22.11.2019 | Svátek má CecílieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Troubky – nesnadný soucitŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 3.6.2010 21:53, přehled diskusí

Zajímavá úvaha,:
Autor: V. Říha Datum: 3.6.2010 21:53

ale spíše ideologická než věcně racionální. Hlavně, že jednoznačně určila viníka a potenciálního zachránce. "Za všechno můžou lesníci a zemědělci! A předtím kapitalisti! A předtím Židi! A předtím..."

Jen tak mimochodem - je to právě "zelená iniciativa" (bez rozdílu věku, vzdělání a víry), která dosud na Šumavě beztrestně zničila na 8 tisíc ha lesa, kvůli jehož ochraně, jakožto lesního ekosystému, byl NPŠ údajně založen, a způsobila kůrovcovou těžbu ve výši 1 300 000 m3. Ale tam to nevadí. To nejsou lesníci, to jsou ekolózi. (Jejich úroveň je zřetelná zde: http://www.ct24.cz/textove-prepisy/osobnosti-na-ct24/91062-k-prirozene-obnove-na-sumave-potrebujeme-desetileti-rika-radim-sram/.)

Meliorace za vlády státostrany:
Autor: P. Kolář Datum: 26.5.2010 9:53

měly zelenou a tak se zmeliorovalo kdeco, nejen mokřady, které byly přírodními rezervoáry vody, ale i třeba kopec, jen aby se splnil plán. A najednou se divíme, že klesá hladina spodní vody, že jsou povodně, protože se pěstuje řepka a kukuřice, které mají jen minimální schopnost zadržovat vodu.

Ano,:
Autor: F. Pavlis Datum: 26.5.2010 9:41

souhlasil bych bez výhrad a dal bych svůj hlas zelené straně, která by to považovala za jeden z hlavních bodů svého politického programu. Strana, která ale přihrává "větrníkovým" podnikatelům a plochám slunečních panelů o jejichž likvidaci po ztrátě účinnosti se příliš nemluví, může dát hlas jen člověk zaujatý sněním jako bývalý prezident. Radikalizmy Kuchtové, Jakubkové, Bursíka,Stropnického jsou jen sekulární podobou někdejších náboženských sekt. Inu absurdní herci, absurdních dramat absurdního dramatika. Je pravda, že sekty vždycky vroubily hlavní proud a ukazovaly na jeho meze, ale jejich projekty byly většinou nerealizovatelné právě pro tu nerovnováhu myšlení....Obávám se, že to platí dodnes bez ohledu na zvučnost jmen ...

Re: Ano,:
Autor: F. Eliáš Datum: 26.5.2010 16:19

Naprosto s vámi souhlasím. Je několik pozitivních ideí v programu zelených. Ty, které jsou zřetelně nedomyšlené bohužel u nich výrazně převažují