12.4.2024 | Svátek má Julius


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kdokoli 1.11.2007 8:07

Re: A proč Vám pane Brezino vadí lhaní?

Znáte snad nějaký režim, který nelže ?

Mistr Jan Hus 1.11.2007 9:49

Re: Re: A proč Vám pane Brezino vadí lhaní?

No to je vlastně pravda. R^ Ale co je moc, to je příliš. :-)

Sýček 1.11.2007 5:44

nepleťte si katolíky s protestanty

"kreacionistická propaganda některých militantních protestantů" je správně, nikoli:  "kreacionistická propaganda militantních katolíků" . Ani tvz.: "Opičí proces" se netýkal katolíků.

Co naděláte... 1.11.2007 8:26

Každé náboženství je duševní úchylka...

Náboženství je nejlepší záminka k vyhlazení JINÉHO náboženství ....ubozí tvorové, kteří si říkají lidé ....

Sýček 1.11.2007 9:45

Jakožto příslušník menšiny duševně úchylných,

žádám o toleranci a politicky korektní jednání. :-)

Hmmm: 1.11.2007 11:52

Jste tolerováni, to nestačí?

Duševně nesamostatní jedinci se prostě sdružují do společenství, kdy nemusí myslet a jen se podřizují dogmatům a vžitému stylu poslušnosti pána a jeho sluhy. Když se Vám to líbí....nicméně po zbytku inteligentních a soběstačných lidí nechtějte příspěvky na Vaši "smysluplnou" činnost...

honzak 1.11.2007 4:55

doufám, že

dnešní mládež bude mít k povinným filmům stejný vztah, jako jsem měl před 40 lety já. A bude nobelovský nositel zcela po ptactvu!

Abonent 1.11.2007 2:55

Do škol OBA filmy !

Jednoduché řešení : zároveň s Goreovou politickou agitkou promítnout kontraagitku, Velký švindl globálního oteplování : http://en.sevenload.com/videos/ha4PoKY/The-Great-Global-Warming-Swindle

Ať si studenti sami vytvoří názor. Přirozeně, názor o umělecké kvalitě a přesvědčivosti obou filmů, nikoli o jejich pravdivosti.

Který z těch dvou filmů má blíže k pravdě, nevíme, a dozvíme se to až ... Bůh ví kdy.

lara 1.11.2007 1:35

klima

milý pane, vymytý mozek máte evidentně vy a všichni, kteří popírají tak jasné věci, jako je znečištění ovzduší a klimatické problémy. Je mi 67 let a kolem sebe mám plno mladých lidí, kteří trpí alergiemi - kdo na nikl, kdo na burské oříšky, kdo má sennou rýmu nebo záduchu. Nevzpomínám si, že bych v mládí viděl někoho, kdo těmito problémy trpěl, žádný z mých spolužáků na jaře nekýchal a nedusil se, všechna děvčata nosila bižutérii (slitiny niklu) a žádná neměla kolem krku vyrážku. To za prvé. Za druhé: v zimě bylo zima až praštělo a v létě horko až z nás lilo, ale aby kvetly keře koncem ledna jak se teď stává - to by býval můj dědeček - sedlák řekl, že je svět naruby. Spočítejte si, že jen z těchto pár příkladů je snad možné mít pochyby o tom, že je s klimatem vše v pořádku, ne?

Honza42 1.11.2007 1:47

Re: klima

No oni ti méně odolní spolužáci ( ještě mnohem dříve než mohli dostat senou rýmu nebo astma)  stihli umřít na záškrt nebo zápal plic či tuberu. Takže jste je už ve škole nemohl vidět kýchat.

marv 1.11.2007 2:07

Re: klima

Nepochopil jsem, co mají alergie společného se změmamy klimatu - to je zcela nová hypotéza (Al by se toho měl chopit!). Ostatně jestli dobře počítám tak pisatel je ročník 1940 a to měli lidé jiné problémy, než si všímat nějaké vyrážky na krku. A za svůj život jsem už zažil několik období, kdy byly zimy až praštělo a sněhu bylo plno i v Praze (třeba 1. polovina 80-tých let) i mnoho období, kdy nebylo kde lyžovat ani na horách (třeba1. polovina 70-tých let).

