14.12.2019 | Svátek má Lýdie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
21.10.2008 8:07

Temné stíny totality

Jen tak na okraj.ČSM zas tak militantní nebyl.Jako vše v totalitě.Masovost zřeďuje.

21.10.2008 8:04

Bokovy báje a pověsti

Pan Bok samozřejmě bude hájit do roztrhání těla modlu a vymýšlet konstrukce, jak to mohlo být. Dokument je podle něj cár papíru. Měl-li by pravdu, pak by všechny dokumenty byly cárem papíru a nemohli bychom o historii říct nic, jen báchorky pana Boka a jemu podobných.  Lhaní, vytáčení a bludy - to je krédo českého člověka.

21.10.2008 7:53

A co třeba takto?

"Předpokládám, že Milan Kundera měl potřebný třídní původ, když směl v roce 1950 studovat na vysoké škole, a že se vší pravděpodobností byl i členem inkubátoru budoucích komunistů, ČSM (pro neznalé: Československý svaz mládeže - velmi militantní komunistická mládežnická organizace). Musel také určitě vědět, co se pomahači třídního nepřítele stane."

Soudím, že na udání Dvořáčka se společně podíleli Militská, Dlask i Kundera a jejich motivem byl strach z obvinění napomáhání třídnímu nepříteli. Jen tak mimochodem, Kundera byl tuším v tom čase už členem KSČ a nikoli jen "inkubátoru" ČSM.   

21.10.2008 8:07

U Militké a Dlaska se číslo OP ani podpis NEVYŽADUJE. U Kundery ANO.

21.10.2008 6:41

to je taky

síla! Ještě by se Kundery měl zastat uhl a byli by už všichni.

21.10.2008 7:10

Re: to je taky

R^:-D

21.10.2008 6:35

Autor má samozřemě pravdu

Vědecká historická práce která spočívá v tom, že člověk přehrabává padesát let staré archivy a v okamžiku když nalezne lejstro na kterým je jméno dnešní celebrity, tak s tím běží do bulváru, je opravdu ale opravdu vědecká. To se pak může kdokoliv těšit, že se bude na prvních stránkách časopisů propírat podrobnosti z jeho 30 let starýho rozvodu, delikátní operace, nebo že když mu bylo 10 tak že ukrad v sámošce čokoládu..

21.10.2008 6:12

Tento úřad slouží, jako mnoho jiných podobných "demokratických" k likvidaci

nepohodlných lidí. Kundera je pan spisovatel a má dostat Nobelovu cenu. Celé akce slouží jedinému cíli, aby tuto cenu nedostal. A tak tajtrdlík vydá pokyn do svého spolku "lásky a pravdy" a nějaký modrý svazák, "badatel", něco na Kunderu vytáhne. To, že nejsou důkazy, tím se v našem právním státu nikdo moc nezajímá, koneckonců, soudce Braun také pouze dovozoval a předpokládal, ve své politické kauze. :-)

21.10.2008 8:28

Re: Tento úřad slouží, jako mnoho jiných podobných "demokratických" k likvidaci

To už je schizofrenie tvrdit, že to cílem onoho úřadu bylo vykonstruovat obvinění, které by Milanovi Kunderovi zabránilo získat Nobelovu cenu za literaturu. Jednoduše se přezkoumávala kauza politického vězně Dvořáčka a v dokumentaci se náhodou našel i zápis z oddělení SNB s Kunderovým jménem. Kundera by se k tomu měl postavit čelem.

21.10.2008 10:16

Re: Tento úřad slouží, jako mnoho jiných podobných "demokratických" k likvidaci

Vývoj společnosti značně pokročil,dnes není zapotřebí politické oponenty zavírat na dlouhá léta do kriminálů.To je příliš drahé a výsledek může být často kontraproduktivní(jak ukazuje zkušenost).Mnohem levnější alternativou je oponenty denunciovat,nejlépe pomocí spřáteleného tisku a když to nejde,jako záloha slouží ÚPDVZK,se tuším jmenuje ta instituce.Zdá se,že mimo jiné tento úřad slouž ík udržování disciplíny v ODS,která je bolševickými nitkami prolezlá skrz naskrz.Že to je na hranici etiky nevadí,hlavně,že to má oporu v zákoně.                                                                                                                                                           JInak děkuji p.Bokovi za nezaujatý článek a jeho spolku přeju hodně úspěchů při napravování omylů našeho soudnictví.                                                                                   

21.10.2008 15:26

Re: Tento úřad slouží, jako mnoho jiných podobných "demokratických" k likvidaci

Já bych řekl , že vítr věje od Hradu. Havel proti Kunderovi určitě nic nemá. Kdyby to bylo něco na Kňákalovou, či jak se jmenuje, nebo na Knížáka, krk na to dám, že by to v bulváru neskočilo!

