17.5.2022 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

KNIHA: Jiřímu Ovčáčkovi navzdory

Před více než dvaceti lety vyšla bolavá kniha o válkách v bývalé Jugoslávii. Jmenovala se „Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Pešek 20.4.2018 23:29

slušnej blábol

zmateno v textu a hlavě

P. Papež 20.4.2018 16:54

Pane Urbane, buďte v klidu. Ti, co nic neumí a nikdy nic nedokázali jen kritizuji, nadávají a ukazují svoji hloupost. Jejich jedovaté sliny nestoji ani za odpověď .

P. Papež 20.4.2018 16:47

Tolik pitomosti a hlouposti jsem dlouho nečetl. Vlčku , jste přeborník .

P. Khail 19.4.2018 18:12

Re: mozna by soudruh Urban mohl priblizit jak ty valky vznikaji

Tak zkuste také pomáhat když už se orgazmus nedostavuje, třeba vám to pomůže :-)

E. Pawlica 19.4.2018 17:44

Není příliš pozoruhodné, kolik ovčáčků se zde vyrojilo.

Naštětí internet je nositel pouhého názoru, nikoliv pravdy.

I tak ovšem pokud by zdejší ovčáčkové měli svůj názor prezentovat osobně pod svým jménem a a podložit jej argumenty, nepochybně by bylo záhy ticho po pěšině.

Dodávat k ovčáčkům i jejich hradnímu maskotovi jakákoliv další slova je plýtvání časem.

M. slavík 19.4.2018 17:35

Re: Fanfáry pro ničitele

Jo jo, mělo by spíše být "člověk ve finanční tísni". Bez toho spolku by Pánkové chcípli hlady. Nahnat je do práce, sebranku.............

J. Vlček 19.4.2018 17:01

Re: Děkuji, pane Urbane.

Zrovna od vás to sedí, paní Václavíková, mluvit o nějakých křesťanských hodnotách. Těmi se zaštiťujete ve vaší neziskovce? V půl druhé a vy už máte padla? Zcela udřená a vyčerpaná nekřesťanskou prací se vrháte do diskuse na Psu. Opravdu obdivuhodné.

P. Urban 19.4.2018 16:52

Jak ty války vznikají?

Tak, že Člověk v tísni vybombarduje nějaké území a potom tam dováží flašky s Dobrou vodou.

To jsem nevěděl. Teď už to vím. Děkuji.

P. Burda 19.4.2018 16:46

Re: ?...?

Kdybyste byl schopen si ten nápis přemalovat do překladače, tak by Vám vyšlo:

a) ne každý byl arabský (někdo koukne a vidí na některých perské znaky (rozšířenou arabštinu, stejně jako čeština rozšiřuje latinku), nebo zcela jiné písmo gruzínské, arménské ... jiný potřebuje překladač)

b) do je provokativního na textu: "Děkujeme Vám, Češi!" (což bylo snad na všech)

- - -

Nebo jde jen o to, že někteří z nás potřebují nepřítele a hledají ho, děj se co děj? Moje matka je také neskutečně rozlobená, že už od roku 1990 tvrdí, že k nám přijde válka a ono furt nic (tedy s výjimkou občasného komunikačního diskomfortu mezi ní a mnou) - války se bojí, zažila jí, ale štve jí, že nepřichází.

P. Burda 19.4.2018 16:38

Re: Fanfáry pro ničitele

Takže ten, kdo pomáhá postiženým TAKÉ na druhé straně, než je ta Vaše, je a priori špatný?

Myslíte, že v Bosně byli tenkrát vojáci samí islamisté? Nebo se z některých islamisté stali až proto, že je pravoslavní chtěli zlikvidovat?

Slyšel jsem vyprávět (v Bosenském katolickém klášteře) mnicha, jak bosenští muslimové pomáhali bosenským katolíkům (no dobře, Chorvatům) bránit klášter před útokem bosenských pravoslavných (tedy Srbů). Islamisté bojovali na straně katolíků? Nebo prostě lidé bojovali za svou vlast?

