19.1.2022 | Svátek má Doubravka


Diskuse k článku

GLOSA: Atentát a média

Je zajímavé, jak média interpretují přeřeknutí či faktické či gramatické úlety politiků. Když se to sem tam stalo Reaganovi, byl to pro ně důkaz, že je nepříliš inteligentní. Když se to stávalo Bushovi mladšímu, který měl vadu řeči, byl to důkaz toho, že je hloupý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 8.10.2012 21:34

Re: Potřebu

Urbane, Vás je tady mezi námi plkajícími pro potěchu fakt škoda!

Nemíříte někam výše? Nejlépe do politiky?

J. Urban 8.10.2012 20:58

Potřebu

se nějak vyslovit k události v Chrastavě projevil kdejaký pompézní osel. Tak se nám pan Haas vyslovil.

J. Kanioková 8.10.2012 17:24

Skvěle rozebráno to, co teď prožíváme, jako bychom neměli horší starosti....

Hysterie, s jakou se všichni zabývají slovem - atentát... Nekonečná debata.. která se zašprcla na jediném slově - atentát. Je zcela irelevantní, jak takový útok nazvat. Jde o význam události, ne jejího názvu.

Jsou určité danosti, které se mají respektovat. Neříkám, že musí někdo souhlasit s názory hlavy státu, ale "hra na násilí" by měla být jednoznačně odsouzena. Je to překročení určité meze, které nám velí zdravý rozum a určitá kulturní úroveň, když chceme být pro svět vyspělou společností.  Urputnost, s jakou se P&L snaží prezidenta dehonestovat a snaha z něj udělat hromosvod za všechny i všechno negativní, kdy nevynechají jedinou příležitost.... vypovídá spíš o nich, než o Klausovi.

Dobře to popsal p. Šafr v článku k Havlově smrti - http://jdem.cz/vnpj7 

Ten kluk chtěl vyvolat strach, to nebyl politický protest. To byla vzorová návodná akce pro ještě větší magory. Byl to vzkaz společnosti - pryč se zábranami !  Nějak ve stylu - pryč s tyrany a vládci všemi! Již vzhůru všichni, jež hlad zhnět. někde za tím v pozadí je cítit  - Internááácionááála...

 

Š. Hašek 8.10.2012 17:04

Re: V lednu si zvolíte lepšího prezidenta ?

Bude to smutný černý humor. Ta lidová volba. Spíš lidová zábava.

To bude rozčilení lidu až zjistí, že do druhého kola postupuje kandidát s pár procenty. Inu, čím víc kandidátů .... "chtěl bych", aby řešení bylo nalezeno jednou patnáctinou, můj ty bože.

To bude rozčilení lidu až zjistí, že nový president nemá stejný názor jako oni, ale jako sousedka!

J. Milfait 8.10.2012 16:50

Pane Hass,

Váš příspěvěk je pro mne velmi povzbuzíjící a s Vámi ve všech článcích, které publikujete na NP se  téměř ve všem shoduji. Pokud jde však o pana Knížete, tak se opravdu nechci do něj nějak strefovat, či do něj nějak kopat, ač je jen o 2 roky starší něž já. Nevím jak to vidíte Vy, ale tento ministr přeci prospává veškerá jednání v sedě. Nyní to dokonce vylepšil tím, že  při brýfingu TOP 09 ohledně problémů pana ministra Drábka usínal dokonce ve stoje. Z tohoto důvodu, bych se velmi styděl, aby to byl můj nově zvolený (v přímé volbě) prezident, který by měl reprezentovat, naši republiku. Je dobré vědět, kde má každý postarší občan a zejména politik svoji intelektuální, fyzickou a mentální hranici. Pozdravuje Vás JM.

J. Randa 8.10.2012 16:27

V lednu si zvolíte lepšího prezidenta ?

   Naprostý souhlas s panem Haasem. A dodávám - všichni ti "kritici" dnešního prezidenta budou mít možnost v lednu si zvolit naprosto lepšího......   Já z té dnešní sbírky kandidátů rozhodně vybírat nebudu. 

Š. Hašek 8.10.2012 16:23

Asi tak.

T. Navrátil 8.10.2012 15:17

Atentát

Atentát (z lat. attentare – pokoušet se) je útok na život významné osoby provedený z politických důvodů.  (viz Wiki) Jelikož ta zbraň byla schopná způsobit zranění, útočník akci vykonal, a kdyby měl "štěstí" a trefil oko, o život by šlo.

Takže to atentát byl.  Zajímalo by mě, co by psali hyenisti, kdyby se trefil.

Asasín může být rád, že nekoupil jednu niklovanou do břicha nebo do kolena. Takhle mu srdečně přeju tak pět let natvrdo.

Jiná věc je to, že ta ochranka to tedy opravdu nezvládla.

L. Handzel 8.10.2012 15:13

Re: Správně, pane autore. :)

Vy jste asi nějaký "hownoid" ? Někdo se Vás na něco ptal nebo snad jste tiskový mluvčí autora ? Vaše zaujetí kálením si vyřiďte se svými rodiči, asi Vás málo přebalovali. :) Už posledně jsem Vám vysvětlil svůj názor na Vaši stylizaci a základní slušnost. Nestačilo. Tedy znova.

Odlep se, komunistický trolle!!! Howgh.

J. Vintr 8.10.2012 14:15

Re: Roman Joch jako obvykle trefil do černého.

V "sametové", organizované nepochybně z Kremlu (nebo spíš z Ljubljanky), sehrál Klaus jako ministr financí nepochybně významnou roli - hlavně při grandiozním rozkradení státního majetku při privatizaci. A těžko uvěřit tomu, že by nebyl do plánů na toto rozkradení nijak zasvěcen ...

