25.4.2024 | Svátek má Marek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Petr Benes 16.5.2008 19:39

Re: Re: Re: Rok 1918

Ceskoslovensko byla stabilni zeme. Ze neustala sama tlak agresivni velmoci se tezko da pricitat nestabilite.

pavel 23.6.2008 14:23

Re: Re: Re: Rok 1918

TAk hlavne si cesi mohli vybrat, bud velmocenskou politiku v ramci federativniho R-U a nebo vlastni statni svrchovanost a prosperitu, nezapominejte, panove, ze Cechy, Morava a Slezsko prispivalo na  domaci duchod R-U 80 procenty, bez techto zemi by byla cisarovna Marie terezie chudou princeznou, jak sama prohlasila, zkratka se Cesi rozhodli tento podnik uz dale nepodporovat a prosperovat...

RL 16.5.2008 15:07

Re: Rok 1918

Tragédie pro Česko byl rok 1620 a naše potupná porážka. V roce 1918 byli aspoň částečně napraveny škody z roku 1620.

Pamětník 16.5.2008 15:10

Re: Re: Rok 1918

Jste si jist, že výsledek bitvy na Bílé hoře byla porážka?

Petr Benes 16.5.2008 19:41

Re: Rok 1918

Kdyby starej Prochazka nebyl blb a omezenec Habsbursky, tak to tak dopadnout vubec nemuselo.

pavel 23.6.2008 14:25

Re: Rok 1918

byla to podivna nevyvazena velmoc, ktera vyuzivala a upirala prava svym obyvatelum, stredoveky moloch, budiz monarchii lehka zeme :(

Pamětník 16.5.2008 11:32

Legiobanka

Že by byl vstupní kapitál Legiobanky pouze z úspor legionářů?

Tomu, pane Kuthane, sám nemůžete věřit.

Ve válce lže a krade každá strana sporu.  

RL 16.5.2008 15:05

Re: Legiobanka

Je to váš pocit nebo máte důkazy? Pan autor jasně uvedl, kde legiobanka získala jmění. Ze zlatého pokladu to nebylo i když chápu, že komunistům se hodilo házet tuto špínu na legionáře, než přiznat pravdu, že to rokradli sami pro sebe.

Petr Benes 16.5.2008 19:37

Re: Re: Legiobanka

No nejen komunistum, jeste nackum jsou legionari trnem v oku. nezapadaji do sudetackych pohadek o zbabelem Cechovi a zle ten obraz narusuji.:-P

X 16.5.2008 21:54

Re: Re: Legiobanka

Na zametení stop a likvidaci přímých důkazů bylo dost času i možností. Zbývají však důkazy nepřímé a těch není málo. Navíc do sebe dokonale zapadají. Pokud něco vypadá jako lejno, smrdí jako lejno a slétají se na to mouchy, bude to s největší pravděpodobností lejno. Nemusíte snášet přímé důkazy degustací.

:-) 16.5.2008 17:11

Re: Legiobanka

Legionanka má vlastní archiv. Zvedněte své pozadí, jděte tam a vyhledejte si zakládací listiny. Podle i tehdejších zákonů tam jsou položky základního jmění uvedeny. říká se tomu účetnictví. Úspory legionářů a podíl z výsledku hospodaření Technického oddělení (prodané vytěžené suroviny, obchod).

Pamětník 16.5.2008 17:34

Re: Re: Legiobanka

Ale otázkou stále zůstává jak se čsl. legie dostaly k dolům a průmyslovým podnikům? Pokud je koupily, kde vzaly peníze?

Armáda ve válečném stavu stojí mnoho peněz, takže úspory prostých legionářů působí úsměvně. Pouhopouhé financování čsl. legií (bez jakéhokoli zisku) je velký ranec peněz, odkud se vzal?

A co projev Karla Kramáře k ruským studentům?

Těch nezodpovězených otázek je moc a článek pana Kuthana obsahuje jen to, co se "vlastencům" hodí.

:-) 16.5.2008 20:51

Re: Re: Re: Legiobanka

Víte ona tam byla občanská válka a legionáři tam nebyli na dovolené s Čedokem, ale byli ve válce. Takže Vaše první otázka - jak se čs. legie dostaly k dolům a průmyslovým podnikům - oni tu oblast v bojích s bolševiky dobyli, protože tehdy všechny tyto podniky měli vojenskopolitické sovětské vedení, prostě se tím dostaly tyto do jejich vlastnictví. Jen málo podniků se koupilo. Od poloviny roku 1917 měl Čs. armádní sbor samostatné hospodaření. Do té doby byl financován jako součást ruské armády ztenčující se měrou z ruské státní pokladny. Je možné, že tento fakt (včetně toho, že Rusko umožnilo vznik čs. vojska v Rusku, jeho vyzbrojení a vystrojení) myslel Kramář ve svém proslovu, který neustále zmiňujete. Rád bych vás také upozornil, že významní zástupci ruské Státní banky byli i mezi bílými emigranty v Československu. Ti znali stav pokladu a byli jim veškeré skutečnosti známy. Proč ani nikdo z nich nebo bankovních úředníků emigrovaných do jiných čátí světa nepotvrzuje krádež byť jen části pokladu legionáři? Jinak účetnictví s položkami zisků a ztrát z obchodů a financování sboru jsou ve VHA, stačí tam zajít. To právo jako občan máte ;-)

