18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 3.3.2021 15:30

Tak mne napadá:

Na nákup do vedlejší dědiny nesmím pěšky, to by byla procházka přes hranice katastru a porušení zákona, i kdybych celou cestu nepotkal živáčka a měl předpisově nasazen respirátor.

Nicméně je-li dědina, kde hodlám nakoupit, v témže okrese, smím tam autem nebo veřejnou dopravou (nejlépe pak nacpaným autobusem), neboť v rámci okresu se legálně pohybovati mohu. Hranice katastru arciť musím překonat jedině dopravním prostředkem.

Nejsem si jist, zda podle zákona smím do vedlejší dědiny i na picyglu - jestli se jízda na tomto stroji chápe jako vycházka - to bych nesměl - nebo vyjížďka, to bych snad mohl, neboť na vyjížďku nařízení nepamatuje. Dtto použiju-li koloběžky nebo překonám-li hranice katastru koňmo.

Zato chůdy bych neriskoval - na chůdách je to po mém soudu vycházka, při níž jsou hranice katastru obce nepřekročitelnou překážkou.

Ještě mne napadá horkovzdušný balón a motorové rogalo, ale to už by vypadalo, že si z toho opravdu dělám srandu a taky horkovzdušný balón se blbě řídí.

Přitom - aby nedošlo k omylu - považuji omezení možnosti pohybu a vzájemného stýkání se "cizích" lidí z hlediska omezení šíření choroby rozšiřující se respiračně za užitečné. Jenom mám za to, že by se to mělo nařizovat promyšleněji.

K. Gaman 3.3.2021 23:03

Všechno, co není dáno jednoznačně ANO-NE, TAK-ONAK, se zvrhne ve spekulace, žádosti o výjimky a všeliké zdůvodňování proč to nejde, zvláště u nás. Takže každé nařízení by muselo být rozepsáno do nejmenších detailů a zdůvodněno, jak požadují opoziční strany (asi ze zlomyslnosti). Sám jste pane vyjmenoval devět možných způsobu přesunu do vedlejší vesnice. A to jste ještě zapomněl člunem po vodě.

J. Jurax 3.3.2021 23:41

Jo. A taky ponorkou. Rovněž bych se mohl podkopat ... ;-D

J. Ptáček 3.3.2021 12:56

Omezení pohybu bylo základním znakem nevolnictví, zrušeném u nás přesně před 240 lety Josefem II. Hlavním důvodem jeho zrušení byl nástup kapitalismu a znamenal také ústup absolutismu. Naproti tomu v absolutistickém Rusku (SSSR), pohyb z gubernie do gubernie bez bumážky, nebyl možný, podobně jako v Číně a dalších. Teď je ale velká poptávka jak po ukončení kapitalismu, tak také po navýšení absolutní moci. Třeba je to "Stůj, okresní hranice" první, nesmělý krůček.

P. Kubáč 3.3.2021 12:40

Naposledy mě policajti stavěli v roce 2007, ale asi vypadám nezdravě, protože při 3 přejezdech okresní hranice jsem byl 3x "namátkově" kontrolován.

Fronta jak na ukrajinské hranici.

Řidič náklaďáku volá šéfovi. že v dodacím listu je sídlo s.r.o. v Praze - nikoliv skladiště v Ostravě.

Soused žebrá o respirátor, protože jej vyhodili z pošty když šel pro bednu respirátorů... Atd.

Skvělé časy

J. Hajský 3.3.2021 9:31

Jen technický dotaz: Jak je to při cestování vlakem.

Vlak Cheb - Ústí nad Labem projíždí (a zastavuje) v okrese Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Chomutov, Most , Teplice a Ústí nad Labem. To má na hranicích těchto okresů zastavit a do vagonů naběhnou policisté a kontrolují, zde cestující mají doklady k opuštění okresu? Nebo v nádražích, kde vlak zastavuje zkontrolují všechny vystupující a kdo nemá patřičný doklad zavřou ho do šatlavy a pak pošlou nejbližším vlakem zpět? Nebo se povolení cestovat prokazuje už při nástupu do vlaku? Někdo přeci může cestovat tímto vlakem i v rámci okresu a nepotřebuje povolení (a pak toho zneužije a přejede do jiného okresu). Nebo snad už vlaky přestali jezdit?

M. Boháček 3.3.2021 8:54

Léta páně 2020-2021 byl poprvé v českých, moravských a slezských zemích zaveden Apartheid. To je historická katastrofa, kterou si část lidí neuvědomila. Obávám se, že její význam a dopad dosahuje tragédií Bílé hory a nacistické okupace.

Možná si někdo řekne, ale vždyť to přece není tak hrozné, jaký Apartheid? To je přece v obecné definici jen o rasách. Jenže princip segregace občanů podle jiných kritérií je úplně stejný.Apartheid a segregace občanů principielně nastává, pokud jsou ve společnosti občané podle nějakého diskriminačního kritéria rozdělení na více kategorií s různou mírou občanských práv a možností. Tedy, přestává platit základní princip daný Listinou základních občanských práv i českou Ústavou ohledně rovnosti práv občanů před zákonem a praxí.

Pokud na sobě nemáte roušku/respirátor nebo je máte nasazeny nesprávným způsobem, tak vám hrozí za neuposlechnutí této diskriminační podmínky vysoké pokuty, agrese policie, lynčování lidmi na ulici. To je přímo ukázkový Apartheid.

Vláda diskriminuje občany na základě oděvu a vzhledu. Vláda nutí k diskriminaci občanů zaměstnavatele, ředitele škol, obchody, pošty, banky, hospody, divadla, všechny. Tato vláda se provinila takovým způsobem proti zdraví a právům českých občanů, že patří na doživotí do vězení, se zabavením veškerého majetku všech jejích členů i poradců, který si během umělého utváření a udržování pandemie nakradli.

Dále si jako občané máme právo uvědomit jednu zásadní věc. Tímto aktem Apartheidu je zcela zrušen nejen právní, demokratický stát, ale je tím zrušena česká Ústava a je tím zrušena společenská úmluva mezi státem a občany. Tato úmluva zní, že stát zajistí svým občanům základní služby i občanská práva a občané budou dodržovat zákony a platit daně.

https://dfens-cz.com/apartheid-cz/

J. Hajský 3.3.2021 9:15

Apartheid tu máme už dávno. Vláda diskriminuje občany nejen na základě oděvu a vzhledu, ale i na základě toho, zda jsou podnikatelé nebo plebs. Já například jako občan druhé kategorie nesmím nakupovat v Makru.

Na stránkách Makro je uvedeno: Zákazníkem MAKRO se mohou stát výhradně podnikatelé, obchodníci a další subjekty jako nemocnice, školy, orgány státní správy apod.

Z. Lapil 3.3.2021 10:56

Což není apartheid, ale binec v tom smyslu, že se něco jiného píše a něco jiného platí. Jediné, co v Makru opravdu potřebujete, je živnostenský list, jenže Makro si myslí, že byste to nepochopil, tak vyjmenovává.

Vím, že momentálně je podobná situace v papírnictví: maloobchod je zavřený, takže když chcete pro děti zavřené doma papír a pastelky, musíte si sehnat nějakého podnikatele. Což není extra problém, nákup "kancelářských potřeb" domluvíte i s nejbližším šéfem, pokud to není extra vůl. Soused je samozřejmě lepší.

V. Kain 3.3.2021 11:31

Dneska už nenakoupíte bez živnosťáku ani v OBI.

J. Jurax 3.3.2021 14:45

Ale můžete i jako plebs bez íča nakoupit přes net.

Postup v praxi ověřený - vejdete do provozovny a drze se tváříte jako majitel iča; s rouškou to jde docela dobře. Tam vybéřete tovar, ohmatáte, potěžkáte, proměříte, případně posoudíte estetickou hodnotu, zda vyhovuje Vašim náročným kritériím, a v internetovém obchodě dotyčné provozovny na mobilu naleznete onen vybraný tovar, ujistíte se, že je to fakt on, a jděte ven. Furt se tváříte jako majitel iča, jehož nabídka provozovny neuspokojila.

Venku si pak tovar internetově koupíte a zaplatíte; k tomu si můžete dát lahodné cigárko, máte-li trochu praxe, časově to akorát vyjde. A pak nakráčíte již jako ičaprostý plebs k výdejnímu okénku pro ten plebs určenému, vyčkáte, až se obsluha popasuje s výpočetní technikou, a vítězně si odnesete těžce nabytý tovar.

I. Polák 3.3.2021 9:31

nejhorší apartheid je, když je někdo blbej, zatímco ostatní nejsou. S tím by se mělo něco udělat!

V. Kain 3.3.2021 11:28

Pane Boháčku luxusní příspěvek.Jenom dodám,že Babišovi jde přežití.Jediným cílem pro něho je vyhrát v říjnu volby.Všechno ostatní je podružné.

