27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dej si pejzy 7.8.2009 20:29

edesátník či sedmdesátník svou druhou či třetí chotí-dvacítkou, byl by slavnej, zvlášť kdyby se svlékli.

Jojo, to by se mi skutečně líbilo. Asi nemám duši, nu což, nikdo není dokonalý.

Klogína 7.8.2009 19:56

Chybí toho hodně

Za první republiky se přátelili TGM s Karlem Čapkem, dneska se kámoší Topolánek s Dalíkem. Je v tom rozdíl. Často se za naše papaláše stydím. :-/

Jakub S. 7.8.2009 21:18

Re: Chybí toho hodně

jaký Goethe, takový Eckermann... jaký Masaryk, takový Čapek.

mamina 7.8.2009 17:37

Paní autorko,

mě tu velmi překáží stereotyp "Na věčné časy a nikdy jinak".

tich@dohoda 7.8.2009 17:26

To není jako u Tvrdíka, který za skoro dovedení ČSA ke krachu, dostal trafiku

viz titulek, modra bolsanska gumka, soudruh Vilda. Soudruhu Vildo, vy modra bolsevicka gumicko. Aerolinky krachuji na celem svete, z tech nedavnych Alitalia nebo Swissair, drive napr. chlouba Ameriky PanAm. Jsem si jist, ze pokud by soudruh Tvrdik sefoval CEZ, tak bude nejlepsim managorem CR a pokud by soudruh Roman sefoval CSA, tak je dovede do cervenych cisel. Jednoduse, zazraky se nedeji. Cest :-)

i.h. 7.8.2009 12:31

Do třídy na gymnásiu se mnou chodil

jak Pospíšil, tak i Štefl, ale že by si předávali manželky, o tom nic nevím. Zajímavé.

Tomáš Marný 7.8.2009 21:51

Re: Do třídy na gymnásiu se mnou chodil

Jsou to obě dosti běžná jména. Ale pokud se nemýlím, tak autorka je dcerou slavného brněnského profesora Štefla (farmakologie). Její manžel je Dr. Pospíšil - gynekolog. Čtu občas její články v dopisové rubrice Lidových novin. S většinou lze souhlasit až na některé bigotní katolické názory, které by slušely spíše svíčkové bábě než vzdělané dceři univerzitního profesora.

Nemo 7.8.2009 10:34

Co chybí

Chybí pevné zásady. A ty jednině může dát náboženství.

Pamětník 7.8.2009 10:59

Re: Co chybí

Jojo, třeba že je země placatá a slunce se točí kolem ní. Nebo žena, kterou znásilní cizí muž, zhřešila, a proto musí být ukamenována. A všechny nevěřící je třeba pozabíjet. A nevěřící je i věřící, který zpochybňuje určité pevné zásady libovolného náboženství, tedy kacíř.

i.h. 7.8.2009 12:32

To možná hlásá to vaše

náboženství, naše ne. Tak nás do svých zvráceností netahejte.

Jura Jurax 7.8.2009 17:28

Re: To možná hlásá to vaše

A jakéže je to Vaše náboženství, prosím pěkně? Já takové neznám ;-)

Emilka 7.8.2009 12:40

Re: Co chybí

Náboženství??!!

Na červených schodech červeného chrámu stojí červený kněz a ječí do červeného davu věřících: " Čím víc těch modrých nevěřících psů pobijete, tím je vaše odměna v ráji jistější!!!" A ousek dál na modrých schodech modrého chrámu stojí modrý kněz a burácí na své modré ovečky: " Pobíjejte červené nevěřící, bůh si to žádá!!!"

Náboženství???!! Který bůh a které náboženstí???

ok 7.8.2009 14:43

pravda a láska

V našem kostele říkají, že Bůh je pravda a láska.

Ale vy jste asi nikdy v žádném kostele nebyl. Zato jste byl zřejmě pilným posluchačem večerní školy marxismu-leninismu, pamatujete si to dobře.

jarda 7.8.2009 15:58

Re: pravda a láska

no kvůli pravdě a lásce se také dá vraždit a zabíjet.

Jura Jurax 7.8.2009 17:26

Re: pravda a láska

Zabijte je všechny. Pán Bůh si to už přebere. Víte,kdo a kdy tohle řekl? (návod: křížová výprava  proti albigenským).

Dej si pejzy 7.8.2009 20:34

V kostelech se hodně lže.

To je taková nehezká tradice v institucích, které se snaží z lidí vytáhnout peníze.

Jura Jurax 7.8.2009 17:21

Re: Co chybí

Ale kuš - až do roku řekněme 1800 byly naše země promořeny náboženstvím absolutně. Přesto o lumpy, šíbry, grázly, vrahy a šibaly nouze nebyla - svědčí o tom historie obecně a konkrétně třeba knihy smolné ... ;-)

Jakub S. 7.8.2009 21:20

Re: Co chybí

Jistě, tak tomu prostě  bylo. To jsou fakta.

