6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Čája 17.1.2021 9:08

Hovoří (nejen) čísla! Po pátečním (15.1.21) registračním maratonu, kdy registraci a rezervaci termínu vakcinace pro mého 87 letého polymorbidního a imobilního příbuzného mi nebylo umožněno úspěšně dovést do zdárného konce, neboť onen registrační a rezervační systém nezná doménu 'cmail.cz' v mé již čtvrt století používané emailové adrese *.*@cmail.cz.

Vládě ČR jsem proto (více méně v úsměvněironickém zoufalství) zaslal email následujícího znění: Dobrý den! V souvislosti s registračním systémem Vás prosím o předání tohoto emailu panu Vladimíru Dzurillovi, takto Vašemu vládnímu zmocněnci pro IT a digitalizaci.

Pane Dzurillo! Při pokusu o registraci svého příbuzného (87 let, invalida trvale upoutaný na lůžko po horní amputaci pravé dolní končetiny) jsem narazil na problém, že registrační/rezervační systém pro očkování proti COVID-19 nezná doménu 'cmail.cz'. Při zadání emailové adresy LCAJA.SENOV@CMAIL.CZ (za zavináčem je písmeno C, jako ... Cyril) rezervační systém tento email označil jako neplatný! Vážený pane Dzurillo, s prostředky výpočetní techniky (PC a výše) pracuji od roku 1989 a svůj privátní email LCAJA.SENOV@CMAIL.CZ (za zavináčem je písmeno C, jako ... Cyril) úspěšně používám od roku 1996, tedy již čtvrt století. VÝŠE UVEDENÝ ZÁDRHEL MI ZNEMOŽNIL REGISTROVAT SVÉHO PŘÍBUZNÉHO DO SYSTÉMU ŽÁDOSTÍ O OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19. Děkuji Vám!!! (konec emailu)

P. S. A aby nebylo té 'legraci' konec, byl jsem naší ČT (v záznamu) večer seznámen s vyjádřením pana premiéra o tom, že uvažuje o návrhu pana Vladimíra Dzurilly, takto vládního zmocněnce pro IT a digitalizaci, na státní vyznamenání.

J. Vintr 17.1.2021 10:51

Vy se chcete svého polymorbidního příbuzného rychleji zbavit?

I. Polák 17.1.2021 14:15

Nic si z toho nedělejte. Můj syn měl svého času jednopísmenovou doménu a používali jsme na ní email - např. ja@n.cz . To jsme úpně opustili - webů, kde tohle nebyla platná adresa bylo nepočítaně.

V. Halašta 17.1.2021 8:14

Když napíšu článek o číslech, tak bych se v těch číslech měl vyznat a ne více mást. Ve zmatení autorovi ovšem úspěšně pomáhá i vláda. Pro leden je očekávané množství dávek 357 875, počet očkovaných osob 178 937 je ale jen pouhý podíl počtem dávek (2). Tedy nějaké teoretické množství, které nemá žádnou vypovídací hodnotu k lednu ale až v souhrnném počtu za více měsíců. Naopak "informace ze středy o 75 tisících" není informace o počtu provedených 2. dávek (a tedy dokončených vakcinací) ale jen 1. dávek. Porovnávat ji lze tedy s počtem dodaných vakcín, ne plně vakcivovaných lidí. To budou až po druhé dávce. Nejde tedy o "necelou polovinu ledna" ale o využití 1/5 dávek z ledna.

M. Šejna 17.1.2021 8:50

Jenže pokud je někdo očkován podruhé, tak se nepočítá dvakrát, ale jen jednou.

Aktuálně není problém se schopností očkovat, ale s dostupností vakcíny.

V. Halašta 17.1.2021 10:52

Možná ano, možná ne. To nikdo neví. Ale i kdyby to byla pravda tak to nic nemění na mé výtce.

Jaký je aktuální problém jsem nediskutoval. Diskutoval jsem o nesprávném výkladu čísel.

