2.3.2024 | Svátek má Anežka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
čtenář 16.5.2008 21:12

Krást se nemá.

Ani ruské zlato.

Ferdinand 16.5.2008 19:01

A co uran?

  Rusové drancovali tuto zemi 44let ,mimo jiné vyrabovali uranový poklad vysoce převyšující jakékoli hypotetické zlato. O tomto jsou ,na rozdíl od pokladu ,přesné důkazy.

X 16.5.2008 21:12

Re: A co uran?

Pletete si poněkud Rusy a bolševiky. Uran sovětským bolševikům prodávali za srandovní ceny (režijní náklady) čeští bolševici. A ti se dostali k moci na základě výsledků voleb v roce 1946. Tedy na základě přání Čechů. Všechno ostatní, včetně roku 1948, 1968 atd byly jen logické důsledky této volby. Za tu Rusové nemohou. Ti se bolševikům bránili v občanské válce. Z Čechů se bránli jen Mašíni a dodnes na ně většina Čechů za to plive.

pbla4024 16.5.2008 21:17

Re: Re: A co uran?

Kam stoupla v druhé světové válce noha sovětského vojáka, tam byla nastolena komunistická diktatura (se specifickou vyjimkou Rakouska). Volby v roce 1946 na tom vůbec nic nemění. Komunisté se dostali k moci pučem za podpory Sovětského svazu.

X 16.5.2008 21:23

Re: Re: Re: A co uran?

Tenhle světově unikátní výsledek voleb ale nezakecáte, drahý blabla. Stejně jako skutečnost, že u nás mají v současné době  bolševici a jejich klon ČSSD většinovou podporu. Nebo to není pravda?

pbla4024 16.5.2008 21:25

Re: Re: Re: Re: A co uran?

Tedy s mým tvrzením "Kam stoupla v druhé světové válce noha sovětského vojáka, tam byla nastolena komunistická diktatura" souhlasíte? Pokud ne, jmenujte protipříklady.

X 16.5.2008 21:42

Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Rakousko, Finsko například.

pbla4024 16.5.2008 22:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Dost chabý pokus. Rakousko jsem jmenoval jako speciální případ. Finsko Rusové neokupovali. Obsadila snad Rudá armáda Helsinky? Co zkusit nelhat?

X 16.5.2008 23:32

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Nicméně obsadili velice podstatnou část území. A v čempak je to Rakousko tak speciální?  Že dokáží být neutrální a dokáží si představit život i jinak, než zavrtaní mezi tučné půlky nějakého velkého strejce? Napřed východního a poté zaoceánského? Nepřipadá vám ta mentalita sluhů jako prokletí?

pbla4024 17.5.2008 7:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A co uran?

Neměl byste lhát o věcech, které lze snadno ověřit. Rusové v Pokračovací válce neokupovali podstatnou část Finska. To co obsadili připojili k Sovětskému Svazu, zejména podstatnou část Karelie. Viz Moskevské příměří z 19 září 1944.

Ps.: Váš postoj nemá s neutralitou nic společného, vystupujete zde jako agresivní agitátor Kremlu. To je vidět už z toho, že bez jakékoli souvislosti najednou mluvíte něco o "tučném zaoceánském strýci". Článek je o tom, že českoslovenští legionáři neukradli ruský zlatý poklad, zkuste se držet tématu.

:-) 16.5.2008 21:26

Re: Re: A co uran?

Zkuste povyprávět své názory o legionářích tedy bratřím Mašínům, uvidíte jak zareagují. Jejich otec byl totiž podplukovník Josef Mašín, příslušník 1. pluku ruských legií...

X 16.5.2008 22:01

Re: Re: Re: A co uran?

Mzslím, že bych jim neřekl nic nového. To co o tom vím, vím právě od legionářů.

Bohata 16.5.2008 23:30

Re: Re: A co uran?

Ujasněme si,že ruský poklad se ocitl v Praze a v rukách pražáků.Na vydolování uranu musel být "zorganisována" armáda otroků způsobem vem kde vem.Takže pantáti z Prahy vydali patřičné příkazy mocichtivým a chamtivým blbců ta dole na okresech.Ti se postarali v duchu ideí Lenina o přísun otroků do dolů.Uran byl vyrabován za těch nejnižšich nákladů jaké je si možno představit,nepražským venkovským obyvatelstvem.Pražáci dosáhli přikázaného cíle.

Nutno dodat ,že i brněnská Masarykova čtvrt(zvaná úřednická ) byla vybudována ze záhadných prostředků.

Baťa nekradl a proto mu všichni pražští mocipání nemohou přijít na jméno.

Tomáš Krystlík 16.5.2008 18:19

Slova Karla Kramáře

   pronesená jeho bezchybnou ruštinou v prosinci 1921 k studentům Karlovy univerzity, dětem ruských emigrantů: „Drazí ruští přátelé, vy, část ruské inteligence, která se z vůle osudu ocitla za hranicemi, si určitě kladete a budete klást otázku, proč jsme my, Češi, projevili účast s vaším osudem a rozhodli se, abyste u nás získali vzdělání. Vám, lidem inteligentním se to může zdát podivným v naší kruté době jako vypočítavý vztah jedněch k druhým. Možná, že mnohé z vás bude hryzat pomyšlení, že žijete z našich prostředků, které vám my, to jest česká vláda, dáváme jako jakousi almužnu. Ale já jako člen vlády vás mohu ujistit, že vám nedáváme jako almužnu, nýbrž splácíme vám, to znamená Rusku, jen nepatrnou část toho dluhu, který jsme dlužni vaší vlasti. Detaily a podrobnosti nemohu a ani nemám právo vám sdělit, ale věřte mi, že když dostáváte naši pomoc, berete ji ze svého" form;Kazačja ispověď, Clementis].  krystli@web.de

Tomáš Krystlík 16.5.2008 18:12

Ještě ke Kazani

   Carský poklad, který padl v Kazani Čechoslovákům do rukou, obnášel: 61 500 pudů zlata v různé formě, k tomu stříbro, drahé kovy (platina, iridium, osmium), diamanty, drahokamy a celé bedny (několik železničních vagónů) platných ruských bankovek a taktéž štočků na jejich výrobu. Čechoslováci pak penězi platili za zboží a dokonce si peníze zřejmě i sami tiskli. Měli tiskárnu ve vlaku, instalovanou ve vagónech. V literárních pramenech se nalézají pečlivé součty, co všechno vytiskli (bankovky v tom nejsou), ale je velmi nápadné, že později, v Irkutsku, najednou nestačili před odevzdáním ruského pokladu tisknout (co, to už se nepíše), takže si museli pronajmout další tři tiskárny ve městě, včetně tiskárny cenin gubernie, což před tím nikdy neučinili. Jednali v časové tísni. Sacharov potvrzuje, že tam tiskli ruské bankovky a těsně před svým odjezdem zabavili všechny stroje vhodné pro jejich tisk a vzali si je s sebou form;Sakharov]. Povinností legionářských grafických dílen I.O.O., jak se nazývaly, s 80 lidmi stálého personálu, přitom bylo tisknout deset tisíc exemplářů legionářského Čs. Deníku form;Medek].

   V Kazani do rukou Čechoslováků padla nejen část ruského imperiálního pokladu, nýbrž pravděpodobně i poklad rumunský. Na podzim roku 1916 se Rumunsko, bojující na straně Dohody vzhledem k hrozbě okupace německými vojsky, rozhodlo svěřit zlatý poklad své národní banky, královské i církevní cennosti a drahé předměty z muzeí, dokumenty akademie a státního archivu i jmění soukromých osob Rusku. Byly toho dvě vlakové soupravy v dnešním ekvivalentu 38 miliard US $. Ví se jen, že byl evakuován společně s ruským carským pokladem, pak po něm stopy zcela mizí. Naposledy byl předmětem jednání na nejvyšší úrovni mezi Rumunskem a Ruskou federací v roce 2003 bez jakéhokoliv výsledku form;Sirotkin]. krystlik@web.de

:-) 16.5.2008 20:55

Re: Ještě ke Kazani

Těch bankovek bylo v hodotě sto tisíc rublů - toliko k doplnění ;-) Jinak jak vidím vám nestačí tvrdit už jen to, že ukradli zlatý poklad ale ještě tedy tiskly peníze. Super! ;-P Proč byly chvíle, kdy trpěly hlady a vařila se polívka s rozlámanými suchary, když mohly podle toho, co píšete obědvat a večeřet každý den v nejlepších hotelech, to asi nemá smysl s logikou spojovat,  že?

Bohata 16.5.2008 23:35

Re: Re: Ještě ke Kazani

Nebylo kde a nebylo co.To tak za války bývá.Peníze jsou v tu chvíli k hownu.

pavel 23.6.2008 14:13

Re: Re: Re: Ještě ke Kazani

Tak muj pradedecek tam byl, vedouci 6. stanu viz Jan Jelinek Legionari Boskovska, a predevsim legionari skvele podnikali a obchodovali, meli technicke oddeleni, ktere se tim zabyvalo, nejake doly a tovarny a skvele obchodovali, coz v tehdejsich ruskych pomerech byl opravdu raj, vetsina jich totiz byla uredniku, obchodniku, lidi od remesla ci sedlaku z gruntu atd. s nejakou obchodni zkusenosti, ci dokonce skolou, muj pradedecek byl berni urednik,vysvetleni je proste: za R-U jeste nebylo tolik delniku a horniku s pichackama :) a Cesi hlavne maji zlate ruce, takze nepotrebuji poklad :) V dedictvi ale jsou opravdu bankovni akcie a bankovky, legionari privezli drahe kameny, ktere vytezily a zisky z obchodu a z prodeje tovaren. Ruske zlato patrilo ruskemu lidu a ten si jej rozkradl sam :)

