23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

GLOSA: Deset let v Schengenu

Když jsem před deseti lety přejížděla 20. prosince před půlnocí v Železné Rudě hranici do Bavorského lesa, dostala jsem od německého celníka razítko, povolující vstup do sousedního státu, na předloktí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 28.12.2017 10:14

Re: Rakušanovské Liduškování.

Pomohl bych hasit, kdyby byl zájem. Nehodlám pomáhat tak, že si kus ohně vezmu k sobě.

Není to příliš složité?

J. Karlík 28.12.2017 10:21

Re: Rakušanovské Liduškování.

Stará moudrost praví, co tě nepáli, nehas. Ale myslet si, že požár u souseda začne jen doutnat, když si ho část přenesu k sobě, je stejně pošetilé, jako představa, že když se rakovina rozšíří po celém těle, bude méně nebezpečná. Navíc, jak jste přišla na to, že sousedům nepomáháme? Jenže, komu není rady, tomu není pomoci. A když ta baba prohlásila, my to zvládneme, tak ať to dokáže!

M. Malovec 28.12.2017 11:16

Re: Rakušanovské Liduškování.

Proč bych měl sousedovi pomáhat hasit barák, kdž jeho shoření si přál, sám jej inicioval a navíc se snaží házet hořící polena na moji střechu. Máte odpověď?

V. Braun 28.12.2017 12:18

Re: Rakušanovské Liduškování.

Vy jste pro uzavření hranic? Můžete tedy trochu rozvést, jak by takové uzavření mělo vypadat v praxi? Stačily by podle vás kontroly na přechodech nebo by bylo třeba vybudovat i ploty?

P. Dvořák 28.12.2017 13:40

Re: Rakušanovské Liduškování.

Nedělejte nechápavého. Pod pojmem "otevřené hranice", resp. "neuzavření hranic" se ve skutečnosti myslí bezbřehé vpouštění na území suverénních států kdekoho bez jakýchkoliv pravidel a zejména bez možnosti ho vrátit, odkud přišel. Technicky to vůbec neřeším. Už z toho důvodu, že by to bylo mnohem jednodušší, než byrokraticky a zejména (teď jsem si odplivl) "lidskoprávně".

O. Zuckerová 28.12.2017 0:36

Vy jste mi ale dala, paní Rakušanová!

Já kvůli noční můře bavorských rodičů dneska neusnu minimálně do pěti!! Tak si vzpomínám na Jardu Štercla: "Copak u nás - ale ta RRRUANDA URRRUNDI, ta mi dělá starosti!!"