30.5.2020 | Svátek má FerdinandDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


INTERNET: Doména svobody se měníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 21.10.2018 21:22, přehled diskusí

Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem:
Autor: D. Stirský Datum: 20.10.2018 21:19

MČ Praha 4. Proto bych jej prosil, aby se už konečně přestal zabývat smolením článků o mazání příspěvků na FB a ó strašení muslimskými migranty. Ale potěšilo by mne, kdyby se zabýval tím, proč již několik měsíců trvá rekonstrukce chodníků a vozovky na Nuselské. Představoval jsem si, že dlažební kostičky budou zatloukat několikeré čety dlaždičů dnem i nocí. Zvláště v létě se dalo dělat na dvě směny bez potíží.

Re: Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem:
Autor: Z. Lapil Datum: 21.10.2018 13:57

Obávám se, že můžu odpovědět za něj: nejsou lidi a nejsou prachy na to, aby lidi byli.

Usuzuju tak z pozorování cvrkotu obecně a taky z toho, že o vesnici vedle vypsali výběrko na rekonstrukci školy a pak ho zrušili, protože i nejnižší cena byla nad možnosti obce.

A to je ještě ta lepší varianta, taky je možné, že se někomu někdo či něco znelíbil(o) a teď to běhá po soudech.

Re: Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem:
Autor: M. Prokop Datum: 21.10.2018 15:19

Jednodušší řešení bude, že co se vám nelíbí, nebudete číst.

Re: Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem:
Autor: V. Církva Datum: 21.10.2018 20:15

Zavřený v Gulagu chodník nepotřebuje. Tak předcházejme "Gulagům" i řešme chodníky. Ta svoboda slova je důležitější i když se to materialistům a neomarxistům nezdá.

Ano, mění!:
Autor: J. Farda Datum: 20.10.2018 20:42

Exkomouš Vodička, chucpe předseda Svazu bojovníků za svobodu, z něhož po exodu původních členů vytváří odiozní rudý svaz, vyznamenal komouše mlátičku Ondráčka. Teď již jen zbývá vyznamenat za znění Internacionály in memoriam Augustina Schramma a Aloise Grebeníčka, mladý to převezme rád za něj i za sebe! https://www.lidovky.cz/domov/komunista-ondracek-dostal-medaili-od-svazu-bojovniku-za-svobodu-vede-ho-byvaly-clen-ksc.A181020_181015_ln_domov_form

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.10.2018 20:18

No jo, a hlavně nepoužívejte ksichtoknihu ...

Stačí ty globální fízlárny:
Autor: M. Mařák Datum: 20.10.2018 15:27

nepoužívat a je to. Autor článku se však patrně vyžívá v masochismu a v konstrukcích zbytečných problémů tam, kde žádné nejsou.

Re: Stačí ty globální fízlárny:
Autor: M. Drašner Datum: 20.10.2018 18:23

zkuste si umístit v bytě všechny ty tiskoviny, které si můžete (s čím dál většími obtížemi) vygoohlovat, voni hlavo!

Re: Stačí ty globální fízlárny:
Autor: M. Mařák Datum: 20.10.2018 19:22

Nepoužívám Google, další globální fízlárna.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.10.2018 20:21

Ano.

A jak získáváte informace? Přes Bing?

Re: :
Autor: M. Mařák Datum: 20.10.2018 23:04

Vy jste opravdu nevzdělané děcko. Existuje spousta variant, momentálně používám Qwant a Framabee. Pokud mne přestanou uspokojovat, přejdu na Linux vyhledávače, které zatím nejsou tak komfortní. Nepoužívám ani Windows a samozřejmě nic od Microsoftu, což jsou další globální fízlárny.

Re: :
Autor: J. Jurax Datum: 21.10.2018 2:07

Ano, vzdělaný kmete. Povídejte mi o těch variantách, ať neumřu hlúpé ...

A myslíte, že Vámi zmíněné vyhledávače jsou prosty fízlovacích neduhů, jež vyčítáte kupříkladu Googlu? A jestliže ano, proč si to myslíte?

