19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

GLOSA: Na vysvětlenou

Napsal jsem ve své reakci na nejnovější skandál kolem vymazání křížů reklamním týmem společnosti Lidl, že mě to jako (nedenominačního) křesťana urazilo a že omluvu Lidlu nemohu přijmout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 5.9.2017 9:19

Re: Nejde o blbý obrázek. Je to znesvěcení náboženského symbolu!

Nicméně, urážet lidi kvůli jejich rase nebo náboženskému přesvědčení není v naší společnosti dovoleno. Asi aby se neurazili:-))))))))

Neřešíme zde mé diskutabilní charakterové vlastnosti, ale zjevné porušení zákona, kterého se dopustil Lidl útokem na náboženský symbol!

J. Vintr 5.9.2017 9:57

Re: Nejde o blbý obrázek. Je to znesvěcení náboženského symbolu!

Jestliže nějací blbci vtělili pojem urážky dokonce do zákona, je to blbost na kvadrát. Urážku nelze definovat, blbec se může urážet naprosto pro cokoliv.

R. Langer 5.9.2017 10:25

Re: Nejde o blbý obrázek. Je to znesvěcení náboženského symbolu!

Urážka rovná se prakticky pomluva, lež. To je naprosto normální řešit zákonem, a také se to jím odjakživa řeší. To není žádná blbost, jak vy si myslíte.

V. Student 5.9.2017 9:28

Re: Opravdu nejde o obrázek

Já myslím že pan Stejskal s přijetím omluvy nespěchá proto, aby dal najevo že i my křesťané máme nějaké emoce a není nám jedno, když si někdo ze symbolu naší víry dělá střelnici.

I mně vadí forma omluvy, kterou Lidl zvolil. Je chladná, obsahuje informace o jejich přesahu do celé Evropy a jakémsi mezinárodním týmu, což v tomto případě považuji nejen za nadbytečné, ale doslova cynické reklamní žvanění. Je jim to jedno.

Já jako křesťan se připojuji k těm, kteří už mají dost kopanců do své víry, kopanců, které se staly jakousi zvláštní módou. Rád bych na tomto místě řekl, že výhrady vůči konkrétním církevním hodnostářům se mají ventilovat jako výhrady vůči konkrétním církevním hodnostářům, nikoli jako poťouchlé a nenávistné útoky proti víře jako takové. Nechci si to nechat líbit a budu souznít s každým, kdo se proti tomu ozve.

Snášíme to léta, a když se někdo ozve, tak mu budete kázat o otroctví pudů a lidské vůli?

B. Graf 5.9.2017 11:35

Re: Opravdu nejde o obrázek

V tom, co jste zde napsal, s vámi naprosto souhlasím.

(A dokonce s překvapením registruji Vaši větu o způsobu ventilace výhrad vůči konkrétnímu hodnostáři a nikoli formou poťouchlých a nenávistných útoků proti víře jako takové - což jsem v našem konfliktu ohledně Vy-víte-koho před několika dny přesně dělal. :-) )

Lidlu jsem napsal přes jejich kontaktní formulář slušnou, ale ostrou výhradu, tak jsem zvědav, jestli mi něco odpoví... Docela často jsme tam nakupovali, teď to na nějakou dobu značně zredukujeme.

Je zde ovšem nebezpečí, že podobné "embargo" odnesou hlavně zaměstnanci Lidlu, kteří jsou proti ostatním řetězcům znatelně lépe placeni. Těm bych ublížit nechtěl. Herr Dieter Schwarz se narozdíl od nich asi omezit nenechá...

M. Prokop 5.9.2017 8:47

Re: Urážet se z jakéhokoliv důvodu je blbost

Ano.

V. Klepetko 5.9.2017 12:00

Blbost je ale hlavním motorem pokroku!

:-)