J. Štrobl 8.10.2012 12:25

Re: Roman Joch jako obvykle trefil do černého.

Pokud se jedná o čistě ekonomické otázky a jejich předpovědi, tak má Klaus obvykle pravdu. Souhlasím s ním poměrně hodně i v jeho pohledu na EU i když si nejsem jist, jestli jeho názory v této věci vyplývají z objektivního poznání nebo jeho kremlofilie. Klaus je i obratný politik, ale tady už podle mého názoru stojí proti zájmům převážné části voličů. Jasným důkazem je opoziční smlouva, která v plné míře nastartovala u nás bezbřehý klientelismus. Skoncovala u ODS s jakýmkoliv náznakem pravicové politiky a patrně ji přivede ke krachu.

K. Veselý 8.10.2012 12:12

"a obvykle uhodí hřebíček na hlavičku"

Snad hlavičkou o hřebík. A pane Štrobl, víte toho hodně, napište to novin.

J. Tachovský 8.10.2012 11:34

Re: Roman Joch jako obvykle trefil do černého.

A co vzkazete lidem, kteri k presidentovi vzhlizej kriticky ? Ciste racionalni zhodnoceni jeho kroku vede k tomu, ze to dela dobre a ze ma vetsinou pravdu.

J. Štrobl 8.10.2012 11:03

Re: Roman Joch jako obvykle trefil do černého.

V článku také žádné argumenty nejsou mimo urážek pana Jocha. Pan Joch je bystrý glosátor a obvykle uhodí hřebíček na hlavičku. Např. když řekl, že mezi demokracií a sociální demokracií je takový rozdíl jako mezi aktem a pietním aktem. O tom , že je Václav Klaus kremlofilní není sporu. Můžeme se jen dohadovat z jakého důvodu. Jestli na něj opravdu mají Rusové nějaké materiály nebo ne. Faktem zůstává, že se k Rusům staví jako lokaj - viz třeba přehození vlajek při návštěvě Medveděva. A pokud jde o tu frašku, kterou pár mentálně opožděných nazývá atentátem, Václav Klaus holt žádný Theodore Roosevelt není a to v žádném smyslu, tedy ani v odvaze.

L. Severa 8.10.2012 10:46

Nejsem se jist,

zda uřeknutí je jen  tak lehce omluvitelné u profesionálního politika.

D. Procházka 8.10.2012 9:53

Re: Roman Joch jako obvykle trefil do černého.

Podle mého soudu ne. A k článku - s argumety v článku se moc nepotýkáte, jako většina klaosobijců, stačí vám jenom vaše přesvědčení. A o tom to vlastně je - vytvoří se modifikovaný výrok a s ním se bojuje hlava nehlava, třeba o tom, jak Klaus prohlásil, že špinavé peníze neexistují.

J. Štrobl 8.10.2012 7:00

Roman Joch jako obvykle trefil do černého.

A to lidem, kteří nekriticky vzhlížejí ke Klausovi jako ke svatému obrázku, zvedá adrenalin. Klaus je jedním ze spolutvůrců dnešního marasmu a jeho vztahy s Ruskem jsou přinejmenším podezřelé. Podle mého soudu by bylo nejlepší pro nás pro všechny, kdyby z politiky odešel.

A. Kofroň 8.10.2012 6:44

Re: Správně, pane autore. :)

Vy jste, na rozdíl od autora, jenom naplnil svoji fysiologickou potřebu se vykálet.  SLUŠNͨlidé avé fysiologické potřeby konají v soukromí. Vy, Handzele, zmeškáváte svoji příležitost mlčet  denně.

A. Kofroň 8.10.2012 6:37

Re: Holt hnup.

Už jste se vyblil,ynteligente?

V. Němec 8.10.2012 6:28

Ještě bych dodal

Pochybuji že by se některý z posměváčků v obdobné "nepříjemnosti zachoval "tak důstojně a chladnokrevně a to je možná dráždí

T. Valek 8.10.2012 4:21

Holt hnup.

Boze, tenhle clovek je ale kus hnupa.

Bush mladsi, zadnou vadou reci netrpel,"chronickym"pouzivanim drugs se dostal do situace, kdy nebyl schopen pouzivat, ani matersky jazyk.

Podle British odborniku jeho leva strana mozku nebyla schopna "conektivity" spojeni s pravou pulkou mozku. Stejny pruser,  kdyz reprezentant ceskeho statu se prezentuje kradezi propisovacky. Ovsem 70% naroda bude opakovat, ze ma vzdycky pravdu. Zatim se Evrope nicim jinym neprezentoval nez obycejnou ceskou zavisti a zlobou. Kdyz jste me nevzali do predsednicta, tak ja vam to osladim. Se vsim jsem souhlasil, vsechno jsem podepsal,  nebudu prece rezignovat na funkci prezidenta. Takze at chlastaji methylalkohol a nechaji si vladnou prach obycejnema zlodejma a moralnima mrzakama. No a uz jsou tak zblbli, ze je ta sebranka i fackuje. No nic jinyho si urcite nezaslouzi.

L. Handzel 8.10.2012 1:30

Správně, pane autore. :)

Vy jste taky naplnil svou potřebu se nějak vyslovit k události v Chrastavě a projevil se též, jako pompézní osel. K Vašemu vystoupení v televizi ? Žádná sláva, něco podobného slavné scénce o "vedoucím přes televizní přestávky".

Pan president se zachoval velmi chladnokrevně, ono to není žádná legrace vidět pistoli u svého těla. Měl však mlčet a událost s nadhledem přejít.

J. Brunner 8.10.2012 0:31

Souhlas