21.10.2008 5:27

Spolek Salamoun -Zdenek Jemelik

Jemelík Zdeněk Důvěrník Hradec Králové Jan 6468, Jemelík Zdeněk  Důvěrník Brno Zdena 17977, Jemelík Zdeněk Agent Brno Zdena 21538, Jemelík Zdeněk Agent Brno 21901, Jemelík Zdeněk Tajný spolupracovník Centrála Jan 926

Jemelík Zdeněk Důvěrník neurčeno 6468

Jemelík Zdeněk Tajný spolupracovník Brno 190106

Jemelík Zdeněk Agent neurčeno Jan 926

21.10.2008 5:12

Z dob mládí si pamatuji hajzlíky jako Kundera, snaživé mladé řiťolezce typu

komunisty Komorouse, kteří se dnes k ničemu nechtějí znát a dělají, že si na nic nepamatují.

21.10.2008 5:10

Kundera nikdy v KSČ nebyl, nikdy neoslavoval Stalina a nikdy nepřišel do styku s StB.

Pan Dvořáček se prostě udal sám.

21.10.2008 4:58

konecne to nekoho trklo, Militka neni obet ale

prachsprosta k.......

Za neco takoveho by normalni clovek dostal provaz, do lagru se chodival vetsinou za nic, provineni byvaly jako ze dedecek mel hospodu, tak do kriminalu se zivlem.

Ale i ten Dvorackuv osud je divny  - zrejme ho nekdo poslal do zahuby, je nemyslitelne ze by ho poslali verbovat agenta tahkle: tady je fotka toho a toho, ty se postavis pred podnik a jak nekoho takoveho uvidis tak se ho zeptas jestli nechce delat pro CIA 8-o Jezkovy voci, takovou hovadinu by nenapadlo ani vratnyho v CIA. A to si o nasem Caught In the Act nedalam zadne iluze, geniove to nejsou, ale takhle blbi.......8-o

21.10.2008 12:17

Re: konecne to nekoho trklo, Militka neni obet ale

Zapominate, ze Dvoracka vybiral a vycvicil Moravec, ktery take pripravil toho Curdu, co zradil atentatniky na Heydricha. A Curda jednal podobnym zpusobem: sel take rovnou za svou laskou.Neuveritelne. A vrcholem Moravcova genia byl pokus ziskat Slanskeho k emigraci. Co lidi na tu blbost zarvalo...  

21.10.2008 15:03

Re: konecne to nekoho trklo, Militka neni obet ale

Opravdu Moravec? Agenty chodce řídil z americké ok. zóny v Německu od generála Cl. někdo zcela jiný, než Moravec, ale pisatel  a mladíci z úřadu to "znají" jistě lépe, anebo se to hodí. Stručně vše vzato, jde o ostudu práce státního úřadu, kterému se dala přitom taková důvěra a on praxcuje jako nejhorší bulvár. A pokud jde o pana Kunderu.  Nemusíte ho číst. Někdo má rád holky, jiný vdolky. Tak je to také v umění. Ale když milovník vdolků útočí na ty, kdo mají rádi holky, pak je v něm cosi patologického, jako v mnohých diskusních příspěvcích zde. Ruku na srdce, hrdinové nové doby, byli jste v dobách minulých také takhle veřejně stateční, anebo jen v koutku u piva? Pan Bok Vám ale nadzvedl mandle, což? Protože holt promluvil tak, jak to je, a nikoli jak to chcete vidět ve své nové zavilosti a touze přikládat polínka do hranic.

21.10.2008 16:47

Re: konecne to nekoho trklo, Militka neni obet ale

Nikoli, mily priteli. Ja s p.Bokem obvykle na 99 proc. souhlasim.Ale ten Moravec me stve proto, ze meho otce kontaktoval take jeden takovy neumetel.Nebyl to provokater, ale samozrejme ho pohodlne sledovali. Otec to ovsem  nikomu nehlasil, a odnesl to a mel zniceny zivot.Takze mam sve duvody takto uvazovat.A Kundera me stve take: cele jeho dilo je neprirozene, protoze zna ve skutecnosti stranu tech, ktere kritizuje, mnohem lepe, nez to, co prozily obeti. Lide, kteri slouzili v Cernem praporu, se nemeli jako prase v zite jako kunderovsky nemravny a cynicky hrdina Zertu. Nikdy by nezertovali jako on, ani by se tak smesne nemstili. To dilo je nejspis osmasedesatnicky vzkaz tem, ktere komuniste poskodili: Ne abyste se snad chteli pomstit...."Nejsme prece jako oni." Vlastne: Nebudte prece jako my.Ano, jiste, trpeli jste. Ale uz toho nechte, vzdyt jste smesni.

