15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Uhlich 14.1.2011 23:24

Proboha, proč tak komplikovaně...?????

Pokud vím, tak se v budoucnosti připravuje komplexní placení pohybu vozidel po komunikacích a to systémem sběru dat odvozených od satelitní navigace. Tedy nebude žádný problém, zrekonstruovat cestu po jakékoliv komunikaci a jasně identifikovat jakýkoliv přestupek. V případě opravdu seriozně aktualizovaných mapových podkladů nebude žádný problém i identifikovat předjíždění přes plnou čáru, ohrožování jiného řidiče a pod. Pokud se technicky zvládne tak rozsáhlý sběr dat - nebude to pak žádný problém..... i když nevím co tomu řeknou ochránci soukromí.....a majitelé značek  2222.......

J. Anděl 14.1.2011 15:08

Dobrá myšlenka k zamyšlení

Když jsem to slyšel v tom pořadu, zaujalo mě to, ale zapomněl jsem na to (byť jsme si o tom pořadu i chvíli se ženou povídali, ale spíš o tom podnikání žen a tak). I dneska se mi ta myšlenka na první pohled líbila.

Dokonce jsem si říkal - co s tím má co dělat svoboda? V čem je podstata svobody, že můžete jezdit dvě stě na silnici, když se to nesmí?

Pak mi začly docházet takové příklady (s trochou nadsázky): litr z účtu dolů za přejetí plné čáry při vyhýbání se převrženému kočárku, výmolu v asfaltu či mrtvému oslu. Krvácející dítě, které rodič nemůže odvézt do nemocnice, protože si dal nějaké pivo nebo protože má propadlou kontrolu emisí a auto se mu nenastartuje. Kostlivec kroužící dvanáct let v systému jednosměrek někde, kde někdo omylem dal špatnou dopravní značku... A tak.

Hned mi z toho vychází, že automatické trestání by nefungovalo (leda by bylo hodně inteligentní - jako Skynet :-)), takže maximálně to oznámení na úřad. Ani to není zrovna dokonalé (chodit vysvětlovat to přejetí pevné čáry z důvodu děr na silnici by asi leckoho otrávilo), ale je dost možné, že taková či podobná situace jednou nastane.

P. Boublíková 14.1.2011 13:38

Skutečně na tom něco je

Když člověk zachází jako idiot s živým tvorem, například s koněm nebo se silným psem, tak si rovněž koleduje o malér či o trest.

No a splašené autíčko je přece jen o hodně nebezpečnější než splašená kobyla, není-liž pravda?

J. Hejna 14.1.2011 9:53

Ano, něco na tom je.

Je to zvrhlost!

J. Hejna 14.1.2011 9:52

Ano, něco na tom je.