23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

HISTORIE: Nad Tatrou sa blýska - 7

Dalším zásadním dějem, který ovlivnil celou Evropu a myslím i že celý svět, byl střetnutí, které nám soudruzi zatajili a ani dnes se o něm prakticky neučí. Kdyby dopadlo jinak, byla by Evropa včetně Německa již od roku 1920 sovětská. Takový "Evropský svaz sovětských socialistických republik". Nebo že by "Evropská socialistická unie"?!?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Veltrubský 23.4.2013 18:49

No p. Peroutka

to popisuje ve své knize Budování státu trochu jinak.

P. Vaňura 23.4.2013 13:33

Autor zapomněl zmínit, že

bolševický neúspěch v útoku na Varšavu byl z velké části zaviněn STALINEM, který nechal Tuchačevskému odkrytý bok, Trocký a Tuchačevský dokonce požadovali, aby byl Stalin postaven před válečný soud, ale Lenin se Stalina zastal.

R. Szewczyk 23.4.2013 2:05

hm

s myšlenkou,že bolševické hordy ovládaly s přestávkami střed evropy do roku 89,plně souhlasím,to,že i čech je schopen pochopit,že bolševici v 1945 nic neosvobodili ,ale dobyli a zabrali to ,co jim neptřilo,mně udivuje a zároven naplnuje optimismem do budoucna,nicméně,ešče to chcá upravit jednu větu,a to tuto:Nacisté, komunisté, a demokraté mají jeden společný cíl: zničit svobodu,právo a humanismus.

P. Lenc 23.4.2013 8:58

Re: hm

A to mluvíte o demokracii, nebo "lidové demokracii"?

R. Szewczyk 23.4.2013 9:08

Re: hm

pane P.Lenc,prosím všimněte si zajímavého ukazu,že slovem demokracie,většinou mluvčí a pisatel nahrazuje pojmy jako svoboda ,pravda ,humanismus ,,to správné dle desatera a pod,,,slyšel jsem takové výrazy jako:demokratické školství,demokratizace lékařské péče,demokratický zákoník práce,křestanská demokracie,demokratické právo,,,,,,,,,zvláště to demokratické právo mi nahnalo husí kůži,to ostatní je jen směšné,příklad:demokratické desatero už směšně nezní,

V. Ondys 23.4.2013 9:35

:)))))))))))))) Asi by té :))))))) naší demokracii prospělo

kdyby volební právo měl jen prokazatelný plátce daní v době voleb, když to je právě on, kdo fakticky tvoří funkční stát, pokud odhlédnu od jeho zaměstnanců, kteří zadlužují všechny obyvatele v zájmu :))))))) jejich pokroku k :)))))))) nadlidské demokracii. Dost dobře si neumím představit antickou demokracii s volebním právem nesamostatných :)))))))))))) otroků.

R. Szewczyk 23.4.2013 10:05

Re: :)))))))))))))) Asi by té :))))))) naší demokracii prospělo

no jo,ale bez volebního práva otroků to není demokracie,jen demokracie z přívlastkem antická,obecně je lépe říci demokratura,obecně,když napřed určí někdo kdo je lidem a kdo není,tedy kdo může volit a kdo né,a samosebou i zvolen,pak se logicky nejedná o demokracii,ačkoliv ji mocipání tu formu vlády tak nazývají,u nás ,krom jiného,pětiprocentní klauzule vylučuje z principu demokracii,totéž věková omezení,ale pozor i občanství je problematické z pohledu demokratického,pěkným příkladem je protektorátní státní občanství říše,a říšské občanství,s zcela jinými právy...

V. Ondys 23.4.2013 10:16

Re: :)))))))))))))) Asi by té :))))))) naší demokracii prospělo

Můj autoritativní a nevzdělaný tatík, který byl nevšedně pracovitý a poctivý, mi vždycky pobaveně říkal s vědomím, že jsem sečtělejší, sice prej jako student vedu móóóc krásný řeči pro jiný, i když zatím bez praktický zkušenosti, jestli bdou fungovat, ale mám si je nechat k následným činům, až za ně budu :)))) muset platit účty :)))) sám, zatím to musí bejt podle jeho vobyčejnýho selskýho rozumu, kterej nedovolí, abychom přišli o vlastní střechu nad hlavou a pěknou zahradu, když na tom nechal tolik i především :)))))))))))) svý práce a svýho času.

P. Vaňura 23.4.2013 20:55

Demokracie byla vždycky jen pro občany a odvozena

byla od vojenské povinnosti. Jak říkají biologové "lidskou tlupu představují samci, bránící společně skupinové území."

Je smrtelně nebezpečné třeba jen zaměstnávat mnoho cizinců, aniž se musí asimilovat, pokud je neudržíte vlastní vojenskou silou na uzdě, což trvale ani nejde. Nesmíte je ani pustit do země, pokud k Vám nepatří tak, aby to bylo obapolně uznáno! Mnozí, kdo se dopustili této chyby, byli v minulosti vyvražděni!

P. Vaňura 23.4.2013 21:02

Češi to pochopili nejpozději v srpnu 1968, kdy to

dokonce řekl Brežněv Dubčekovi v Moskvě na plnou hubu.

Spory mezi Čechy a Poláky se týkaly především vztahů k Rusku/SSSR. Generál František Moravec, náčelník českoskovenské rozvědky v letech před WW2 a za ní (v Londýně) píše, že vztahy s Poláky byly v 30 letech dobré, ale jakmile jsme r. 1935 podepsali smlouvu s SSSR, Poláci přerušili veškerou spolupráci. Pro nás byla hlavním nepřítelem Třetí říše a SSSR možný spojenec, pro Poláky byla Třetí Říše a SSSR stejné nebezpečí. Odtud též jejich vstřícné kroky vůči Německu.