5.8.2021 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 22.6.2021 20:50

Skvěle napsané a naprostou souhlasím R^R^R^

V. Klepetko 22.6.2021 20:50

Pane Podracký, díky za tuto velmi zajímavou úvahu, v zásadě souhlasím se vším, co píšete!

Jen bych chtěl smutně podotknout, že i sociocentrické myšlení může vést k podobným špatným koncům, a individualistický egoismus není podle mého názoru otcem, ale neblahým synem, bastardem toho Zla ve kterém žijeme. Ale to je na delší diskuzi...

S tím střetem zájmů máte ale pravdu stoprocentní, bez výhrad. Dokonce si myslím, a psal jsem to zde na Psu už asi 10x, že by v určité fázi svého politického růstu měl být vystaven střetu zájmů KAŽDÝ politik. Aby bylo vidět, zda v podobné situaci upřednostňuje zájem polis nebo zájem soukromý. A volič mohl potom rozhodovat, zda mu na základě této zkušenosti svěří nějaký vyšší úřad!

Vždyť střet zájmů je nebezpečný, jen když probíhá v skrytu a bez zájmu veřejnosti!

Zajímavým příkladem bude teď ten zápas s Anglii :-)

E. Pokorný 23.6.2021 12:03

Pane Klepetko, napsal jste to velmi dobře. Jinak v těch reakcích jsou samé nenávistné, proti autorovi eseje. Lidé si zvykli, jen na zdroje veřejnoprávní TV, či na Bakalovy novináře. Ve velké míře jsou to ovce, která zaplnují Letenskou pláň, protože tam budou exhibovat i herci to je pro dnešního člověka jedidiný projev politiky.

Já s panem Podrackým, bez výhrad, s obsahem jsem naprosto souhlasný. ten text je učebnicí demokracie. Jen je třeba se nad obsahem zamyslet. Možná i řada těch střelců od boku by dala přednost tomu dávnému. Zalícit zamířit a potom vystřelit. Myslím tím na myšlenky.

Všem přeji pěkný den a těm co jsou nějak žlučovítí, tak dobré zažívání. Duši to velmi prospívá. Zdraví Eduard Pokorný.

J. Pokoutný 22.6.2021 18:26

"Nestranný bude pouze robot." Robot jako entita snad, ale KDO a JAK ho naprogramoval?

J. Pokoutný 22.6.2021 18:20

"Nenávistný projev je nakonec všechno, co obviňuje druhého" - to se ovšem autore, bohužel, mýlíte. Etalonem doby a dnešních blbů je "cokoliv CÍTÍM jako nemilé a nepříjemné, resp. odporující mým názorům, je nenávistný projev." Viz mikroagrese, doporučené slovníky uživatelných slov na různých VŠ a pod.

V. Podracký 22.6.2021 20:04

To je tedy postpravdivý svět ještě horší, než jsem si myslel.

L. Netolická 22.6.2021 13:24

Pan Podracký je babišovec. Jako advokát nemůže být zároveň žalobce, tak ten, kdo má vliv na rozdělování dotací, státních zakázek a invest. pobídek, nemůže je zároveň dostávat. Jsou pravidla, která se musí dodržovat a je velmi smutné když je nedodržuje premiér. To, že má celý státní aparát ochočený, aby mu neutekla ani koruna a i v případě, že to musíme platit my všichni, viz toustový chléb, to p. Podrackého netrápí. Vše pro Babiše je jejich krédo. A určitě neznamená, když někdo je majetný, že nemůže do politiky. Nebude např. pobírat dotace, když to nejde, nebude sedět ve vládě. Každý z nás je něčím limitován, nemůžeme mít všechno.

V. Podracký 22.6.2021 15:55

Máme starostu obce. Ten dostává nějaké peníze z daní a určuje zároveň se zastupitelstvem, jak se daně využijí. Ten starosta má majetky v obci. Musí být kvůli tomu hned zloděj? Nesmí být proto starostou? Když to nesmí, nebudeme mít nikoho kvalitního, kdo by starostou byl. Zločincem se člověk stává až po činu, nikoliv předem na základě pravděpodobnosti.

Navíc podle ústavy má právo každý jít do politiky a zastávat v ní funkce, neomezeno majetkem a jinými atributy.