IS 1.11.2007 10:06

Re: Re: marv - šíření invazivních rostlin

Následkem oteplováním se u nás začínají šířit jiné rostliny, než je náš organismus přizpůsoben.  

vita 1.11.2007 10:33

Re: Re: Re: marv - šíření invazivních rostlin

To je zajímavý - zatím jsem se já mnohokrát šířil mezi rostliny teplejšího pásma - a nic...

Rozhodně mezi rostliny zvyklé na mnohem vyšší teploty, než jak se oteplilo tady u nás. A vážně - nic.

gill 1.11.2007 5:27

Re: klima

Z komentářů pod vaším příspěvkem je bohužel jasně znát úroveň a postoj diskutujících. Mluvíme o polovině dvacátého století, resp. o období do konce 60.let. Za prvé: už byl znám penicilin a lékařská péče byla na slušné úrovni , takže řeči o spolužácích, kteří umírali na dětské infekční choroby či tuberkulózu ještě v útlém věku jsou jaksi mimo mísu (té tubery třeba bylo méně než dnes :-( ).

Počasí opravdu vypadalo trochu jinak než dnes, řekněme stabilněji. Roční doby se držely své tradiční podoby (samozřejmě rámcově, nic jiného také od počasí nelze čekat) - na rozdíl od současnosti, kdy výkyvy "obvyklých" teplot a srážek jsou přece jenom znát.

Zvýšený výskyt alergií opravdu nejde prvoplánově narazit na kopyto GO. Přesto jsou alergické problémy vedlejším produktem civilizačního vývoje, o tom vědci nepochybují - stačí si přečíst pár základních medicinských studií.

O tom to právě je: jádro pudla není v obracení "globálního oteplování a jeho kauzality" naruby sem a tam. Jde o komplexní působení člověka jako živočišného druhu, unikátně vybaveného technologiemi a komerčními aktivitami, a souhrn jejich dopadů na životní prostředí.

Popírat nepopiratelné, to, že během svého vývoje člověk zasahoval do přírody stále výrazněji a že tyto změny přinášejí i negativní důsledky, by bylo ideologickým dogmatismem - nebo fanatismem.

marv 1.11.2007 6:11

Re: Re: klima

Tubery bylo třeba méně než dnes, ale rozhodně sa na ní vice umíralo (viz Učitel tance), ale o tom nechci diskutovat..Že počasí "vypadalo stabileněji¨" je možná zásluha "hromadných sdělovacích prostředků" které nás každý den straší záplavani a pořáry z celého světa. Zase se dostáváme k hokejkové lži, že počasí bylo 1000 let stabilní a teď se "pohnulo" po způsobu "zla" z filmu "5. element". Kdo je tady ideologický dogmatik - fanatik? Je doufám, že sa nedožiju toho, až "popírači nepopiratelného" bidou zavíráni do psychiatrických ústavů jako ideeologičtí odpůrci za socialismu.

MZ 1.11.2007 9:20

Re: Re: klima

No, řekla bych, že výše diskutující uvedl tuberu jen jako příklad. Zrovna v pondělí běžel jakýsi pelemele pořad, mimo jiné i krátce zmínil, že operace srdečních vad u "modrých dětí" (které bez operace umíraly ještě v ranném dětském věku) se u nás začaly zavádět někdy v 50.-60. letech 20. století, a od té doby se tyto děti dožívají nejen dospělosti, ale i vlastních potomků. Jistě by se našlo i spousta dalších příkladů, kdy se díky stále lepší medicíně daří zachraňovat lidi, kteří by dříve nestihli ani dospět  a trpět čímkoliv dalším.

Na druhou stranu by tedy ekologisti mohli přestat s tou příšernou řepkou, neboť je to značný alergen pro 50% lidské populace.

abc 1.11.2007 7:07

Pan má zřejmě krátkou paměť

Stačí si vzpomenou na předminulou zimu.

Děti vyrůstaly v přirozených hygienických podmínkách, tedy v přiměřené dávce špíny, a tak mohly přirozeně získat imunitu. Nynější pokus o sterilní prostředí vede k postupné likvidaci imunity.

fox 1.11.2007 8:33

Re: Pan má zřejmě krátkou paměť

Existence lidstva se počítá na vteřiny.(Na geologických hodinách Země).Úseky dvacátého století,o kterých je zde řeš jsou pak méně než nanosekundy.

cb 1.11.2007 7:16

Re: klima

Prectete si nejake stare kroniky, tohle je bezna vec.

kdokoli 1.11.2007 8:08

Re: klima

Laro, zpátky do školy a honem ...

