1.6.2024 | Svátek má Laura


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Orisek 3.5.2024 0:48

A skutečně, obsahem Deseti karlovarských bodů SdP, o kterých Beneš vyjednával s Henleinem po celou dobu roku 1938 byla autonomie pro české Němce.

Není sporu o tom, že Henlein byl stále více a více pod vlivem Hitlera. Podobně, mnozí čeští Němci videli záchranu ve připojení Sudet ke Třetí řiši z ekonomických důvodů.

Zatímco světová krize omezila export and výrobu v celé Evropě, čímž byly průmyslové Sudety ovlivněny více než vnitrozemí, Hitler v Německu úplně vymýtil nezaměstnanost zbrojením, které bylo porušením Versailleské mírové dohody.

Takoví státníci jako Franklin Roosevent a Winston Churchill chvállili Hitlera pro všechno co udělal pro německý lid.

Je nesporné, že čeští Němci začali vyjednávat o svojí autonomii s Vídní už v roce 1880. Podobně to bylo s Madˇary, kteří rovněž vyjednávali svoji autonomii s Vídní už od 19. století.

A TO NÁS PŘIVÁDÍ KE DRUHÉ A KONEČNÉ CHYBĚ československé politiky t0 doby: Chrobný odpor našich vůdců proti autonomii pro "menšiny", kterých bylo více než Čechů.

T.G. Masaryk slíbil autonomii Slovákům v Pittsburghské dohodě z roku 1918 do deseti let po založení Republiky - dohodu si může každý přečíst na Internetu - výměnou za podporu Slováků pro založení 4eskoslovenska. Později Masaryk tvrdil, že nemusel Dohodu splnit protože to byla jenom dohoda a nikoliv smlouva, a byla podepsána Slováky v Americe a nikoliv na Slovensku. Tak to bychom měli.

Když se poslanec Tuka zeptal v roce +íěí v Parlamentu jak to bude s tou slíbenou autonomiíí pro Slovensko, tak ho dal Masaryk zbavit poslanecké imunity a Tuka byl odsouzen na 20 let vězení za velezradu! V "demokratické" První republice kde byli u moci socialisté, kteří si říkali "demokraté".

Monsignor Hlinka, poslanec Parlamentu a předseda Lidové strany ("volte voly, volte krávy jen nevolte klerikály" bylo známé volební heslo za První republiky) se vydal do Paříže aby přednesl na Mírové konferenci v Paříži požadavky Slováků o autonomii v rámci Československa. Benešovi lidé dali Msgre. Hlinku francouzskou vládou vyhostit z