12.4.2021 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

INTERNET: Doména svobody se mění

Moderní technologie jsou jako oheň. Dobře slouží, ale špatně vládnou. Navíc nebyly v době tvorby Ústavy ČR s vymezením našich občanských práv vůbec známé. Co teď s tím?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 20.10.2018 21:19

Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem

MČ Praha 4. Proto bych jej prosil, aby se už konečně přestal zabývat smolením článků o mazání příspěvků na FB a ó strašení muslimskými migranty. Ale potěšilo by mne, kdyby se zabýval tím, proč již několik měsíců trvá rekonstrukce chodníků a vozovky na Nuselské. Představoval jsem si, že dlažební kostičky budou zatloukat několikeré čety dlaždičů dnem i nocí. Zvláště v létě se dalo dělat na dvě směny bez potíží.

Z. Lapil 21.10.2018 13:57

Re: Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem

Obávám se, že můžu odpovědět za něj: nejsou lidi a nejsou prachy na to, aby lidi byli.

Usuzuju tak z pozorování cvrkotu obecně a taky z toho, že o vesnici vedle vypsali výběrko na rekonstrukci školy a pak ho zrušili, protože i nejnižší cena byla nad možnosti obce.

A to je ještě ta lepší varianta, taky je možné, že se někomu někdo či něco znelíbil(o) a teď to běhá po soudech.

M. Prokop 21.10.2018 15:19

Re: Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem

Jednodušší řešení bude, že co se vám nelíbí, nebudete číst.

V. Církva 21.10.2018 20:15

Re: Pam Mith je, nemýlím-li se, zastupitelem

Zavřený v Gulagu chodník nepotřebuje. Tak předcházejme "Gulagům" i řešme chodníky. Ta svoboda slova je důležitější i když se to materialistům a neomarxistům nezdá.

J. Farda 20.10.2018 20:42

Ano, mění!

Exkomouš Vodička, chucpe předseda Svazu bojovníků za svobodu, z něhož po exodu původních členů vytváří odiozní rudý svaz, vyznamenal komouše mlátičku Ondráčka. Teď již jen zbývá vyznamenat za znění Internacionály in memoriam Augustina Schramma a Aloise Grebeníčka, mladý to převezme rád za něj i za sebe! https://www.lidovky.cz/domov/komunista-ondracek-dostal-medaili-od-svazu-bojovniku-za-svobodu-vede-ho-byvaly-clen-ksc.A181020_181015_ln_domov_form

J. Jurax 20.10.2018 20:18

No jo, a hlavně nepoužívejte ksichtoknihu ...

M. Mařák 20.10.2018 15:27

Stačí ty globální fízlárny

nepoužívat a je to. Autor článku se však patrně vyžívá v masochismu a v konstrukcích zbytečných problémů tam, kde žádné nejsou.

M. Drašner 20.10.2018 18:23

Re: Stačí ty globální fízlárny

zkuste si umístit v bytě všechny ty tiskoviny, které si můžete (s čím dál většími obtížemi) vygoohlovat, voni hlavo!

M. Mařák 20.10.2018 19:22

Re: Stačí ty globální fízlárny

Nepoužívám Google, další globální fízlárna.

J. Jurax 20.10.2018 20:21

Ano.

A jak získáváte informace? Přes Bing?

M. Mařák 20.10.2018 23:04

Re:

Vy jste opravdu nevzdělané děcko. Existuje spousta variant, momentálně používám Qwant a Framabee. Pokud mne přestanou uspokojovat, přejdu na Linux vyhledávače, které zatím nejsou tak komfortní. Nepoužívám ani Windows a samozřejmě nic od Microsoftu, což jsou další globální fízlárny.

J. Jurax 21.10.2018 2:07

Re:

Ano, vzdělaný kmete. Povídejte mi o těch variantách, ať neumřu hlúpé ...

A myslíte, že Vámi zmíněné vyhledávače jsou prosty fízlovacích neduhů, jež vyčítáte kupříkladu Googlu? A jestliže ano, proč si to myslíte?

