24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

FEJETON: Slohové cvičení

Úvod: Před pár dny jsem úplně automaticky při ranní kávě zapnul rozhlas a než jsem stačil pochopit, kdo a proč tam mluví, musel jsem vyslechnout následující sdělení: „Cestu sem, do rozhlasu…..“ Poznal jsem hlas paní Táni, ale na vzdálenost pěti metrů se mi bačkorou nepodařilo přístroj vypnout ani srazit z poličky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Brňák 25.12.2009 18:12

pořádek na chodnících

Celá diskuze mně připadá uhozená. Podle nového zákona tedy bude uklízet chodníky město. To znamená že když se při ranním venčení pes  na chodník vy.....e tak to tam zůstane třeba několik dní. Kde by vzali úřady městs. části peníze a lidi aby ten chodník denně zametali. Leda že by je vzali z něčeho jiného -třeba z peněz na kulturu nebo ...?Domovník nebo osoba p.domácím určená /uklíz. schodů-výtahu atd/ to odstraní nesrovnatelně dřív. Řešení je jenom jedno /tak jak je to jinde v Evropě/ Chodník uklízí osoba pro pořádek v domě určená p.domácím , ale bez právní zodpovědnosti za případný úraz. Na nic jiného vážení nepříjdete !!! Jinak bude v městech na chodnících v létě pěkný bor...l.

Karl von Bahnhof 25.12.2009 18:56

Re: pořádek na chodnících

FAKT ? Tak ať nám ty chodníky vrátí zpět a my se o ně budeme nejen starat, ale  zinkasujeme si iá případné zábory a pod.

To jste soudruhu nevěděl, že chodnik musel majitel domu zakoupit i s pozemkem a pak nuceně věnovat obci ?? O svůj majetek se postaráme. A´t obec buď laskavě udělá totéž, nebo ať se nemontuje do něčeho, na co zjevně nestačí a co evidentně nezvládá !

hafusak2 25.12.2009 20:13

Re: pořádek na chodnících

To, co jsem psal v 11.20 hod. právě v hromadě států mají dodnes a funguje to - i s tou odpovědností.

Pavel 25.12.2009 22:55

Re: pořádek na chodnících - nepořádek v Tvé hlavě

Tak především o pozemek se stará jeho majitel. Pokud je obecní tak máte pravdu, že se stará město. Město si jistě může najmout na tuto práci i domovníky, pokud ještě někde nějaké najde.

jo jo 26.12.2009 20:17

Re: pořádek na chodnících

jestliže je vaše úvaha postavená na psím lejně, pak se vás ptám: "A neměl by psí lejno uklidit majitel psa?" Dohlížet by na to mohla třeba MP ;-)

vilda 25.12.2009 17:47

úklid

Je zajímavé, že dříve, pokud někdo nezametl chodník, mohl dostat pokutu a také byly občas rozdávány. Na druhou stranu město, ve kterém bydlím, vydalo vyhlášku, ktjeré ulice se budou uklízet, protože patří mezi. tzv. frekventované ulice. Dále město ještě vyzvalo obyvatele, a v oněch ulicích, kde nebude uklízet, s úklidem půomohli. Tak to je zajímavé - dříve se muselo, teď je to na městě, a ono nemusí - stačí vydat vyhlášku.

Jinak souhlasím s ostatními, že nejhorší byla ta zodpovědnost - a to po celý rok.

Vilda

Petr I 25.12.2009 16:35

Konečně

 Konečně jsem si oddychl. Uklidit chodník není nic tak strašného. To, pokud mi síly a zdraví slouží, budu dělat dál. Ale nebudu k tomu vstávat 2x za noc a nebudu trnout, aby si tam nezlomil nějakou paprčku nějaký vykuk a pak se na mně finančně hojil, což je nyní v době zlatého věku advokátů, dost hrozivé. Ona  ta odpovědnost se nevztahovala jen na zimu, ale na celý rok. Pokud by mi někdo dokázal, že tam uklouzl třeba po banánové slupce, který tam nějaký bambula odhodil. Pak ještě shánění posypového materiálu v době kdy topím plynem. Díky pane Kubero.

Babička 25.12.2009 17:21

Re: Konečně

Je mi 70,mám malý domek. Občas nemocná(páteř), občas jedu za vnoučaty.Uklízela jsem (a budu uklízet, pokud mi to půjde), ale mívala jsem hrůzu, abych z pense nemusela platit někomu, kdo na "mém" (!) chodníku uklouzne.Vy chytří, kteří nechápete, že této robotě nebyli vystaveni jen lidé vlastnící konto k zaplacení zametání-(často nutné  několikrát denně), ale i lidé staří, nemocní, zaměstnaní..,nevíte vůbec jaký to byl problém. Je pro mne obrovskou úlevou, že mohu, ale nemusím,-ani platit rentu. VMimochodem, na naší ulici zametli všichni-kromě radního za ČSSD.

Karl von Bahnhof 25.12.2009 18:58

Re: Konečně

A Vy se divíte, matko ? Pracovitost není v  ČSSD dominantní. Dominují bezobsažné kecy a šátrání v cizích kapsách.

Hrad 25.12.2009 22:48

Re: Konečně

Zatím cítím, jak mi v kapse "šátrají" různé agentury, které zneužívají mého sociálního cítění a vybírají, a vybírají... tu na Natálku, tu na dítka v Jedličkově ústavu, dítka žijící v africkém Sahelu.... Jen jsem se těch žebrajících "mnichů a jeptišek" přepadávajících na ulici občany ještě nezeptal koho volí, kdo je jejich politický "guru". Musím to rychle udělat. Když to bude Paroubek, nemají odemne ani pohrdavý pohled.

Dodo 25.12.2009 15:38

Každý levičíák je sobec.

T.Fischerová chce jít zkrátka po vyčištěném chodníku a je jí jedno, kdo ho bude uklízet, hlavně aby to bylo včas. A že by někdo uklízel zadarmo to, co mu nepatří? To je jedno, hlavně že to bude mít paninka čisté a nebude jí to stát vůbec nic. Stejně tak neřeší, kdo dotuje její bydlení.

Bubik 25.12.2009 12:04

Inu paní F je nájemnicí bytu s regulovaným nájemným

takže chodníky neuklízela ani předtím a dle zákona se jí náklady na úklid chodníku u domu nemohly započítat do služeb, takže chodník uklízel na své náklady majitel domu. Ona pak slavnostně šlapala po těch jinými uklizených chodnících, aniž by jí to stálo peníze či námahu.....

Já jako majitel rodinného domku jsem chodník před domem předtím pod knutou sankcí uklízel a nemám nic proti tomu, abych - pokud se bude obec chovat slušně - jsem ho uklízel dál. Ale jen jako dobrovolnou pomoc obci, bez jakékoliv trestní zodpovědnosti.

Ten rozdíl paní F. nikdy nepochopí......

cipísek 25.12.2009 12:08

Re: Inu paní F je nájemnicí bytu s regulovaným nájemným

R^

Jarda 25.12.2009 12:08

Re: Inu paní F je nájemnicí bytu s regulovaným nájemným

... a nepochopí proto, že jí vyhovuje bolševická mentalita většiny našeho národa. Ona se jenom veze na její vlně.

Bruno 25.12.2009 13:30

Re: Inu paní F je nájemnicí bytu s regulovaným nájemným

Tak to tam chodi u vás v ty Parze to je stat ve statě.Unás se muselo hezký odházet sníh v tydnu ve kterém  na vás přišel  týden k tomů dvakrát do tydné vytřit schodiště a nebo za každý úkon 50kčs.když jste se nedohodl z domovní důvěrnici tak vás pozvali na byťak a měl jste škraloup jestli se to opakovalo tak se mohlo stát že vás přestěhovali do 4kategorie jako delikventa který porušuje domvní řád.Zatím co v ty Praze byli na to dohodnuti pracanti kteři si klidně vzali prachy i za osm vchodu samozřejmě jako vedlejšak 2000kčs v kapse v letě se tam neukazali i dva měsice,Fišerová ví o čem je řeč.Nabobe novou košili si budeš muse koupít,stejně bych ti poradil nové věcí proprat hygiena není na škodu:-D

Jarda 25.12.2009 11:39

Jakékoli cedule obecních úřadů jsou právně nicotné, a proto

bychom měli hnát úředníky k zodpovědnosti za bezúčelné utrácení obecních financí.

Martin Vlk 25.12.2009 11:34

Aby se nám úředníci nepo...

Když si u nás na chodník odložím nákupní tašku, mám okamžitě za zadkem městskou veš (policajta), která vymáhá poplatek za použití veřejné plochy.

Ale uklízet zdarma sníh, to by se tak líbilo.

Tůdle nůdle, uřednická pakáži !!!!

Vemte si do rukou lopaty a mazejte si to odklidit sami. Stejně jste dle průzkumů EU vytíženi na cca 30% kapacity. Aspoň vám nebude zbývat čas na to, zásobovat nás dementními vyhláškami a nařízeními.

Jurajda 25.12.2009 11:28

Já mám nápad!!!

ZRUŠÍME CHODNÍKY!!!

čtenář 25.12.2009 11:31

Re: Já mám nápad!!!

Konečně racionální nápad.

nalim 25.12.2009 11:21

V dějepise

V dějepise nás učili i jiné kraviny,například to,že až bude zrušena armáda tak nebudeme chodit tolik do práce.Jenže opak je pravdou.Stejně e to i stěmi chodníky.Ryba smrdí od hlavy a schody se zametají shora

hafusak2 25.12.2009 11:20

|Kritika je hezká věc, ale zalovit v minulosti je ještě lepší:

Kdyby si totiž někdo dal tu práci, tak by zjistil, že čištění chodníků je takto upraveno od r. 1880 cisařským nařízením. Celé to bylo ve stručnosti takhle: chodníky uklízí město, ale který majitel bude chodník uklízet sám, ten bude mít slevu na domovní dani. Aby si ale nemyslel, že dostane slevu a na úklid se vykašle, tak dostane odpovědnost za úrazy na neuklizeném chodníku. Pojistka. A protože domy v té době měly své domovníky a majitelé chtěli ušetřit na daních, celý ten systém krásně fungoval. Problém začal až po r. 1948 se změnami v majetnictví domů. Z úklidu se stala povinnost a odpovědnost za úrazy zůstala. Bohužel doba poplyšáková nás obdařila dalšími právními paskvily, protože nikoho nenapadlo se podívat, proč vlastně co bylo a proč to tak bylo. Ideální by bylo obnovit původní nařízení, ale města by asi byla proti, protože by se jim snížil daňový příjem. Takže můžeme se těšit na další paskvily našich zákonodárců. Zdravý rozum u nás jen tak nezvítězí.

čtenář 25.12.2009 11:34

Re: |Kritika je hezká věc, ale zalovit v minulosti je ještě lepší:

Zdravý rozum nikdy tady nezvítězí. U nás vítězí zásadně jenom pravda.

Ovšem Pilát Pontský klade drzou otázku: Co je pravda ?

Pepek 25.12.2009 11:38

Re: |Kritika je hezká věc, ale zalovit v minulosti je ještě lepší:

Každopádně je pravda něco jiného než názor. Na ten má každý přece "právo".

Lišák FOX 25.12.2009 15:30

Re: |Kritika je hezká věc, ale zalovit v minulosti je ještě lepší:

Murphyho zákon pravdy: Pravda se mění.

Jura Jurax 25.12.2009 22:56

Re: |Kritika je hezká věc, ale zalovit v minulosti je ještě lepší:

A první dodatek k Murphyho zákonu o pravdě zní: Pravdu mám já.

jirka.s. 25.12.2009 15:36

Re: "Problém začal až po r. 1948 se změnami v majetnictví domů."

Jak decentně řečeno, flusáku! Já bych natvrdo řekl, "baráky byly ukradeny". Ale to se, samozřejmě, příčí tvému bolšánskému jemnocitu, že? (Y)

tich@dohoda 25.12.2009 11:14

jinak mam dojem

ze autorovi spise vadi ta Tana /kterou neznam/ , nez problem tech chodniku a u modrobolsevickych komentatoru to z jejich komentaru take vyplyva, jestli to nebude tim, ze ta Tana ma na veci odlisny nazor, coz modrobolsani nemaji radi. Cest :-)

Marat 25.12.2009 13:31

Re: jinak mam dojem

Neměj strach soudruhu. Hned jak se dostanou  k moci tvojí rudobolševici, tak všechny hanebnosti modrobolševiku napraví. A tebe poctí významnou funkci. Soudruh Paroubek má už napsané seznamy o udělování obročí pro rudobolševiky kamuflované barvou oranžovou. Určitě se na tebe dostane a s modrobolševiky zatočí.

Jen idioti mimořádných kvalit označují odesáky za bolševiky. Idioti nemají vůbec představu čím že  ti bolševici, ti skuteční bolševici jsou. Co kdyby jsi porovnal čtyřicetiletou vládou rudobolševiku s těmi "modrobolševiky" a jejích snahou a záměry?

M.S. 25.12.2009 14:29

Re: jinak mam dojem

Zřejmě nevíte vy co znamená význam slova bolševik. Bolševici jsou všichni ti(nezávisle na politické zaměření) kteří si myslí, že když mají většinu mohou si dělat co chtějí bez ohledu na menšinu. Právě vláda Topolánka se tak bohužel .chovala. V demokracii většina rozhoduje, ale musí brát ohledy i na menšinové názory.

Pepek 25.12.2009 18:03

Re: jinak mam dojem

Jsem zvědav na váš názor, až bude mít většinu rudooranžoví. ;-D