Diskuse
GLOSA: Pandemiáda
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Š89t79ě57p87á52n 85H61a80š92e89k
Ona je adresa tajná? Poslanec není rád, že mu voliči hodí do schránky přání k Vánocům?
Pokud někdo je rozhozen ze zájmu veřejnosti, nechť se odstěhuje do staré myslivny a sází smrčky.
I21v84o 18S39c95h58l96ä37g44e71l
Jste vool. Tajit to nemusíte. Není jak.
B81o43h25u41s63l35a11v 58R63a10m75e50š
Na sugestivní a poněkud melodramatickou otázku (děti! jde nám přece o děti!) odpovím: ano. A vysvětlil bych jim, co vidí a proč se to děje. Ony se to z asociálních sítí nedozví a někde se s realitou světa potkat musí. Z vlastní zkušenosti: prvních jedenadvacet let jsem strávil v něčem, co bychom dnes nazvali sociální bublinou, a pohyboval se v myšlenkových postojích, pro které se mnohem později vžil název "sluníčkářství". Až drsné setkání s realitou základní vojenské služby mě poučilo o tom, že pravda a láska vždy nevítězí a lidi dokážou být mimo jiné i pěkné svině. Což bylo sice trpké poznání, ale poměrně užitečné.
S88t91a87n25i31s60l21a91v 77D86o40n26á39t
Já jsem na to panoptikum chvíli koukal na FB, zrovna, když šla dcera kolem. Když slyšela bubínky, píšťalky a řehtačku, tak se mě ptala, co to je. Samozřejmě jsem jí to vysvětlil, že je to jen pár uřvaných dezolátů, kteří nejsou důležití. :)
P60e18t36r 39Č91e24c25h
"Vzali byste dítě na demonstraci, spatří-li na ní modely šibenic?" ???
Nevzal bych dítě na žádnou demonstraci, úplně nezávisle na tom, zda tam jsou či nejsou nějaké modely, třeby šibenic. Na žádnou demonstraci bych nešel ani já. Vyřvávání po ulicích a mávání nějakými, povětšinou stupidními hesly a symboly mi připadá trapné a rozumného člověka nedůstojné. Vyjadřovat svůj názor je totiž možno jinými, smysluplnými způsoby. Jít po vzoru Pražáků, kteří se vyžívají v pouličním domonstrování čehokoliv je přinejmenším směšné a ukazuje to jen na duševní nedostatečnost Pražáků obecně. V jiných městech, snad s výjimkou Brna se takovéto věci obvykle nedějí.
P96r95o18k76o69p 75D75i69v57i47š
Demonstrace se dějí převážně tam, kde se rozhoduje.
Třeba je to ale pro vás příliš složitá souvislost.
V73á44c95l30a50v 78N42ě42m39e21c
Přirovnávání nepřirovnatelného je slaboduchost.
Vše je v souvislostech a ty nejsou nikdy stejné.
F34r90a28n94t13i98š12e12k 27N73a29v70r85á59t53i91l
Vzal byste své dítě na radnici v Jesenici u Prahy, kde by mu hrozilo setkání s radním ODS Langem, který vybízel podřezat prezidenta Zemana jako svini? Vzal byste své dítě do sokolovské nemocnice, kde primář Martin Straka vybízí otrávit poslance Okamuru kyanidem? Proti tomu je nějaké proticovidová demonstrace dýchánkem mateřské školky!
P83e20t55r 54D84v51o44ř39á22k
Vzali byste své dítě na fotbal? Vzali byste dítě na demonstraci, spatří-li na ní modely šibenic?
"Já bych tedy dítě nikdy . . . . JAU! JAU!"
B95o30h19u20s38l92a95v 61R13u90d16o77l22f
O tom, že šibenice na demonstracích proti Pandě byl úlet, ne-li něco horšího, nejsou pochybnosti.
Ale otázka v závěru článku má něco do sebe, pokud ji přeformulujeme takto: "Chtěli byste žít ve státě, ve kterém ministr zdravotnictví vyvolává nenávist vůči části spoluobčanů? (Mám na mysli slavný výrok: "Toto je pandemie neočkovaných.") Ve kterém je dobrovolnost chápána tak, že ten, kdo se nepodrobí musí čučet zavřený doma? Ve kterém ministerstvo zdravotnictví označuje pravdivé informace za dezinformace a samo tvrdí dezinformace? Který uzavře utajované smlouvy s výrobcem vakcín a ty pak vnucuje i těm svým občanům, kteří je zjevně nepotřebují? Ve kterém dostanou praktičtí lékaři z ministerstva zdravotnictví pokyn nabídnout nakaženému pacientovi acylpyrin a pak čekat, až bude nutný jeho převoz do nemocnice?
K69a73r73e51l 82S27a12l58a45j76k57a
Všiml jste si, že Masaryk nepodal trestní oznámení ?
P86e83t35r 81H55a87t81i17n78a
Vzali byste do toho prostředí děti?
To je asi tak stejná otázka, jako se zeptat zda vzít děti na fotbal, do toho chumlu stovek, tisíce fanoušků co řvou podle toho jak se na hřišti kope do míče. No samozřejmě že ne.
Ale ten fotbal se stejně bude hrát dál? Že jo?
A politika se taky bude dělat dál ten balík je v tom ještě větší
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz