Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Co se dělo a proč v Praze před 17. listopadem 1989

Už od září až do 20. listopadu 1989 se vytvořil takový systém, že jsme každý den v osm ráno jednali s premiérem Ladislavem Adamcem a jeho poradcem Oskarem Krejčím na vládě, pak jsme přejížděli do Havlova bytu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

"Autor je novinář a spisovatel"... No, hlavně je to lhář a pohádkář. Klaus ani Zeman nebyli v Prognostickém ústavu. Klaus pracoval v SBČS a Zeman v Historickém ústavu. Akorát byl uváděn v televizi jako "prognostik"... Jinak je Zeman inženýr, hádám tedy, že nejspíš z VŠE.

0 0
možnosti
RM

aha..takže od září do 20.listopadu 1989 Kocáb denně jednal s Adamcem.....to máme cca 60 jednání.....takže nezbyde, než že hned po první větě páně Hvížďaly přijde ke slovu tlačítko Delete. škoda času,-jak autorova, tak mého.

0 0
možnosti
ŠH

Já zas slyšel, že Kocáb obden jednal s Reaganem.

Teď se v tom vyznejme!!!

0 0
možnosti

Dovolím si pohybovat, že M. Štěpán něco řekl Deníku N.

M. Štěpán zemřel v březnu 2012 a první číslo Deníku N vyšlo 28.10. 2018.

0 0
možnosti

Opravuji překlep: zemřel v březnu 2014.

0 0
možnosti

I71v78a69n 53Š67t24í24p55e50k

14. 11. 2019 11:23

Hvížďala jako obvykle neví nic, ale neomarxistické SKUTEČNÉ, ZA NITKY TAHAJÍCÍ, vedení ČRo mu stále dává prostor. Stejně jako ČT24 bezostyšně nechává fabulovat toho příšerného lháře Jůna o brexitu.

0 0
možnosti
ŠH

Pane Hvížďalo,

vzhledem k tomu, že jste "život" v "Husákově" sledoval z Bonnu a události z listopadu znáte jen z vyprávění těch, které si sám vybíráte/kteří podle Vás mluví čistou "pravdu" ..... tak ten článek i skoro ujde. No, takové za 3-. Proč děláte z "nějakého" Kocába státníka gorbačovské velikosti? Atd. Atd. Ale chápu, že osmnáctiletí studenti "to žerou".

Měl byste vědět, že občané republiky, kteří tady žili stále, účastnili se/sledovali listopad, ........ mají informace také. A i názory, svoje. Svoje vlastní!!! Zatím sleduji, že mozaika ze zážitků občanů je objektivnější než Vaše vyprávěnky sestavené z jiných vyprávěnek.

0 0
možnosti
AR

Dodám krátce k tehdejší situaci v SSSR to, že u moci byl Gorbačov a usiloval o řadu reforem v zaostalé ekonomice, tedy perestrojku. Pak chtěl uvolnit diktátorský chomout z krku jejich občanů, dát více svobody občanům, tedy glasnosť. Samozřejmě nechtěl rozpad SSSR a také nechtěl rozpad RVHP. Jenže i on nebyl schopen zastavit rozpad komunismu!

0 0
možnosti
ŠH

Já nevím, co Gorbačov přesně chtěl .....

Vím jen to, že to byl veliký politik závěru dvacátého století. Politik nemusí zcela "přesně" vědět, co chce! Důležité je, když "pouze" zjistí, se se "na to musí jít jinak", rozumněji.

Uvidíme, co dnes štrasbrusel, co kdy pochopí!!!

0 0
možnosti
Foto

V Prognostickém ústavu "byli soustředěni mladí ekonomové, jako byli pánové Klaus, Zeman, Dlouhý atd." ?

Autor by si měl nastudovat fakta. Ing. Zemana tam schoval Komárek jen chvilku před tím, než to u nás "bouchlo". Zeman rozhodně mezi v Prognostickém ústavu "soustředěné" ekonomy nepatřil ;-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz