21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

EU: Český právní řád a unijní právo

Následující text je pohledem senátorky, která se setkává s právem Evropské unie a s novými legislativními návrhy v každodenním provozu. Bohužel. Implementace jsou totiž skoro nejdůležitější součástí agendy zákonodárců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Hlinovský 3.3.2024 1:53

Autorka zde dává poněkud knížecí rady, jak omezit expanzi EU aparatčíků. EU nelze změnit, EU je produkt občanů EU a zástupců, které si demokraticky zvolili. EU občan je polovzdělaný, s mozkem vymytým veřejnoprávními medii.

EU se jednoho krásného dne rozpadne, podobně jako se rozpadl sám o sobě komunismus a lidé v Evropě zjistí, že se vlastně nic nestalo, že EU byla zcela zbytečná pijavice, ničím užitečná. Obchodovat, cestovat, studovat ve světě lze i bez EU zrůdy. Ano, dnešní EU je zrůda, která má i velký podíl na dnešní válce v Evropě.

D. Polanský 3.3.2024 8:38

V jednom máte pravdu, ještě se nestalo, aby se takový obrovský moloch zreformoval k lepšímu. Dobrý příklad z dějin je Oliver Cromwell, přenechal moc parlamentu, a ti s ní po svém zatočili, tedy výlučně k jejich prospěchu. Tak parlament rozpustil a bylo. A pak byl zlý!

E. Hlinovský 3.3.2024 15:54

Moloch je něco velkého, co ale kromě toho, že to má velké náklady, tak moc neškodí. EU je ale institucionální zrůda, která se rozrůstá jako rakovina a jen a jen škodí. Není žádnou zárukou míru, jak vidíme, ani zárukou prosperity. Proto zahyne, jako celek a sama od sebe.

V. Církva 3.3.2024 13:39

Jo a jak říkal Nostradamus stejně skončíme v pekle, tak proč žít?

Jako netvrdím že je dnes nějaká viditelná možnost, že se EU změní, ale ani když se rozpadne že vznikne něco nového, ani že to dnes ještě nějak bez evropské jednoty půjde.

Poraženecké nálady ale nemám rád, i když nějak k Čechům patří. Čína taky dokázala nemožné. Z nesmyslu komunismu vytvořili silnou nejkonkurenceschopnější ekonomiku světa, i když politicky naprosto šílenou a i když z blbosti právě Západu a jeho liberalismu, který tam vše rozdal.

E. Hlinovský 3.3.2024 15:47

Nemám poraženeckou náladu. Nemyslím si, že nějaká jednota v Evropě je nutná. Důležitý je opravdu jen ten volný pohyb zboží, osob, kapitálu a myšlenek. Lidé nepotřebují někoho "moudrého" nad sebou. Válka na Ukrajině a hospodařská stagnace EU ukázala, že ti lidé v Bruselu jenom škodí.

P. Diviš 3.3.2024 16:10

"Důležitý je opravdu jen ten volný pohyb zboží, osob, kapitálu a myšlenek."

Ano. Fakt ale je, že to zařídily státy EU, a je otázka, co z toho zbude, pokud by EU zmizela s přílišným rachotem.

E. Hlinovský 3.3.2024 18:16

Ten volný pohyb zboží, osob, kapitálu a myšlenek v Evropě existoval celá staletí už před vznikem EU. Přerušila ho II. Světová válka vyvolaná Německem. Stačí, když nebude nikdo překážet - ale to je to, co aparatčici EU nechtějí, oni nám chtějí svobodu přidělovat, když budeme hodní a plnit ideologické úkoly, většinou vymyšlené v tom Německu a Francii, dvou nejproblematičtějších národech Evropy.

I. Koláčný 3.3.2024 21:05

a též společná obrana principů, ne kterých Evropa vznikla..tedy principů křesťanských, které se snaží zničit LGBT, piráti, muslimové a jim podobná "společenství"

E. Hlinovský 3.3.2024 21:48

No, společná obrana ... LGBT atd. právě vychází z EU. Když tak, společná obrana Evropanů proti EU.