7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Filip 22.4.2021 18:00

Co se nyní děje v USA, je opravdu síla. Pod řevem BLM a Antifa vystrašené soudy (poroty) vynášejí rozsudky. K tomu hurónský řev ulice a rodiny recidivisty. Souhlasné hýkaní Bidena jsem očekával, ale britský premiér mě nesmírně zklamal. Další facka demokracii a normálnímu myšlení po hystérii ve Skotsku.

Š. Hašek 22.4.2021 14:04

..... a již nám někteří soudruzi naznačují, že "před bruselí" bylo nehodnotové smradlavo.

Trefné připomenutí. Připomenutí i toho, že jazyk propagandy se příliš nezměnil.

J. Lukavsky 22.4.2021 8:35

"Spořit materiálem po způsobu L. Korabelnikové" to spočívalo v tom, že ta souška do každého výrobku nedala jednu součástku (ne tedy vždy stejnou) a na konci týdne z těch uspořených smontovala jeden výrobek navíc. No já tenkrát byl lesní dělník a po jednom školení nám jeden fořt vykládal co je učili na tématickém zájezdu v SSSR: že se vykácená mýtina má opět ZALESNIT. Což u nás zavedla Marie Terezie. SSSR, země kde zítra znamená včera! J.L. end

V. Novák 22.4.2021 23:03

Pamatuji si na velký nápis nad známou bránou do plzeňského pivovaru: "Sovětské pivovarnictví - náš vzor!" To si už i mnozí komunisté museli myslet, že se nějaký soudruh dočista zbláznil.

K. Salajka 22.4.2021 6:42

Když už máte v ruce ročník 1952, najděte si listopad. Dočtete se tam, jak soud uklidnil spravedlivým rozsudkem nad spikleneckým centrem rozhořčenou veřejnost. Pak se vraťte ke zprávám o tom, jak se uklidnila americká města po tom, co prvotrestaný D. CH. nafasoval za neúmyslnou vraždu v součtu odhaduji 75 let.

R. Langer 22.4.2021 8:03

Nic jako neúmyslná vražda neexistuje. Buď je to vražda, nebo zabití. ;-)

K. Salajka 22.4.2021 15:02

Ocitoval jsem titulek, který šel v naší televizi. Souhlasím s Vámi. Buď je to neúmyslné zabití nebo vražda. Kdyby se video promítalo celé, mohli bychom vidět, že policie stíhala pachatele trestného činu placení padělanou bankovkou. (Myslím, že v tom nehrála úlohu barva pleti. ) Nepodařilo se jim ho donutit nastoupit do vozidla, pokoušel se jim vysmeknout - proto ho dostihli policisté až u místa řidiče a tam na něm provedl D.CH. chvat podle instruktáže. Tvrzení F. ležícího na zemi, že ho má pustit, že nemůže dýchat, zřejmě nevěřil, protože věděl, že jde o zkušeného recidivistu. Předpokládal navíc že má F. dobrou kondici, protože dělal vyhazovače. Reakce D.CH. možná byla poznamenaná tím, že několik desítek policistů zahyne ročně při zákroku, protože podcenili nebezpečnost pachatele, nebo záludnému útoku vůbec nemohli čelit. Plakat Bideta na jejich pohřbu asi neuvidíme.

Soud, který nalézá právo podle křiku ulice - jak víme organizované a placené aktivisty Antify a BLM není soud spravedlivý.

J. Nevrkla 22.4.2021 9:42

Jestliže toho policistu odsoudili jako vraha, pak ztratili zdravý rozum a řítí se do propasti. A prezident zve na oslavu tohoto rozsudku rodinu zabitého grázla do Bílého domu a na Air Force One, takže je to podporováno z nejvyšších míst. Chudáci policisté, sbohem USA.

