15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

INTERNET: Jak jsem měla tři minuty účet na Facebooku

Až do včerejška jsem neměla s Facebookem nic společného, necítila jsem potřebu se na něm prezentovat, šel vždycky mimo mé zorné pole. Jenže jsem loni napsala knížku. Vím, že tento holý fakt nevysvětluje, proč jsem si včera na této úžasné síti zakládala účet. Takže vám to vysvětlím úplně polopatě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Grundmann 5.2.2021 1:39

Podle mého názoru Facebook používá umělou inteligenci k sociálnímu scoringu. Analyzuje veškeré chování každého uživatele, uděluje mu tajné body a podle výše bodů mu uděluje nebo zakazuje možnost používat Facebook i minimálním způsobem. Je to automatizovaná metoda komunistického kádrování.

Běda občanu, který neslavil první máj nebo nešel o víkendu na dobrovolnou brigádu. A pokud navíc poslouchá Svobodnou Evropu nebo Hlas Ameriky, je navždy zatracen. Ale na rozdíl od Facebooku občané věděli, jak se mají chovat, aby nebyli zatraceni. U Facebooku to nikdo neví, v lágru může skončit kdokoliv třeba i kvůli tomu, že se napojuje na Facebook ve špatnou hodinu.

L. Novák 5.2.2021 6:10

:-) R^ Tak nějak...

V. Sember 5.2.2021 1:40

Před pár lety jsem si na držkoknížce chtěl též udělat účet. Víceméně ze srandy. Když jsem ale viděl, co se tam děje, co po mě chtějí, tak jsem se smíchy vyválel po podlaze a držkoknížku hodil do septiku. Instagram jsem už nezkoušel. Nejsem sadomasochista. Tyhle pytchoviny mě fakt nezajímají. A že se do těch dementních sítí nechá chytit spousta lidí? Jako mouchy? To je smutné. Jenže s běžným člověkem lze hrát jakoukoli stupidní hru. Třeba takový kripl Hitler dokázal z většiny kulturního německého národa nadělat svými debilními žvásty úplné kretény. A navíc ještě nebezpečné. No a tyhle šaškárny se furt opakují;-)

M. Grundmann 5.2.2021 1:16

Nejsem na Facebooku už deset let. Používání Facebooku skončilo v okamžiku, kdy po mě chtěl Facebook kopii osobních dokladů. Od té doby nemám s Facebookem nic společného. Dost dobře nechápu, kdo tak nepřátelskou službu vůči svým klientům používá.

Ve svých počátcích byl Facebook dobrou aplikací, své uživatele nesekýroval a bylo možné jej požívat. Trvalo to několik let. Znáte někoho, kdo dnes Facebook používá ?

Facebook a Instagram se dostali do stádia, kdy už mi ani neumožňují číst jejich obsah, aniž bych tam cokoliv psal. Chtějí po mě osobní údaje, které nejsem ochoten poskytnout. A bez poskytnutí těchto údajně nepovinných osobních údajů je účet po několika dnech zablokován. I když tam nic nenapíšu. To je velmi podivný přístup u firmy, která žije z reklamy. Good luck !

J. Svoboda 5.2.2021 6:27

FB chce kopii osobních dokladů ... hm, tak do mi dejte link, jak jste na to přišel.

Pěkný den.

R. Polášek 5.2.2021 6:47

Byly doby, kdy zřízení účtu na ksichtoknize vyřizovala jakási pobočka nebo firma v ČR. Po mně kopii osobních dokladů nechtěli, ale vyžádali si mou adresu a na ni přišel ověřovací kód v papírovém dopise. Ale to už je, z hlediska internetu, dávno, víc než 10 let.:-)

Facebook taky využívám minimálně, kdybych tam psal svoje názory, taky bych ten účet už dávno neměl.

P. Dvořák 5.2.2021 6:56

Správně píšete "Po mně kopii osobních dokladů nechtěli, ale vyžádali si mou adresu a na ni přišel ověřovací kód v papírovém dopise."

Ale to chtěli i na Novinkách (kde už jsem dnes doživotně 3x zablokován) a také v Lidovkách, resp. na Neviditelném psu, který byl rozetnutý na dvě části. Registrovanou a neregistrovanou, která však nemohla psát příspěvky do "hlavní části" Neviditelného psa, ale byla vykázána na periferii.

Dopisy mám ještě doma.

Později slevili na možnost registrace přes sms, takže stačilo zakoupit SIM kartu a měl jste profil. Poznal se snadno, za jménem (nickem) bylo koncové trojčíslí SIM karty.

M. Grundmann 5.2.2021 8:03

Na to žádný link není. Několik let jsem měl účet na Facebooku s několika stovkami kontaktů. Účet mi zablokovali a řekli mi, že mi ho odblokují za podmínky, že jim pošlu kopii svých osobních dokladů. To jsem samozřejmě nikdy neudělal a účet zůstal navždy zablokovaný.

Otevřel jsem jiný účet a na něm jsem obnovil většinu kontaktů. Facebook mě začal šikanovat novým způsobem : zablokoval mi pravidelně účet a zkoušel mě po každé ze znalosti všech mých kontaktů. Všechny kontakty jsem samozřejmě podle fotky nepoznal a tak mi ho nakonec jednou znovu zablokovali.

Tím mé používání Facebooku trvale skončilo. Instagram mi zase začal psát hlášku, že nemám nárok vstupovat na nějaké stránky. To jsem ale už vůbec nic nepsal po předchozích zkušenostech. Sociální sítě firmy Facebook jsem úplně opustil.

E. Novotny 5.2.2021 0:24

A to jste jeste nazadala, mila Marketo, cesky konzulat a Ministersv0 vnitra o opetovne overeni ceskeho obcanstvi. :-)

E. Novotny 5.2.2021 0:20

Srdecny pozdrav, Marketo. :-);-)

V. Sember 5.2.2021 0:12

Ahoj Marky

https://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/2815-vnitrni-realita.html

:-)