28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

GLOSA: I vy, boy scouts?

I dnes se často připomíná cejch nesvobody, který si neseme z komunismu. Občas dokonce i Mojžíš, který vedl lid Izraele čtyřicet let pouští, aby vymřeli ti poznamenaní otroctvím v Egyptě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 16, poslední: 23.2. 2020 23:18, přehled diskusí

J. Kalina 23.2.2020 11:50

Takový člověk co má děti "opravdu" rád, bude mít tendenci působit v organizacích, kde se děti vyskytují hromadně a dá se na ně i působit z pozice autority. Pak jsou jimi takové organizace infiltrovány. Jsou i jiné oblasti s podobnou možností vlivu a nemusí jít jen o malé děti, ale například o ctižádostivé mladé hérečky, které se vyspí pomalu s kýmkoliv, aby si po letech vybrali toho bejka, který zůstal po letech při penězích. Ostatně přečtěte si příbalový letáček u jakéhokoliv léku, aby jste pochopili jak se dnes farmaceutické firmy bojí žalob. Z takového letáčku se dozvíte, že v podstatě by jste ten lék neměli brát neb vám může pěkně zavařit. Asi to vypadá, že nejlepší bude se hned po narození oběsit abychom nic neriskovali.

J. Vintr 23.2.2020 14:15

Řekl bych že deviantních lidí, kteří se ukájejí sexuálním aktem s dětmi (tím nemíním adolescenty od cca 14 výš, kteří jsou dětmi jen podle definice zákona), je v populaci absolutní minimum. Proto se většina obvinění ze "zneužívání" týká buď zcela neškodných tělesných dotyků, které nemají vůbec nic společného se sexem, nebo oboustranně dobrovolných sexuálních styků. Pokud nejde o dobrovolný sex, jedná se o znásilnění, což je jiná kategorie.

Š. Hašek 22.2.2020 13:58

Pokud společnost dosáhla "dokonalosti", tedy rozuměj, že na letním pobytu (tábor jest něco jiného) musí být u všeho vždy dozorce z jiného pohlaví (možná bez pohlaví) ......

...... tak dobře jim tak. Taky už se patnáctiletým v létě zakazujou sirky, protože si vopálej prstíček a sofort tam bude Nora s kameramanem ..... zavinily maminky, televize, moderno .......

Oldskaut (to je šajba!). Zatím činný i mimo gauč. V současnosti "pomocný kuchař" na táborech. Samotář na Mojanu (hádejte).

Jsem tam ponecháván vod rána s malými světluškami při mazání chleba paštikou bez dozoru. Vůdcové táborů skautských jsou zatím v ČR nenačichlí "těmi novotami".

Z. Lapil 23.2.2020 23:15

To jste taky pěknej hazardér. Světluška se vám řízne a je z vás pedofil - sadista.

Ale to máte všude. Nejsem aktivní skaut, ale projektant, a to je každou chvíli: Ty vole, máš to blbě, to nejde udělat. - To musíš nejdřív tohle a pak tamto. Máš to v technický zprávě. - S tím jdi do pr.., to já nečtu.

L. Harvánek 22.2.2020 10:46

Když jsme u toho zneužívání, nedopouštějí se ho instituce, ale jednotlivci. Takže není správné obviňovat ze zneužívání církve, skauty, učitele či koho ještě jen proto, že se angažuje při výchově a vzdělávání dětí.

B. Hamal 22.2.2020 17:00

Jestliže církev ochromí svým zaměstnancům život celibátem, musí si být vědoma k čemu to může vést.

K. Salajka 22.2.2020 19:23

Podle odborníků (Jeroným Klimeš) zase celibát není tak účinnou brzdou, velké procento kněží i členů řádů ho nebere tak přísně.

Jde o dispozici, která se zdaleka nejčastěji projevuje uvnitř rodiny v uzavřené komunitě a pak všude, kde se pracuje s mládeží. Pracovník s mládeží, pedagog se pak posuzuje jako pachatel i v případech kdy jde o sexuální nátlak vůči osobě sice starší než 15 let, která mu ale byla svěřena do péče, nebo výchovy.

J. Hruška 23.2.2020 7:49

Byl rok 1600, pan velebený vysvěcený kněz svaté církve římské, profesor slavné Padovské univerzity, Galileo Galilei byl otcem šesti nemanželských dětí. Celibát není a nebyl určen k neplození dětí, ale k zabránění drobení majetku církve na mnoho dědiců.

Z. Lapil 23.2.2020 23:18

Jak píše pan Harvánek: církev (ani jakákoliv jiná instituce) nemůže mít děti.

J. Vintr 22.2.2020 2:54

Ona je to hlavně otázka, co se myslí tím "zneužíváním". Když si na takové "zneužívání" člověk vzpomene až po víc jak deseti letech (když to přijde do módy) tak je zcela evidentní, že se mu tehdy nestalo nic, co by mu vadilo. Za "zneužívání" se dá v současné době, kdy blbost vládne všude, vydávat i to, když dospělý pohladí dítě po hlavičce.

Z. Roller 22.2.2020 9:34

Ano, taky jsem si vzpomněl na jeden díl South Parku, kde všechny děti nahlásily, že je rodiče zneužívají. Úchylové bohužel existují, o tom není pochyb, ale zažil jsem jako vzdálený svědek dvě aféry, kdy tzv. agresoři a obtěžovači nic opravdu závažného neudělali (jeden mírný pohlavek, jedno obejmutí kolem ramen) a jako učitelé skončili.

A. Jaroš 22.2.2020 11:58

Jó,taky jsem si vzpoměl, to když jsem já kdysi tenkrát za onoho času jako mladíček miništroval, tak mě jednou pan farář po mši v sakristii pohladil po hlavičce a pochválil mě jak jsem pěkně sekal tu latinu , ó jak jsem já tím celý život trpěl , proč jen jsem se ve vhodnou porevoluční chvíli nepřihlásil, mezitím už pan farář umřel. RIP, byl to dobrý člověk. I tací zdeptaní jsme byli.

R. Kujínek 22.2.2020 16:38

docela hloupé zlehčování

J. Vintr 23.2.2020 2:51

Ne, hloupé je to obviňování po x letech, kdy se absolutně nedá nic dokázat ani vyvrátit, a zločinné je, že se v případě takových nepodložených obvinění absolutně nectí zásada presumpce neviny. Takhle lze obvinit a zlikvidovat absolutně kohokoliv.

Š. Hašek 23.2.2020 11:45

Přesné!

M. Marek 23.2.2020 16:11

A o to tady asi hlavně půjde. No a nějaký tolar navíc se taky hodí.