 

21.10.2008 15:32

Re: konecne to nekoho trklo, Militka neni obet ale

Čurda nešel za žádnou láskou, ale schoval se u své mámy na chalupě ,na půdě. Když se dověděl o atentátu a o milionu odměny, rozjel se do Prahy a šel rovnou na gestapo do Pečkárny. Moravec připravil i Gabčíka s Kubišem.

22.10.2008 1:49

Re: konecne to nekoho trklo, Militka neni obet ale

Ano, a jeden spatne vybrany agent znicil i ty dva hrdiny. Humpolacka priprava.

21.10.2008 4:49

Kundera není člověk, Kundera je ikona

Pane Boku a proč by ho nemohli udat oba? Když se oháníte dobou, tak přeci pro tuto dobu by byl nejpravděpodobnější tento průběh: Dlask to řekne Kunderovi, ale pak sám běží na STB. Proto se jeho holce nic nestane. Kundera, který je komunista s funkcí, ví, že byl měl průšvih, kdyby se proláklo, že věděl a nic neudělal, tak raději běží na okrsek a má tak alibi.

Kdyby se podobný dokument objevil na nějakého politika, tak budete požadovat jeho odstoupení. Ale tady je napadena ikona, tak jste z toho všichni samodruhý, protože ikona musí zůstat ikonou.  Žádný člověk s chybami, omyly a poklesky, mladý kluk páchající kruté dobro, tak jako tisíce podobných před ním i po něm. Z tohodle mladýho kluka se stal skvělý spisovatel, takže křičíte - Nechceme na něm žádné stíny. A kdo to poruší, ten to od vás schytá.

21.10.2008 5:30

Re: Kundera není člověk, Kundera je ikona

1. mohli ho udat oba nebo i vsichni tri, ale Respekt udelal udavace jen z Kundery a Hradilek svoji pribuznou a jejiho manzela v clanku kryl

2. kujfa fix, ctete lidi poradne kdyz uz nejakou kauzu komentujete neslo o STB ale SNB, prvni byla tajna a druha normalni policie

21.10.2008 6:03

Re: Kundera není člověk, Kundera je ikona

Pořádně čtěte Vy. Já jsem napsal, že Kundera šel na SNB, což odpovídá dokumentu. A spekuloval jsem, že Dlask šel na STB a to proto, že o státní policii mluvil/psal onen literární historik (jehož jméno jsem zapomněl), a který se Kundery zastal a prohlásil, že se mu Dlask k tomu přiznal.

21.10.2008 6:27

Re: Kundera není člověk, Kundera je ikona

o statni nemluvil

 Miroslav Dlask se na mě obrátil se sdělením, že jeho přítelkyně (a budoucí žena) Iva se potkala s bývalým kamarádem, o kterém věděla, že uprchl na Západ a že se zřejmě ilegálně vrátil. Dlask mi řekl, že to oznámil bezpečnosti.

21.10.2008 6:29

Re: Kundera není člověk, Kundera je ikona

stb celou dobu v kauze funguje jen ve spekulacich, jedina policie ktera se nekde realne objevuje je ta normalni

21.10.2008 5:31

Re: Kundera není člověk, Kundera je ikona

jo a mimochodem tehdy byl kundera vyhozen z partaje, tudiz nebyl komunistou

21.10.2008 9:02

Re: Kundera není člověk, Kundera je ikona

Ale brzy potom byl do komunistické strany zase přijat!!!;-)

21.10.2008 2:41

pan Bok si plete jmena

Hradilka zamenil za Ripku, to ve chvili kdy se pousti do hlubsich analyz moc dobre nesvedci o nastudovani tematu.

21.10.2008 13:56

Re: pan Bok si plete jmena

A nejen jména. Ta mládežnická organizace se v padesátých letech jmenovala ne ČSM, ale SČM. Já vím, je to možná prkotina, ale nahromadí-li se jich povícero, je to většinou na pováženou s pravdivostí sděleného.