Mimoto ten Qwant (nejede ten Quant přes Bing?) a Framabee (taky Bing?) jsem testoval - pod W10, Unix jsem užíval jen v práci kvůli administraci databází, jely na unixových serverech, doma nejsem masochista :-) - a i něco kolem jsem si přečetl - oba bohužel přinejmenším v okruhu mých zájmů nic moc, najmě Framabee. Ale už je to dobře dva roky. No a taky neumí česky, aspoň tehdy neuměly, a francouzsky neumím já dodnes.

M. Mařák 21.10.2018 2:28

Re:

Qwant přes Bing ve Francii nejede, koneckonců jsem si v něm gůgl a bing vyrušil a přesto to funguje. No a jako linuxák mám mnoho jiných dalších možných variant.

M. Prokop 21.10.2018 15:21

Re:

Qwant funguje i na češtinu, alespoň vyhledávání. Občas ho zkusím, chci-li trochu jinou skladbu výsledků.

P. Portwyn 20.10.2018 13:15

Je třeba rozlišovat

"To pak vážně přistoupíme s odkazem na soukromé vlastnictví na to, že pravidla diskuse v kyberprostoru u nás bude určovat čínská komunistická vláda, kamarád Vladimira Putina nebo právo šaría?"

Je třeba rozlišovat.

Kdy by to byl kamarád Vladimíra Putina, tak je to otřesný případ hybridní agrese a Ksichtovník by byl okamžitě vyvlastněn. Kdyby to byli Číňani, tak by sice Kalousek běhal v tibetské vlajce (furt lepší, než kdyby běhal jen tak) a média by měla spoustu řečí o Zemanovi, ale ve skutečnosti s někým ten deficit Evropa mít musí, ne? No a islamisté by samozřejmě byli naprosto v pořádku a komu by se to nelíbilo, je xenofob, homofob a fašista!

R. Langer 20.10.2018 17:47

Re: Je třeba rozlišovat

Tak tak.

K. Janyška 20.10.2018 9:11

Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka

se dvěma vysokoškolskýmiu tituly, a ten se mi dušoval, že v životě nikde a nikdy neslyšel termín spontánní řád, natož spontánní řád lidského světa. A přitom ten druhý je jedinou možností existence lidstva.

Jak se potom chcete vyjadřovat k takovým věcem, kdež víte to, co on. Tedy velký prd... Dzp.

R. Langer 20.10.2018 17:51

Re: Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka

Hm, 99 % lidí, co ten pojem vůbec zná ho slyšela leda tak tady v diskusi od vás a stejně ho (včetně mě) vlastně nechápe. Ovšem nemyslím si, že by chyba byla pouze na straně přijímače.

K. Janyška 21.10.2018 10:06

Re: Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka

Chyba, tedy zločin, je na straně rudočerných, ne mojí, kteří kompozitivní teorii vyhnali ze nškolských systémů světa. Naházela je totiž do jednoho zločineckého pytle... Dzp.

P. Han 21.10.2018 20:09

Re: Včera jsem potkal jednoho doktora inženýra, tedy člověka

Neměl by se ten váš spontánní řád spontánně ujmout, místo aby čekal, až ho někdo zavede?

M. Drašner 20.10.2018 8:30

Je tzv. "liberální demokracie" opravdu demokracií?

Na rozdíl od autora se domnívám že nikoli. Zejména poté, co jsem relativně pečlivě pozoroval aktivity US "Demokratické strany" po zvolení Trumpa. Už to, že primárním kandidátem DS byl marxista Sanders (nahrazený jen díky vnitrostranickým manipulacím Hillary C.), o lecčems svědčí. Jestliže jsou pak v této straně levicové názory na vzestupu (Sandersoví "žáci" Ocasio-Cortezová, Cory Booker a další), jestliže je tato strana masivně podporována majiteli komunikačních sítí (Facebook, Google, Twitter, Youtube). kteří zhusta vlastní i mainstreamová média, pak mne to čištění na internetu, doplněné lustrací dotazů (Google, kde při hledání odkazů na událost obdržíte nejprve 10 i více levicových interpretací, než se dostanete k názoru z druhé strany), pak o tvrzení autora silně pochybuji. A tvrzení o neutrálnosti výše uvedených internetových médií by se měl zabývat rgán, řešící klamavou reklamu.

