30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

JUSTICE: Soudci sobě VI.

Ve středu 7. srpna 2013 skončila vyhlášením rozsudku neobvyklá kauza Obvodního soudu pro Prahu 2 spisové značky 1 T 164/2012. Rozsudky samosoudkyně Márii Petrovkové si jako spoluobžalovaní vyslechli kladenský soudce Vlastimil Matula a bývalý vrchní ředitel podsekce dohledu a justice ministerstva spravedlnosti Vladimír Chrástecký.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Ševeček 19.8.2013 10:56

Soudíme, že dobře soudíme

http://ley.cz/k213/JsmeSoudciSoudime-PepaNos.wma

J. Chaloupka 19.8.2013 10:14

Co se toho Matuly týče, vzpomínám si na jeho výrok v Respektu, který mne zaujal.

Říkal, že v případu rozhodl takto, protože předtím to měla nějaká soudkyně, která takto rozhodnout dvakrát odmítla a domníval se, že ten případ dostal právě proto, že se očekává rozhodnutí takové, jaké nakonec vypracoval. Mnozí muži se ohnou, když se na ně zatlačí, ale aby se někdo ohnul jen proto, že se domnívá, že se to od něj čeká, na to je potřeba opravdu ohebnou páteř. Nevím, zda je Matula zkušený, ale přeji si, aby takto ohebných páteří bylo v justici (a nejen v justici) co nejméně.

I. Pujman 19.8.2013 9:47

Takovýchto ukázkových právních zmetků

je v této "republice" celá řada. Otázka je, co s tím. Každý, kdo má tzv. "kvalifikaci" a příslušnou školu, tvrdí, že jen on je ten jediný, který může hodnotit a rozhodovat o věci, na kterou "študoval".  Extrémním případem jsou třeba lékaři. Takže se nedivme soudcům, taky jsou podle sebe jediní moudří a schopní (občas i všeho), bohužel. A my si to necháváme líbit....

J. Forman 19.8.2013 7:51

Baťbať

Pane jediný chytrý, moudrý, zákon znající a schopný aplikovat - proč vlastně máme soudce? Vy byste to všechno zvládl levou zadní a ještě při tom ve volných chvílích pálil cihly.