24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

ESEJ: Soumrak a naděje střední Evropy

Byl to prostor mezi Ruskem a Německem, kam se po druhé světové válce vnutili Rusové, i když tam nikdy nepatřili, a ve kterém naopak už nebyli Němci, kteří tam patřili od začátku. Všechno ostatní – a s tím i smysl a duch regionu – bylo zahaleno mlhou světových válek, diktatur a okupace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 11.3.2016 10:12

Re: Postkomunistická Evropa,

Liebe Frau, probuďte se a koukněte se z okna! Železná opona už není, můžete se odstěhovat kam vám libo, mezi lidi ušlechtilé, nesobecké, tolerantní a pokrokové. A být vámi učinil bych tak co nejdříve, abyste se neocitla na špatné, nudné a příliš etnicky i kulturně homogenní straně hranice!

P. Urban 11.3.2016 13:00

Souhlasím

Splnění proklamovaných snah by bylo tím nejhorším, co by nás mohlo potkat. Mnohem rozumnější bude prosazovat své omezené egoistické zájmy v rámci existujícího systému. Jak je vidět, jde to docela dobře.

F. Lesniak 11.3.2016 0:24

Havloid a sluníčkář Urban.

A dokonce i disident. To je jako nějaký titul? Kdysi to byl titul hrdina soc.práce. Nemá ani smysl číst ty jeho bláboly do konce.

S. Kalužík 11.3.2016 1:34

Re: Havloid a sluníčkář Urban.

Bohužel, již dlouho, zasviňují Psa lesniakovsko bláboly. Co s tím - nejlépe nečíst, snad v případě žaludeční nevolnosti.

J. Huml 11.3.2016 5:20

Re: Havloid a sluníčkář Urban.

Dute palice Lesniak a Kaluzik, nerozumi nicemu a jsou odsouzeni, vlastni omezenosti, k nenavistnym skrekum na Psu. Naprosta ubohost zabednenosti. Nadavky a nalepky, praskla zluc.

J. Farda 11.3.2016 20:13

Re: Havloid a sluníčkář Urban.

Měl by přispívat do Blicích listů, to je jeho krevní skupina, tam by ho aplaudovali ...