22.9.2020 | Svátek má DarinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Ke komunálním volbám v BrněŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 13, poslední: 20.10.2010 14:21, přehled diskusí

Pane Kolmane,:
Autor: S. Ševeček Datum: 20.10.2010 11:22

a Vy jste kdo?

Jaké máte ideje a ideály? Co nabízíte pro všechny bez rozdílu?

(Bazény by měly být někoho konkretního a ne "města")

Vy důvěřujete televizi?:
Autor: F. Eliáš Datum: 20.10.2010 11:20

Ze zásady nevěřím novinářům ani televizním hlasatelům. Dávají přednost poplašným informacím před pravdivými. Jsou příliš servilní vůči nadřízeným. To, že věří na průzkumy veřejného mínění nebo na to, že člověk může ovlivnit klima naší planety nesvědčí o jejich dobrém vzdělání.

Re: Vy důvěřujete televizi?:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 13:39

Jen blběnky důvěřují televizi.

Televizi nedůvěřujeme, ale potřebujeme ji. Tedy myslím konkrétně tu veřejnoprávní.

ještě douška::
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 1:43

Dosud nikdy jsem nevolil nikoho z levé poloviny politické scény, ale taky nejsem z Brna. Brnu úspěch primátora Onderky ze srdce přeju. A to pro ty scény, které předváděli světu obyvatelé tohoto města v televizi stran instalace hodin na svoboďáku. To byla urážka inteligence českého národa. A když jsem si všiml, jak titíž lidé, co se neslušně vyjadřovali o tom díle, slibovali vyprovodit pana Onderku z radnice - řekl jsem si\: doufám že má toto město ještě lepší obyvatele a tyhle hulváty vyškolí. Stalo se.

Televizní debaty politiků sledují pouze masochisté..:
Autor: V. Franc, MBA Datum: 20.10.2010 9:42

a ti, kteří právě nemohou najít dálkový ovladač. Jinak zmíněný Pyj, který pan Onderka ráčil vztyčit uprostřed centrálního náměstí, je opravdu dokonalou personifikací jeho samotného a jeho voličů... 

Re: Televizní debaty politiků sledují pouze masochisté..:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 12:15

No hlavně že vám sklaplo. Vaše sprosťárny nikdo nezarazí, to je mi jasný, ale můžete je nadále uplatňovat pouze soukromě.

televize:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 1:38

má plné právo pozvat si do vysílání koho chce. V politických debatách každého omrzí poslouchat nějaké marginální, ale ambiciózní úleťáky, a nikoho nebaví poslouchat politiky co nemají co říci. Až na jejich fankluby pochopitelně. Takže podle mne chodí před volbami do televize politických nápadníků ažaž, mohla by jich být klidně třetina. Televize by se taky - jistě zase podle mne - neměla orientovat jen podle průzkumů. Úplně by stačilo kdyby redaktoři nebo moderátoři sami usoudili, kdo z masy kandidátů má co veřejnosti říci a kdo už před svou akndidaturou to prokázal nebo ve svém životě něco markantního dokázal. A jestli má například ODS za lítra nějakého tuctového páprdu - tak proč ho zvát do televize? Kvůli nějakým 20 naměřeným procentům té strany? To je málo a divák přepíná.

Re: televize:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.10.2010 10:17

Takové "právo" ať si realizuje televize privátní za svoje peníze! Proč mám ksakru platit  televizi "veřejnoprávní", jejíž zaměstnanci si za moje peníze realizují svoje naprosto privátní preference? A ještě mají tu drzost vymáhat povinné placení "koncesionářských" poplatků! Českou televizi bych zfleku zrušil bez náhrady a její redaktory vyhodil na dlažbu. Mohli by si založit vlastní médium a tam si vysílat co jim libo - z a platit si to z reklam na kosmodisk nebo "rychlé půjčky".

Re: televize:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 12:13

Televize je veřejnoprávní, což znamená svobodná. To aby byla chráněná před politickými extrémisty, kteří by ji jako vy vyhrožovali zrušením.

Re: televize:
Autor: M. Trhlík Datum: 20.10.2010 12:57

 A což se zaměřit na Radu pro televizní a rozhlasové vysílání?Ta by snad měla určit nějaká pravidla.Tím nemyslím,aby se zavedla cenzůra,ale také není možné,aby si každý kdo platí poplatky myslel,že právě on má nárok na vystupování či přednášení názorů v ČT.Jinak si myslím,že i Rada pro televizní a rozhlasové vysílání,by neměla být trafikou pro někoho,kdo neuspěl jinde.A hlavně by se měli zpovídat z toho co konají i veřejnosti a nejen těm,kteří je do této rady volí.Někdy si myslím,že někteří členové této rady to mají jako přilepšení k různým funkcím.

Re: televize:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 13:08

No já jako laik pochybuji. Rada má především funkci obhajovat ČT před snahami o manipulaci. Dělá zeď a dbá na dodržování pravidel, i etických norem. Jakmile ale budeme nabádat radu aby vytvořila další pravidla, hrozí riziko že radou bude někdo vrtět a manipulovat tak s televizí. Čím sebevědomější ČT budeme mít tím líp. a k sebevědomí je potřeba i to aby se nemusela rady na všechno ptát a předávat jí vlastní kompetenci.

Re: televize:
Autor: M. Trhlík Datum: 20.10.2010 13:45

Pane Kadleci,asi jsem se příliš ukvapil výrokem o Radě.Měl jsem na mysli,aby tato instituce odpovídala těm,kteří si myslí co ČT dělá špatně a zaujatě.Je také otázkou,zda složení Rady je schopno ČT obhajovat nestranně.

Re: televize:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.10.2010 14:21

Jo. Já to nesleduji, neznám členy rady, jen mám z médií za to, že rada je obsazována především politicky. To je chyba jako Hrad.