14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

JUSTICE: Pochybnosti nad verdikty

Soudkyně Daniela Reifová z Obvodního soudu pro Prahu 2 soudila exministryni zdravotnictví Marii Součkovou. Dostal se jí do rukou i případ Jana Harangozza, známého z kauzy ústeckého soudce Jiřího Berky. Když byl zatčen pro údajné podplácení náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška, Reifová jej posílala do vazby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 19.1.2013 22:05

To jsou ale hlouposti.

Proti rozhodnutí soudce je odvolání, když ne odvolání, tak dovolání nebo stížnost.

Proti korupci advokáta ovšem odvolání není ... .

P. Skřivan 19.1.2013 22:06

Re: To jsou ale hlouposti.

Ať ji nejprve pošlou před kárný senát a pak ať dávají tisková prohlášení. Jinak je to hnusný mediální útok.

P. Lenc 19.1.2013 9:36

O stavu

české justice se může napsat pouze jedno slovo.Hnůj.Roky se mluví o přinejmenším podivných rozsudcích, o otevřeném ovlivňování soudců atd.Vyšetřování podezřelých soudců se většinou zamete pod koberec, případně jsou "potrestáni"srážkou z platu.A když se již podaří dokázat braní úplatku a to před kamerou, tak on je chudák vlastně nemocný.Hysterie kolem amnestie naprosto zakrývá fakt, že to jsou zase soudci, kteří pod různými záminkami nejsou a dovolím si tvrdit, že ani nechtějí, dotáhnout do konce mnohaleté korupční kauzy.Mimochodem, pokud se někdo domnívá, že po 8-12 letém soudním jednání ještě někdo z poškozených získá své peníze spět, tak je pouze nemístný optimista.Nakonec, každý by si měl všimnout, jak jsou soudci, jinak, pokud jde o jejich peníze opravdu slyšitelní hodně daleko, náhle tiší a takřka, až na vyjímky neviditelní.

V. Němec 19.1.2013 12:04

Re: O stavu

Naprostý souhlas a totéž platí pro novináře především ty veřejnoprávní

V. Venc 19.1.2013 12:12

Re: O stavu ad Lenc

Naprostý souhlas.

Stav justice rozhoduje o stavu společnosti!

Z logiky věci, zásadním podnětem negativní kritiky z dopadu amnestie nemůže být prezident, ale soudci! Ti jsou ovšem zahrabáni do studia stotisícových stran spisů a nestíhají! Otázkou pro Dr. Rychetského (Wagnerovou) je, jak a s kým by to měla stihnout prezidentská kancelář a ještě utajeně.

T. Marek 20.1.2013 17:02

Re: O stavu ad Lenc

Nevím nic o tom, že by někdo panu prezidentovi uložit vyhlásit tak rozsáhlou amnestii, že vlastně ani nikdo na Hradě neví kam až zasahuje. Ať každý dělá jen to na co stačí a dělá to pořádně. Jistěže naše justice je mizerná - kdo je za to odpovědný???? Nebo snad nikdo?

P. Skřivan 19.1.2013 22:08

Re: O stavu

Problém je, že spíš hnůj bude ten článek. Kdo se o koho zajímá není podstatné. Soud je veřejná záležitost. Ať je rozhodnutí jakékoliv, tak je vždy, až na vzácné výjimky, jedna strana nespokojena.

T. Marek 20.1.2013 16:56

Re: O stavu

To bipolární myšlení ve stylu "kdo nejde s námi, jde proti nám" už mne za ta léta unavuje. Tzv. hysterie okolo amnestie nevychází ze snahy chránit soudce a justici vůbec, ale ze znechucení neschopností celé státní moci, v jejínmž rámci pan prezident (její integrální součást) nepřičinil nic pozitivního jen se zachoval jako slon v porcelánu. Jistěže vleklá řízení poškozují obě strany, to přece víme i bez amnestie, tak proč s tím někdo (parlament, vláda, ústavní soud i prezident) něco nedělá - ovšem už dávno a systémově?????