Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

čtenář

16. 5. 2008 21:12
Krást se nemá.

Ani ruské zlato.

0 0
možnosti

Ferdinand

16. 5. 2008 19:01
A co uran?

  Rusové drancovali tuto zemi 44let ,mimo jiné vyrabovali uranový poklad vysoce převyšující jakékoli hypotetické zlato. O tomto jsou ,na rozdíl od pokladu ,přesné důkazy.

0 0
možnosti

X

16. 5. 2008 21:12
Re: A co uran?

Pletete si poněkud Rusy a bolševiky. Uran sovětským bolševikům prodávali za srandovní ceny (režijní náklady) čeští bolševici. A ti se dostali k moci na základě výsledků voleb v roce 1946. Tedy na základě přání Čechů. Všechno ostatní, včetně roku 1948, 1968 atd byly jen logické důsledky této volby. Za tu Rusové nemohou. Ti se bolševikům bránili v občanské válce. Z Čechů se bránli jen Mašíni a dodnes na ně většina Čechů za to plive.

0 0
možnosti

Tomáš Krystlík

16. 5. 2008 18:19
Slova Karla Kramáře

   pronesená jeho bezchybnou ruštinou v prosinci 1921 k studentům Karlovy univerzity, dětem ruských emigrantů: „Drazí ruští přátelé, vy, část ruské inteligence, která se z vůle osudu ocitla za hranicemi, si určitě kladete a budete klást otázku, proč jsme my, Češi, projevili účast s vaším osudem a rozhodli se, abyste u nás získali vzdělání. Vám, lidem inteligentním se to může zdát podivným v naší kruté době jako vypočítavý vztah jedněch k druhým. Možná, že mnohé z vás bude hryzat pomyšlení, že žijete z našich prostředků, které vám my, to jest česká vláda, dáváme jako jakousi almužnu. Ale já jako člen vlády vás mohu ujistit, že vám nedáváme jako almužnu, nýbrž splácíme vám, to znamená Rusku, jen nepatrnou část toho dluhu, který jsme dlužni vaší vlasti. Detaily a podrobnosti nemohu a ani nemám právo vám sdělit, ale věřte mi, že když dostáváte naši pomoc, berete ji ze svého" form;Kazačja ispověď, Clementis].  krystli@web.de

0 0
možnosti

Tomáš Krystlík

16. 5. 2008 18:12
Ještě ke Kazani

   Carský poklad, který padl v Kazani Čechoslovákům do rukou, obnášel: 61 500 pudů zlata v různé formě, k tomu stříbro, drahé kovy (platina, iridium, osmium), diamanty, drahokamy a celé bedny (několik železničních vagónů) platných ruských bankovek a taktéž štočků na jejich výrobu. Čechoslováci pak penězi platili za zboží a dokonce si peníze zřejmě i sami tiskli. Měli tiskárnu ve vlaku, instalovanou ve vagónech. V literárních pramenech se nalézají pečlivé součty, co všechno vytiskli (bankovky v tom nejsou), ale je velmi nápadné, že později, v Irkutsku, najednou nestačili před odevzdáním ruského pokladu tisknout (co, to už se nepíše), takže si museli pronajmout další tři tiskárny ve městě, včetně tiskárny cenin gubernie, což před tím nikdy neučinili. Jednali v časové tísni. Sacharov potvrzuje, že tam tiskli ruské bankovky a těsně před svým odjezdem zabavili všechny stroje vhodné pro jejich tisk a vzali si je s sebou form;Sakharov]. Povinností legionářských grafických dílen I.O.O., jak se nazývaly, s 80 lidmi stálého personálu, přitom bylo tisknout deset tisíc exemplářů legionářského Čs. Deníku form;Medek].

   V Kazani do rukou Čechoslováků padla nejen část ruského imperiálního pokladu, nýbrž pravděpodobně i poklad rumunský. Na podzim roku 1916 se Rumunsko, bojující na straně Dohody vzhledem k hrozbě okupace německými vojsky, rozhodlo svěřit zlatý poklad své národní banky, královské i církevní cennosti a drahé předměty z muzeí, dokumenty akademie a státního archivu i jmění soukromých osob Rusku. Byly toho dvě vlakové soupravy v dnešním ekvivalentu 38 miliard US $. Ví se jen, že byl evakuován společně s ruským carským pokladem, pak po něm stopy zcela mizí. Naposledy byl předmětem jednání na nejvyšší úrovni mezi Rumunskem a Ruskou federací v roce 2003 bez jakéhokoliv výsledku form;Sirotkin]. krystlik@web.de

0 0
možnosti

:-)

16. 5. 2008 20:55
Re: Ještě ke Kazani

Těch bankovek bylo v hodotě sto tisíc rublů - toliko k doplnění ;-) Jinak jak vidím vám nestačí tvrdit už jen to, že ukradli zlatý poklad ale ještě tedy tiskly peníze. Super! ;-P Proč byly chvíle, kdy trpěly hlady a vařila se polívka s rozlámanými suchary, když mohly podle toho, co píšete obědvat a večeřet každý den v nejlepších hotelech, to asi nemá smysl s logikou spojovat,  že?

0 0
možnosti

Tomáš Krystlík

16. 5. 2008 12:56
K. u. K. Monarchie, panu X

František Ferdinand chtěl federalizovat podunajskou monarchii (nenáviděl jakýkoliv nacionalismus - i německý), což by znamenalo, že Chorvaté by pak raději zůstali v Uhrách a Slovinci v Rakousku, tedy by z Velkosrbska nic nebylo. Musel být tedy Srby odstraněn. Masaryk po naprosté ztrátě věhlasu v aféře Švihy, otočil o 180° a akceptoval většinový názor: stát v historických a ne v etnografických hranicích. Popřel kvůli své touze po politické moci sám sebe. Během války zabránili s Benešem všem pokusům o smír, neb neměli ještě zajištěn čs. stát (teprve od 5. září 1918!). Jsou tedy spoluodpovědni za hekatomby mrtvých ve WW I. Československo si pak vedlo mnohem hůř než Rakousko-Uhersko a zacházení s menšinami bylo příčinou jeho rozpadu.

Pane X, ozvěte se mi, prosím e-mailem!

Tomáš Krystlík

krystlik@web.de

---

0 0
možnosti

cimbal

16. 5. 2008 13:22
Re: K. u. K. Monarchie, panu X

"Během války zabránili s Benešem všem pokusům o smír.Jsou tedy spoluodpovědni za hekatomby mrtvých ve WW I"

To tedy znamená, že mocnosti Dohody a Trojspolku se 4 roky snažily uzavřít mír, ale Masaryk a Benešem jim to vždy překazili. James Bond je proti nim ubohý břídil...........

0 0
možnosti

Pamětník

16. 5. 2008 11:50
Rok 1918

Na všechny zmatky v Evropě ve 20. století bylo zaděláno rozpadem Rakouska-Uherska.

Rok 1918 je tragédie, s kterou se Evropa nevyrovnala dodnes.

0 0
možnosti

Mirek F.

16. 5. 2008 14:20
Re: Rok 1918

Myslíte si, že šťastné a spravedlivé R-U se rozpadlo jen tak z plezíru? Věrný spojenec Nšmecka ve WW1 až do hořkého konce by se dle vás Hitlerovi postavil?

0 0
možnosti

Pamětník

16. 5. 2008 11:32
Legiobanka

Že by byl vstupní kapitál Legiobanky pouze z úspor legionářů?

Tomu, pane Kuthane, sám nemůžete věřit.

Ve válce lže a krade každá strana sporu.  

0 0
možnosti

RL

16. 5. 2008 11:08
spekulanti bez zdrojů

Nikdo z vás kdo tvrdíte, že legionáři ukradli ruské zlato, neuvadíte důkaz a zdroje. Buď je uveďte a nebo přestaňte spekulovat a poškozovat jejich památku.

0 0
možnosti

Tomáš Krystlík

16. 5. 2008 10:25
TECHOD, Legiobanka, Legie I a II, Centrokomise

Nějak mi v článku chybí, za co asi Legiobanka a zejména její dceřinná Centrokomise z Vladivostoku, která měla afiliace po celém světě, obchodovala (i s tropickým dřevem a kořením), koupila dvě (Legie I a II) až čtyři (Peroutka: Budování státu) zaoceánské lodě, a další si pronajala.  Dokonce měla takový přebytek přepravní kapacity, že lodě vlastní i pronajaté dále pronajímala. Centrokomise dodávala zboží hlavně do ČSR, aniž dostávala z Československa za to peníze (přísný Rašínův zákaz vyvážet devizy). Že by autor byl tak laskav a konečně něco podstatného k tomu napsal? Tedy přestal psát české bláboly, o kterých je každý správný národovec přesvědčen, že jsou pravdivé. Namátkově causa Kazaň: Švec s Kutlvašrem se vydali do Kazaně pro poklad proti výslovnému zákazu svého velitele Čečka. Ten byl jen částí ruského imperiálního pokladu. Zda byl v Kazani uložen i rumunský státní poklad, který zmizel celý beze stopy, nelze dnes dokázat. 

Tomáš Krystlík

krystlik@web.de

---

0 0
možnosti

X

16. 5. 2008 10:11
a dále

Drancování Sibiře, Legiobanka, Centrokomise

Velení čs. legií na Rusi vytvořilo zvláštní orgán týlového vojska: Technické oddělení, ve zkratce TECHOD. Šlo o obchodní a podnikatelský orgán, který vlastnil a řídil sibiřské doly, obchodoval se surovinami, nakupoval ve velkém drahé kovy, především platinu, surovou vlnu, kožešiny, kaučuk a podobně. Duší tohoto podnikání byl šéf finančního odboru politického vedení legií František Šíp. V archívu se zachoval jeho dopis z 5. 11. 1919, adresovaný čs. vojenskému velení: „Vzhledem ke zdejším celním poměrům jest nutno, aby náš známý kovový poklad byl co nejdříve poslán do Vladivostoku, dokud jest zde TECHOD, který obstará nalodění a dopravu domů“ form;Motl].

V jednom z dokumentů štábu 1. divize se píše o utajovaném převozu 750 beden na lodi Sheridan z Vladivostoku do Terstu. K tomuto převozu došlo v létě 1920. Z Terstu byl tento náklad přepraven do Československa v sanitním vlaku - pod postelemi vojáků označených za duševně choré form;Motl].

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz