1.5.2024 | Svátek práce


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Mají ta opatření vůbec nějaký smysl? (2)

Od března a dubna se nám tvrdí, že bez přijetí těch a těch protikoronavirových opatření nám hrozí tentýž scénář, co nejdříve Číně, pak severní Itálii, pak Spojeným státům, najmě New Yorku, pak Velké Británii, najmě Londýnu, pak Švédsku atd..

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 14.10.2020 11:52

I můj lékař říká, že "vyrobit pacienta s náběhem na ......", lze velice snadno.

On to nedělá. Znám lidi, co přímo prahnou po tom, aby s nima "lékařská věda stále něco preventivně dělala"!

Ostatně vše zásadní o virech, pro širokou veřejnost, je napsáno v bývalé učebnici pro osmou třídu ZDŠ. Na gymplech se to malinko dále precizuje, snad v prváku.

Bacha na televizi, tam není výuka, ani věda!

M. Boháček 14.10.2020 11:51

A čo cca 60% -80% "bezpríznakových"? Človek je chorý, keď vykazuje symptómy choroby, nie keď je pozitívne testovaný. Dokonca sa človek môže vírusom nakaziť a neochorieť, pretože imunita vírus zlikviduje skôr, než sa namnoží dostatočne na to, aby spôsobil ochorenie.

+ pre doplnenie, príspevok vyššie, ktorý ste asi prehliadol.

J. Kindl 14.10.2020 11:34

Prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc. (přednosta Kliniky infekčních nemocí 3. LF v Nemocnici Na Bulovce) Pokud velmi intensivně testujeme , je logické , že nacházíme více pozitivních případů .Prokázána přítomnost viru v organismu člověka však neznamená, že jde o nemoc. Virus v okamžiku testování už může být neaktivní neškodný nebo se s člověkem jen setkal a k onemocnění nedošlo. Množství pozitivních testů u populace, jež je normálně zdravá a neznamená nic špatného. Kdyby se tímto způsobem testovala jiná infekce, například chřipka, tak by pozitivních byly ne stovky, ale tisíce. Pramen : profesor MUDr. Jiří Beneš

Š. Hašek 14.10.2020 11:45

Před časem jsem byl poučen svým lékařem, že u vlastně všech občanů kdykoliv možno (moderně) "potvrdít" náběh na asi pět vážných nemocí. Hodně pacientů si to prý ani nenechá vysvětlit a skáčí do řeči znalostmi od sousedky a sami navrhují další košatá vyšetření.

Potom možno tedy na všeliká vyšetření, točí se kola, dáme prášky, začneme jíst zdravotní margarín místo másla ...... odborní testovatelé platí rychleji hypotéky ...... Často stejně brzy zemře absolvent asi třech opakovaných vyšetření s negativním výsledkem, zajímavé.

Tohle právě můj lékař nedělá, proto k němu docházím. Naprosto akceptuje, kdo je majitelem mého zdraví a nesnaží se za mě převzít odpovědnost. A nehraje si na všeználka.

Počet těchto lékařů se pravděpodobně snižuje.

J. Kindl 14.10.2020 11:39

Coronaviru se nezbavíme a nezbaví nás žádné restriktivní opatření a ani očkování. Bude tu s námi stále. Stejně tak jako chřipka

O. M. 14.10.2020 11:39

To se vám to, pane Benýšku, plácá, když nemáte tu odpovědnost.

Jediné, s čím můžu bez výhrad souhlasit, je, že vláda často reagovala nesmyslně a chaoticky, a to zejména kvůli osobě premiéra.

J. Kindl 14.10.2020 11:34

Prof. MUDr. Jiří Beneš, CSc. (přednosta Kliniky infekčních nemocí 3. LF v Nemocnici Na Bulovce) Pokud velmi intensivně testujeme , je logické , že nacházíme více pozitivních případů .Prokázána přítomnost viru v organismu člověka však neznamená, že jde o nemoc. Virus v okamžiku testování už může být neaktivní neškodný nebo se s člověkem jen setkal a k onemocnění nedošlo. Množství pozitivních testů u populace, jež je normálně zdravá a neznamená nic špatného. Kdyby se tímto způsobem testovala jiná infekce, například chřipka, tak by pozitivních byly ne stovky, ale tisíce. Pramen : profesor MUDr. Jiří Beneš

J. Kindl 14.10.2020 11:29

Přesně před čtvrt stoletím udeřila na území České republiky historicky nejsilnější epidemie chřipky. Postihla zhruba 11 procent obyvatel. Šlo o přelom let 1995 a 1996. Dne 11. prosince na celém území České republiky vyhlášen stav epidemie. Chřipka začala rychle ochromovat běžný život. Divadla rušila představení proto, že jim ochořelo větší množství herců. Ze stejného důvodu se ve školách spojovaly třídy, aby byla při nižším počtu učitelů zachována výuka. První oběti chřipkové epidemie se objevily ve stejný den, kdy se uzavřely školy. Pacienti většinou umírali na zápal plic nebo infarkt, které způsobil právě virus chřipky. Některé nemocnice byly přeplněné a musely tak pacienty umisťovat na provizorní lehátka. Rozdílem oproti koronavirové epidemii spočíval v často vážném průběhu chřipky u dětí. U nich se v některých případech rozvinuly velmi závažné hnisavé záněty plic. Ty se přitom objevují zřídkakdy. Podle statistického modelu však přibylo více než 6000 mrtvých. Jen za zimní sezónu zemřelo tehdy čtyřikrát více lidí než obvykle. “Virus se explozivně šířil populací, způsobil rozsáhlou epidemii, prostoupil velkou částí populace a následně odezněl.

J. Jirka 14.10.2020 11:29

Pozitivně testovaný = diagnóza U07.1 - potvrzená přítomnost SARS-CoV-2

V případě hospitalizace pacienta s touto diagnózou + libovolnou jinou mohou nemocnice požadovat navýšení plateb od příslušné zdravotní pojišťovny o nemalé částky.

S. Ševeček 14.10.2020 11:23

medicina přece jen za posledních 50 let pokročila.

/dtto u covid19 - už nikdy nebude možno posoudit primární nebezpečnost té nákazy bez oproštění se od vlivu opatření, která byla operativně průběžně uskutečňována a epidemii redukovala.

J. Ganaur 14.10.2020 10:45

Vystresovaní lidé by ho zabili!:-(

J. Ganaur 14.10.2020 10:43

A kde myslíte, že se viry schovávají?Například přes léto, aby v zimě "udeřily".Skladištěm virů jsou živé organismy, tedy většinou lidé( v našem případě chřipka, koronaviry, herpesviry atd.)Ani vakcína úplně nepomůže, jen ten virus "uzamkne", aby se neprojevoval v podobě nemoci.

J. Lukavsky 14.10.2020 10:31

"pozitívny neznamená automaticky nakazený, alebo chorý" zajímalo by mě, jak může být někdo pozitivně testovaný. 1) nemoc právě prodělává, 2) nemoc prodělal a už je zdravý, ale protilátky ještě kolotají v krvi. 3) dostal vakcinu. Nějak si neumím představit, že by někdo byl pozitivní a jen tak sám od sebe. Rád se poučím. J.L. end

Š. Hašek 14.10.2020 10:25

U mě stejné.

P. Vychodil 14.10.2020 9:59

dobrý...jen poznámka: pozitivně testovaný se nerovná nakažený. kolik nakažených skutečně je, lze pouze spekulovat, vidíme pouze počty hospitalizovaných (taky nevypovídající, pokud je neupravíme koeficientem ministra Prymuly (42% tam nemá být), dále počty vážně nemocných (to je snad jediný trochu pradivý údaj),no a nakonec počty mrtvých, což je úplné hausnumero

M. Boháček 14.10.2020 9:24

Covid - choroba z blahobytu? :-)

Obézním jedincům hrozí téměř dvakrát větší riziko, že se nakazí nemocí covid-19, než lidem s optimální hmotností. Vyplývá to ze srovnání nejnovějších studií, které zkoumaly vztah jedinců s obezitou k onemocnění covid-19 u 400 tisíc pacientů z Evropy, Asie i Ameriky.

Riziko, že pacient s koronavirem skončí v nemocnici, je u obézních o 113 % vyšší než u těch, kteří obézní nejsou. Vědci také očekávají, že u obézních lidí nebude dostatečně účinkovat ani vakcína proti koronaviru.