Mimoto ten Qwant (nejede ten Quant přes Bing?) a Framabee (taky Bing?) jsem testoval - pod W10, Unix jsem užíval jen v práci kvůli administraci databází, jely na unixových serverech, doma nejsem masochista :-) - a i něco kolem jsem si přečetl - oba bohužel přinejmenším v okruhu mých zájmů nic moc, najmě Framabee. Ale už je to dobře dva roky. No a taky neumí česky, aspoň tehdy neuměly, a francouzsky neumím já dodnes.

Re: :
Autor: M. Mařák Datum: 21.10.2018 2:28

Qwant přes Bing ve Francii nejede, koneckonců jsem si v něm gůgl a bing vyrušil a přesto to funguje. No a jako linuxák mám mnoho jiných dalších možných variant.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 21.10.2018 15:21

Qwant funguje i na češtinu, alespoň vyhledávání. Občas ho zkusím, chci-li trochu jinou skladbu výsledků.

Je třeba rozlišovat:
Autor: P. Portwyn Datum: 20.10.2018 13:15

"To pak vážně přistoupíme s odkazem na soukromé vlastnictví na to, že pravidla diskuse v kyberprostoru u nás bude určovat čínská komunistická vláda, kamarád Vladimira Putina nebo právo šaría?"

Je třeba rozlišovat.

Kdy by to byl kamarád Vladimíra Putina, tak je to otřesný případ hybridní agrese a Ksichtovník by byl okamžitě vyvlastněn. Kdyby to byli Číňani, tak by sice Kalousek běhal v tibetské vlajce (furt lepší, než kdyby běhal jen tak) a média by měla spoustu řečí o Zemanovi, ale ve skutečnosti s někým ten deficit Evropa mít musí, ne? No a islamisté by samozřejmě byli naprosto v pořádku a komu by se to nelíbilo, je xenofob, homofob a fašista!

Re: Je třeba rozlišovat:
Autor: R. Langer Datum: 20.10.2018 17:47

Tak tak.

Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka :
Autor: K. Janyška Datum: 20.10.2018 9:11

se dvěma vysokoškolskýmiu tituly, a ten se mi dušoval, že v životě nikde a nikdy neslyšel termín spontánní řád, natož spontánní řád lidského světa. A přitom ten druhý je jedinou možností existence lidstva.

Jak se potom chcete vyjadřovat k takovým věcem, kdež víte to, co on. Tedy velký prd... Dzp.

Re: Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka :
Autor: R. Langer Datum: 20.10.2018 17:51

Hm, 99 % lidí, co ten pojem vůbec zná ho slyšela leda tak tady v diskusi od vás a stejně ho (včetně mě) vlastně nechápe. Ovšem nemyslím si, že by chyba byla pouze na straně přijímače.

Re: Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka :
Autor: K. Janyška Datum: 21.10.2018 10:06

Chyba, tedy zločin, je na straně rudočerných, ne mojí, kteří kompozitivní teorii vyhnali ze nškolských systémů světa. Naházela je totiž do jednoho zločineckého pytle... Dzp.

Re: Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka :
Autor: P. Han Datum: 21.10.2018 20:09

Neměl by se ten váš spontánní řád spontánně ujmout, místo aby čekal, až ho někdo zavede?

Je tzv. "liberální demokracie" opravdu demokracií?:
Autor: M. Drašner Datum: 20.10.2018 8:30

Na rozdíl od autora se domnívám že nikoli. Zejména poté, co jsem relativně pečlivě pozoroval aktivity US "Demokratické strany" po zvolení Trumpa. Už to, že primárním kandidátem DS byl marxista Sanders (nahrazený jen díky vnitrostranickým manipulacím Hillary C.), o lecčems svědčí. Jestliže jsou pak v této straně levicové názory na vzestupu (Sandersoví "žáci" Ocasio-Cortezová, Cory Booker a další), jestliže je tato strana masivně podporována majiteli komunikačních sítí (Facebook, Google, Twitter, Youtube). kteří zhusta vlastní i mainstreamová média, pak mne to čištění na internetu, doplněné lustrací dotazů (Google, kde při hledání odkazů na událost obdržíte nejprve 10 i více levicových interpretací, než se dostanete k názoru z druhé strany), pak o tvrzení autora silně pochybuji. A tvrzení o neutrálnosti výše uvedených internetových médií by se měl zabývat rgán, řešící klamavou reklamu.