J. Huml 20.10.2018 4:35

Dnes jakykoliv psychopat

se snazi sirit svoje "myslenky a nazory" na popularnich socialnich sitich soukromeho vlastnictvi. Soudny podnikatel ma plne pravo a povinnost takove vylevy nepublikovat.

J. Jurax 20.10.2018 20:37

Ano.

Problém je, že dnes je definice psychopatie moderně rozšířena i na individuua, která šíří názory jiné než ty, jež MY máme za správné. Zarputilí psychopati si dokonce dovolují nám oponovat, s námi polemizovat a uvádět protiargumenty. Takové názory nelze než nepublikovat a všemi silami potlačovat, neboť jsou to názory psychopatů. Zavilých a společnosti nebezpečných.

J. Huml 21.10.2018 18:18

Re: Mate moznost..

zaridit si svou vlastni webovou stranku pristupnou kazdemu, kdo stoji o nazory a myslenky Zarputilych Psychopatu. Uznejte, ze nekteri lide o lzi, urazky nebo pomatene fantasmagorie publikovane na soukromnych prostorech nestoji. Preji Vam uspech, a prijmy Zuckerberga.

J. Jurax 21.10.2018 21:22

Děkuji. Ale jsem důchodce a tudíž Zuckerbergovy příjmy nepotřebuju ... :-)

Leč zarputilých psychopatů je všude plno. Koneckonců i já jsem byl již též zván psychopatem; ono jde holt o úhel pohledu. Takže další web jen pro zarputilé psychopaty je vcelku zbytečný.

J. Huml 20.10.2018 4:30

Pane autore,

proc si nezaridite svoji vlastni versi Facebooku, mista je dost? Podle meho, vlastnici a provozovatele socialnich siti, tak jako vlastnici a provozovatele tistenych publikaci jsou plne zodpovedni za obsah verejneho prispevku publika. Zuckerberg zaplatil tucnou pokutu za zneuzivani jeho vlastnictvi, nic se nedivim, ze nechce byt zodpovedny za vylevy psychopatu.

P. Dvořák 20.10.2018 5:00

Re: Pane autore,

Psychopat je ten, který chce omezit svobodu na internetu nebo majiteli sociální sítě napaří pokutu.

Možná jste si toho nevšiml, ale majitel internetové sociální sítě nemá žádný vliv na to, co kdo napíše a odentruje. Na rozdíl od tištěného média, kde články prochází promyšleným systémem cenzury, změny obsahu nebo smyslu sdělení, výběrem dopisujících individuí, výběrem témat, zadáváním článků na objednávku atd. atd.

J. Jurax 20.10.2018 20:44

No jo ... paradox je v tom, že když budu šířit nějaké hovadiny telefonem - třeba zahrozím bombou na ministerstvu nebo budu rozesílat hovadiny skrze SMS - tak telefonní společnost pokutu nedostane. I když zneužiji jejího vlastnictví.

B. Baron 20.10.2018 3:44

Facebook má licenční ujednání v kterém se zavazuje že ....bla, bla, bla..... a přitom toto ujednání sám nedodržuje.

Facebook účet již používám jen kvůli aplikaci messenger. Jinak jsem aktivity na účtu ořezal na nulu.

Facebook si zahrává s důvěrou zákazníků a to už položilo v minulosti více firem

K. Keinkopf 20.10.2018 4:14

Re:

Ptám se fakt ze zvedavosti - ten messenger, proc ho pouzivate, fakt neni nic jinyho? Ja jsem se treba dycky jakekoliv instalaci z fb na mobil branil a nejak mi to komunikaci neomezilo..