Co naděláte... 1.11.2007 8:36

Re: klima-všeobecně se PŘECEŇUJE vliv člověka

A pokud budetge striktně dodržovat hygienu, tak budete muset žít izolován v hermeticky uzavřeném stanu- to bude následek Vašeho přehnaného strachu a hygieny.Čímž netvrdím, že musíte smrdět ! K oteplování na všech planetách sluneční soustavy taky přispěl člověk, že ?  Najděte si data a PAK argumentujte . Nestabilní počasí ovlivňují více mořské proudy, skvrny na slunci a následná větší tvorba mraků, slunce nám "cpe" 10 000 x víc energie, než kolik sami vyrábíme, tak kdo má větší vliv - člověk, nebo slunce ? Vaše nepřesnost je stejná, jako je Gorova "nepřesnost" úmyslná. Neomlouvá to Vás ani Vaše svaté nadšení není omluvou .

kosmas 1.11.2007 8:46

Re: klima

Milý pane, je mi také 67, ale na rozdíl od nás vím, že se klima měnilo vždycky. Ve 12. a 13.stol. se v Anglii pěstovalo víno a v Grónsku obilí, což se dneska ještě neděje. Takže bylo z Vašeho hlediska hůř.

i.h. 1.11.2007 9:06

Re: klima

Obloha byla modrejsi, holky hezci a deset deka salamu, to bylo nejakyho salamu ... Je to furt stejny, tyhle kydy.

Honza z podhůří 1.11.2007 9:57

Re: Re: klima

No nevím - naproti v sámošce zas mají pivo za korunu devadesát :-)

PetrN 1.11.2007 10:42

Re: klima

Nic proti Vám, ale Váš text mi připomněl jeden bonmot: Mladí jsme, dokud se nám stav světa nelíbí, staří jsme, když už se nám stav světa nelíbí...:-)

J.M. 1.11.2007 11:30

Re: klima

Iaro,asi jste si spletl forum, tady se  diskutuje o změnách klimatu, ne o  alergiích, ani o znečštění potravinového řetězce. 67 let proboha není tak moc, abyste takto zblbnul.

Roman Šula 1.11.2007 1:16

O Al Gorovi na ČRo Leonardo

V sobotu byl na Leonardu odvysíláno vyjádření meteorologa Martina Nováka k Al Gorovu dílu i nobelovce zde

divana 1.11.2007 1:08

no, pane, ti se do vás ráno pustí ! hned jak pustí čunka..

janabok 1.11.2007 1:06

do základních škol povinně

L. von Mises! ...

a socialisté, komunisté a zelení pitomci mají po žížalkách...

sven australan 1.11.2007 1:04

Ekologie - kurz sebeobrany...

 Tady v Australii "mestskym theoretikum" prirody , tedy strane Zelenych (The Green Party), vseobecne rikame : Watermelons, to proto, ze jsou navrch Zeleni, ale uvnitr Rudi !  Nevim, jake zkusenosti maji ctenari v Ceske Republice s panem Brezinou (autorem diskutovaneho clanku), ale ja s nim souhlasim. Samozrejme, nepochybuji o oteplovani svetoveho pocasi, ale pochybuji o vine lidstva na tom. Na priklad, kdo mi vysvetli minule otepleni (Vikingove v Grosku), pred nakolika sty lety, kdy zadny prumysl neexistoval a lidstva bylo nekolikanasobne mene, nez dnes.  Al Gore se chytil noveho, pokryteckeho "nabozenstvi" a krajni levice, spolu s bohatymi snoby, jej nominovala na Nobelovu cenu miru (mimochodem stejne hodnoty, jako Leninova cena miru).  Pokud Vam pan Bursik bude doporucovat Al Gorovu knihu, mel by, pokud je poctivy, take doporucovat knihu danskeho ekologickeho skeptika Bjorn Lomberga, tedy dat moznost studia a diskuse obou nazoru. Nenechte si vymyvat mozky, bolsevik to delal prez ctyricet let a neobolsevik v tom pokracuje !   Ahoj, Sven