Dnes jakykoliv psychopat :
Autor: J. Huml Datum: 20.10.2018 4:35

se snazi sirit svoje "myslenky a nazory" na popularnich socialnich sitich soukromeho vlastnictvi. Soudny podnikatel ma plne pravo a povinnost takove vylevy nepublikovat.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.10.2018 20:37

Ano.

Problém je, že dnes je definice psychopatie moderně rozšířena i na individuua, která šíří názory jiné než ty, jež MY máme za správné. Zarputilí psychopati si dokonce dovolují nám oponovat, s námi polemizovat a uvádět protiargumenty. Takové názory nelze než nepublikovat a všemi silami potlačovat, neboť jsou to názory psychopatů. Zavilých a společnosti nebezpečných.

Re: Mate moznost..:
Autor: J. Huml Datum: 21.10.2018 18:18

zaridit si svou vlastni webovou stranku pristupnou kazdemu, kdo stoji o nazory a myslenky Zarputilych Psychopatu. Uznejte, ze nekteri lide o lzi, urazky nebo pomatene fantasmagorie publikovane na soukromnych prostorech nestoji. Preji Vam uspech, a prijmy Zuckerberga.

:
Autor: J. Jurax Datum: 21.10.2018 21:22

Děkuji. Ale jsem důchodce a tudíž Zuckerbergovy příjmy nepotřebuju ... :-)

Leč zarputilých psychopatů je všude plno. Koneckonců i já jsem byl již též zván psychopatem; ono jde holt o úhel pohledu. Takže další web jen pro zarputilé psychopaty je vcelku zbytečný.

Pane autore, :
Autor: J. Huml Datum: 20.10.2018 4:30

proc si nezaridite svoji vlastni versi Facebooku, mista je dost? Podle meho, vlastnici a provozovatele socialnich siti, tak jako vlastnici a provozovatele tistenych publikaci jsou plne zodpovedni za obsah verejneho prispevku publika. Zuckerberg zaplatil tucnou pokutu za zneuzivani jeho vlastnictvi, nic se nedivim, ze nechce byt zodpovedny za vylevy psychopatu.

Re: Pane autore, :
Autor: P. Dvořák Datum: 20.10.2018 5:00

Psychopat je ten, který chce omezit svobodu na internetu nebo majiteli sociální sítě napaří pokutu.

Možná jste si toho nevšiml, ale majitel internetové sociální sítě nemá žádný vliv na to, co kdo napíše a odentruje. Na rozdíl od tištěného média, kde články prochází promyšleným systémem cenzury, změny obsahu nebo smyslu sdělení, výběrem dopisujících individuí, výběrem témat, zadáváním článků na objednávku atd. atd.

:
Autor: J. Jurax Datum: 20.10.2018 20:44

No jo ... paradox je v tom, že když budu šířit nějaké hovadiny telefonem - třeba zahrozím bombou na ministerstvu nebo budu rozesílat hovadiny skrze SMS - tak telefonní společnost pokutu nedostane. I když zneužiji jejího vlastnictví.

:
Autor: B. Baron Datum: 20.10.2018 3:44

Facebook má licenční ujednání v kterém se zavazuje že ....bla, bla, bla..... a přitom toto ujednání sám nedodržuje.

Facebook účet již používám jen kvůli aplikaci messenger. Jinak jsem aktivity na účtu ořezal na nulu.

Facebook si zahrává s důvěrou zákazníků a to už položilo v minulosti více firem

Re: :
Autor: K. Keinkopf Datum: 20.10.2018 4:14

Ptám se fakt ze zvedavosti - ten messenger, proc ho pouzivate, fakt neni nic jinyho? Ja jsem se treba dycky jakekoliv instalaci z fb na mobil branil a nejak mi to komunikaci neomezilo..