M. Šejna 17.1.2021 8:01

Zásadní je proočkovat seniory nad 65 let. Na to neni potřeba tolik vakcíny, jako na celou populaci.

Podle statistického úřadu se leni brutálně zvýšila diky covidu umrtnost u lidí starších 65 let. U mladší populace se umrtnost téměř nezmenila.

Z toho plyne, že ekonomiku můžeme už úplně otevřít poté, jakmile seniori budou očkování

J. Kulheim 17.1.2021 10:33

To, že jsou ohroženi starší lidé se ví minimálně od května minulého roku.

U mladší populace se úmrtnost téměř nezměnila. Z toho plyne, že ekonomiku bylo možné otevřít.

Š. Hašek 17.1.2021 10:45

1. Ani náhodou! Jsem mladší penzista, který dodržuje drahně dlouho určité zásady. Tak s tím vydržím.

2. Podle všech chřipkových průběhů za posledních padesát let si vir nehledá mezi osmnácti až čtyřicetiletými. Byla tedy "objevena Amerika". Nerad objevuji Ameriku asi po pětistéosmdesátétřetí.

3. "Ekonomiku šlo otevřít" (více) již dávno. Ale to by se musel vir brát odborně a nikoliv politicko panikářsky. Dále viz "prodejní plocha Billy a prodejní plocha neřetězcová". Vir se k smrti vyjukal, když se mu řeklo, že si občan nesmí dát u vokýnka na výletě mrazivém ani grog. Blbne se i s malou Plzničkou v rychlíku, vo to dýl svačím, bez Plzničky to leze špatně do krku.

4. Vám se to nezdá jako kolosální blbnutí?

5. Kolik chemie je možno reálně v čase (nikoliv podle dojmů Nory168, Rakušana a Pekarové) vyrobit, distribuovat, píchnout do svalu? Zvláště když nějaký gaunerský kšeftman požaduje teplotu -60 C !!! Tohle mi připadá skoro jako požadavek, že do pračky se nemá napustit voda/boty nesmí do deště.

No nic.

J. Kulheim 17.1.2021 11:58

R^R^

D. Bouška 17.1.2021 21:25

R^R^R^

P. Hatina 17.1.2021 11:58

Víte, ono by to chtělo asi hlubší zdravotní údaje. Tohle je údaj, že ". se zvýšila diky covidu umrtnost u lidí starších 65 let. Pravda.

Ale chtělo by to i další údaj, kolik těch mladších lidí sice skončilo v nemocnicích na přístrojích, ale přežili to. Zatímco bez těch přístrojů by to nepřežili. Což je ale právě ten údaj, o který se teď opírá PES, totiž počty těžce nemocných v nemocnicích, které se přeplňují a na další už nejsou místa - a můžou zemřít, mladí staří.

S tou ekonomikou je to složitější, ono stejně, krom krátkého zavření na jaře, třeba fabriky jedou pořád na plné pecky.. To co se uzavřely byly hlavně služby a drobný maloobchod. A tam by se i mohl naopak omezit přístup jen těch seniorů. Jenže se to raději zakaže všem, aby se necítili ukřivdění..

K. Kovařovic 17.1.2021 5:39

Určitě registrace a následná rezervace nebyla dobře připravená. Průšvih s rodnými čísly ... Ale svalovat vinu za zahlcení sítě mobilních operátorů na to, že jim nebyl sdělen požadavek na větší kapacitu sítí - to může kritizovat jen naše "chytrá" opozice (mimochodem byl by klid, kdyby prezident vypsal volby až na rok 2022). Představa, že budou mobilní operátoři zvyšovat výkon a propustnost sítí až je o to někdo požádá ??? Toto řeší automaticky řídící systémy vysílačů podle dat v síti. Neblbněte ! 8-o

V. Halašta 17.1.2021 7:57

Registrace byla především nedůstojná.

