17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 6.12.2020 16:37

Předseda Ústavího soudu, pan JUDr Pavel Rychetský "vyjádřil nevoli nad protiústavností uzavření hranic v rámci protipandemických opatření vlády".

Je zajímavé, že tentýž předseda Ústavního soudu nechává bez povšimnutí skutečnost, kdy politické strany a hnutí, které dnes sedí v poslanecké sněmovně dnes a denně diktují svým poslancům, jak mají hlasovat (v rozporu s ústavním poslaneckým slibem) a v případě, že hlasují podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a podle nich v zájmu všeho lidu a ne jen jedné politické strany, jej postihují vyloučením ze strany. To vše je zásadní porušování ústavy, které pan Rychetský opomíjí.Asi záměrně.Z toho vyplývá jen jedno.Pan JUDr Rychetský nemá na Ústavním soudu co dělat a prezident republiky jej měl již dávno odvolat.

V. Bok 5.12.2020 13:26

P. Rycheckému šlo ovšem jen o to, aby někdo podal ústavní stížnnost a sestrelil tím Babiše a poškodil Zemana. Predpojatost jeho vyjádření byla jen takovym bonbónkem. Ale tím současně se na svou funkci veřejně diskvalifikoval.

Konec konců, sam rekl ze nastupuje funkčni období jen na dva roky, kvuli věku. Ale asi nerekl, ktery dva roky. Myslím ze uz je tam čtyři.

P. Čech 6.12.2020 16:43

JUDr Pavel Rychetský je "bývalým" komunistou, bývalým členem zločinecké KSČ. To hovoří za vše. V podstatě to říká to, že kdokoliv je členem zločineckého uskupení (§2, odst.2 zákona č. 198/1993 Sb) je sám zločincem.

J. BROM 5.12.2020 11:21

Předseda nejvyššího soudu poukázal na neústavnost uzavření hranic během jarní vlny nákazy. Je to k debatě, ale budiž. Ve stejném vystoupení se ale moderující dívence v TV svěřil, při charakterizaci předsedy vlády, že by si před léty nikdy nepomyslel, že "takový člověk" by někdy mohl předsedou vlády být. Touto nezaměnitelnou formulací dal zřetelně najevo svůj postoj k vládnímu činiteli, jehož některé kroky právě nejvyšší soud, jemuž předsedá, může a má následně zkoumat. Jak takový soudce může nezaujatě rozhodnout? Ať si o AB myslí cokoliv, toto nikdy neměl ve veřejnoprávní TV vypustit z úst. Měl by se již uchýlit do ústraní. Už je mimo.

V. Kain 5.12.2020 12:38

Ale měl 100%tní pravdu.AB se nikdy neměl stát premiérem.

V. Bok 5.12.2020 13:19

No, vyhrál volby. Můžeme si říci bohužel, ale to je asi vše co můžeme dělat a ty 4 roky přetrpět. Rozhodne však musim říci, že to nebyl nejhorší predseda vlady, dokonce jeden z těch lepších.

V. Církva 5.12.2020 13:33

Jistě, vyhrál. A hlavně, tady jde o to, jestli si takhle může předseda nezávislého ústavního soudu dávat hubu na špacír.

S hranicemi měl můžná pravdu i když si myslím, že máme podstatnější problémy, nakonec Covid19 můžeme i obrátit, nejen vláda, ale i někteří nediscipní občané by mohli být souzeni za způsobení smrti spoluobčanům.

P. Čech 6.12.2020 16:47

AB se ne stal, ale byl premiérem jmenován na základě výsledků voleb, které s výrazným odstupem od ostatních vyhrálo občanské hnutí ANO 2011. Mimo to obdržel nejvyšší počet t.zv. preferenčních hlasů voličů. Líbit se Vám to nemusí, na to máte právo, ale je to tak. Zdá se, že opačný názor má většina lidí, ikdyž náš volební systém je nepřímý a tudíž nedemokratický a vůli většiny nevyjadřuje.

V. Petr 5.12.2020 10:27

Žádný zákon nemůže mít přednost nad životy občanů. Právníci by do katantény vůbec neměli kecat, ač obecně žvaní do všeho!

Š. Hašek 5.12.2020 10:52

Nesouhlas. Zásadní.

Ale možná jste svoji poznámku zkrátil natolik, že pro mě je obecně nesrozumitelná/nestravitelná.

L. Kubeš 5.12.2020 16:01

Ty nepochopíš ani to, že 2+2=4 !!! ;-D

Š. Hašek 5.12.2020 20:52

Kubeši, vychladni. Co Tě tak, voe, rozvášnilo?

Že si někdo vymyslí, že šmrncnutí kolem "pozitivního" uvrhne do "karantény" patnáct lidí? Že na SMS mám naběhnout někam do fronty? Nechat na sebe šahat nějakou igelitovou rukavicí? A že zákon do toho nebude mluvit? Že mě ostříhají jako ovci?

Seš blb. A přeji Ti, aby Ti nějaká bába z ulice nakazovala, kolikrát denně (a jak dlouho) si máš mejt ručičky. Bez zákona/oprávnění.

Zdar! A dej si bacha na vira, lítá jak sokol, drápky jak veverka a zuby jak piraňa.

P. Adámek 6.12.2020 17:20

Mně je srozumitelná v tom, že jestliže kvůli hrozbě nákazy vyhlásí vláda mimořádné patření, je soudce v právu, když vykáže osoby, jejichž přítomností by bylo toto nařízení porušeno, ústava neústava. Ovšem protihmat proti tomu je, že za těch okolností je povinností soudu zajistit větší místnost, aby bylo oběma požadavkům učiněno zadost.