Tomáš Krystlík 16.5.2008 17:57

Re: Re: Legiobanka

Pane Kuthane, samozřejmě, že tam nemůže být celá pravda.

krystlik@web.de

:-) 16.5.2008 20:59

Re: Re: Re: Legiobanka

No jasně, to je přece zřejmé. Jak by také mohla že? :-D Přece tam jsou všude jen účelové lži, všichni se spikli a všichni kolektivně se domluvili, včetně zahraničních pozorovatelů, části ruských zdrojů, prostě všichni byli tak dobře domluvení, že všechno to, co zanechali v archivech našich i zahraničních bylo zfalzifikováno a ta "správná pravda", kterou chcete, tam schválně (jako na potvoru) není uvedena. Hmmm... světové zločinné spiknutí vlád, vojenských štábů, kronikářů, historiků.... bylo jich hodně.:-)

X 16.5.2008 21:07

Re: Re: Re: Re: Legiobanka

To si opravdu myslíte, že se zloděj dobrovolně přizná ke svým krádežím? A že bude archivovat důkazy o svých zločinech?  To muselo jít o oligofrenii.

A jak se vypořádáte s nakradenými obrazy, ikonami a starožitnostmi, které se prodávaly v aukčních síních, konkrétně v Mikulandské ulici v  Praze?

pbla4024 16.5.2008 21:14

Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Článek pojednává o ruském zlatém pokladu, nikoli o starožitnostech.

X 16.5.2008 21:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Když oni to kradli současně a do ČSR to dopravili stejnou cestou. Krom toho cena těch starožitností byla srovnatelná s cenou toho zlata.

Mám vaší poznámce rozumět tak, že státní zlato se krást nemá ale rabovat soukromý majetek je OK?

pbla4024 16.5.2008 21:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Článek přesvědčivě vyvrací pověry o tom, že českoslovenští legionáři ukradli ruský zlatý poklad. Vy zde zmíněné pověry obhajujete a jako důkaz toho, že legionáři zlato ukradli, předkládáte přítomnost ruských starožitností v Československu. To nedává příliš smysl.

:-) 16.5.2008 21:17

Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

No samozřejmě to vše muselo být nakradené, jak jinak, že? To, že sem přijelo několik tisíc bílých emigrantů i s rodinami, byla tu velká pravoslavná menšina, to jaksi pomíjíte. U nás v ulici prodávají ve starožitnictví pěknou vyřezávanou sošku slona, vypadá to na indické lidové umění. To jí určitě nějací češi v Indii museli teď někdy ukradnout a přivézt sem. Jak jinak by se tu slon z indie objevil, že?

X 16.5.2008 21:34

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Další lež. Těch několik tisíc emigrantů, kteří sem přijeli, se sem dostali po několika letech občanské války, kdy veškerým jejich majetkem bylo jen to, co měli právě na sobě. Poté prošli internačními tábory v Galipoli a na ostrově Lemnos. A většina z nich se sem dostala jako stipendisti na základě humanitární akce, iniciované Dr. Kramářem. Z civilistů se sem dostali profesoři jedenácti ruských universit, kteří byli z SSSR deportováni jako politicky nespolehliví. Opravdu si myslíte, že jim dali k dispozici stěhováky a umožnili odvézt majetek. Tomu snad nemůže věřit ani pětileté dítě.

:-) 16.5.2008 21:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

No vždyť říkám - i toho slona ve starožitnictví v naší ulici museli někde v Indii ukradnout, protože jak jinak by se do střední Evropy dostal,že? :-)

X 16.5.2008 21:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Možná vám ten rozdíl uniká, ale nevadí. Ten slon stojí nejvýš tak pětistovku a byl sem legálně dovezen v době hlubokého míru. Ty obrazu a šperky mají hodnotu stovek milionů a dostaly se sem v době, kdy se z SSSR nebylo možné normálně dostat a jediný, kdo převážel tisíce železničních vagonů a stovky námořních lodí, byly legie. Na cenu oněch obrazů, šperků a  starožitností laskavě nahlédněte např. na stránky Sothebys. Dodnes se tam s nimi obchoduje v celkovém objemu několika miliard.

X 16.5.2008 22:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Když už jste u té osvěty, tak povídejte, za jaké prostředky byly postaveny všechny ty luxusní vily v Bubenči, Střešovicích, Hanspaulce atd atd. Jistě jde jen o velice zvláštní shodu náhod, že jejich stavba byla zahájena bezprostředně po návratu legionářů a další shoda okolností, že všechny ty vily patřily legionářům nebo jejich příbuzným.