L. Netolická 22.6.2021 17:45

Starostu obce si lépe pohlídáte než je tomu u premiéra, který si podmanil státní správu a ta jedná v jeho zájmu až tak, že splývá Babiš a stát. Babiš chce evropské peníze a nechce dodržovat pravidla a stát mu v tom pomáhá. To se vám líbí? Vy v obci poznáte, že starosta si přihrává z obecního peníze a lehce ho od koryta dostanete. Zkuste odstranit Babiše od koryta, když ten by měl být jako politik bezúhonný, nelhat, natož obviněný ze závažného trestného činu, podvodem získat sto milionů na linku na toustový chléb a vyšetřovaný, že krátil daně skrze reklamy na ČH. Ani korunové dluhopisy nebyly dotaženy do konce a odloženy. A navíc - Babiš za léta konjunktury neudělal jedinou reformu, ba ani penzijní. Státní finance rozvrátil natolik, že důchodcům přidával nad valorizační zákon a dnes už nás to stojí za ty roky jenom toto sto miliard každý rok. I Kalousek by přidával důchodcům hodně, ale pouze dle zákona. Babiš není schopný, ale všehoschopný.

V. Podracký 22.6.2021 20:02

Já nepíši o Babišovi kvůli Babišovi. Já dávám příklady postpravdivého světa, které všichni znají.

P. Sura 22.6.2021 12:55

Myslíte pane Podracký, že pokud je faktický střet zájmů realizován jinak, než jak byl kdysi definován do zákona, že o střet zájmů nejde? Babiš to tak má.

V. Podracký 22.6.2021 15:59

Střet zájmů má kdekdo. Kdekdo by tedy neměl dělat funkci, kterou dělá. U Babiše se z toho stal mýtus.

P. Sura 22.6.2021 16:32

Střet zájmů má kdekdo, ale u Babiše to nevadí...?

V pohledu na toho člověka se neshodneme (a proč taky?), já zastávám názor, že lidi s JEHO ambicemi a způsoby realizace do politiky nepatří. Pak by nebylo nutné řešit ani jeho dotační podvody ani střety zájmů.

V. Podracký 22.6.2021 20:09

Střet zájmů má kdekdo, ale jen u Babiše to vadí.

Lidé ho zvolili, mně je lhostejný, ať ho lidí nevolí! Jenom mám obavy, že nebude koho volit. Já si myslím, že horší než on jsou Piráti, mám obavy z TOPky a tak nevím, koho vlastně vělit.

P. Sura 22.6.2021 21:32

Pane Podracký, největší chybou u voleb je to, že lidi raději zvolí toho, s kým nesouhlasí (vymlouvají se na "menší zlo"), než by se pokusili zvolit někoho, kdo podle jejich odhadu nemůže vyhrát. Pak celé další volební období kafrají a nesouhlasí, ale po 4 letech udělají stejnou chybu. Místo aby dali hlas straně, se kterou souhlasí a tak jí dali šanci časem uspět.

Sám jste to velmi dobře popsal u těch koalic. Přitom jejich jediným zájmem je dostat se k lizu, místo aby se snažili prosazovat správné a prospěšné věci. Na to ale v žádné koalici být nepotřebují, protože v koalici za sebe neprosadí taky nic. Jenom mohou lidem konečně otevřít oči. To je princip "Božích mlejnů", který všichni znají, vědí že platí, ale většina si myslí, že ho lze okouřit.

Těšilo mě s Vámi debatovat.

P. Sura 22.6.2021 11:46

Na druhé straně - s těmi koalicemi máte úplnou pravdu. On ani ten "dotační podvod" není podvod, ale vlastně je jen dračí vejce celého toho korupčního systému dotací, který si všichni tihle zazobanci dokázali prolobovat a uzákonit.

P. Sura 22.6.2021 11:41

Hmmm. " .... Copak je něco špatného na tom, když bohatý otec dá dětem peníze na založení podniku a ty si potom požádají o dotace, když jim podnikání nejde, tak jejich podnik opět připojí ke svému?.... "

Špatného na tom je, že bohatý otec jim nedal SVOJE peníze, ale peníze, které vydojit na státu. A stejně špatně je prohlašovat majetek dětí za něco, s čím otec nemá nic společného. Jelikož děti navždy budou jeho, i "jejich" majetek bude navždy jměním rodiny, tedy jeho.

V. Podracký 22.6.2021 11:56

Z jakých zákonů vycházíte pane Sura? To je snad v ústavě? Přece platí, co není zakázáno je dovoleno.