Tomáš Krystlík 16.5.2008 12:56

K. u. K. Monarchie, panu X

František Ferdinand chtěl federalizovat podunajskou monarchii (nenáviděl jakýkoliv nacionalismus - i německý), což by znamenalo, že Chorvaté by pak raději zůstali v Uhrách a Slovinci v Rakousku, tedy by z Velkosrbska nic nebylo. Musel být tedy Srby odstraněn. Masaryk po naprosté ztrátě věhlasu v aféře Švihy, otočil o 180° a akceptoval většinový názor: stát v historických a ne v etnografických hranicích. Popřel kvůli své touze po politické moci sám sebe. Během války zabránili s Benešem všem pokusům o smír, neb neměli ještě zajištěn čs. stát (teprve od 5. září 1918!). Jsou tedy spoluodpovědni za hekatomby mrtvých ve WW I. Československo si pak vedlo mnohem hůř než Rakousko-Uhersko a zacházení s menšinami bylo příčinou jeho rozpadu.

Pane X, ozvěte se mi, prosím e-mailem!

Tomáš Krystlík

krystlik@web.de

---

cimbal 16.5.2008 13:22

Re: K. u. K. Monarchie, panu X

"Během války zabránili s Benešem všem pokusům o smír.Jsou tedy spoluodpovědni za hekatomby mrtvých ve WW I"

To tedy znamená, že mocnosti Dohody a Trojspolku se 4 roky snažily uzavřít mír, ale Masaryk a Benešem jim to vždy překazili. James Bond je proti nim ubohý břídil...........

Vlaod 16.5.2008 14:51

Re: Re: K. u. K. Monarchie, panu X

že na Krystlíka reaguje, vždyť je to známý pomatenec,

RL 16.5.2008 15:12

Re: K. u. K. Monarchie, panu X

Předneste důkazy, že v meziválečném Československu se zacházelo s menšinami hůře než R-U monarchii. To co říkáte byli pouze Hitlerovi bláboly, aby dosáhl rozbití jediného demokratického státu se silnou armádou ve středu Evropy, který ho mohl ohrožovat z opačné strany než západní spojenci. Předložte fakta, pokud je nemáte...nastudujte si je a teprve pak můžete reagovat, zatím z vašich vyjádření vyplývá, že jste si nedokázal vyhledat ani jedinou informaci o tehdejším Československu.

Petr Benes 16.5.2008 19:35

Re: K. u. K. Monarchie, panu X

Tak ne ze by Masaryk s Benesem nebyli velikani sve doby, ale zde se mi zda, ze jejich svetovy vyznam ponekud precenujete. ;-D

:-) 16.5.2008 20:57

Re: K. u. K. Monarchie, panu X

Československá národní rada byla uznána mnohem dříve, jako legitimní zahraniční zástupce českého a slovenského národa a jako reprezentant čs. zahraničního vojska.

Pamětník 16.5.2008 11:50

Rok 1918

Na všechny zmatky v Evropě ve 20. století bylo zaděláno rozpadem Rakouska-Uherska.

Rok 1918 je tragédie, s kterou se Evropa nevyrovnala dodnes.

Mirek F. 16.5.2008 14:20

Re: Rok 1918

Myslíte si, že šťastné a spravedlivé R-U se rozpadlo jen tak z plezíru? Věrný spojenec Nšmecka ve WW1 až do hořkého konce by se dle vás Hitlerovi postavil?

Pamětník 16.5.2008 14:28

Re: Re: Rok 1918

Celá řada historiků tvrdí,  že se Hitler dostal k moci právě kvůli mírovým experimentům po 1. svět. válce.

Československo v původních hranicích nevydrželo ani 20 let!  Tedy žádná velká sláva ani stabilita.

Mirek F. 16.5.2008 14:32

Re: Re: Re: Rok 1918

To by bylo na jinou diskusi, ale patrně jste přehlédl, co jsem vlastně napsal. Jaký odpor by asi věrný spojenec Německa z WW1 kladl Hitlerovi. ČSR bylo zničeno vnějším tlakem.

Pamětník 16.5.2008 15:08

Re: Re: Re: Re: Rok 1918

Ale nepřehlédl, je to samé kdyby.

Pokud by bylo zachováno Rakousko-Uhersko, nebylo by Československo a ani Hitler.

Mirek F. 16.5.2008 15:19

Re: Re: Re: Re: Re: Rok 1918

Že mohlo existovat buď R- nebo ČSR, je celkem logické, ale japato, že by neexistoval ani Hitler? Ten přece udělal kariéru v Německu, jakpak by tomu existence R-U zabránila?