28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

GLOSA: Pomníky stavíte, prosím vás, komu?

Obávám se, že Karel Kryl se musí v hrobě obracet. Parlamentní parta, která má ve svém středu stalinistické uctívače masového vraha Gottwalda, komunistické kolaboranty s okupační mocí, bolševické fízly i estébácké udavače, si do svého chrámu moci nainstalovala bustu člověka, kterému právě takoví zničili život, pronásledovali jej, zakazovali a jehož písní se báli jako čert kříže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kolouch 11.10.2014 11:34

Pro pana Klimta, příspěvek 17:52

To není vůbec špatná zpráva. Že byl Kryl mimořádným člověkem, a jeho tvorba tomu odpovídala, o tom podle mne není sporu. Jiná věc však je, jestli byl opravdu dobrým člověkem, a tím bych si nebyl tak zcela jistý (aspoň podle toho, co jsem o něm z více zdrojů slyšel).

J. Kolouch 11.10.2014 12:58

Re: Pro pana Klimta, příspěvek 17:52

Toto patří pod příspěvek pana Klimta, zařadilo se to do nesprávného místa - asi jsem někam špatně kliknul.

V. Klimt 11.10.2014 14:18

Re: Pro pana Klimta, příspěvek 17:52

Mohu Vás ubezpečit, že byl. Tedy, pokud tím chápeme to samé, Karel pomáhal lidem, nadacím, dětským domovům atd., aniž by to hlásil médiím. Zároveň nevím o tom, že by někomu ublížil. Pokud někdo tvrdí opak a Karla znal, tak úmyslně lže.

P. Papež 10.10.2014 11:51

Ukázka

Ukázka parlamentního kriplovství. Chudák Kryl se musí v hrobě obracet.

Z. Bureš 9.10.2014 22:56

Pane Kříži, máte 1000 % pravdu !!!

Český národ.....jako celek.....je postižen alsheimerovou nemocí !!!

A jak je všeobecně známo - tato nemoc je neléčitelná.....a postižení umírají jako totálně dementní tvorové !!!

Jak jinak si vysvětlit FAKT, že na křesle ministra financí sedí bolševik, který spolupracoval se zločineckou organizací.....a který svoje miliardové impérium vybudoval pomocí svých bolševických přátel a pomocí svých řídících důstojníků !!!

Bez výše uvedených.....by byl nyní bezvýznamným slovenským, post-bolševickým Hounem !!!

To, že se s ním spolčila parta post-bolševiků z KSČSSD - tak této fakt dokresluje žalostný stav české společnosti, která ve svém postižení alsheimerem......nechápe, že jí opět - prostřednictvím STBácké Kreatury.....že jí opět vládnou bolševici a jejich "rudé gestapo" - STB !!!

K. Jež 9.10.2014 20:35

Přesně napsáno.

Jenže to chtělo komanče zakázat. Takhle si budou dělat pr....l donekonečna. Jenže co se společností, kde inteligenci vyvraždil napřed Hitler a pak bolševik. Kde vzít inteligentní lidi s nějakou morálkou, kteří by se oné vlády dobrovolně ujali. Je jich málo a těm se špinavou politikou zabývat nechce. Jediná šance je čas.

Ś. Svobodová 9.10.2014 18:28

A ten bratr tam přišel?

Doufám, že ho Karel bude v noci chodit strašit.

M. Hoblík 9.10.2014 15:42

Pomníky se staví, pomníky se likvidují.

Karel Kryl je nepochybně větší osobnost, než slinta, po němž se pojmenovávají letiště. Naštěstí jen v Praze.

D. Šimáček 9.10.2014 14:46

teď by měli každé zasedání zahajovat

Demokracií od Karla Kryla, a pak se hodinu vzájemě bičovat .

Z. Baldova 9.10.2014 14:05

V. Vlach

Kdyz ctu zde vase proti komunisticke prispevky tak si myslim ze bud jste se zblaznil,a nebo Vas nekdo predelal  Doposavad jste  zde hlasal slavu Klausovi a komunistum  Klaus ktery se naoko povazuje za bojovnika proti komunismu jim nejvice jako Vy leze do gati Klausovi a Vam jeho opevovateli jeste schazi Vas vyfotit jak si davate francouzaky Vlachu  vy jste obycejny podvodnik a lhar...

