7.8.2020 | Svátek má Lada


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Berka 10.7.2020 1:15

Je třeba se věnovat prevenci - naprosto souhlasím.

J. Prikner 9.7.2020 22:17

Mazači

Speciální sorta jsou fanatici, pod nimi rozumím ty, kteří opravdu věří tomu,co vyznávají. Jsou nebezpeční všem - kritikům i méně zasaženým diskutérům. Nejhorší jsou fanatici , kteří dosáhnou na vysoce postavené posty - i když tam je jich relativně malé množství ale jsou nebezpeční.

Nejhorší jsou fanatici, kteří absolutně nevěří jimi hlásané ideologii, ale ze zištných důvodů ji ve všech směrech podporují, ti jsou nebezpeční tím, že jsou to obojetníci - vědí, že podporují lži ale pouze ze zištných důvodů tyto lži podporují. Jsou to většinou tzv manažeři a různí šéfové stran, které se tváří progresivně - typičtí sociální demokrati apod. Navenek vyhlašují demokratická hesla ale patří k hlavní kategorii mazačů - mažou názory podle toho, jak velí jejich živitel. Těch jsou ve státních orgánem hromady a taktéž v hromadném tisku a televizi ať v ČT nebo soukromé.

A nejhorší jsou, jak praví Cimrman trpaslíci. Jsou to podlézaví novináři a cenzoři - ať amatérští trollové nebo onen úřad MV, který sleduje příslovečnou nenávist. Ti jsou nejhorší sortou pro ničení diskuzí v asociálních sítích a potlačování veřejného mínění, jsou ničitelé ústavních svobod názorů lidí.

J. Matuška 9.7.2020 21:09

Na Císařsý ostrov občas chodí jeden otitulovaný chytrý pán, který říkává, že články Mariana Kechlibara si nenechvá ujít. Nedivím se mu.

Je zajímavé, že tady absentují diskutující, kteří mívají hlavní slovo pod Astonovým Úvodníkem... Výjimkou je přemýšlivý Jindra...

J. Anděl 9.7.2020 18:23

Výborně, skvělé.

Akorát diskuze pod panem Kechlibarem bývá relativně nudná, nebývá moc co dodat...

:)

L. Burget 9.7.2020 15:56

Jako vždy vynikající zamyšlení a rozbor, pane Kechlibare.

Vaši typologii si dovoluji rozšířit ještě o jednu skupinu, nazvěme ji skupinou konformistů. Nepleťme si je s oportunisty, konformista nečeká ze svého postoje prospěch, konformista je prostě nastaven tak, že instinktivně vycítí, co se od něho požaduje a tak to udělá. Když cítí, že je třeba provolávat slávu Straně a vládě, tak to udělá, když cítí, že je čas cinkat klíči, udělá to taky. Připadá mu to přirozené a jediné možné.

I. Schlägel 9.7.2020 14:24

Za jedna.

P. Aron 9.7.2020 14:16

Pane Kechlibare, k tomu je těžké něco dodat. Jsem rád za vaše články a rád je šířím dál !

P. Princ 9.7.2020 14:08

Problém s Digitálním Molochem je řešitelný nepřítomností na jeho hřišti. Nebo ne ?

Z. Lapil 9.7.2020 21:25

Neřekl bych. Respektive - definujte hřiště. Moloch za vámi vleze všude. Do debaty na Psu, do bankovní karty, do mrazáku (eskymo), na sportovní utkání (viz ta dívčina, co se domnívala, evidentně mylně, že při hymně je vhodné stát)...

Protože moloch nepronásleduje konkrétně právě vás. Moloch čeká na NĚČÍ chybu, a je jedno, že ten někdo je dávno po smrti a dělal jen to, co bylo tehdy naprosto normální, třeba že bydlel v některém z jižanských států a obdělával pole způsobem v místě a době obvyklým. Hýmlelement - vždyť Moloch si vás dokáže vyhlídnout jen proto, že jste se narodil světlejší než jeho oblíbenci!

Tak mě napadá, že nejlíp se mu daří všude tam, kde je něco zadarmo. Protože zadarmo znamená za reklamu a reklama je špeh.

P. Janoušek 9.7.2020 12:53

Pane Kechlibare, jako téměř vždy za 1 廉. Tu 廉 nám dávala souška učitelka na prvním stupni ZŠ za zvláště vydařené dílko. A děkuji za knihu, došla v pořádku.

F. De Winter 9.7.2020 12:43

Vynikající článek jako vždy. R^

J. Jurax 9.7.2020 12:03

Jo, tohleto by mělo být v masmédiích ... ale nebude.

P. Zinga 9.7.2020 11:00

Když "aktivisté" čmárají na zeď, je to O.K.. Když to lidé zatřou, je to vandalismus.... Západ totálně zblbnul, vlastně ani ne, co jsem ho zažil, bylo tam více blbců, než u nás za komunismu.

https://www.ktvu.com/news/black-lives-matter-mural-in-martinez-vandalized-in-viral-video

J. Krynický 9.7.2020 10:42

Onen "poměrně známý publicista" je ... jak to říct nějak slušně ... snob. Představa, že pochopil nebezpečí mazací kultury a omezování svobody a bude proti tomu něco dělat je jemně řečeno naivní. Pro toho je důležitější, aby nebyl označen za "flastence", "nácka", "rasistu", "transfoba" nebo cokoli jiného, co zrovna bude potřeba k tomu aby zahodil cokoli zrovna dělá a začal se omlouvat a zapojil se do davu s loučemi.

Kdykoli. Stačí slovo a je zpátky v běsnícím davu.

Je to takový reformní komunista. "Jednotlivci se dopustili chyb, ale myšlenka je dobrá."

M. Konupčík 9.7.2020 10:35

Mariane, nesouhlasím s Vámi, resp s "některými diskutujícími". Ten problém je celosvětový, v dopadech brutální a je třeba se mu věnovat (díky).

s Vámi bych si rád sednul na zahrádku a zafilosofoval u pivka (já vím, takové čecháčkovské, ale tradice jsou tradice) :)

J. Ráž 9.7.2020 10:25

R^

Opět a nebojím se napsat "jako vždy", vynikající zamyšlení nad šílenstvím, které zachvátilo nejprve anglosaský svět a už pomalu infikuje další země t.zv. západu. Střední Evropa má ještě šanci zastavit destruktivní působení "progresivismu", ale podmínkou je, abychom se nebáli tvrdě hájit svoji názorovou svobodu.

PS. Pan Kechlibar je jeden z mála, kdo umí problém popsat, najít jeho kořeny a celkem přesvědčivě naznačit jeho dopady.

B. Rameš 9.7.2020 10:20

I zde platí to, co jsem napsal v komentáři k dnešnímu fejetonu pana Petráčka.

P. Lenc 9.7.2020 9:51

Opravdu není co dodat, dík!R^R^R^

A. Renjascu 9.7.2020 9:30

R^

R. Meišner 9.7.2020 9:19

R^R^R^

R. Gramblička 9.7.2020 8:47

opět nemám, co bych vytknul

J. Brunner 9.7.2020 2:35

R^R^R^