento POUZE nad územím EU. Kvůli tomu se máme vrátit do ekonomického a hlavně sociálního "středověku" ?? Nemáme tu dostatek jiných "nečlověčích" hrozeb, ( z kosmu, ze Slunce , od Hefaista a Vulkána, od poťouchlých virů někdy i viroidů)? Proto si rod Homo sapiens bruxeliensis sebemrskačsky vymyslel a chce plošně zrealizovat NGD, Z farmy na vidličku a zvýšení Diverzity zemědělské půdy, které dohromady by znamenaly snížení zemědělské produkce v EU cca o 25% a snížení příjmů v tomto sektoru o 28% ?? Kde zůstal ROZUM ? Proti tomu, zodpovědnost za bezvirové zdraví národa je....

M. Mařák 15.9.2021 12:23

Dík za dobře mířené rady, ale já se jen tak bavím doma v kuchyni, nic jiného v tom nehledejte. Na to, aby se to dalo poslouchat z telefonu a tak, to bohatě stačí, řekl bych. Nevidím nějaký smysl v tom, abych platil nějakého profíka, není proč.

Jo, mimochodem, to není elektroakustická kytara, ale kopie telekastry. Přes pedalboard to jede do lampového předzesilovače a pak přímo do zvukové karty a do PC. Teď jsem zrovna začal používat simulátory zesáků a beden, dobrá věc, zlepšilo mně to zvuk distortion kytary.

J. Ptáček 15.9.2021 12:17

Bez komentáře. Vysvědčení jste si vystavil sám. Taky dobře.

M. Mařák 15.9.2021 12:15

Nemám takovou potřebu, to jsem prostě já. Teď dělám Viking muziku, další věc bude o Keltech a pak o Slovanech.

R. Langer 15.9.2021 11:41

Vaše zdraví nemá s nějakými omezeními NIC SPOLEČNÉHO, to je pouze VÁŠ PROBLÉM.

Pokud chcete nějaká omezení, omezte se třeba na poustevny, ale mě do těch vašich fantasmagorií laskavě netahejtem já jsem normální zdravý a inteligentní člověk! A ano, bude dělat vše, nač mám normálně právo, protože nevidím JEDINÝ DŮVOD, proč bych to dělat neměl. :-P

Jestli vy s tím máte nějaký problém, je to zase jenom VAŠE věc. A nevinné oběti padají na VAŠE hlavy, vy prolhaní Svědci kovidovi. Hnus! ;-€

J. Ptáček 15.9.2021 10:41

Jistěže budu plést jakékoli omezení zaručující obecně vyšší míru bezpečnosti. Proti Covidu, proti haváriím, vcelu jedno proti čemu. Omezení si jsou podobná nejenom z důvodu snížení počtu zbytečných obětí. Třeba v tom, že někteří podprůměrní hlupáci bude dělat vše, nač mají normálně právo, bez ohledu na zoufalé důsledky své zpupnosti. A ještě se veřejně chlubí (SPD, Trikolora a mnoho dalších). Z hlediska nevinných obětí je spíš trapný váš příspěvek.

P. Kazo 15.9.2021 10:28

S komentárom plne súhlasím, ale tento najnovší Viking song je teda bieda.

Mix otrasný (dajte to preboha radšej profíkovi!), elektroakustická gitara priamo do mixu je veľké no-no, anglická výslovnosť trhá uši (iné použité jazyky neviem posúdiť, ale asi to tam bude podobne), nástroje nedržia dobre tempo, a celkovo to všetko namiesto impozantne (čo bol zrejme zámer) pôsosobí infantilne a komicky.

To minulé Viking Blues sa mi naopak veľmi ľúbilo- bolo aspoň úprimne insitné a malo svoje čaro.

R. Langer 15.9.2021 9:52

Nepleťte zase dopravní předpisy dohromady s chřipkou. Je to trapné a nesmyslné. :-P

P. Milan 15.9.2021 9:32

Naivní snílek vašeho typu by očekával něco dobrého od macechy národů korupční, EU. Dokonce více svobody, ač z Brusele přichází takřka výhradně omezování svobody.

J. Ptáček 15.9.2021 9:23

Bezpečnostním a zdravotním opatřením říkáte diktatura? Omezení rychlosti, semafory na cestách, zákaz alkoholu pro řidiče je také diktatura? Co potom diktatura komunistická, nacistická, Francova, Salazarova nebo řecká, ať zůstaneme doma v Evropě. Zaplaťpánbůh za roušky, repirátory, testování a hlavně rychlý vývoj účinné vakcíny a její aplikace na nás-nešťastnících, kteří nekonzumovali wuchanské netopýry.

J. Hoza 15.9.2021 8:58

V sedmnáctém století byli světlí Švédové rázní tady u nás. Nějakou tu moravskou děvečku zatáhli na seno co chvíli. V současnosti to po nich převzali ti noví Švédové s o něco větší pigmentací. A tak už potomci těch starých Švédu začínají zjišťovat, jaké to je. ;-)

Š. Hašek 15.9.2021 8:49

Pane Mařáku,

jaké to je - si každou hodinu opakovat?? Jsem Evropan! Jsem občanem EU! Jsem ....... Jsem ....

Víte Vy vůbec, že takový Turek je též Evropanem? A Putin také??

L. Beneš 15.9.2021 8:43

To mluvíte o Švédsku a ti švarní mládenci a také rázní jsou ti seveřané s tmavou pletí?

Š. Hašek 15.9.2021 8:43

Až přijde o Dušičkách ochlazení a začne se kašlat (jako vždycky), budeme muset asi nasazovat respirátor i na obrazovku televize ......

Vlastně - to by mně až tak nevadilo .....

J. Hoza 15.9.2021 8:40

Švarní mládenci a také rázní ve vztahu k místním ;-)

Š. Hašek 15.9.2021 8:39

Velice trefné.

L. Beneš 15.9.2021 8:35

Proč se v německém žargonu mřížím říká schwedische Gardinen - švédské záclony? Záclony tam už nejsou moderní?

J. Hoza 15.9.2021 8:24

Tak to gratulace. Co naplat, švédští vojáci prý byli švarní mládenci. Jestli máte potřebu identifikovat se s vikingy, postavte drakkar a vyrazte drancovat Byzanc. Erdogan vás jistě rád uvidí. R^