Prvotní vinu s SMS nedala opozice ale výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund, tak si tu "chytrou opozici" nechte pro někoho nechytrého.

P. Hatina 17.1.2021 11:01

Jenže ono je to přesně naopak, víte? V případě těchto přednostních informačních smsek se skutečně jejich odesílatel má zaregistrovat u operátorů s požadavkem očekávaného počtu, a taky za to přednostní doručování patřičně zaplatit, Takhle to dělají třeba banky u smsek do e-bankingu.

Protože, pokud to neudělá, tak se stane přesně to co se stalo v pátek. Že totiž, při hromadném odesílání se ta síť přeplní a doručování všech smsek se zpomalí, až na desítky minut, i hodiny.. Což ale samozřejmě u obyčejných sms nevádí, jestli dojdou se zpožděním. Jenomže právě u těhle sms, kde je bezpečnostní limit na zapsání kódu 10 minut. to pochopitelně vadí - a proto si to má ten provozovatel objednat. Pokud tedy na své klienty zvysoka ne**

J. Vintr 17.1.2021 2:05

Teď jsem četl, že v Americe zemřelo krátce po očkování přes padesát lidí, převážně ve vyšším věku. Další důkaz, že vakcinace je naprosto bezpečná.....

V. Halašta 17.1.2021 7:58

A já zase četl, že zároveň v USA zemřelo 1025 lidí vysokého věku, kteří očkováni nebyli.

I. Polák 17.1.2021 8:51

Očkování není lék na nesmrtelnost. Věc Makropulos vám nikdo neslibuje.

J. Vintr 17.1.2021 10:56

Ale přece jen je trochu drsné, když člověk po injekci, která ho měla spasit, za pár dní zemře. Těch tuším pětapadesát mrtvých, o kterých se píše, je ovšem jen špička ledovce. Lidí s vážnými následky je mnohonásobně víc. To, že se polovina zdravotníků v USA odmítá nechat očkovat, asi také není bez příčiny....

P. Hatina 17.1.2021 11:19

No, berte to tak, že žádný lék není absolutně bezpečný - otevřete si krabičku každého léku a u každého je povinně příbalový leták kde jsou popsané zdravotní podmínky, u kterých ten lék může způsobit zdravotní rizika a potíže - i tedy třeba, při rychlém neposkytnutí pomoci, smrt. Ale i to jen v relativně řídkém počtu případů (při větším by ho zakázali).

No a rozdíl je v tom, že v případě "běžného léku" musí jeho producent řadu let ten lék testovat a sledovat a evidovat, zda a za jakých podmínek těm rizikům dochází, a v jakém malém počtu. A až teprve, když toto doloží, tak až potom dostane povolení ten lék masově prodávat (a jak jsem výše napsal, povinně i s tím poučením)

Což se ale, v případě koronaviru z politických důvodů obešlo, což ale právě ti zdravotníci dobře vědí....

J. David 16.1.2021 20:54

Nechat se očkovat placebem? Injekce nesnáším. To raději piji pivo s bobkem a žeru bedrník (Pimpinelu), hubu i šnóbl si pařím v roušce. Očkování na mutující RNA vir, docela dobrej kšeft farmaceutů, když to lidi chtějí. Něco jako Beauty Market se zázračnými piňulkami. Holt víra v Boha a pomazání služebníky jeho (vakcinace Blatného). Zajisté seniory 80+ vakcinace uvede, jako poslední pomazání, do království nebezskéko. Papaláši se pro jistotu také nechali očkovat, jako Husák se na smrtelné posteli nechal zaopatřit církevní útěchou, sichr je sichr, Peklo s posvěcenými má energetický problém.

Vakcinace je blábol, virus je mrška podšitá, mutuje, jako čiperná baba. Poznat mutující vir, koukněme na mutující babu, RNA stejné, jako u virů, ale ve spirále krapánek anomálie. Babě občas jebne, a je nová varieta RNA, jako u viru. Rád se nechám poučit. Dědek.

