24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

GLOSA: Je naše společnost rozdělená?

V médiích stále někde čtu nebo poslouchám, jak náš národ někdo rozděluje. Prý se jedná hlavně o politiky. Ti pak následně slibují, že budou národ jenom sjednocovat, že budou pracovat pro všechny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Zuckerová 5.4.2022 21:17

Tolerance ano, ale "vocamcaď pocamcaď". Nemůžeme tolerovat např. rasismus (výzva, aby bílá populace omezila počet potomků, protože produkují,metan (ti tmavší ne, z těch vychází čistý kyslík), vnucování pocitu viny za špatné činy jakýchsi dobyvatelských předků (obdoba nacistického požadavku "árijských pradědečků" - který historicky nedávno prosadili právě ti Němci, dnes tak vstřícní k "hostům" najíždějícím náklaďáky do lidí), odsuzování Okamurových voličů atd. atd. Platí poučka, že k prosazení zla stačí, aby slušní lidé nedělali nic.

M. Svarovský 5.4.2022 18:05

Neznám pana Joukla. Díval jsem se do diskuse a některé příspěvky se o jeho osobě vyjadřují dost špatně, ale ať je to jakkoliv. Dobrá myšlenka je dobrá bez ohledu na to kdo je jejím autorem. A myslím, že v tomto případě má autor pravdu v tom, že to co rozděluje společnost je nedostatek tolerance.

Uritě také platí, že i tolerance má své meze. Například příspěvky pana Langera se mi jeví za hranicí toho co lze tolerovat. A to říkám i když s ním souhlasím, že když vláda už nařizuje nesmysl lze občanskou neposlušt akceptovat. Svět není černobílý. Určitě je potřeba hlásit policii vraha, ale hlásit že někdo nenosí roušku je i pro mě moc. Problém je trochu to, že každý vidíme tu hranici kdy se nařizují nesmysly jinde. Věřím že i pan Joukl by překračoval nařízení vlády za okupace během WWII. Jasně, tato vláda byla nelegitimní. Co ale nařízení vlády komunistické zvolené "svobodnou" volbou?

Jednoduchá řešení bývají cestou do pekla. Někdy fungují, ale protože jsou tak jednoduchá, o to víc je potřeba se nad nimi zamýšlet a zvažovat je.

Díky pane Joukle za podnětnou myšlenku. Jen prosím ty neziskovky ne... Jsou i takové co fungují, ale za mě doporučuji velmi opatrně a pomálu s tímto formátem... ideálně nahradit něčím jiným.

J. Šebek 5.4.2022 14:31

Perfektní článek který by nás všechny měl přimět k zamyšlení nad sebou samými.

J. Jurax 5.4.2022 14:00

Jsem svrchovaně tolerantní! I moje žena to říká!

Ale těm pacholkům, co si myslí něco jiného než já - a dokonce nahlas - je třeba ve jménu obecného dobra neprodleně natrhnout prdel!

Z. Joukl 5.4.2022 14:28

Vtipné!

J. Jurax 5.4.2022 14:36

Ani ne. Popisuju většinovou skutečnost.

Jsa svrchovaně tolerantní pravím, že všem netolerantním je třeba natrhnout prdel!

M. Sedláček 5.4.2022 13:33

Že zrovna udavačský hajzl jako vy píše o toleranci.Rv

Z. Joukl 5.4.2022 14:29

A nějaký argument než nadávky, které do NP nepatří?

J. Jirka 5.4.2022 10:35

Za to atd., které následuje za Seniorem roku v závěru vašeho článku se dá dosadit ledacos, že, pane Joukle? A mnoho zdejších čtenářů - včetně mě - si zjevně už dosadilo. ;-D

Z. Joukl 5.4.2022 12:38

Můžete se podívat na mou webovou stránku www.joukl.cz. Tam to atd. je.

J. Nevrkla 5.4.2022 9:24

Pan Joukl netoleroval názor druhých, kteří nechtěli nosit roušku a jemu v jejím nošení nikdy nebránili, dokonce takové lidi udával. Opravdový vzor tolerance.

Z. Joukl 5.4.2022 12:42

Kdyby jste četl článek dobře, tak tam píši o netoleranci k těm, kteří porušují Ústavu, zákony a podobně. Jedná se tedy i o Opatření vlády! Je třeba rozlišovat názory a činy. Roušky se nosí hlavně jako ochrana druhých (ze 60%).

J. Nevrkla 5.4.2022 12:59

Starejte se o sebe, noste klidně roušku, neopakujte hlouposti o nějakých 60%, nevolejte na lidí policii, tolerujte jejich názor. Když vy poucujete o toleranci, tak já to považuji za absurdní divadlo.

Z. Joukl 5.4.2022 14:28

60% ochrana druhých, když mám respirátor není hloupost, ale výzkum odborníků. Vy jste odborník? Jak se mám jinak bránit proti těm, kteří mne nezákonně ohrožují, než přes policii? Rád se poučím.

J. Nevrkla 5.4.2022 14:37

Takže rouška někoho cizího vás chrání více než vaše vlastní? Směšné, účelové, neprokázané. Nechoďte mezi lidi.

