7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

FEJETON: Jsem mistr sportu

Do nového mobilu jsem si zkusil nahrát pár dosud nevyzkoušených aplikací. Zatímco jedna mě neustále vzdělává, druhá bez ustání chválí. Jde o krokoměr.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 28.7.2020 21:30

s vaším dovolením se připojuji R^R^R^

J. Jurax 28.7.2020 12:22

Do alobalu nebalte hlavu, nýbrž mobil.

J. Jurax 28.7.2020 12:20

No, možná předává ... otestujete to tak, že vypnete mobilní data a wifinu, v případě stihomamu i bluetooth. Případně vyndáte SIM kartu. Autonomní aplikace pojede dál beze změny.

Mnohem pravděpodobnější je, že aplikace je napsána tak, že Vás pochválí za každou blbost. Abyste ji používal a buď zaplatil nebo strpěl reklamy. Protože aplikaci, která Vás seřve hlasem délesloužícího poddůstojníka (lépe poddůstojnice), že dva kilometry za hodinu zvládne i zchromlý hlemýžď a abyste sakra koukal pohnout prdelí, by užíval nebo si dokonce koupil jenom srandista speciálního typu; a těch není moc, takže by nebyl kšeft.

J. Jurax 28.7.2020 12:07

Výstižné. A varující.

M. Krutý 28.7.2020 11:49

adorace průměrnosti a podprůměrnosti je to, co se dnes ve vzdělávacím systémů děje. Maximální nasazení na pomoc těm, kteří mají jakýkoli problém, často zaviněný nedostatkem spolupráce v rodině a na druhou stranu chceme ještě navíc rušit víceletá gymnázia, aby ti dobří zůstali a dál pomáhali se vzděláváním těch méně obdařených. Kolik takových dětí potom samo může motivaci ztratit a spokojit se s průměrem nikdo neví.

Článek mi mluví přímo z duše a o sportu škoda mluvit. "Maratonci" co "uběhnou" maraton za 6 hodin a chlubí se svým "úspěchem", aby je podobně slabí jedinci plácali po ramenou, že příště už tu určitě bude pod 5:50...

S. Rádl 28.7.2020 10:16

Externě působím na VŠ a musím konstatovat, že alespoň u nás je každý rok kvalita několika studentů vyšší, než to bylo v době mého studia. Problém je v tom zbytku, někteří studenti mají na konci studia znalosti menší než jsme měli ze střední školy. Co je ale ještě horší je fakt, že nemají příliš zájem se zlepšovat, jde jim často o titul a další vdělávání u nich nepřichází v ůvahu.

L. Písařík 28.7.2020 9:57

pošlete mi tu vaši, jako vzor.

P. Kubáč 28.7.2020 9:30

Myslím, že před námi je střet našeho limitu "kdo je dobrej" s asijským pojetím stejné věci - a v tomto střetu vyjdene jako neschopní flákači.

A ještě druhá věc - o čem přemýšleli mladí za doby Křižíka, Westinghouse a Edisona ? Co vymyslí a dají si to patentovat.

O čem přemýšlí mladí dnes ? Kde najít zdroj dávek / dotací, které umožní pohodlný život bez větší námahy.

Co společnost žádá - to společnost dostane.

P. Han 28.7.2020 9:14

Tak si má koupit alobal. Už tu čepici máte?

Z. Ukolébavka 28.7.2020 8:34

Skvělý článek! Klobouk dolů.

A teď si představte, že něko vyvine aplikaci, která našince pochválí za 40 vteřin soulože :-). Zní aplaus, na displeji skví se nápis Adéla z Tanvaldu vás zve na svíčkovou, Jana ze Stodu vás rovnou žádá o ruku (úd), míhají se údivné tváře, jak pod mamutím můstkem v Planici...Kdepak krokoměr, kopuloměr!

O. M. 28.7.2020 8:11

Snad nevěříte, že ten krokoměr to posílá někam, kde vyhodnocují výkony ostatních držitelů krokoměru? To jsou hlášky natvrdo zadané programátorem.

L. Písařík 28.7.2020 7:36

Komu nejni s hůry dáno .....................................

R. Langer 28.7.2020 7:14

Co je s Huawei? Co je totéž? Máte i alobalovou čepici? ;-D

L. Písařík 28.7.2020 6:23

A uvědomuje si autor, že mobil ho hlídá a aby mohl vyhodnotit jestli je lepší nebo horší než jiní, musí údaje o něm předávat do nějakého centra, kde se hodnocení dělá a pak to hodnocení obdržet z toho centra, aby ho mohl sdělit vlastníkovi. Tak činí mobil bez vašeho ovlivnění podle programu a vy nemáte možnost ho ovlivnit, Bon, je to záležitost snad neškodná. Ale co když bude dělat s dalšími údaji totéž, třeba s bankou v mobilu. Tam už přestává legrace. Pamatujete na Huawai? Není to totéž?