J. David 22.4.2021 6:29

"Kybernetika je buržoasní pavěda, sloužící k ohlupování dělnické třídy". Za mlada jsem to četl, ale již si nepamatuji jméno rétora, který to pronesl, nejsem Kyborg. Ono bylo mnoho veselých metod údernictví, Stachanov, Zlobin, Korabělniková, Lepešinská, Filatov, Mičurin, etc., vzácné to vzory socialistické práce. Nu, bylo tehdá alespoň sarkasticky veselo, jako třeba sedláci z jarovizace, nebo krávy z údernického dojení masáží vemen. Jo, a baby v přádelnách si pak připadaly, jako chobotnice Made in CCCP. A soudruzi tasemníci jezdili hlásat zdravice. Byla to "veselá" doba. Omluva, mám na hřbetu osmý křížek, tak mohu vzpomínat, co mi paměť umožní.

J. Havelka 22.4.2021 6:45

Kde máte Lysenka?! :-))

J. David 22.4.2021 11:03

Pane Havelko, buď jste vůl, či neznalec. Trofim Děnisovič Lysenko byl agronom, z poltavské gubernie. Nemáte mrkev a karfiol? Koupil bych. Havelko, neděleljte ze sebe blba.

L. Písařík 22.4.2021 7:48

Pracoval jsem v docela dobré firmě, která stavěla pece, kotle a komíny a do roku cca 1970 se opravdu zabývala prováděním staveb. Poté však se do pražského ředitelství dostali "noví lidé" a kromě stavění jsme museli zakládat BSP a já, stavbyvedoucí, ač nečlen brigády, jsem jim měl vést kroniku ( což mi dalo možnost uplatnit fabullace, pracovat jako v CCCP pracoval Kuzma Prutkov), pak nějaký blb dal do kriterií hodnocení závodů, že nejméně polovina staveb musí být vedena metodou Zlobina či Basova, i když sotva kdo věděl, o co se jedná. A to se vyhodnocovalo na poradách, ze kterých se stalo zcela bezúčelné plkání. Byla to doba poplatná systému Augenauszwischenrei. Dobře, že v r. 1990 skončila.

A. Walletzký 22.4.2021 11:45

K těm úderníkům bych si dovolil citovat Wabi Daňka, na koncertu na sklonku 80.let: Než jsem jezdil se sanitkou tak jsem nějaký čas pracoval taky na stavbě. Tam jsem dostal příručku s popisem Zlobinovy metody, kde jako první bod stálo - nepokračuj ve špatně započaté práci. Tak jsem se rozhlížel po tom staveništi a říkal si: "Jak je možný, že už tady stojí tolik baráků".

L. Písařík 22.4.2021 11:50

Výborně. Taky si pamatuji jednu příručku. Proč nemůže být penis (=technický výraz pro lidově používaný název) členem Brigády socialistické práce. Zapamatoval jsem si pouze jeden bod z deseti: Po práci, místo, aby se vzdělával, ulehne a spí.

I. Novák 22.4.2021 14:40

Po 68 se "noví lidé" dostali pouze do vedení podniků. Což mělo nevyhnutelný dopad do určité míry korigovaný vedoucími na nižších stupních výroby a dělnictvem.

Bohužel po 89 se "noví lidé" dostali do vedení státu a veřejného života, což jak od té doby můžeme pozorovat, má daleko ničivější důsledky. I ty stupňující se nesmyslné kecy zůstaly stejné, jen mají opačné znaménko.

M. Rozbořil 22.4.2021 23:28

Jaký že to podnik vedl soudruh Husák? A všichni ti tajemníci a další aparátčíci? A ta korekce komunistické stupidity dělnictvem, to je na humoristický román.

J. BROM 22.4.2021 13:25

A neměli bychom zapomínat na Halštajnovy boudy pro studený odchov telat.

J. Lancik 22.4.2021 1:23

Temto uryvkum by docela souznel clanek Zdenka Lanze nahore: "NATO s Ukrajinou si hraji s ohnem.