Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

INTERNET: Wi-fi připojení uživatelů má nízkou právní ochranu

Politici napříč spektrem se shodnou v tom, že kvalitní připojení k internetu je dnes nezbytnou podmínkou dalšího udržitelného růstu. Je ale zjevné, že čeští zákonodárci se budou muset zamyslet, zda současný stav právní ochrany a s tím související technický stav u wi-fi připojení k internetu je v České republice vyhovující.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
IN

I. Novák 763

25. 6. 2019 14:57
Elektřina ano, internet ne.

Představme si, že jak dnes funguje připojení k internetu, fungovalo by připojení k elektrické síti. Smluvně na př.:"Napětí až 240V, proud až 25A". Tedy poskytnuté napětí 6V a proud 0,5A je stále v pořádku! Nepředstavitelné, že?

Přitom se jedná o podobnou komoditu se shodnými problémy a dnes už i podobným systémem distribuce.

Zatím co distributor elektřiny je vázán parametry dodávky a přísnými předpisy o kvalitě služby a s odběratelskými problémy se musí sám vypořádat, připojení k internetu je stylem kdo si co urve a kdo koho úspěšněji napálí.

Vše za blahosklonného přihlížení kompetentních úřadů a zákonodárců.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

25. 6. 2019 15:25
Re: Elektřina ano, internet ne.

Proč se připojujete ke šmejdům, když konkurence je tak obrovská?

Pěkný den.

0 0
možnosti
JS

J. Svoboda 169

25. 6. 2019 8:48
Mě z toho vyšlo, že chcete po státu, aby zařídil

každému neomezený WiFi internet bez limitu rychlosti, bez limitu přenesených dat a bez agregace. Přitom argumentujete Kontrolním hlášením, což je kratinký "textový" soubor předávaný jednou měsíčně a navíc na IČO, což je pro podnikatelské potřeby a ne pro spotřebitele (Zákon č. 127/2005 Sb sám citujete) :o)

Proč jste to zůžil na WiFi přiipojení, když trendy je mobilní připojení. Já chci teda od státu 5G připojení bez limitu rychlost, přenesených dat a bez agregace a za lidovku. Když je možné nařídit ceny volání mezi státy EU, tak jistě všem zařídí cenu, ať nežeru, 100 Kč za měsíc. Možná i zadarmo :o)

Pěkný den.

0 0
možnosti
BH

25. 6. 2019 11:49
Re: Mě z toho vyšlo, že chcete po státu, aby zařídil

Asi žijete v jiné společnosti.

Na sídlištích poskytovatelé provozují kabelovou síť s TV, internet a světlovody se postupně ucpávají. Vo to de!!

Není páka na navyšování kapacit a vyhrazených pasem.

0 0
možnosti
JS

25. 6. 2019 5:46
Je to opravdu třeba speciálně regulovat?

Cítím tady zase chuť něco speciálně regulovat a kontrolovat. A dovolím si předjímat výsledek - další papír, který při zřizování připojení podepíšeme a který poskytovatele zbaví jakékoliv zodpovědnosti. A agregace bude popsána vágně či absurdně "až jedna ku pětistům". A připojení se dále budou zřizovat, jen přibude další papírování (už teď nabubřelé tak, že malí poskytovatelé nemají moc šancí - například kvůli archivaci komunikace)

Co takhle to nechat na lidech? Agregace byla velký problém u prvního ADSL - a umožnila vznik dalších způsobů připojení. Bez regulace, bez extra ochrany spotřebitele apod.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

25. 6. 2019 13:01

No, když si kupujete službu pevného připojení, kupujete si rychlost až řekněme 30. Tedy to by mi mělo stačit, že. Až v praxi zjistíte, že ona rychlost jen málokdy lehce překročí 10. On Vám dodavatel totiž garantuje akorát to, že rychlost nepřekročí těch 30, když to jede 4,8 má splněno. Můžete ovšem změnit dodavatele, abyste dopadli zhruba stejně.

A v mobilu si kupuju objem dat. O garantované rychlost přenosu není zmínka; když to nejede, tak to holt nejede.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz