10.12.2023 | Svátek má Julie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
dj.giovanni 13.10.2008 10:35

soukromé noviny

Protože se nejedná o veřejnoprávní médium, tak pana Hvížďalu nechápu. Soukromý tisk si může psát co chce, podobné ale méně nápadné to je např. u knižních recenzí. Ty jsou věnovány v drtivé většině jen velkým nakladatelům, kteří za to poskytují úplatky recenzentům, kteří tak mají přivýdělek - to se pochopitelně jedná o menší částky a jistě je to majitzeli třeba novin tolerováno s tím, ať si redaktůrek pomůže. Týká se to Lidovek, Mladé fronty, Práva atd. kde malý nakladatel se svou nížkou neuspěje. 

občan 12.10.2008 21:23

Re: Hloupost, pane Hvíždalo

souhlas.Zajímavé je,že si je čas od času kupuju z čiré radosti nad existující stupiditou lidí,kteří MF tvoří a jsem zvědav po cimrmanovsku,zda druhá půle večera bude stejně slabá jako ta první.Blesk a jiné podobné noviny podobnou radost neposkytnou,protože se o nic nesnaží a tím pádem jsou nudné,v podstatě se tam není čeho chytit.MF se snaží poskytnout informace,komentáře,názory a snad i autorská dílka v přílohách a je velmi zábavné sledovat ,jak moc to dělají špatně.Asi jsem perverzní...

Lada 12.10.2008 20:40

Hvizdoš

Hvížďalo,Hvížďalo,ty to jseš myslitel!

čtenář MF bývalý 12.10.2008 20:09

Karel Hvížďala pro své chlebodárce....

Hvížďala novinář a spisovatel? Já ho znám jen jako tuneláře MF a análního režimního dopisovatele, který oblbuje naivní čtenáře, kteří nemají svůj názor.Za  jidášských třicet stříbrných je ochoten napsat na objednávku cokoliv mu jeho chlebodárci poručí.

čm 12.10.2008 12:13

Re: reakce autora

Vy ste ale blbec pane Sůra. Přesně ten typ českýho sociálního debila, co nemá v novinách co pohledávat. Leda v Haló novinách, tam je to doporučení. Obviňujete se leda sám těma uvozovkama. To je zas manimulace, že jo. Hned vypadáte jako chudák. Kdo má čas kontrolovat po každym takovym článku,a že jich v tom vašem deníku ÚV SSM je, jestli ste si platil kafe ? Mě je jedno jestli to děláte za prachy nebo z hlouposti a přesvědčení, jak ste chytrej.

brána 11.10.2008 22:56

Re: reakce autora

A prprojekt Ryanair běží. Bravo pane Jane. 

Jan Sůra 11.10.2008 22:07

Re: Ryanair a MFDnes

Ono to je také dáno velikostí a postavení firmy. Ryanair je největším evropským dopravcem a logicky se byznys této firmy dotýká čtenářů více, než například Aer Aran.

Paroubek 11.10.2008 20:17

Re: MF dnes

Vrazda a to mezi dvema lidmi spojenymi s byvalym premierem je bulvar? ;-D;-D;-D

Jakub S. 11.10.2008 19:27

Re: reakce autora

Jenže reklama, a pořádná, to je! Čtenáři je šmafu, jestli jste vy nebo redakce atd. za to něco dostali - relevantní je, že on dostal tu reklamu, člověče!! MMCh - aspoň kdybyste za to od té společnosti něco dostal... takhle skončíte se smutným malérem a ještě zadarmo...

KKral 11.10.2008 19:09

Ryanair a MFDnes

MFDnes obecně dost píše o Ryanairu, pochybuji, že by zrovan Rynair je nějak "sponzoroval", spíš nic jiného ekonomičtí redaktoři neznaj a omílají stále to samé. A jak je vidět, ani o tarifech Lufthansy nemají moc ponětí s tvzením nejlevnější okolo 100 EUR ;-)

kocman 11.10.2008 18:32

zbytečná starost,

vždyť ta tiskovina žádnou důvěru nemá, reklama nereklama.

Dokonce ani ta Vaše.

Jan Sůra 11.10.2008 18:13

reakce autora

Dobrý den, bývá dobrým zvykem při vyslovení nějakého obvinění také nechat prostor "obviněnému". Jako autor textu a člověka, kterého celá cesta napadla, se musím proti těmto spekulacím zásadně ohradit. 

Od Ryanairu jsem nedostal ani korunu, platil jsem ještě jeho šéfovi taxíka v Londýně a při návštěve sídla firmy si platil kafe v automatu - ani to jsem nedostal:-)Nic nedostala pochopitelně ani MF DNES. Letenky jsem si platil sám.

Smyslem textů bylo popsat, že se po Evropě dá létat takto levně a poskytnout tak čtenářům návod, jak se vyhnout některým předraženým leteckým společnostem.  Nevím, jak bych měl popisovat létání, kdybych tam nemohl uvést název firmy: měl bych snad napsat, že letím nejmenovanou leteckou společností s modrožlutou barvou letadel? Název letadla by asi taky nebylo dobré uvádět?

To, že se v textech vyskytuje slovo Ryanair tak často je způsobeno tím, že to byl jediný dopravce, s kterým jsem letěl. Nikdo jiný v Evropě nenabízí letenky za takové ceny, proto jsem nemohl psát o tom, že letím s jiným dopravcem. Píšete, že levné letenky nabízí i Luftansa: nejlevnější tarif LH začíná na ceně kolem 100 euro, tedy 10000krát tolik, kolik stály letenky Ryanairu. Mimochodem, kromě SkyEurope se v textech objevuje i easyJet.

Vážený pane Hvížďalo, pokud máte k této cestě ještě nějaké dotazy, kdykoliv se na mě můžete obrátit: jan.sura@mfdnes.cz.

vladimír ondys 11.10.2008 14:29

Mother Fucker Dnes

jasně, ten prevít si nemeje uši, ale jinak dobrý!R^

VL 11.10.2008 13:05

Re: Hloupost, pane Hvíždalo

Pod MF jsou ještě stranické noviny jako Právo a Haló Noviny.

jiří s 11.10.2008 13:01

Mf DNES a seriózní noviny? :-o

Kdo si to myslí, musí být úplně mimo. Vždyť i Karel Hvížďala je opakovaně označuje termínem, převzatým a polopřeloženým z  němčiny, popnoviny. MfD přístupem ke zprávám odpovídá britským deníkům Daily Mail či Daily Mirror, které nikdo za seriózní noviny nepokládá.

Sibi 11.10.2008 12:01

MF dnes

Dneska jsem si MF dnes koupila a na první stránce křičelo: Vražda před volbami! Pak tam bylo 6 stránek o té Paroubkově akci a jejím ukončení. Trochu moc na seriozní noviny.

fafino 11.10.2008 8:27

Re: Hloupost, pane Hvíždalo

Mladá Fronta je bulvár nejhoršího ražení. Pan Hvížďala dělá jako byto nevěděl.

Louka 11.10.2008 2:13

To je problém, protože "Ty ty ty" říká ten, který se podílel na krádeži čtenářského kmene

To je problém, protože "Ty ty ty" říká ten, který se podílel na krádeži čtenářského kmene právě Mladé fronty při tzv. privatizaci. Jakápak je relevance dojmů takového publicisty?

aquagenic 11.10.2008 1:00

Hloupost, pane Hvíždalo

Důvěru v Mladou frontu dnes nelze snížit už ničím. Mladá fronta je samé dno žurnalistiky. Pod ní je už jenom černá díra.