 Určitě mne přesvědčíte, že jim byl  zpětně vyplacen žold ve ve výši cca 350 000 Kč měsíčně (v současných cenách)

:-) 16.5.2008 22:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

Ne to bylo samozřejmě za to ruské zlato. Po návratu do Československa si nechal generál Syrový všechny legionáře nastoupit, procházel mezi řadami a všem rozdával zlaté cihly, šperky a hlavně obrazy a starožitnosti, které potom mohli prodávat v tom starožitnictví. To je přece jasné...R^

X 16.5.2008 23:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Legiobanka

No vidíte! Tohle by mne samotného nenapadlo. Tak teď jste mne opravdu dostal.

No jo! Teď mne tak napadlo: jaké cihly?8-o 

RL 16.5.2008 11:08

spekulanti bez zdrojů

Nikdo z vás kdo tvrdíte, že legionáři ukradli ruské zlato, neuvadíte důkaz a zdroje. Buď je uveďte a nebo přestaňte spekulovat a poškozovat jejich památku.

Tomáš Krystlík 16.5.2008 10:25

TECHOD, Legiobanka, Legie I a II, Centrokomise

Nějak mi v článku chybí, za co asi Legiobanka a zejména její dceřinná Centrokomise z Vladivostoku, která měla afiliace po celém světě, obchodovala (i s tropickým dřevem a kořením), koupila dvě (Legie I a II) až čtyři (Peroutka: Budování státu) zaoceánské lodě, a další si pronajala.  Dokonce měla takový přebytek přepravní kapacity, že lodě vlastní i pronajaté dále pronajímala. Centrokomise dodávala zboží hlavně do ČSR, aniž dostávala z Československa za to peníze (přísný Rašínův zákaz vyvážet devizy). Že by autor byl tak laskav a konečně něco podstatného k tomu napsal? Tedy přestal psát české bláboly, o kterých je každý správný národovec přesvědčen, že jsou pravdivé. Namátkově causa Kazaň: Švec s Kutlvašrem se vydali do Kazaně pro poklad proti výslovnému zákazu svého velitele Čečka. Ten byl jen částí ruského imperiálního pokladu. Zda byl v Kazani uložen i rumunský státní poklad, který zmizel celý beze stopy, nelze dnes dokázat. 

Tomáš Krystlík

krystlik@web.de

---

:-) 16.5.2008 17:09

Re: TECHOD, Legiobanka, Legie I a II, Centrokomise

Pane Krystlíku, pokud jste gramotný, můžete přečíst, že článek se věnuje zlatému pokladu a tudíž je to celé o zlatém pokladě. Článek o hospodaření Cetrokomise atd. by se jmenoval jinak a měl jiný úvodník, nemyslíte? A dále - Švec a Kutlvašr operaci nevedli, viz článek, byli podřízenými veliteli a do Kazaně nechtěli. Proč lžete, když tohle je clekem jasně a prokazatelně dokazatelné a i sám Švec ve svých pamětech (vydaném deníku)  toto pořád omílá, stejně jako se to objevuje i v dalších zdrojích. Čeček byl velitel celé Povolžské fronty. V podřízené hierarchii byli i ruští důstojníci, protože šlo o protibolševickou frontu obecně, nejen československou. Zkuste to pochopit.

Tomáš Krystlík 16.5.2008 18:04

Re: Re: TECHOD, Legiobanka, Legie I a II, Centrokomise

Pane Kuthane,

přestaňte laskavě papouškovat z oslavných pajánů na legionáře na Rusi - v nich nemůžete nalézt pravdu. Kdybyste nastudoval i jiné prameny, vyšlo by Vám asi následující.

   Začátkem roku 1918 nařídila sovětská vláda evakuaci části (hovoří se o jedné třetině) ruského carského pokladu z moskevského a tambovského trezoru do Kazaně, kam 6. 8. 1918 dorazily dva čs. prapory z pluku Jana Husi společně s vojskem pplk. Kappeľa, s oddílem Srbů, dohromady několik tisíc vojáků, a pokladu se zmocnily form;Sládek 1965, Tajna zolotogo ešělona]. Náčelník finanční správy čs. vojsk v Rusku, později ředitel Legiobanky František Šíp a další již předtím hledali cesty, jak se zlata zmocnit. Šíp chtěl zcela oficiálně zabrat 2000 pudů (1 pud = 16,38 kg) zlata, které chtěl použít jako základ k emisi čs. měny form;Sládek 1975]. Velící poddůstojníci Karel Kutlvašr a Josef Jiří Švec ignorovali zákaz velitele volžské fronty poručíka Stanislava Čečka, že mají bránit důležitou železniční křižovatku v Samaře, protože riziko, že výpadem do 150 km vzdálené Kazaně k zabrání ruského carského pokladu mohou být jednotky zničeny, bylo vysoké, a pro poklad se vydali form;Weikert].  krystlik@web.de