16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

INTERNET: Jak jsem měla tři minuty účet na Facebooku

Až do včerejška jsem neměla s Facebookem nic společného, necítila jsem potřebu se na něm prezentovat, šel vždycky mimo mé zorné pole. Jenže jsem loni napsala knížku. Vím, že tento holý fakt nevysvětluje, proč jsem si včera na této úžasné síti zakládala účet. Takže vám to vysvětlím úplně polopatě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 5.2.2021 8:54

To jsme to dopracovali...

R^

J. Tulejová 5.2.2021 8:36

Otřesná zkušenost a věřím jí. Jsem vyhozená z FB 20 měsíců, zřejmě již navždy. Kdybych kradla nebo někoho zamordovala, aspoň bych věděla, kdy trest skončí, takto jsem vyřazená doživotně, přišla jsem o spoustu adres stejně naladěných lidí atd. Žiji dál a čert ber celý FB.Rv:-/

L. Novák 5.2.2021 13:36

To je stejné, jako když vám zkolabuje počítač nebo "chytrý telefon" a nemáte data nikde zálohovaná... ;-)

J. Urban 5.2.2021 8:07

Capek rasista (Bila nemoc), Stendhal rasista (Cerveny a cerny), Nemcova rasista (Pohadka o bilem hadovi), taky nebozka Verka Bila byla urcite rasistka, o Hana Zana s umeleckym jmenem Bila ani nemluve.;-€

R. Gural 5.2.2021 10:26

Bílý dům už to má taky spočítané, objednává se barva (není jisté jaké poměry odstínů kvůli sporům mezi BLM a LGBT). Bíla sobota na velikonoce to prý letos ještě ustojí, ale koledy na letošní zelené zimní svátky (dříve bílé vánoce) bude najisto zpívat Lucka Černá (Lucka VšechBarevKroměBílé ji na matrice neschválili)

R. Meišner 5.2.2021 7:56

bacha na barvy--tohle jste vážně neměla psát. na indexu je i černá, žlutá, růžová, hnědá, červená. povolená je zatím zelená a někdy modrá. polepšete se!

G. Kříž 5.2.2021 7:19

Fotografii jste jim posílat neměla. Jejich software odteď identifikuje jakoukoli fotografii kdekoli na FB, na které se také nalézáte a bude vás propojovat s dalšími osobami či místy na fotkách. To bylo dokázáno experty, že se standardně děje. Každá tvář má totiž své specifické znaky, které lze převést na data. Nyní mají vaše jméno a foto. Tím byl vytvořen váš neveřejný virtuální profil, který u FB bude žít, i když svůj účet zrušíte. Neustále je doplňován dalšími informacemi o vás, na které FB kdekoli narazí a je prodáván reklamním a jiným firmám. Jestliže vás FB s ohledem na název vaší knížky vyhodnotí jako rasistku či neonacistku ("BíláKniha"? - no nazdar...), můžete mít problém navždy.

A jak hodnocení probíhá? Alespoň před 2 lety (možná stále) platilo, že příspěvky Čechů "hodnotí" černoši v JAR. Že ne? Čtěte: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/facebook-cenzura-mazani-prispevku-jakub-horak-jizni-afrika-socialni-site.A180619_113508_domaci_fer

L. Novák 5.2.2021 7:50

Dobrý odkaz. Tam je vysvětlení, proč z nich padají nesmysly...;-)

G. Kříž 5.2.2021 8:10

Když jsem to tehdy četl, nevěřil jsem svým očím. Člověk si naivně myslí, že snad mají někde Čechy, kteří to čtou (při miliardách dolarů, které FB ročně vydělává, bez problémů), ale kdeže. Jakýsi Afričan někde klikne a jste vyřízený - třeba i profesně. Proto se raději držet od FB co nejdál.

V. Braun 5.2.2021 10:54

Ovšem uvádění smazání příspěvku "Slušných lidí" se záběry divadelního představení s nahými herci jako ukázku nesmyslného zásahu je samo o sobě nesmyslné. Zvláště když autor sám dodává, že nahota je v podmínkách FB uvedena jako důvod ke smazání příspěvku, kontext nekontext.

L. Novák 5.2.2021 13:40

Zkuste cenzurovat třeba nějaký web v Norsku podle obrázků... Uvidíte, jak hloupý bude výsledek. :-P

G. Kříž 5.2.2021 21:56

Je pravdou, že si sami "naběhli". Podmínky jsou takové, jaké jsou a zrovna předmětné představení je velmi kontroverzní. Nicméně autorka zdejšího textu byla téměř jistě zablokována za použití názvu, který obsahuje slovo "Bílá". To opravdu dokazuje velmi neblahý trend. A reakce lidí by měla být jediná - nedávat takovým vydělat, tj. odejít.

M. Grundmann 5.2.2021 8:15

Jejich umělá inteligence měla s mými účty vždy problém, protože jim nikdy nedovolily spojit mou fotku s mým jménem. Nebezpečí rozpoznávání obličejů fotek na internetu jsem tušil již v době, kdy tato technologie ještě nebyla všeobecně používána. Na žádné sociální síti nikdy není žádná má fotka.

To musí jejich umělou inteligenci iritovat a proto mi blokují všechny účty. Jejich automatické programy mě totiž nemohou jednoduše identifikovat a špehovat. Všechny tyto účty jsou rovněž používány státními orgány různých zemí a mohou Vás kvůli těmto textům šikanovat. Např. Vám odmítnou vstoupit do země nebo nedají vízum.

Čeština nás zatím chrání, protože příspěvky v češtině nikoho v zahraničí nezajímají. Psal jsem však v angličtině a francouzštině a to jsou jazyky, kterým rozumí příliš mnoho lidí.

R. Polášek 5.2.2021 7:00

Autorka nepochopila, že proto, aby člověk mohl na sociálních sítích být, musí zastávat ty správné názory a používat pouze správná slova, ne ta nesprávná.

Představte si, jakpak by asi dopadl režim za socíku, kdyby si každý tehdy mohl vydat knihu o dobrém chytrém kladném kapitalistovi lidumilovi a zlém dělníkovi, který nepracuje, je líný, háže se marod, když doma potřebuje předělat střechu baráku nebo zrýt zahradu, kapitalistovi kazí stroj, protože ani po několika letech si nepřečetl manuál stroje a ještě při řídkých návštěvách v kanceláři firmy tam krade žrádlo pro koně ( pro neznalé sponky do sešívačky).

A o kolik českých překladů světových děl bychom byli za socíku ochuzeni, kdyby nebylo možné do předmluvy a doslovu těch knih napsat žvásty o tom, jak autor zobrazil malého drobného pracujícícho člověka peroucího se se životem v zahnívajícím kapitalismu plného zlých a zákeřných zbohatlíků a jak brzo po té temné noci nastane i tam jasné ráno, kde se všichni budou mít moc dobře. ( už mi ty žvásty moc nejdou, je to přece už jen hodně dlouho a já je obvykle jen četl, jen málokdy je musel kvůli něčemu tvořit);-D;-D

L. Novák 5.2.2021 7:16

To jste ale trochu mimo, protože podle článku autorce zablokovali přístup po zapsání názvu knihy, která s politikou nemá nic společného. ;-)

R. Polášek 5.2.2021 14:32

To nemá, ale oni si myslí, respektive robot je tak naprogramován, že si myslí, že to politika je. Typu nějaké antiblm.

A. Renjascu 5.2.2021 6:43

No a až sem dorazí fičák z USA naplno, tak to teprve bude mazec. Jen místní progresivní neomarxisté se budou tetelit blahem, tedy jen do té chvíle, než je jejich vlastní "sežerou":-), oni už to holt mají v DNA.

https://ivocerman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=765136

J. Kouk 5.2.2021 6:39

Chudáci, co se jmenují Bílí a Černí?

J. Kouk 5.2.2021 6:41

Vlastně, jen Bílí. :)

J. Svoboda 5.2.2021 6:21

Takže FB vám účet nezrušil, název účtu neoznačil za problematický, ani k fotce neměl výhrady, ale vy o tom "dojemně" fabulujete za účelem vytváření alternativní pravdy o cenzuře. No potěš koště.

!! Hanba vašim fabulacím !!

P. Dvořák 5.2.2021 6:47

Ty prostě nějakou 3,14čovinu musíš za každou cenu napsat.

L. Novák 5.2.2021 7:11

;-D R^ Přesně! !!

J. Svoboda 5.2.2021 10:20

Vaše sprostota a tykačka nic nevyvrátily.

!!Hanba vaší nevychovanosti!!

L. Novák 5.2.2021 13:47

A kdo ti tady bude ty tvé blbosti pořád dokola vyvracet, šulínku? :-P

R. Gramblička 5.2.2021 7:13

zablokovaný účet je stejně platný jako účet zrušený. Pokud autorka nelže, neměl FB důvod k banu

M. Jurištová 5.2.2021 7:26

FB měl jasno do 24 hodin: Nemůžete používat Facebook, protože váš účet nebo aktivita v něm nebyla v souladu s našimi zásadami komunity. Rozhodnutí jsme již prověřili a změnit ho nejde. Víc o důvodech se dozvíte v našich zásadách komunity. :-/ Asi bych podle nich měla zpytovat svou černou duši...tak to asi nemysleli..svou bezbarvou duši. Radši bych fabulovala...

J. Lukavsky 5.2.2021 7:44

"Asi bych podle nich měla zpytovat svou černou duši" tak 1) ...Černou duši... 2) kdyby autorka napsala jméno té kniby "bílá kniha" tak by to hladce prošlo, Bílá kniha je samozřejmě rasistická 3) jestlipak tomu facebooku neradí doc. Chocholoušek a nepěstuje si vlastně příští pacienty? J.L. end

R. Gramblička 5.2.2021 7:58

no a koukala jste do zásad komunity, kterou zásadu jste porušila? Když v ČR poruším zákon, tak mi orgány beze všeho řeknou který paragraf to byl. FB na to evidentně kadí, mohlo by se mu totiž stát, že by to sám nenašel a musel by se svým uživatelům omluvit. Takže raději nám vzkáže: hledej, šmudlo, hledej :-P

J. Svoboda 5.2.2021 10:23

Takže vy ten důvod neznáte, ale máte o tom dojemný článek o cenzuře FB ;-D;-D;-D

Pěkný den.

M. Ilsner 5.2.2021 10:57

voni jsou ale blboun, Svoboda