J. Dufka 9.10.2014 11:17

pomníky

miluju a ctím K.K. bezmála půl století...a myslím takto..byl a je užitečným idiotem parlamentní demokracie...jeho představy o povaze fungování správy věcí veřejných v jednotlivostech však byly ve výsledku tragikomicky úsměvné (dle mého soudu)..děláte-li  politiku i s hovady účinná spolupráce je možná jen za respektování hovadských pravidel... je dobré to vědět...K.K. se s tím nechtěl smířit ....svár rozumu s upřimným citem..nezvládl to a to ho zabilo...náš (můj) nejskvělejší básník minulého století, politický diletant kterých je potřeba když o něco skutečně velkého běží.....budova parlamentu je místo které si jeho sochu zaslouží...co se v budově děje je úplně jedno - dokud tam ta socha bude je jenom věcí demokratických voleb jak moc děsivě blbý reprezentativní vzorek  bude zrcadlovým obrazem společnosti....

V. Klimt 9.10.2014 17:56

Re: pomníky

Pokud byl Kryl politický diletant, tak jím byli a jsou i naši nejinformovanější a nejchytřejší publicisté a politologové od tehdy až podnes. Dobrý pokus, nejdřív se Krylovi vyznat a pak ho shodit. Snad Vám to lidé nepapají :-)

J. Urban 9.10.2014 10:23

V Česku - bohužel - nic nového.

V nedávné minulosti si komundírové "přivlastnili" Aloise Jiráska, člena Ligy proti bolševismu. A v dávné minulosti nechal prohlásit Václava za svatého jeho bratr Boleslav a vytvořil tím svatováclavskou legendu (on ho nejspíš ve skutečnosti sice nezabil, jen vážně poranil, ale od moci ho potřeboval nějak dostat - a Václav jako "mrtvý" - nejspíš někde doživotně internovaný - nemohl si činit nárok a ani ty děti mu pochopitelně neuznali).

K. Janyška 9.10.2014 9:31

Karel Kryl se změnil v příšerného kverulanta a

ono ho to i zabilo.... Dzp.

P. Hofman 9.10.2014 6:51

To je úplná blbost

Kryl je výjimečná osobnost, spjatá s naší moderní státností. A Parlament je vrcholným místem "dělání" naši české státnosti. Kryl tam patří, byť motivy jednotlivých poslanců k umístění jeho busty v paláci Smiřických raději rozebírat nechci !!!

V. Vlach 9.10.2014 7:02

Re: To je úplná blbost

Názory debila - pokrytectví par excellence! To jsou ti, co jim nevadí transformace politické moci komunistů v ekonomickou!

Proti těmto lidem je třeba se vymezit - s těmi sdílet společný národ nelze - kolaborantská krev prospěchářů bez páteře, vždy loajální establišmentu!

Karel Kryl těmito lidmi hluboce opovrhoval a před svou smrtí to jasně několikrát deklaroval! A vy chcete toto ukrást, zmrzačit, dehonestovat?

Ano, tímto známe své nepřátele!

P. Sulc 9.10.2014 8:06

Re: To je úplná blbost

Ale jiste, mate pravdu, vymezujte se vlevo vpravo. Jenze keceanim toho moc nevymezite a Cesi na nejake konkretni ''vymezovani ''moc nejsou a nikdy nebyli, to tak spise pivko, to jo. A tak pomoci piva a parku zdarma, ci slibu za zruseni 30 kc poplatku zvoli i certa. S tim narodem nic neudelate, vidite ze tech komousu a STB i jinych //byvalych'' soudruhu kazde volby pribejvaji. A ti davni ''dobri'' soudruzi, co krvave vladli narodu, umiraji s peknou pensi v kapse, nikdo nesel do vezeni a hlavne, nikdo proti tomuto zachazeni s nimi neprotestoval, tak bajecne se ten narod ''vymezil". A ja jsem lump, protoze hanim ten nadherny narod a vubec, ale ani trochu na nej nejsem hrdy. Jo, a taky nejsem pivar a to je jeste horsi.