K. Wágner 16.1.2021 20:49

Tak a máte po ptákách! Registrace všech zájemců o očkování proti covidu se 1. února neotevře. Po páteční zkušenosti, s jakým tempem a v jakém počtu se začali registrovat senioři starší osmdesáti let, to prohlásil premiér Andrej Babiš.

Š. Hašek 17.1.2021 11:31

Jo, jo.

V případě zájemců nad sedmdesát let lze mluvit o problému. V připadě klikání na počitadle se domnívám, že podobně by dopadly i celostátní digivolby do politiky.

V případě zájemců mladších bych to řešil prostě frontama. Třeba by se jim jejich "odborné" rozhodnutí, v té dlouhé frontě, rozleželo v hlavě.

Jsem zvědav na ten tekutý dusík na tu vodičku očkovací. To je velice interesující věcička.

P. Hatina 17.1.2021 11:44

Což ale udělal pan Babiš, po té páteční blamáži naprosto správně.

Pořád si musíme říkat, že je rozdíl mezi registrací - a rezervací na konkrétní volný termín očkování - až tam tedy bude k dispozici vakcína.

Jinak řečeno, ono by se těch, odhadem několik milionů lidí "nějak" zaregistrovalo (lze třeba na ten den, na určitou dobu tu síť posílit, od toho je - nebo spíš by měl být cloud).

Jenomže, při představě, že by se těch několik milionů lidí mělo připojovat a pokoušet se rezervovat POKAŽDÉ, když se v médiích mihne zmínka o tom že přišly nové dávky vakcín,, se asi každému ajťakovi, který chápe o co go, protočí panenky:))))

B. Havel 16.1.2021 19:18

Stát se chová k lidem ... V Británii jsou lidé k očkování kontaktováni a zvaní k očkovací. Tam je to takový obyčej.

U nás všude vyžadují informace, které jsou v sociálním systému, zdravotní pojišťovny mají vše pod kontrolou, e-recept - z léků lze poznat nemoci.

J. Dostál 16.1.2021 18:17

No já si myslím, že těch pár zachycených případů, kdy se vakcína ulila pro příbuzené, jsou tou nejlepší propagací očkování. Než dlouze vysvětlovat, jak to funguje a že to je bezpečné, je nejlepší příklad, že ti, co k tomu mají blízko, tomu věří až tak, že by i podváděli, aby to získali.

Š. Hašek 16.1.2021 14:23

Vy se nudíte, pane Neffe?

Ale máte pravdu v tom, že čísla hovoří. V zemi, kde se nějaký čas nematuruje z matematiky, čísla ale pozbývají poněkud na významu.

Hovoří pocity, kecy, dojmy, vykulené oči.

A. Poláková 16.1.2021 16:02

Nemyslíte, že by to měl komentovat alespoň skutečný maturant ? Vy si pletete pojmy s dojmy a to neustále.

Š. Hašek 16.1.2021 20:07

1. Znám promile, 1/1000. Počet zemřelých. Znám počet obyvatel ČR. Celkem číselně, nedojmově.

2. Znám přibližně počet chtivých chemizace. Ten počet lze porovnat s počtem skladišť na chemii, počtem injekčních místností, rvaním se o pořadí (o už je ale dojem), atd.

3. Vypadá to na nějaké milionové číslo v listopadu (odhad nematuritní).

Pokud se chcete bavit na úrovni, tak občas i Vy napište nějaké číslo. A domovnické plky stan maturit bych ponechal stranou.

Básnické články typu "úprk za očkováním" mi prostě nesedí. Asi se prodává méně digitálních fotoaparátů.

D. Zwyrtková 17.1.2021 12:08

Ale, před 40ti lety se taky nematurovalo z matematiky, a lidi si to svoje dokázali na logaritmickém pravítku to svoje dokázali spočítat. To je v něčem úplně jiném. Problém je, že na střední se dostane kdokoliv.