F. Kusák 3.3.2021 14:49

Mně vůbec nejde o přežití Babiše nebo jakéhokoliv jiného politika. Mně jde o to, aby Česko bylo spravováno co nejlépe. A s tím mám fakt problém, protože jaksi nevím, kdo by to mohl být. Přáli jsme si svobodné volby, takže změna je určitě žádoucí, jen ti kvalitní politici chybí. Kdo je přesvědčen, že nás ze současného marasmu vytáhne Fiala, Bartoš, Jurečka nebo Pekarová Adamová, to má dobré. Já mu závidím, já v tom jasno nemám.

K. Křivan 3.3.2021 8:34

Odborníci, kolik okresních hranic přejedu, když jedu ze Znojma do Strážného (na Šumavě) ?

J. Jurax 3.3.2021 14:48

Zkuste Mapy.cz :-)

I. Polák 3.3.2021 8:08

Což místo hranic zavírat pusu!

Jdeme se ženou na procházku. Kde to jde, jdeme po louce, malými pěšinami v lese, mimo hlavní cesty. Všude to nejde. Na nepříliš široké přístupové cestě k lesu, mezi dvěma zoranými poli jde skupina čtyř lidí, roztažených po celé šířce a kontinuelně hlasitě mluvící. Když se k nim přiblížíme, neochotně udělají místo, kterým musíme projít za sebou! Na naše respirátory, koukají s opovržením.

To je také ČR.

J. Vintr 3.3.2021 8:38

A vy si nepřipadáte s hadrem na hubě v lese a a na louce jako blbec?

P. Lenc 3.3.2021 9:26

Přesné pane Vintře!R^;-DR^

I. Polák 3.3.2021 9:29

Já jsem neřekl, že jsem měl respirátor po celou dobu v lese, kde jsem byl sám!

P. Lenc 3.3.2021 9:42

Chyba pane Poláku, co na to ubohá zvěř?;-D

V. Kain 3.3.2021 11:33

Nepřipadá.Je to jeho diagnosa.

J. Vavruška 3.3.2021 8:01

Absurdní je, že vláda zavřela hranice okresů, ale nezavřela státní hranice. Co je to za nesmysl? Nikdo si "nevšiml", že nejhorší situace je právě v příhraničních okresech??? Sokolov, Cheb, Karlovy Vary, Tachov, Náchod, Rychnov nad Kněžnou... To jsou lidi tak úplně blbí, že si nedokážou dupnout a místo žadonění o respirátory donutit papaláše udělat opravdu účinná opatření? Co dělá Babiš, Petříček, Blatný??? K čemu máme BIS - aby lízala boty šéfovi CIA anebo se má starat o bezpečnost státu? StB možná mlátila disidentské smažky a ochlasty, ale o bezpečnost státu se, v souladu se svým názvem, postarala. Kdežto BIS tady jenom přispívá ke zhoršení situace.

M. Zika 3.3.2021 8:14

R^R^!!

L. Hančar 3.3.2021 8:30

Rozkas zněl jasně: zamknutí pendlerů nesmí ohrosit ordunk 4. říše!

P. Lenc 3.3.2021 9:27

R^;-€R^

B. Jech 3.3.2021 7:54

Když už jsme u toho poučení z cizích chyb. Na Slovensku platí zákaz pohybu mezi okresy už od začátku ledna a počet mrtvých jim tam od té doby utěšeně narůstá. Na začátku ledna umíralo na Slovensku 74 lidí týdně, teď je to 102 lidí týdně. Od 23.1. umírá na Slovensku více lidí na 1M obyvatel než u nás. No a protože na Slovensku mělo uzavření okresů takový úspěch, vydali jsme se stejnou cestou i my.

J. Vavruška 3.3.2021 8:04

Je potřeba zavřít státní hranice, nikoliv hranice okresů. Největší výslyt i dynamika jsou v pohraničí. A nasadit armádu k ostraze hranice mimo hraniční přechody. Je tam provoz jak na Václaváku, a jak je vidět, asi to nejsou houbaři.

P. Moravčík 3.3.2021 10:59

To je tak, keď sa nezavrú hranice (a po vstupe hneď do karantény), výnimky pre pendlerov v zdravotných a sociálnych službách v zahraničí, charterové lety plné Cigánov z VB do Košíc a späť (šot TV Markíza pred dvoma dňami)...:-(. Ak na vlastnú škodu riešime zdravotné, výrobné a sociálne potreby susedov, nemôže to dopadnúť inak. U vás to isté v bledomodrom.

J. Pilny 3.3.2021 5:22

Já jsem to pochopil tak, že do práce a nakoupit můžete v rámci okresu, ale na vycházku jenom v katastru obce. To je trochu zásadní rozdíl. katastr obce má většinou jen pár km2, kromě velkých měst. Takže když půjdu po lese s batohem, tak zásadně na anákup