J. Urban 9.10.2014 10:26

Re: To je úplná blbost

Píšete to správně. A níže také. Tenhle národ se bez model neobejde, tou první asi byl svatý Václav, píšu o něm výše. Přes Husy, Nepomucké, Fučíky a Palachy došli jsme ke Krylovi a Havlovi. Vivat!

P. Sulc 9.10.2014 1:55

N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

kdo jej znal delsi cas v Nemecku. On pry zase nebyl tak moc ''koser'', jak se to dela. Ted to ale vypada, ze vznika nejaka dalsi 'modla'', nejaky novy svaty patron Cechu/

V. Vlach 9.10.2014 7:05

Re: N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

Myslíte, že je košer se srát do věcí do kterých Vám nic není?

P. Sulc 9.10.2014 7:54

Re: N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

Inu, vy se modlete k novym ceskym svatym jak chcete. Me ale zajima, jaky je kdo DOOPRAVDY clovek.

J. Kolouch 9.10.2014 11:29

Re: N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

Když je někdo schopen složit krásné písničky, napsat brilantní knihu, být božským hercem atd., neznamená to ještě, že je také DOOPRAVDY dobrým člověkem. Zdá se, že spíš je častější, že co někdo dostane v určitém směru jako nadání, je to vykompenzováno tím, že mu něco chybí v jiném směru.

V. Klimt 9.10.2014 17:52

Re: N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

Mám pro Vás špatnou zprávu, nevím, jestli ji unesete, ostatně podobný názor už jsem četl na internetu několikrát, předává se z generace na generaci, původ bude u lidí, kteří si zřejmě mylně mysleli, že jsou něco lepšího než Kryl. Nuže, Kryl byl stejně mimořádný člověk jako byla jeho tvorba, znal jsem ho posledních tři a půl roku a nemyslím, že tomu před tím bylo jinak. A nic na tom nemění to, že někteří autoři takoví, jak jste popsal, jsou.

J. Kolouch 11.10.2014 12:56

Pro pana Klimta, příspěvek 17:52

To není vůbec špatná zpráva. Že byl Kryl mimořádným člověkem, a jeho

tvorba tomu odpovídala, o tom podle mne není sporu. Jiná věc však je,

jestli byl opravdu dobrým člověkem, a tím bych si nebyl tak zcela jistý

(aspoň podle toho, co jsem o něm z více zdrojů slyšel).

P. Sulc 9.10.2014 22:20

Re: N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

Ano, tak to je, bohuzel ale lide maji tendenci stavet si modly bez nejakeho vetsiho premysleni. Takova modla je treba Zizka, ze nechal vypalit stovky klasteru i s mnichy a stovkamy rukopisnych knih ci vyvrazdit upalenim komletne Chomutov, 2500 lidi, to nikoho nezajima. Vsak taky tech predhusitskych kodexu je jen par.

V. Klimt 10.10.2014 8:28

Re: N o, o Krylovy by mel napsat nekdo,

Nevím, kolik ještě žije pamětníků Jana Žižky, ale pamětníků Kryla, kteří nemají potřebu ho deformovat, ještě pár žije.

T. Pansky 9.10.2014 1:06

Cesky parlament je obrazem ceske spolecnosti. My jsme ...

... ho zvolili.  Co dadat?  Nic.

V. Vlach 9.10.2014 6:55

Re: Cesky parlament je obrazem ceske spolecnosti. My jsme ...

Kdo zvolil parlament?

Ten kdo šel k volbám a volil i proti své chuti? I když nebylo koho?

Nebo to obrovské procento nevoličů - kteří, a to je věc náruživých debat, i v nevolbě vidí jasnou volbu?

Sebezrazující tvrdohlaví poukazovači na demokracii a právní stát - laskavě uhněte pryč! Nebo - vychcípejte!