Nesmíte vidět jen a pouze politiky. A v každé válce trpí civilisté. I v té bosenské trpěli stejně obyčejní Srbové kvůli srbským i nesrbským vojákům, obyčejní Bosňáci trpěli kvůli nesrbským i srbským vojákům ... a ti obyčejní potřebovali pomoc. Vojáci potřebovali rozehnat a jejich velitelé (všichni) potřebovali zcela nehumánně zavřít za vysoký plot, Srb, Bosňák nebo Chorvat.

M. Gavlák 19.4.2018 15:04

Re: Fanfáry pro ničitele

Svatá prostoto...

F. Navrátil 19.4.2018 13:48

Fanfáry pro ničitele

Člověk v tísni je nedůvěryhodná neziskovka, která parazituje na státním rozpočtu. Není důvod ji oslavovat. Její nedůvěryhodnot spočívá v tom, že při válce na Kavkaze podporovala islamisty z Severokavkazského emirátu a zapletla se tam do podvodů s dokumenty pro čečenské drogové mafiány. V Bosně a Kosovu podporovala islamisty. Při invazi islámských nelegálů jim zabezpečovala logistiku. Díky takovým neziskovkám má Evropa nakročeno k civilizačnímu kolapsu.

J. Václavíková 19.4.2018 13:39

Děkuji, pane Urbane.

Za připomínku slušnosti a skutečných křesťanských hodnot, kterými se tihle lidé nezaštiťují, ale žijí jimi. Na rozdíl od hradních pozérů a nechutných rozeštvávačů.

V. Heidlerová 19.4.2018 11:48

Re: Pan Ovčáček je zjevení

Ty pády na hubu, ztrátu nejbližších, vyhazov z práce, nemožnost studovat, ztrátu zdraví - to už mám ve svých 81 letech za sebou díky komunistům, teď dožívám, zatím v klidu, a proto se snažím otevřít lidem oči, aby se nedali zlákat zlem a opakováním totality. Jistě, čeká mne ještě krušné období, příprava na odchod ze světa není radostná.

Nepoužívám plevele nadávek, kreatura znamená stvoření, ano má i pejorativní význam, ale já ho používám dle slovníku ve významu "opovržení hodná osoba". Nadávky ovládám velmi dobře, naučila jsem se mezi vládnoucí dělnickou třídou nebývalé novotvary, ale nejsem si vědoma, že bych něco takového udělala.

Život je plný záhad a tajemství, protože i mentorům se stává, že padnou na hubu dřív, než ti, které mentorují!!! Nazdar a také pozor na pády, stačí, že naše krásná řeč jich má sedm!!!!

J. Vlček 19.4.2018 11:36

Re: Pan Ovčáček je zjevení

Paní Heidlerová, a co sejete vy ve svých příspěvcích? Samý plevel nadávek. Co se pádu týče, každý pád je nepříjemný. To poznáte sama, až jednou upadnete. Zvlášť nepříjemný je pád na hubu, na ten bacha.

V. Čermák 19.4.2018 11:32

Člověk v tísni škodí i na školách.

Organizuje výuku tzv. "Růžového Islámu".

P. Vaňura 19.4.2018 10:36

Dnes je Člověk v tísni zrádcovská vítačská organizace

Tečka!

A. Javůrek 19.4.2018 10:34

Re: Pane Urbane,

activity CvT nejsou jen "bile". Takovy Panek si hraje na moralni autoritu, rika jak mame sklopit usi a nechat znicit nasi civilzaci, preferuje cizince pred vlastnim narodem ... .

A. Javůrek 19.4.2018 10:33

CvT orgaizuje

pomoc v zemich, mistech ... kde je to potreba, stavi tam skoly, nemocnice ... , a to se ma ocenit. Bohuzel, na druhou stranu, take podporuje multikulti zkrachovaly project, podporuje migraci barbaru do Evropy, a to opravdu ocenit nelze, naopak ... .

J. Orel, Mgr 19.4.2018 10:21

Pane Urbane,

nedejte se zastrašit. Naprosté většině z nás, kdo uvažují stejně jako Vy a váží si činnosti "Člověka v tísni" prostě nestojí za to, aby polemizovali s extroverty, vstupujícími do takvýchto diskusí. A bude dobře, když Vaše kniha vyjde znovu. Vždyť už tu máme novou generaci, která potřebuje informovat, o co tenkrát i dneska jde.

M. Pesat 19.4.2018 9:30

mozna by soudruh Urban mohl priblizit jak ty valky vznikaji

Autor v roce 1993 pomáhal zakládat Nadaci Člověk v tísni a je dodnes členem dozorčí rady stejnojmenné obecně prospěšné společnosti.

Autor, bývalý disident a novinář, učí na New York University v Praze

mozna by soudruh Urban mohl priblizit jak ty valky vznikaji a z tech valek potom ty miliony urchliku, Clovek v tisni ci soudruh Urban, ti prece jsou na strane "humanitarniho bombardovani"Srbska, valek v Iraq, kvuli ZHN/zbranim hromadneho niceni, ktere/podle "dukazu" CIA/ vlastnil soudruh Saddamm, ktere se ovsem nikdy nenasly. "Bezletovych zon" v Libya ci Syria, ktere maji za ukol svrhnout diktatory. Ano soudruzi od party Lzi a nenavisti, vy co zazivate nekonecne oragasmy pri "exportu demokracie" a oslavujete firmy/business typu Clovek v tisni,organizovat/vyvolavat valky v cizich suverennich zemich, vybombardovat cela mesta a potom se vytahovat par flaskami s Dobrou vodou co jsem tam dovezl jako humanitarni dobrodej, to by vam slo, take to podle toho "vypada".

Cest :-(

J. Gutvirth 19.4.2018 8:26

My pamětníci totality

Dobře pamatujeme na různé Balážové a ženy za pultem, dnes se opět rojí, bohužel ti mladší musí na pana Ovčáčka koukat jako na zjevení, ale měl stejně dobré předchůdce, lidé se přeci nemění, jistě byli už i ve starém Řecku takoví S.

V. Kosiner 19.4.2018 8:24

Za všechno může Ovčáček a Zeman s Babišem!

Nějak mi ušlo, jak se to týká Ovčáčka!

P. Kmoníček 19.4.2018 7:52

Re: ?...?

Nováčku, zajděte na Hrad za lhářem a on Vám určitě najde nějakou pozici u nepostradatelného Ovčáčka. Hodil byste se tam perfektně.

V. Heidlerová 19.4.2018 7:24

Pan Ovčáček je zjevení

Ovčáček není člověk, ale kreatura a podivné zjevení, či stvoření z jiné planety, naprostý mimoň a v konečném výsledku trapná figura, škodící prestiži naší vlasti. Jeho pád bude velmi nepříjemný. Co zasévá, to sklidí. Mnohonásobně.

B. Novacek 19.4.2018 7:07

Re: Urbane, jen do nich...

Lživý kecal?...v čem lžu, prosím? Propagátor totality...úsměvné...že vy, Huml, budete příbuzný toho tupce dopravního poslance Humla ze žvanírny? Stejně trapně blábolíte, jako on :-)

J. Huml 19.4.2018 4:39

Urbane, jen do nich...

je jich porad dost a dost, anonymnich propagatoru totality. Jsou vsak take zbabeli, a zmizi z oci, az dojdou na propagandu prachy. Viz ten lzivy kecal s vyplazenym jazykem nize. Energie mladych Vam urcite pomuze.

B. Novacek 19.4.2018 3:15

?...?

Myslíte, Urbane, tu samou "neziskovku", která instalovala po největších českých městech obrovské provokativní bilbordy s arabskými nápisy?

Co byl Člověk v tísni před dvaceti léty, to už dávno není pravda!

Věřím, že se vám vyplácí dřepět ve správní radě spolku, financovaném Sörösovým Open Society Fund...odtud asi vaše puzení napsat tohle píár na svou vlastní slátaninu a vyžírkovskou partičku, vedenou pseudohumanitárními "ideály"...Jestlipak nejste, v obráceném gardu, ten samý s*áč, jako ti, o kterých píšete?