Bezpečnostní opatření po celém světě omezily pohyb lidí a sociální kontakt. Lidé začali pracovat z domova, čímž z jejich dne zmizel přirozený pohyb jako chůze do práce, na oběd nebo na nákup. Počty obézních tak paradoxně pomalu rostou. „Vidíme už nyní, že značná část lidí v první vlně pandemie přibrala cca 1–5 kg. Je to začarovaný kruh. Nemohli chodit ven a stýkat se s blízkými lidmi, což obecně zvyšuje stres, který následně řešili přejídáním.

https://techfocus.cz/veda-vesmir/2435-koronavirus-ohrozuje-dle-nove-lekarske-studie-daleko-vice-obezni-pacienty.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=441700&dop_req_id=8RALIkiOwyV-202010140721&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

M. Boháček 14.10.2020 9:15

Pán wagner, včera ste mi odpovedal, ohľadom tých percent nakazených, v prvej časti článku p. Benýška. K tomu by som rád dodal:

1) Tiež si myslím, že je to prehnané, ale zas je tu už bežný komunitný prenos, desiatky percent bezpríznakových poztitívne testovaných, takže, predpokladaám, že to % ľudí pozitívnych na covid nebude v súčasnosti malé. Obzvlášť, keď pozitívny neznamená automaticky nakazený, alebo chorý. Viete odhadnúť (štatisticky) % ľudí pozitívnych na covid? (toto číslo by zreálnilo predstavu o nebezpečnosti vírusu)

2) Čo hovoríte na toto porovnanie?

„v letech 1995 až 96 bylo v průběhu chřipkové epidemie postiženo zhruba 11% obyvatel České republiky. ...

„V roce 1995 tady byla epidemie sezónní chřipky, kde jsme zaznamenali exces, tedy nárůst úmrtí celkový o téměř 6 tisíc případů, čili to byla, myslím si velká epidemie zapříčiněná tehdy virem H3N2,“ řekl v roce 2013 tehdy hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

zdroj:https://manipulatori.cz/zavadejici-chripka-1995-v-cesku/

No a vo Švédsku (populácia cca 10mil) udávajú úmrtnosť s covidom cca 6000. Samozrejme, nie je koniec roka a porovnávajú sa úmrtia na chrípku s úmrtiami s covidom. (ak majú Švédi metodiku ako ČR, kde sa počítajú úmrtia s covidom - na SK sa počítajú úmrtia na covid - aj preto má Slovensko násobne menej mŕtvych na covid na milión ako Česko).

K. Wágner 14.10.2020 6:13

"Přičemž chřipka, na rozdíl od covidu, má i jako taková (i úplně bez médií) skutečný potenciál způsobit když ne přímo kolaps, tak aspoň vážnou krizi zdravotnictví."

Až na to, že není chřipka jako chřipka. Chřipku nezpůsobuje jeden jediný, úplně stejný virus, jde o několik typů, přičemž Chřipkový virus typu „A“ je nejzákeřnější. Vedle člověka napadá i zvířata, například ptáky a prasata. Velice rád mutuje a tak zhruba jednou za 10 let vzniká zcela nový typ viru, který může vyvolat pandemie. V minulém století těmi nejhoršími byly španělská chřipka (1918), při které zemřelo až 100 milionů lidí, dále asijská chřipka (1957) s 1,5 milionu mrtvých a hongkongská chřipka (1968), která zabila milion lidí. V tomto století vyvolala paniku zejména ptačí chřipka, jež řádila v letech 1997 a 2004 v Asii, a pak prasečí chřipka, která v roce 2009 postihla Mexiko. Přesto lze konstatovat, že od roku 1969 nebyly žádné velké smrtící pandemie chřipky zaznamenány.

R. Langer 14.10.2020 5:34

A to podle vás autor říká? Kdepak, to jste jenom nepochopil, a autor vás rozhodně zpívat v metru nijak nenutí. :-P

L. Písařík 14.10.2020 3:46

Autor asi nechápe, co vláda vyhlásila, nebo snad čte selektivně jen něco. Doporučuji, aby zašel do metra, postavil se mezi lid a zpíval z plných plic, uvidíme, jak dlouho vydrží při životě.