Diskuse
GLOSA: O popelářském voze
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J. Kanioková
Je to zrůdnost.... stát, nebo spíš iniciace jde z EU, nahodí téma, z něhož trčí návnada - jak rybářský háček !
Teď to bude sice ne k tomuto tématu, ale je to podobné - " vych.anost, na níž je pijavic jak máku...!
Máme v Evropě největší počet romských organizací na počet obyvatel? - http://olser.blog.idnes.cz/c/352116/Mame-v-Evrope-...
J. Jurax
Moudře řečeno
není co dodat.
A soudím, že v článku popsaná podvodná sebepropagace EU by neměla být povolena.
J. Kraus
Mosazné štítky jsou jen špička ledovce.
Dívám se do „Manuálu vizuální identity“, který je součástí projektu jedné vysoké školy (projektované školy) a vzpomínám na veselí mezi projektanty, když něco takového viděli poprvé. Okótované propisovačky s okótovaným logem EU a oné školy, okótovaný gymnastický míč s tímtéž, zakázaná provedení téhož, 63 A čtyřek,vše podle architektonického návrhu, něco už vyrobeno. To v době, kdy se teprve zpracovává dokumentace pro výběr dodavatele. Zde odkaz na něco podobného. Manuál vizuální identity OP LZZ 2007-2013.
Ale to ještě není ten ledovec. Zatímco tohle vyvolává veselí, jiné věci vzbuzují hrůzu. Je to třeba „Metodika stavební pasportizace“ nebo „Metodika technologické pasportizace“, též součásti projektu, postavené na roveň statice, stavařině a profesím TZB. Zpracoval to jakýsi Ústav výpočetní techniky a postupoval tak, jak by asi postupovali Marťané, kdyby chtěli přijít na kloub pozemské technické dokumentaci, aniž by věděli něco o technických normách a zvycích. Všímají si jednotlivých čar, jsou-li rovné a z jakých příčin se lomí, vyvozují důvody pro jejich různou tloušťku a osměleni svým poznáním, vkládají do díla vlastní invenci a kombinují v jednom odstavci prvky půdorysné a axonometrické. Používají pojem „elektrický rozvaděč“ a upřesňují, že to může být „rodič technologický“, jindy ale též „rodič grafický“. Toto i jiné na mnoha desítkách A4, doplněno (proč?) fotografiemi radiátorů nebo zásuvek konkrétních výrobců. Vše neskonale dětinské a trapné, zaštítěné autoritou EU. Kdyby to podle nich skutečně někdo zkusil namalovat, dočista by z toho ztumpachověl a žádný montér by to nepochopil. Na jednání pak připomínkují, že elektrotechnická lišta širší než 10cm má být zakreslena v axonometrii a tváří se vítězně po sdělení, že šíři lišty nelze v této chvíli určit, nebo jak bude zajištěna doprava dieselgenerátoru, o němž se ale ještě ani neví, jak bude velký a bude-li v suterénu nebo na střeše. Odkaz na nic podobného jsem nenašel.
J. Kraus
Re: Mosazné štítky jsou jen špička ledovce.
Manuál vizuální identity jedné státní vysoké školy – obsah (63 stránek):
1. Úvod, 1.01 Jednotná vizuální identita, 1.02 Funkce a užití manuálu, 2 Logo, 2.01 Logo základní varianta, 2.02 Logo přehled variant, 2.03 Logo – černobílé varianty, 2.04 Logo konstrukce, 2.05 Logo – ochranná zóna, 2.06 Logo – rozměrová řada, 2.07 Logo v materiálu, 2.08 Příklady aplikace loga, 2.09 Příklady zakázaných provedení loga, 3 Ostatní náležitosti publicity ve spojení s logem OP VaVpI, 3.01 Logo v kombinaci s dalšími logy, 3.02 Posloupnost log, 3.03 Vzájemný poměr a způsob zarovnávání log, 3.04 Mezery mezi logy, 3.05 Loga na barevném pozadí, 4 Typografie, 4.01 Základní typografické pojmy, 4.02 Základní písmo, 4.03 Základní písmo – ukázka sazby, 4.04 Doplňkové písmo, 4.05 Doplňkové písmo – ukázka sazby, 5 Barevnost, 5.01 Základní barvy, 5.02 Doplňkový vizuální motiv, 6 Prezentační a