22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
400 000 nez.ČR 18.6.2009 9:04

Re: Kde to mám podepsat?

"Vezměme jen burzu, tuto Carmen našeho hospodářského života, které není žádný zákon dán. Před jejími zlými účinky, jež nemohou být popírány, stojíme až dosud jako hlupáci a čekáme pokorně na nejbližší zlý kousek, který nám provede."  Ferdinand Peroutka (1. ČSR)

A ještě: "Jedna z Marxových povídek se stává skutečností."

Pepek 18.6.2009 18:10

Re: Kde to mám podepsat?

Napadlo vás někdy, že za současné úrovně automatizace a složitost výrobních procesů jsou ti lidé v podstatě k nepotřebě? Že jde především o lidi se základním vzděláním bez znalosti čehokoliv navíc nebo s dlouholetou praxí v dnes nepotřebném oboru? Řešte dřív vzdělanost těch lidí,ale v Marxovi nic pro tento účel nenajdete.

frank 18.6.2009 7:15

Souhlasím

ale je třeba chápat to,že většina voličů jsou blbci (protože většina lidí jsou blbci) a na ně se s rozumnými argumenty nedá.:-/

x2u 18.6.2009 8:55

Re: Souhlasím

Vy jste se určitě sám zařadil do té menšiny, že?

frank 18.6.2009 10:43

Re: Souhlasím

Ale kdepak,já jsem zase určitě blbej na něco jinýho..(Y)

Mirek 18.6.2009 15:03

Re: Souhlasím

Blbec je ten kdo volí někoho jiného než vy?:-(

Pepek 18.6.2009 18:20

Re: Souhlasím

Znáte nějakýho vysokoškoláka, kterého si vážíte? Tak ten člověk má patrně IQ tak 125 a výše. Ale asi si nemyslíte, že rozumí mimo svého oboru i financím a mezinárodní politice. A přitom stejně inteligentních je sotva 5-10% obyvatelstva. Ostatní jsou na tom mnohem, mnohem hůř. Tak to jsou ti blbci, milej pane.

ascari 18.6.2009 5:18

já bych hlasoval pro

ale volby by to nevhrálo.Je skutečností,že volební právo zašo příliš daleko.Vrátil bych je na počátek století,kdy nemohli hlasovat osoby závislé na sociální pomoci a státní zaměstnanci.To mělo svou logiku,protože kdo těmto osobám slíbí chléb a hry,vítězí.Státní zaměstnanci měli výhodu defitivy(tzv.byli pod penzí)a mohli si tedy vybrat.I sociálně slabí by si mohli vybrat-žvanec od státu nebo možnost spolurozhodovat.Ještě bych dodal,že by se to samozřejmě nevztahovalo na studenty,matky na mateřské(pokud předtím nebyly na dávkách)starobní a invalidní důchodce.U starobních by museli mít odpracované nějaké léta.

velká hospodářská krize 18.6.2009 9:08

Re: já bych hlasoval pro

Důsledky krachu na newyorské burze

Následkem krachu na newyorské burze, který odstartoval velkou hospodářskou krizi, byly krachy dalších amerických burz, které dále převzaly obchodování.

Začaly krachovat podniky, nezaměstnanost rostla a produkce klesala. Počet nezaměstnaných se v USA od roku 1929 do roku 1933 zvýšil z 1,6 na 12,8 milionu osob, nezaměstnanost tedy vzrostla až na 25 procent.

Nespokojení lidé pořádali tzv. hladové pochody a prudce stoupala nedůvěra v politický a ekonomický systém.

Za charakteristický rys můžeme považovat hluboký pokles průmyslové výroby, který v USA v roce 1932 činil zhruba polovinu z roku 1929.Mnozí drobní střadatelé propadali panice, začali vybírat z bank své uložené peníze, což vedlo k jejich krachům. V USA v té době zaniklo devět tisíc bank.

mladý.k.70m 18.6.2009 12:22

Re: já bych hlasoval pro

ASCARI ty bys nejraděj zavedl prvotní kapitalismus 12 raději 14 hodin prace žadna nemocenská  nedej bože socialka  prostě raj na zemi Rv!!!!!!

ascari 18.6.2009 15:49

Re: já bych hlasoval pro

nikoli,ale směšuješ dvě věci.Nemůže přece volit ten, kdo je závislý na státu a jeho dávkách, protože je také závislý na politicích kteří ten stát vedou a jsou ochotni z cizího(daní těch co pracují) zaplatit jakékoliv dary, aby byli u moci.čím více závislých takový politik má,tím lépe pro něj, ale ne pero lidi samotné.Nakonec i ti obdarovaní na to doplatí,protože jednoho dne nebude z čeho brát.Poučení z historie-A.H. a jeho velkorysá sociální politika potřebovala majezky Židů a pak ostatních národů Evropy,důsledkem byla válka a utrpení i sociálně potřebvých Němců.Argentina a státní krach po vládě Peróna a stejný konec by stihnul Chile, kdyby nenastoupilo menší zlo v podobě generála Pinocheta.Totéž platí pro státní zaměstnance.Soudce,voják,policajt by hlasovali pro toho, kdo jim naslibuje královský plat,s platem však požaduje i jejich závislost a jejich volební hlas.Mimochodem stání zaměstnanci nemohli volit za první republiky.

BB 19.6.2009 0:16

Re: já bych hlasoval pro

Naprostý souhlas