5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

GLOSA: Škubou nás jak slepici do polívky...

Čas od času se prolákne, jak šmejdi zneužívají důvěřivé či mentálně oslabené seniory a prodávají jim předražené hrnce a podobné předražené výrobky či služby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 6.3.2019 17:58

Není šmejd jako šmejd

Pane Kunčar,obracím se na vás opět jako na zástupce zlínského kraje v senátu v následující věci:Vlastním budovu, která slouží k podnikatelskému účelu a platím z ní vodné, stočné a dešťové vody odváděné do kanalizace. V loňském roce byl skutečný spad deště v našem okrese 35,7 cm. Z plochy střech 211,63 m2 tedy bylo skutečné množství za rok 2018 75,55 m3 vody. Účtované bylo 130m3 a to na základě zákona 274, který stanoví účtování z průměru 30 let nazpět. Částka byla 4.288,7 Kč. Tedy, i pokud by nebyl spad žádný, jsme povinni platit to, co v účtovaném roce nespadlo. Tak píše zákon. Zaměstnanci na to musí vydělat.A to se děje v době, kdy se mluví o nutnosti vodu zadržovat v dědinách, ve městech a krajině. Jelikož já mám kolem budovy pozemek, věc jsem vyřešil tak, že jsem vše svedl na pozemek kolem budovy a tím se zbavil tohoto vyděračského placení.Stojí však za úvahu, zda by stát měl spíše všechny podnikatele motivovat vodu vsakovat do země, neboť ta se již dnes stává strategickou surovinou a ne je trestat poplatky za neskutečné spady a naopak zvýhodňovat finančně, pokud dešťová voda neskončí v kanalizaci.Je to podnět k řešení pro celý senát a především parlament.

František Němec

L. Novák 6.3.2019 17:56

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Potíž je v tom, že za polívku a pivo "zdarma" jsou někteří lidé s volebním právem schopni upsat se třeba i ďáblu. A co teď? Nabídnete jim pomoc a oni vás pošlou k čertu...

S těmi penězi, zájezdy a předraženými hrnci je to v podstatě totéž.

Peněženka nevidomého podaná pokladní je něco úplně jiného.

V. Kain 6.3.2019 17:27

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Operátoři na našem trhu jsou obyčejní karteloví zloději.Ale ono platit za přenos dat 700 kč a nebo 250 Kč je podstatný rozdíl.Takové DPH které jde do státního rozpočtu je také rozdílné.Ale naprosto stejné to je s našimi bankovními dcerunkami.Plátíme jako i za to, co je jinde nevídané.Myslím,že tento stát se chová k vlastním lidem jako zloděj.Ono to asi bude tím koho si volíme.

Z. Lapil 6.3.2019 17:10

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Takže vám přijde v pořádku, když do obchodu přijde slepec a nabídne pokladní peněženku, ať si vybere příslušný obnos, tak mu ji ta paní vybrakuje? Má občanku, dobře mu tak, blbcovi...

Děkuji, že jste se zamyslel, je-li vaše zjednodušení přiměřené.

Z. Lapil 6.3.2019 17:04

Re: Mluvte sám za sebe, bolševické "my" si nechte na schůzi.

Že nepřeje?

Jazykový koutek: krasnyj = červený, rudý.

L. Novák 6.3.2019 16:02

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Za blbost se platí. I tomu, kdo si řekne o desetinásobek běžné ceny... :-P

K. Janyška 6.3.2019 15:56

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Pokud mají občanky, dobře jim tak, blbcům... Dzp.

L. Písařík 6.3.2019 13:13

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Nemám přístup do TV a ani nejsem mediálně známou osobou, takže ne.

R. Langer 6.3.2019 12:54

Re: Mluvte sám za sebe, bolševické "my" si nechte na schůzi.

Ten nepřeje krásného nikomu nic, pokrytec. :-P

R. Langer 6.3.2019 12:52

Re: Senioři tvoří velkou část TV diváků

Ujmete se toho? ;-)

L. Písařík 6.3.2019 12:01

Re: Musíte ke kompozitivní teorii, autore.

A vidíte, pane Janyško, zdá se, že ta teorie nikomu nechybí. Netvrdím, že je špatná, konečně jak ji posuzovat, když ji nikdo nezná? To musíte pomalu a po částech - nakonec - znáte Apokryf K. Čapka o hodnocení významu ukřižování Ježíše Nazaretského? Jesli ne, přečtěte si, tam Pilát uvádí, jak lidi seznámit s jiným názorem. Tvrdí, že to učení nemusí být špatné, ale taktika je přímo zoufalá. Hodně zdaru vám i teorii.

L. Písařík 6.3.2019 11:55

Senioři tvoří velkou část TV diváků

Proč se nenašel někdo, kdo by je přesvědčil, že než kupovat předražené hrnce a deky, které stejně nepotřebují, je lépe za ušetřené peníze si vyjet do lázní a prohřát bolestivé klouby a osvěžit tělo?

O. Uživatel 6.3.2019 10:40

Uživatel požádal o vymazání
K. Janyška 6.3.2019 10:05

Re: Musíte ke kompozitivní teorii, autore.

Máte pravdu, nejsem. Kompozitivní teorii nikdo, kromě mne, nezná. A pak se to vám, "normálním", ale nevzdělancům, tak jeví... Dzp.

F. Kusák 6.3.2019 10:04

No vidíte,

ministryně Nováková prohlásí, že je nutné zvyšovat variabilní náklady, aby ty fixní bylo možné rozpouštět do větších výkonů. To, čistě ekonomicky, je sice pravda, ale skutečná cena se takto netvoří, ta je dána poptávkou a nabídkou, resp. dominantním postavením hráčů na trhu a kartelovými dohodami mezi nimi (to jim ovšem nikdo nedokáže, resp. ani nemá zájem). Tak co dál. Snad jedině vzít k nám toho finského operátora, který dokáže za tak nízké ceny poskytovat neomezená data, a to na rozsáhlém území s extrémně nízkou hustotou obyvatel. Rozumíte tomu? Já ne, tak ať mně to někdo z povolanějších vysvětlí.

M. Konupčík 6.3.2019 9:45

Re: Musíte ke kompozitivní teorii, autore.

vy nejste normální pane Janyška.

taková vlezlá vtěrka, co se prostě musí prezentovat neustále, aby se s ním někdo vůbec pustil do řeči.

A. Hrbek 6.3.2019 9:22

Za komunistů

to komunisté mysleli vážně a lidi si z nich dělali srandu. Po roce 1989 to lidi mysleli vážně a politici si z nich dělali srandu. V současnosti si pan Babiš a pan Zeman dělají z lidí srandu a lidé si pomalu začínají dělat srandu z nich.

Bohužel je to ale tragédie.

K. Janyška 6.3.2019 9:10

Musíte ke kompozitivní teorii, autore.

Jinak se v tom plácáte, jako ostatní... Dzp.

J. Svoboda 6.3.2019 7:59

Mluvte sám za sebe, bolševické "my" si nechte na schůzi.

R. Langer 6.3.2019 6:08

Re: Když náměstkem je exředitel telefonního monopolu

Co by, budou prostě mít socialismus. :-(

L. Novák 6.3.2019 4:08

Když náměstkem je exředitel telefonního monopolu

Ivan Pilný, za jehož vedení se proti Českému Telecomu vedl ostrý boj za razantní snížení poplatků za pevnou linku, telefonní hovory a vytáčené připojení k Internetu, kterým státní Telecom doslova škubal své zákazníky, tak se nedivte, že ministerský pohled je pohled státně-podnikatelský. Oškubat, co to jde...

Pravda, co taky jiného s blbci, kteří volí tyhle socialistické vlády... :-P