P. Sura 22.6.2021 12:19

Vycházím z toho pane Podracký, že nemůže být dovoleno všechno, co DOSUD není zakázáno. Protože nejde zákonem zakázat všechno, co je nesprávné. Musí platit i nějaká všeobecná morálka. V Ústavě nemůže být všechno.

Ale líbí se mi, že Vás zajímá, co si o Vašich textech kdo myslí.

V. Podracký 22.6.2021 16:13

Všeobecná morálka právě hlídá onen střet zájmů. Hlídají jej všichni okolo. Každý ví, že kdyby starosta rozhodl, že se postaví silnice k jeho domu, že by to měli lidé za korupci a příště ho nezvolí, proto to neudělá.

A evropské dotace? Ty do všeobecné morálky nepatří. Postaví se cyklostezka za evropské peníze a za pět let, kdy končí moratorium, se po ní jezdí jako po silnici. Tělocvična se promění v hospodu. Nejmorálnější je ten, který dovede dotace využít pro lidi. Babiš se nechoval jinak, prostě využil příležitosti k obstarání evropských peněz. Nikde to nevadí, jen u Babiše se to stalo mýtem.

P. Sura 22.6.2021 16:34

Babiš ty peníze využil tak maximálně pro lidi, kteří pracují pro něho .....

L. Netolická 22.6.2021 19:34

Ano, politik má být bezúhonný, pravdivý a pokud se u něho najde problém, má odstoupit, aby to nekončilo odstoupením NSZ Zemana a vyšetřovatele Nevtípila, na které byl jistě vyvíjen tlak.Kdo jiný má důsledně dodržovat pravidla a zákony než premiér země. Dává tím příklad i druhým.V politice platí presumpce VINY, pane Podracký. Všude vadí když se podvádí, ale premiér se nemůže chovat tak, jak by se choval v jeho situaci R. Krejčíř, t. č. ve vězení v Jihoafr.republice. Každého rozumného člověka mělo varovat už když si Babiš zároveň se vstupem do politiky koupil Mafru. Tam už jsem věděla, že je to průšvih a nemýlila jsem se. Oligarchizace politiky je velmi nebezpečná a u nás se už přispěním Babiše dokonale zabydlela. Jestli ho lidi opět zvolí tak, že bude vládnout, tak už nám nebude pomoci. A to ještě se Šlachtou a to nás může čekat policejní stát. K tomu Okamura a komunisti a můžeme se stěhovat.

V. Podracký 22.6.2021 20:16

To, co malujete není nejhorší varianta a dosud to tak šlo bez velkých problémů, migranti se nepřijali, různé kompakty se nepřijaly, euro se nepřijalo, ještě se nechováme jako americké univerzity ohledně politické korektnosti, svoboda slova byla jaksi zachována. Ale to nejhorší nás nečeká s Babišem, ale s Piráty a ostatními globalisty. Oligarchizace funguje, ale ne od Babiše, ale zahraničních monopolů.

P. Pepax 22.6.2021 11:37

R^

J. Ptáček 22.6.2021 11:23

Že by došlo konečně na Franze Kafku (1883-1924)?

"Lež se nastoluje jako světový řád"

M. Valenta 22.6.2021 9:18

"bohatý otec dá děckám peníze, ty si založí prťavou firmičku, dojdou si pro 50 mega a pak zase alou domů, no a mezitím, to aby se kšefty hýbaly si fotřík nechá proplatit od státu 100 mega za geniální nápad s toustovým chlebem a co když přijdou mraky? Žádný problém. Vyměníme ministra. A tak pořád dokola.

P. Milan 22.6.2021 9:26

Ano. Dokud budou "peníze z Brusele", případně nějaká jejich česká obdoba, tak pořád dokola.

So geht das.

M. Valenta 22.6.2021 9:49

.... já Vám rozumím, kvůli tomu blbci co nenechal ležet ten pitomej kufr na peróně, je teď ze mě zloděj.

P. Milan 22.6.2021 11:15

Zloděj je zajisté hoden odsouzení.

Ale pokud chcete snížit kradení, pak je odstraňování příležitosti k němu asi nejlépe fungující metoda.

Soukromý majetek je vždycky střežen lépe, než "společný". Vy osobně se asi těžko necháte korumpovat v tom, co s ním děláte. Správce vašeho majetku už je korumpovatelnější.

M. Valenta 22.6.2021 13:34

Ti co chtějí si tu příležitost najdou.