reklamní materiály, 6.01 Štítky, 6.02 Stálá informační tabulka, 6.03 Velkoplošný informační panel,6.04 Pero, propisovací tužka, 6.05 Propisovací tužky – luxusní dárkový set, 6.06 Diář A5 (horizontální a vertikální řešení), 6.07 Termohrnek, 6.08 Kožené pouzdro na doklady, kožená klíčenka, 6.09 Kancelářský set (stojan na tužky, stojan na bločky, stojan na dokumenty), 6.10 Papírová taška, textilní taška, taška přes rameno, 6.11 Taška na laptop, 6.12 Pouzdro na vizitky, vizitkář, 6.13 Poznámkový blok A5, poznámkový sešit A5, 6.14 Deštník, 6.15 Gymnastický míč, 6.16 USB flash disk, 6.17 Umělohmotné desky, 6.18 Papírové desky, 6.19 Kovový přívěsek se žetonem do nákupního vozíku, 6.20 Samolepicí bloček, 6.21 Vlajka
P. Maleček
Ještě zbývá zjistit
Ještě zbývá zjistit kolik za to popelářské auto zaplatil jeho vlastník. S pravděpodobností hraničící s jistotou to byl tak dvou násobek obvyklé ceny. Tak že k vašemu úpění co se to děje s vašimi daněmi přidejte, který pak to papaláš se za vaše daně 14 dní válel v Karibiku nebo v novém autě. Ale to už není o bídné EU, ale o našich představitelích, kteří sice EU kritizují, ale když se dá uloupnout perníček stojí v první řadě.
M. Prokop
Velmi nadšený souhlas.
Stručné, jasné.
Pokud občané jakékoliv díry, od Horní dolní po Brusel, po něčem zatouží, ať si to za své peníze pořídí.
(Okamžité zastavení odesílání peněz do Brusele je samozřejmostí)
J. Růžička 250
Nojo.
V zásadě na tom kukavoze stojí "S Evropským Svazem na věčné časy a nikdy jinak" - novodobí bolševici si zřejmě myslí, že jsme na to už zapomněli.
J. Vyhnalík
Re: Nojo.
My ne, ale ti, kterým je méně než 35-40 let ano! To to letí, co?
V. Tarcinec
smutna pravda
bohuzel, vetsina mich ceskych kolegu neni schopna uvedomit ze rezije na porizeni toho zatraceneho vozu musej zaplatit voni(i ja). A ze ta castka je NASOBKEM ceny vozu. A to nektery maji i maruritu i pisou cesky lip nez ja .
Ale pochopeni ze dotace z EU to jsou drobne z penez ktere nam taha STAT z kapes.
P. Khail
Já si dovolím k příspěvku dodat
že popelářský vůz je primárně zaplacen z poplatků placených občany za likvidaci odpadů, to tam ale nikdy nikdo nepíše a asi ani psát nebude.
B. Volarik
Re: Já si dovolím k příspěvku dodat
Bohapusté (pardon, Bruseleprosté) rouhání!!!
Za to půjdete do pěšky na kajícnickou pouť do Brusele, kde vás dají na pranýř a budou na vás házet zmuchlané direktivy.
V. Hajková
SKVĚLÝ - SKVĚLÝ ČLÁNEK
Bohužel- stále si ještě málo Čechu uvědomuje - že se už opět motáme v jakési RVHP!!
P. Lenc
Re: SKVĚLÝ - SKVĚLÝ ČLÁNEK
RVHP?Začínám se domnívat, že to byla selanka.Článek je opravdu dobrý.
J. Kanioková
Souzním,
člověk občas takové nápisky vidí a vždycky se mi chce řvát - strčte si tu almužnu někam! Navic tam stoprocentně chybí - celková cena a podíl procent, kolik tedy "dala" ta "ušlechtilá" EU a kolik z našich peněz. Je to prachsprostá manipulační propaganda, nic jiného !
U nás stála skupina kontejnerů na jednom místě, na kterém se jednoho dne začalo "pracovat", což mě udivilo. No, je fakt, že to místo je místo předchozího asfaltu vydlážděno a upraveno do čtverce, po jehož obvodu ty kontejnery teď stojí. Je to sice sympatické, ale nic se tím užitečného nevytvořilo. Předtím stály v řadě v místě, kde se stejně parkovat nedalo, teď to zabralo prostor 1,5 parkovacího místa.. Ale hlavně se u toho skví podobný nápis ! Vlastně mi tento článek připomněl, že se chci na MěÚ na tu akci a hlavně docela zbytečnou platbu, zeptat.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz