22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Pauk 24.6.2011 18:12

Bez zbytečně nabubřelých slov

Dovolím si předložit podstatně kratší, ale též podstatně důležitější pojednání.

Viz též: http://www.seaplanet.eu/index.php/cs/souvislosti/18-souvislosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik

P. Fiala 24.6.2011 17:34

Re: Skvělý text, se kterým jsem se ztotožnila tehdy a souhlasím s ním i dnes.

""Jenže přišla tahle příšerná finanční krize "" Když si vykreslíte alarmující krizovou křivku tvorby GDP od hodnoty 0 = nula, zjistíte, že došlo k velmi malému poklesu o setiny z celku., oproti setinám předchozích růstů.  Používat v dnešní době slovo krize je pro ty starší, kteří zažili hospodářskou krizi dvacátých/třicátých let minulého století směšné. Takže by zde mělo být jiné vysvětlení, třeba: finanční krize = "nedostatek dollarů na trhu" byl způsoben zkupováním této finanční měny od jiných západních států a EU vládou USA pro obnovu území jihovýcodních států unie, které postihl uragán Katrina a další, toto území bylo velké jako Velká Británie a vyžadovalo obrovskou finanční a rychlou pomoc. A ta první velká hospodářská krize, dle mne, možná to byl důsledek 1.světové války, kdy byly výroby transformovány na válečné a mnoho a mnoho majetku bylo roztřískáno a mnoho lidí pozabíjeno, takže se musilo vše obnovovat, vyrobit a zaplatit ještě jednou, aby bylo dosaženo původního bohatství států.

J. Kanioková 24.6.2011 16:43

Skvělý text, se kterým jsem se ztotožnila tehdy a souhlasím s ním i dnes.

Nejpodstatnější je tento argument -

"Bohužel, mnoho z nás podlehlo jedné zákeřné a lživé iluzi. Uvěřili jsme hlasatelům "blbé nálady", uvěřili jsme, že naše společenské, ekonomické a politické problémy nejsou průvodním jevem politických a hospodářských změn, nejsou zaviněny rychlostí naší společenské a ekonomické transformace, nejsou ani dokonce důsledkem legitimních omylů a chyb, kterých jsme se snad v nejlepším úmyslu dopustili, jsou JEN důsledkem podvodů, tunelů a bezcharakternosti našich politiků"

Tohle je základ a že je dnes těch kauz více? Prostě se na to dřív tak nevidělo, a jelikož se zdálo, že se hospodářství z totality dostává a měli jsme pocit, že už bude jen líp, tak jsme leccost přehlídli, podcenili. Jenže přišla tahle příšerná finanční krize a začíná to mít blbé následky a tak začíná hon načarodějnice - kdo za to může.. Rovněž se víc projevují systémové chyby, z nichž základní je - přerozdělování. A tam platí - příležitost dělá zloděje.. Je potřeba volit takové politiky, kteří se zaváží, že udělají vše pro to, aby se přerozdělování snížilo na nejmenší možnou míru. Že se zasadí o snížení moci státu, že silný stát je nákladný a navíc je v něm čím dál víc funkcí, kde se něco přerozděluje, přiděluje, kontroluje,  omezuje, reguluje. A to je živná půda pro úplatky, korupci.

A. Reček 24.6.2011 9:32

Je na tom dost pravdy.

Hlavní tunelování nejvíc pokročilo za vlády smluvní opozice díky ODS a ČSSD. Špidla měl se svou vládou smůlu hned od počátku. Měla měsíc a už řešila katastrofální povodeň v Čechách. K tomu se přidaly vnitřní spory ve věrchušce ČSSD, kdy bývalí ministři Zemanovy vlády se cítili být odstrčeni a přidali se k Zemanovi, jenž z Vysočiny pěkně leštil Špidlovi schody.  Brzy pak ostuda ČSSD se svými kandidáty na volbu prezidenta a pokračování hádek ve vedení socdem. To byly hlavní příčiny neúspěchu Špidly a propadu strany ve volbách do Evropského parlamentu.  Dalo by se v popisu tehdejšího vývoje pokračovat, ale už tehdy za vším stáli v pozadí oni neviditelní, ale velmi vlivní kmotříci a ti stojí u těch dvou stran dodnes! Jenže masa lidí to nevidí a nevnímá, proto se přikloní hravě k někomu, kdo nespokojenost dá veřejnost.  Teď si to odskáče Nečasova vláda za nešťastný způsob přípravy a prosazování reforem.

D. Streit 24.6.2011 8:48

Ale co když arogance a neschopnost vlády překročí únosnou míru?

http://streit.blog.idnes.cz/c/197865/Jsme-hlupaci-lacnici-po-vysvetlovani-vlady.html

http://streit.blog.idnes.cz/c/197282/Diverzni-jednotka-Kalousek-Schwarzenberg.html

Občane vol podle slibů a pak čtyři roky drž hubu?

K. Janyška 24.6.2011 7:47

Události jsou neopaktovatelné. To jen principy, na kterých stojí... Dzp.