Z. Joukl 5.4.2022 15:56

To tvrdí odborníci. Cizí na vás přes svůj respirátor nemůže viry prskat. Vy máte například nechráněné oční sliznice, přes které se k Vám může vir dostat, i když máte respirátor. Ten Vás údajně chrání jen ze 30 %. Takže mohu mezi lidi?

J. Nevrkla 5.4.2022 16:14

Mezi lidi můžete, ale já si kvůli vám brát respirátor nebudu. Odborníci tvrdili, že vakcinace je jedinou cestou k vymýcení nákazy, že dvě dávky budou stačit, pak tři, pak čtyři. Že domácí rouška nás ochrání, pak chirurgická, pak respirátor, pak respirátor všech. Odborníci tvrdili, že vakcíny nemají žádné nebo marginální vedlejší účinky. Všechno jsou to prokazatelně kecy.

R. Langer 5.4.2022 13:53

Ano, opatření bolševické vlády a bolševika Joukla, totalitního bolševického hovada. ;-€

M. Kanda 5.4.2022 9:23

Naší společnost nikdo nedělí. Je rozdělená sama od sebe na hloupé a chytřejší. Hloupí žijí většinou pouze dneškem a preferují např. nacpaný bachor před zajištěným teplem na zimu. Ti chytřejší naopak podřizují své okamžité konání budoucímu prospěchu.

Podle toho tyto dvě skupiny také volí. Hloupí se stávají objektem zájmu různých populistických stran, které nabízejí jednoduchá řešení, jejichž aplikace vždy působí problémy do budoucna. Tolerovat tento trend se rovná sebevraždě. Pud sebezáchovy mi takovou toleranci znemožňuje. Úplně vše totiž tolerovat nelze. Mohu tolerovat požadavek zaměstnavatele na určitou formu pracovního úboru. Nemohu tolerovat požadavek na vstup do zaměstnání úplně bez úboru.

Vaše tvrzení, že jednou vyhraje ten, podruhé zas jiný, patří přesně do této jednoduché kategorie. Život ovšem vypadá jinak. Není přece možné po každých volbách vstupovat/vystupovat do/z EU nebo NATO. Není možné během výstavby jaderné elektrárny měnit jejího dodavatele. Atd atd. A právě v těchto dlouhodobých rozhodnutích ti hloupí selhávají. Když to necháme na nich, zřítíme se do propasti. A to mám podle vás tolerovat?

M. Husovice 5.4.2022 12:31

Podle čeho rozhodneme, kdo je chytrý a kdo je hloupý?. Dostaneme se k tomu, že volit mohou pouze ti chytří a hloupí ne?. Znám lidi, kteří se živí rukama (podle intelektuálů jsou tedy hloupí) ale jejich znalosti a životní rozhled je postatně větší než u tzv.intelektuálů. Kde tedy by mělo být kriterium - určitě ne v tom, jestli souhlasí nebo nesouhlasí s mými názory nebo ne.[>-]!!

Z. Joukl 5.4.2022 12:51

Dovolím, si podotknout, že jsou podstatné také životní zkušenosti.

J. Jurax 5.4.2022 14:17

Kdo je chytrý a kdo je hloupý?

To je velice prosté. Chytrý jsem JÁ, případně tedy MY, a hloupí jsou všichni ostatní.

A tohle si myslí jeden každý z nás. Pouze rozervaný intelektuál si může někdy myslet, že není chytrý, ale takových je málo.

Důsledek: ke každému z nás lze nalézt neprázdnou množinu lidí, kteří jsou přesvědčeni, že ten každý z nás je úplný blbec.

A nemohu se ubránit dojmu, že ta množina se nemýlí.

Z. Joukl 5.4.2022 12:49

Máte v podstatě pravdu, ale je potřeba odlišovat toleranci k názorům a k činům, jak o tom píši. Velké změny jsou možné pouze přes volby a referenda. Kdyby v nich zvítězili "hloupí", tak by to bylo smutné, ale demokraticky legální.

V. Kuhaj 5.4.2022 8:52

K toleranci a demokracii nás mají vést některé neziskovky? Pane Joukle, a které?! Extinction Rebellion? Člověk v tísni? Milion chvilek? Greenpeace? Imigrační neziskovky?

V. Kuhaj 5.4.2022 8:56

Šmarjá, až teď jsem si všiml, že k toleranci a demokracii by nás dle vašeho názoru měla vést vláda! Ta vláda, která tady zametla s "dezinformačními" weby takovým způsobem, že kdyby se o něco takového pokusil Babiš, tak čelí žalobě pro vlastizradu? Ta vláda, která varovné hlasy vydává za nenávistné? Teda vás číst, to je docela adrenalin, to vám řeknu.:-/

D. Krajíček 5.4.2022 9:47

R^

V. Chrastina 5.4.2022 10:40

R^!!

J. Rejzek 5.4.2022 11:38

Co dodat,R^

Z. Joukl 5.4.2022 12:56

Pozor, nepsal jsem o současné vládě, ale o vládě obecně.

R. Langer 5.4.2022 14:00

Jasně. Ty by sis přál totalitní bolševickou vládu, aby museli všichni držet hubu, co, ty jedno totalitní bolševické hovado? To by byla vláda podle tvého gusta! ;-€