XXX 7.8.2009 9:53

Dobře to znám

Za společenské klima které u nás panuje mohou z podstatné míry žurnalisti a vydavatelé.Ty největší noviny tj . postsvazácká Mladá fronta je jen bulvár a ty ostatní mají ještě horší úroveň. Není divu - redakce jsou obsezeny zbabělýmí, nevzdělanými a profesně ubohými individui. Vydavatelé tlačí na co největší prodejnost a co největší množství inzerce. Proto zcela hloupá a zástupná témata, jako Topolánkova dovolená zcela zakrývají a vytlačují informace o skutečných problémech a skutečném stavu věcí veřejných. Chceme-li změnu, přestaňme ty pitomé noviny kupovat, změna přijde okamžitě. (Dovolím si jen podotknout, že uvedené skutečnosti velmi dobře ze své praxe znám, byť na místě které zastávám je nemohu  ovlivnit) 

ok 7.8.2009 14:46

Re: Dobře to znám

Já se obávám, že to začíná u "bývalého" komunisty Janečka v České televizi.

Například slovenská a německé  televize se etickým problémům nevyhýbají.

Češi se jen "baví" a vyhýbají se podstatě jevů jak jen můžou - viz "Musíme si pomáhat" a podobné bláboly pro nedospělé jedince.

PPP 7.8.2009 8:53

byla jedna literární postava

Byl to muž, poctivě vykonával své řemeslo, dobře se staral o svou rodinu a o své děti pečoval až do jejich dospělosti. Manžeklu měl jen tu první, děti měly jen jednu maminku a jednoho tatínka. Rád se dobře najedl a napil, avšak neopíjel se, nehrál hazardní hry, nefetoval. Nepodváděl zákazníky, banky, ani berňák. Jako literární postava byl tak nekonfliktní, až byl legrační. Literární avantgarda ho měla za odporný vzor maloměšťáctví. Pro avantgardisty by obrazem jak člověk nemá a nesmí vypadat. Jmenoval se Kondelík. Fuj! Kdo by chtěl žít tak jako on.

messenger 7.8.2009 14:17

Re: byla jedna literární postava

jejda to sedi na mne... takze malomestak rikate? no potes panbu...

Jura Jurax 7.8.2009 17:29

Re: byla jedna literární postava

R^R^R^

Jakub S. 7.8.2009 21:17

Re: byla jedna literární postava

Ano - otec Kondelík je jeden z mých, bez ironie, celoživotních vzorů. Ten popis totiž sedí na většinu mých předků ve třech generacích. A těm se chci podobat. Aspoň na stará kolena!

Emilka 7.8.2009 8:05

Kdo hledá, najde

Ani vesnu o kočce by mě nenapadlo hledat vzory mezi politiky nebo celebritami jakéhokoliv druhu ( až pod-druhu)!  Moje maminka, co se týče vzdělání, měla to, čemu se říkalo nižší měšťanka. Můj tatínek byl vyučený kuchař. Maminka porodila 6 dětí, dvě jí zemřely. Pak si vzali na vychování ještě osiřelou neteř, která vyrostla s námi jako naše nejstarší sestra. 3 z nás mají vysokou školu. Nikdy jsme neměli hlad nebo nedostatek oblečení a knížek. Tatínkova hlavní zásada byla: Vždycky musíš myslet na to, že lidi pozorují jak se chováš, a říkají si - Jo tak taková je její matka; takhle se chová jeho otec.Maminčina hlavní zásada byla práce a starost o rodinu. To vše probíhalo na pozadí budování rozvinutého socializmu, který si máločeho cenil míň, než práce dělníků. Já vzory nikdy nemusela hledat, já je měla od malička před očima. A co vy? Nestačilo by se jen porozhlédnout v nejbližším okolí?

Jánabráchismus 7.8.2009 6:40

Jo?

Dnes chybí idol? Primitivové jich mají vrchovatě! Stačí se poohlédnout, kdo hltá bulvární tisk, a jsme doma. A vlastně, kdo je idol? Kolik takových nám historie předložila, čistých, jako slovo Boží? Všichni jsme jenom lidé s neduhy, akorát někteří se dokáží perfektně přetvařovat! Idolem pro každého by měl být spořádaný život, pomoc skutečně potřebným, láska a přátelství. To jsou ale vlastnosti, které většině lidí chybí. A nejenom dnes!:-/

ranbow 7.8.2009 6:27

Možná číst noviny z druhé strany

Když obrátíte noviny a začnete je číst odzadu, zjistíte, že tam jsou vzory hodné následování - sport, kultura, věda, regionální zprávy.Jen jak se blížíte k první stránce tak začínají převládat negativní zprávy s titulky ve stylu "Zase jeden, co .."A vlastně úplně stejně jsou i TV zprávy. Proč tomu tak je, odpoví asi psychologové. Ale kdo chce, tak si vzory najde, i třeba proto že kdo chce vyniknout, tak ani pořád nečučí na bednu ani nečte bulvár....

La Scala to sice není, ale 7.8.2009 7:52

Re: Možná číst noviny z druhé strany

když jsme u toho sportu, sportovním vzorem pro padesátníky se právě snaží být Topolánek. Dělá volební kampaň na kole a prý (psala jedna novinářka) je v dobré kondici.

ok 7.8.2009 14:48

Re: Možná číst noviny z druhé strany

Také čtu noviny odzadu.

jarda 7.8.2009 16:03

Re: Možná číst noviny z druhé strany

já je čtu taky zezadu, ale vzory v sportu- to snad nemyslíte vážně.