28.2.2024 | Svátek má Lumír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V+H 27.10.2008 11:22

Pane Hvížďalo...............

Fakt dost dobrý, senilita je svinstvo.....................

V 26.10.2008 20:24

Re: Problém českých médií je v tom, že množina posluchačů-diváků je malá

ja bych rekl, ze nevi jak jednat se svou rodnou zemi, to ma totiz urcita specifika, at uz se jedna treba o Spanela snaziciho se proniknout do Spanelska nebo zde Cecha snaziciho se proniknout do Cech

pibusek 26.10.2008 11:00

Re: Veřejnoprávní média by ovšem měla mít jiná kritéria než sledovanost.

...plně souhlasím!!!

jazykový purista 26.10.2008 9:16

Re: Problém českých médií je v tom, že množina posluchačů-diváků je malá

...slavných čili celebrit  v novočeštině... v novočeštině se to píše a vyslovuje sereblita.

J.B.Marconi 26.10.2008 8:27

Hvížďala

je především veřejnoprávní žvanil - tedy jen příživník. ;-(

J.B.Marconi 26.10.2008 8:17

Hvížďala

je především veřejnoprávní žvanil - tešdy příživník. ;-(

Gandalf 26.10.2008 7:47

Re: Kvíčalo,

Opravdu si myslite, ze kdyz tykate inteligentnimu cloveku, stanete se inteligentnim? To se ovsem mylite.

Bloud 26.10.2008 7:27

Re: Problém českých médií je v tom, že množina posluchačů-diváků je malá

Možná pana Kaplického neurazilo odmítnutí jeho projektu jako takové, ale typicky český způsob, jakým se to stalo. Pan Kaplický jistě vytvořil v minulosti v cizině řadu dalších návrhů a jistě byl i často odmítnut. S tímhle švejkovským způsobem se tady v Česku setkal myslím poprvé.  

Magor Milda, Mgr. etc. 25.10.2008 22:21

Problém českých médií je v tom, že množina posluchačů-diváků je malá

řekněme deset miliónů potenciálních oslovených osob. V Německu asi 8x tolik, k tomu Rakušáci, Svýcaři a mnoho německy mluvících v Evropě, takže více, než dvacetinásobek ve Francii také a anglicky mluvících je dobře stonásobek. Vyrábět česky mluvící pořady je v přepočtu na posluchače o řád a ž dva dražší, než jinde.

Pan Reich- Ranicki je klasickým případem, haličský Žid, mluvící německy lépe, než mnohý německý vysokoškolák, udělal kariéru jako německý literární kritik. Samozřejmě mluví i Jiddiš a polsky, takže jeho kariéra je obdivuhodná. Problém mu ale asi působí mnoho německých slavných čili celebrit  v novočeštině, jejich úroveň bývá pod psa, třeba ten zmíněný Gotčálek - Gotča je původní vlast dráteníků v Rakousku- Uhersku.

Pokud jde o toho zhrzeného architekta z Umprumu, chápu, že na vynalezení formy třeba rádia Talisman byli Umprumáci dlouhá desetiletí hrdí, rádio Máj se povedlo už méně a Velorex vešel do dějin. Takže odmítnutí stavby toho projektu národní knihovny asi urazilo až do hloubky. Kdyby se ale udělala objektivní statistika, kolik projektů se dočkalo realizace, asi by to nebylo tak neobvyklé, z mnoha povolaných bývá pouze jeden vyvolený.

Šmid 25.10.2008 20:18

Předávání cen.....

Nikdy bych nikomu žádnou cenu nedal, protože bych se nikdy nezavděčil. A když už se udělují ceny a někdo je nechce - dobře mu tak.

Kamil 25.10.2008 18:49

O odpustky nejde?

Podle mých informací cenu J. Kaplickému schválila komise odborníků jmenovaná ministrem (ministerstvu navzdory) a podle propozic rozhodnutí komise nemůže ministr změnit (i když by asi chtěl).

Karel Dopekla 25.10.2008 17:26

Re: Už i Hvížďala?

S ČRO máte pravdu, ODS ovládá Radu pro ČRO a Václav Žmolík pak provádí politiku ODS v praxi na radiožurnálu.

Karel Dopekla 25.10.2008 17:24

asi se budete divit, ale není to tak

Diváci Čt se sice na něco jiného více dívají, ale lépe hodnotí pořady pro menšiny. Když se mají rozhodnout pro to, který pořad je pro ně nejdůležitější, volí ty menšinové. Ovšem i celý národ je složen z menšin. Tak se alespoň ukazovalo v bilanci pořadu Tý tý, než ho pan Janeček přenechal  Nově.

Papouch 25.10.2008 15:14

Re: Veřejnoprávní média by ovšem měla mít jiná kritéria než sledovanost.

nemam dojem, ze za koncesionarsky poplatek clovek dostava odpovidajici protihodnotu

Francie - za 112 Euro/rok 6 profesionalne udelanych verejnych kanalu (2, 3, 4, 5, LCP, Arte) a F24 jako bonus navrch

CZ - za 65 Euro/rok dva kanaly na urovni regionalnich studii, dva na urovni zrucnych amateru, s dost velkou mirou recyklace a prekryti

lida 25.10.2008 13:38

-

lidi by meli narikat nad sebou a ne nad televiznimi porady,  ze dnes uz nejsou schopni vypnout knoflik a tak  musej chudaci   cumet jak prikovani

AndyO 25.10.2008 12:51

Kdyby si totiž práce architekta Jana Kaplického ministerstvo skutečně vážilo, udělalo by všechno proto, aby v Praze jeho stavba stála

no to je logika houpacího koně.

Jirka 25.10.2008 12:19

Re: Veřejnoprávní média by ovšem měla mít jiná kritéria než sledovanost.

Veřejnoprávní media jsou nás všech, protože je platíme. Nechte tedy hlasovat mezi národem, které pořady má vysílat. Jsem přesvědčen, že by vyhrály telenovely (80%) druhém místě by byly trilery, soutěžní pořady typu milionáře..... A jsme tam, kde jsme nyní. Odpovídá to úrovni národa , která se dívá na televizi.

Newman 25.10.2008 10:58

Re: Už i Hvížďala?

Udělali jsme si kafe, kino je fantazie! Hřebík na hlavičku.

Jen nevím,  jestli není průšvih české  kultury v médiích veřejné služby (ČRo, jak píšete) mnohem  větší než v Národní knihovně. Jeden barák, žádnej barák, milý Kozino!  Včetně Hvížďaly.

I když souvislosti jsou souvislosti, málo platný, alias například Blob-NKP.

Až se 1. ledna 2009 půjde Evropská unie pod předsednictvím ČR projít Karlovkou, kolem Národní knihovny, určitě pochopí Švejka i Kafku. Bleskem. Viz jedna fotoreportáž, kterou jsem nedávno stáhnul. Vřele doporučuju.

http://archiweb.cz/salon.php?type=10&action=show&id=5747

Sibi 25.10.2008 10:47

Re: Veřejnoprávní média by ovšem měla mít jiná kritéria než sledovanost.

Včera zprávy na ČT1 začaly desetiminutovou reportáží o kuřimské kauze. Pak redaktor pravil: "více o kauze se dovíte na našem webu www.ct24.cz".  Úplná Nova.

Kozina 25.10.2008 10:29

Už i Hvížďala?

Proč se zabývá Karel Hvížďala, kterého provází docela slušná pověst

"causou" Kaplický stále tak povrchně? (Mimochodem, za úvahu by stálo i

to, že přispívá do Radiožurnálu, který by si zasloužil přejmenování na

RadioBulvár - anebo ještě lépe: Česká media s.r.o.II  - viz Dana Jaklová v Radě

ČRo.)  Ale zpět k Mistru Kaplickému: je nade vší pochybnost jasné, že soutěž  na Národní knihovnu proběhla neregulérně, což  nakonec, chtě nechtě potvrdil i šéf Úřadu pro hospodářskou soutěž a to je co říci... :), tedy se nestal Jan Kaplický vítězem, bohužel,  To ale nemůže znamenat, doufám!, že by tentýž Jan Kaplický nemohl být jinde a jindy dekorován Cenou Ministra kultury ČR! (I když je pravda, že tentýž ministr odvolal spolupracovníka pana architekta, tedy ředitele NKP, protože jej vnímá jako viníka mezinárodní "architektonické" blamáže.) V opačném případě by musel pan architekt Kaplický přistoupit na podivnou hru a la: demokratická ČR  Vám PŘIDĚLÍ nějakou práci, čti zakázku pro republiku (například tak nějak v porotě soutěže i v Úřadu pro hospodářskou soutěž i v Evropské unii  prosadí dodatečnou změnu pravidel), aby Vám mohla na začátku stavby Česká repubika (věc veřejná),   UDĚLIT též Cenu! - Mimochodem, dovede si laskavý čtenář představi důsledky takového precedentu? V takové demokracii by jistě pan architekt ale asi ani pan Hvížďala bydlet nechtěli, či snad ano? A na závěr - pro odlehčení - zde jedna pohádka O tom, kterak  jeden princ s jednou princeznou se dobrem proti zlu postavili! (za peníze daňových poplatníků ČR) http://aktualne.centrum.cz/video/?id=216160

vladimír ondys 25.10.2008 10:06

Dobrej sloupek

ale pak se nabízí otázka, jaký má smysl únik k pokleslosti stáda konzumních hovad?Rv;-PR^

lordpavka 25.10.2008 10:00

Kvíčalo,

už je to s tím bagrem trapné!!! Jsi už senilní a tak nerozeznáš nadsázku od skutečnosti. A utři si pytel.

Karel Dopekla 25.10.2008 7:29

Veřejnoprávní média by ovšem měla mít jiná kritéria než sledovanost.

Třeba spokojenost. Zcela určitě je užitečnější menší sledovanost s větší spokojeností, než naopak. Prvním krokem je zrušení reklamy ve veřejnoprávních médiích. Kudy kráčí Česká televize? Když pominu dočasné sporné zvýšení určené na digitalizaci a na podporu filmu, je zrušení nezbytné. Nakonec " malé pořady" mají i při sledovanosti pod 5 % svoje opodstatnění ekonomické.  Stačí si srovnat jejich náklady a koncesionářské poplatky od lidí, kteří je sledují. Zarážející je, že Čt nemá / ani neplánuje / kulturní kanál. Kdo pak bude vychovávat budoucí Richtry, k tomu že kultura je potřebná ? Sport není všechno !