22.1.2021 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Válka kmotrů

O tématu kmotrů slýcháme stále především ve spojení s politikou. Kmotr Mrázek, Janoušek, Hrdlička, Oulický, Dlouhý…. Anglický překlad slova kmotr zní: The Godfather - volně: duchovní otec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dvořák 18.7.2012 22:23

Milá dámo !

V zemích koruny České je kmotr ekvivalentem trouby stále vykukujícího za pecí který když něco zpacká řekne se mu ty jsi ale kmotr !Tak tedy kmotra máte článek jako břeh !

V. Vlach 18.7.2012 21:51

Kdo chce monokultury, ať si je vysází

třeba na svých pozemcích. Bude poté divit/nedivit, že sklízet úrodu bude kůrovec. Zde není co podotýkat - pokud pomineme zbytečná slova, kteří někteří exhibicionisté užívají a nadužívají jakožto potravu pro své ego.

Šumava, ale i podobné horské a podhorské zalesněné území, by měla mít neoddiskutovatelný smíšený ráz se zastoupením dominantních druhů dle nadmořské výšky, tedy měl by se ctít přirozený biotop. To se ale samozřejmě nelíbí těm, co by nejraději kácely jeden druh, ten co roste pokud možno nejrychleji a terén by chtěli mít co nejpřístupnější, aby šlo rýžovat a prodávat hlavně "na západ" a doma manipulovat s cenami řeziva pouze jedním směrem - a to nahoru.

P. Novák 18.7.2012 19:59

%

"Velké procento získává přímo ze státního rozpočtu, "

Co je, sakra, to velké %? Autorka zřejmě nematurovala z počtů .

J. Vozábalová 18.7.2012 16:36

Šumava - budiž, ale co to ostatní

Dobrý den všem,

celý článek mi mluví z duše, až na ten závěr. Pochopila jsem-li to správně, autorka naznačuje, že pan Dlouhý z Hluboké si zaslouží spíše úctu než opovržení - a to tedy NE!

Pravda,  patří (aspoň myslím) do tábora těch, kteří si přejí zastavit kůrovce na Šumavě (to já taky), ale co to ostatní? Ne, že bych věděla až tak moc, na skryté cestičky opravdu není vidět, ale výsledky jsou tady - kdo se v jižních Čechách odváží postavit jeho záměrům, končí. Je to jasné, samozřejmé a každý s tím musí počítat. Že ty záměry nejsou v souladu se zákony - no a co, ON to přece potřebuje. No tedy, ne že by sám až tak moc něco měl, ale jen ty miliony na účtech jeho paní (no a co, má přece akcie) a dalších kolem něj.

Já bych tedy spíš řekla na adresu jihočeského "duchovního otce" (jak pěkně kmotry radí nazývat autorka - na označení nezáleží, "duchovní otec" nebo "kmotr") - gauner zůstane gaunerem, i když na některou věc má názor, s ním nejen můžeme souhlasit, ale můžeme si projevení takového názoru i vážit.

J. Vozábalová 18.7.2012 17:21

Re: Šumava - budiž, ale co to ostatní

omlouvám se - "s nímž"

L. Písařík 18.7.2012 13:56

Kolik hnutí DUHA spotřebuje pro vlasní výživu?

Nedávno jsem četl zprávu Oty Ulče, že UNESCO spotřebuje pro sebe 83% rozpočtu. Kdy konečně přestanou USA financovat organizace zaštítěné UNO, kde rozhodují zástupci zemí "třetího světa" a peníze používají proti USA. Stejně by mě zajímalo, kolik platí RUSKO.

V. Skalová 18.7.2012 10:50

Zelené pijavice

Jsou bohužel ještě horší než politici, neb například Šumavě ještě ke všemu škodí.

Š. Hašek 18.7.2012 18:43

Re: Zelené pijavice

Dovolím si jen malou poznámku.

Nejsem členem žádného zachraňovacího spolku, ať už to je Hnutí duha nebo KSČM, ale výrok politika (jeho článek před časem na NP) senátora Pitharta - volně: "tam, kde les sežere kůrovec, tam 500 let nic kloudného nevyroste", zcela dobře může soutěžit s mnoha výroky kovaných duhových či zelených.

A někdy se mi i zdá, že na Šumavě konkrétně dopad jejich "duhanázorů" je minimální. Nakonec NP Šumava by neměl být dřevní rychloplantáží (historicky to taky tak vůbec nebylo - na obrovských územích se pro nepřístupnost hospodařilo minimálně - ale nejde vstoupit do stejné řeky, Zvláště s traktory namísto koní a plavebních kanálů.

Horší je ekokukuřiceřepková krajina a kvašení všeho na palivo. Bez šíleného transferu politickoideových peněz neschopné života.

B. Rybák 19.7.2012 21:55

Re: Zelené pijavice

Toto tvrzení panu Pithartovi odpustil. Jde v něm přece o to, co si představíme pod pojmem "kloudného". Myslíme-li tím krásné a aspoň trochu přívětivé prostředí z hlediska většiny lidí (což by v demokracii mělo být rozhodující), pak má určitě pravdu. Sukcese zničené kultivované krajiny by probíhala v několika vlnách, prosazovaly by se ty nejagresivnější, tedy relativně rozšířené plevele expandující z kulturní krajiny. Někde by ovšem mohla být půdní eroze rychlejší (tam by vznikla "poušť"). Na ostatních místech by vzniklo "smetiště" kulturní krajiny. Tak či onak by to bylo neštěstím pro lidi, kteří z darů přírody žili i pro organismy, které chránili.

I. Brezina 18.7.2012 9:54

Zajimava souvislost

Hnuti Duha v minulych letech vydatne pomahalo "prolobbovat" zakon o nesmyslze podpore OZE, na jehoz zaklade dnes solarni a vetrne pijavice z nasich pakes vytahuji miliardy korun. Ze by to "zapaleni mladeznici" delali jen z nezistneho zajmu o vec?

P. Lenc 18.7.2012 9:04

Komu se nelení, tomu se ZELENÍ.

S. Brožek 20.7.2012 12:37

Re: Komu se nelení, tomu se ZELENÍ.

... tomu se Zelení budou smát do držky, jak se z jeho peněz mají dobře ...

P. Schuster 18.7.2012 7:56

Fotovoltaika

Dotace na OZE (obnovitelné zdroje energie) za rok jenom u elektřiny, vychází v miliardách korun a platíme to všichni. Každá rodina v ČR ročně doplácí ne nesmyslné dotace několik set korun měsíčně (je ve faktuře za elektřinu v kolonce související služby). A pořád si, k vůli krizi, máme utahovat opasky? A kdo v tom má prsty? Z jmenovaných lidí v článku určitě pan Bursík.

I. Malypetr 18.7.2012 8:58

Re: Fotovoltaika

Prsty v tom mají vámi volení zástupci,ještě nějaký dotaz?

J. Stejskal 18.7.2012 12:32

Re: Fotovoltaika

I vámi volení.

J. Kadeřábek 18.7.2012 15:24

Mnou tedy ne.

Já jsem Paroubka s ČSSD, komunisty, KDÚ-ČSL a ÚS, kteří v roce 2005 schválili zákon 180/20005 Sb. nevolil.

J. Stejskal 18.7.2012 15:34

Re: Fotovoltaika

I vámi volení.

P. Hlosta 18.7.2012 7:12

Příživa na společnosti

Jsou jistě nejrůznější způsoby, jak přijít k penězům. Přiživování se na společném, to je trend od časů základů socialismu, kdy kolektivnost dávala anonymitu a tím i alibi. Jak socialistické je hlásání blaha pro všechny a zároveň čerpání od všech pro sebe!

O. Kadlec 18.7.2012 1:55

Co to melete, ženská!

Jste slepá? Divočina - jako tomu říkáte, jistě víte proč - samozřejmě může růst, stejně jako může mizet ze světa.

Rozdíl je hlavně v tom, že divočina se bude šířit sama od sebe, např. když se nějaký kraj vylidní, zatímco za zmenšováním prostoru divočiny stojí sakra tvrdá a houževnatá lidská práce!

J. Jurax 18.7.2012 2:30

Re: Ano, Marková, to jsme potřebovali slyšet. Dnes, kdy

Bursík, Ambrozek, Zelení a ekologičtí aktivisté.a všeliké jiné mozky prožrané zelenou plísní nemohou za všechno špatné, ale mohou za mnohé špatné.

A aniž bych se chtěl zastávat padoušských politiků, mohl byste ozřejmit světu, jakže nás třeba Klaus připraví o stamiliardy ročně a to ještě jen tak mimochodem. A píšete připraví, takže  nemyslíte v minulosti třeba při privatizaci, ale v přítomnosti až budoucnosti.

No a třeba Kalousek - zkuste tento úhel pohledu: Kalousek se snaží snížit státní dluh, abychom neplatili tolik za dluhovou službu (momentálně tuším 80 miliard ročně jen na úrocích z dluhu), takže nás taky nepřipravuje o stamiliardy, nýbrž naopak snaží nějakou tu miliardu šetřit. Našemu státu, tedy nám. To je spíš chvályhodná snaha, ne?

M. Bezouška 18.7.2012 11:38

Re: Ano, Marková, to jsme potřebovali slyšet. Dnes, kdy

pane Juraxi, asi byste měl více číst a více myslet (ale čím, že jo?). Váš příspěvek patří do oboru, který Karel Čapek nazval "alelidé". Je to sorta něťastníků, kteří na cokoliv, co kdo řekne nebo napíše použijí námitku - no jo, ale  .. Že je Pepa Nosál gauner? Jo, to je, ale Venca Vychytávka je ještě větší. S lidmi jako vy nelze rozumně o ničem mluvit, protože okamžitě uhnete od tématu - že bylo letos hodně švěstek? ano, ale zato třešně se neurodily skoro žádné.

Co má společného Kalousek nebo kdokoliv jiný vámi zmíněný s tématem článku? Nic, alespoň nikoliv přímo. Jděte s těmi úhyby laskavě na kolo a nechte lidi, kteří umí vést diskusi diskutovat a mlčte. Nebudete pak, jako ten Škrhola - za císaře pána ...

J. Jurax 18.7.2012 21:48

Re: Ano, Marková, to jsme potřebovali slyšet. Dnes, kdy

Pane Bezouško, ani četba Čapka z Vás ještě neudělá inteligenta.

Povšimněte si, že můj příspěvek (Váš ostatně taky) je uvozen Re: Ano, Marková, to jsme potřebovali slyšet. Dnes, kdy  a reaguje tedy na příspěvek s nadpisem  Ano, Marková, to jsme potřebovali slyšet. Dnes, kdy, který tady ale nějak chybí, ač tu dnes brzy ráno ještě byl. Tedy aspoň já jej (IE 8) teď nevidím a soudě podle Vaší reakce Vy taky ne. V onom celkem hloupém příspěvku byl zmíněn Klaus i Kalousek jen tak mimochodem okrádající nás o stamiliardy, na což jsem si dovolil reagovat.

Proč tu onen příspěvek není, nevím - snad zásah opečovávatele diskuze nebo chyba serveru.