20.4.2024 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JJ 1.11.2007 17:02

Re: Re: Re: Pro pouceni a pobaveni mistnich techniku:

Jasne, potrebujete mit v zaloze nejakou tu uhelku + pripadne nasmlouvany import. Pokud tedy nenaplanujete vymenu paliva do obdobi roku, kdy je mensi poptavka.

i.h. 1.11.2007 17:26

Re: Re: Re: Re: Pro pouceni a pobaveni mistnich techniku:

Hrozny, to by chtelo nejaky zdroj proudu, ktery dodava furt. A ne ty blbe jaderky a uhelky. Treba ... no, reknete nam neco.

JJ 1.11.2007 21:30

Re: Re: Re: Re: Re: Pro pouceni a pobaveni mistnich techniku:

Proc? Potrebujete dostatecny pocet zdroju tak, aby kdyz nektery vypadne byl snadno nahrazen jinym. CR ma navic vyhodu jako clen UCPTE a tak nepotrebuje "reserve margin" vysokou. Jsou site jako treba v Severnim Chile, kde musi mit rezervu i pro pripad, ze jim sousedi nedodaji zemni plyn. Proste kazde ma neco, ale pokud budete tvrdit, ze nase sit/ system nezvladne 5- 8% OZE (spis tech 5, protoze na vim moc nejsou podminky), tak urazite ceske inzenyry.

Stredocech 1.11.2007 17:26

Mohl byste mi popsat jak ten systém v UK doopravdy funguje???

A KDO ty dotace platí? U nás ty povinné odběry a dokonce dotace platí ODBĚRATEL.

Jinak, Američané postavili JEDNU demonstrační elektrárnu s tlakovodním reaktorem 75 MWe a pak už stavěli komerční s výkonem, odpovídajícím tehdejším tepelným. Dříve měli snad jen jednu atomovou ponorku.

Dotované OZE mi připomínají komunistické hrudkovny v Ejpovicích u Plzně. Roku 1955 je slavnostně spustili a o 10 let později zrušili jako krajně neekonomické...

JJ 1.11.2007 20:57

Re: Mohl byste mi popsat jak ten systém v UK doopravdy funguje???

Jaderky v USA jsou jeste porad z poloviny na cost+ bazi (maji zajisteny prijem tak, aby se pokryly naklady). Zpoloiny prodavaji na trhu - podle toho, ve kterem statu presne jsou umisteny.

Zpusob dotaci ala Nemecko ci uz vubec CR je hodne spatny. Ten v UK hodne dobry.

sumny Plzenak 1.11.2007 17:37

Re: Pro pouceni a pobaveni mistnich techniku:

Von ale reaktor v Temeline musi taky mit "za zadkem" zalozni zdroj o vikonu 1000 MW ... to se to nadava na vetrnicky, ze? :-D

cb 1.11.2007 18:07

Re: Re: Pro pouceni a pobaveni mistnich techniku:

Kolikrat rocne stoji Temelin? Kolikrat denne stoji vetrniky?

hpnzak 1.11.2007 18:21

Re: Re: Pro pouceni a pobaveni mistnich techniku:

TY JSI EPOCHÁLNÍ BLB!

Ladislav N. 1.11.2007 20:24

Re: hpnzak IP: 82.142.94.xxx

;-DR^ !!

Kubeš 1.11.2007 15:32

Autorovi

děkuji za článek.R^

Schumacher 1.11.2007 14:44

Je to jednodušší než si myslíte. Položte si jednoduchou otázku.

Žijí  Gore a Bursík v souladu s tím co hlásají ? 

jasan 1.11.2007 14:48

Re: Je to jednodušší než si myslíte. Položte si jednoduchou otázku.

proboha... proc by to delali?

Schumacher 1.11.2007 15:24

Zajisté. Nehlásají proto aby sami tak činili.

Tak proč my ?

jasan 1.11.2007 15:49

Re: Zajisté. Nehlásají proto aby sami tak činili.

kdyz budeme dost blbi....

Kotec 1.11.2007 13:02

To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

Pane Brezino, tak vy byste na nás volal Českou školní inspekci. Nechcete na nás zavolat rovnou inkvizici? Tohle snad proboha nemyslíte vážně. Nezdá se vám, že film Nepříjemná pravda přehání prostě jen na opačnou stranu než kniha Václava Klause? My máme v knihovně obojí. A obojí studentům doporučujeme. Na semináři z předmětu Aplikovaná ekologie by globální změny klimatu měly být jedním z 15 témat, které jsme studentům nechali zpracovat jako samostatnou práci. Samostatnou práci, zpracovanou z veřejně dostupných podkladů, po níž by studenti si měli učinit vlastní názor. Po každé práci by měla přitom následovat diskuse.

V žádném případě si nemyslím, že Nepříjemná pravda je POLITICKOU agitací - proboha proč? Studentům jako primární zdroje poznatků pochopitelně doporučujeme úplně jiné informace než je tento film a zmíněná kniha. Mimochodem jsme je také speciálně varovali před nekritickým přejímáním poznatků z různých internetových zdrojů, např. Neviditelného psa.

JJ 1.11.2007 13:11

Re: To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

R^R^R^

Sýček 1.11.2007 13:32

Asi moc nečtete, že.

Stredocech 1.11.2007 13:40

Ale rozhodnutí britského soudu je právě o tom, navíc se jedná o školu

nižšího stupně. Kniha má být presentována jako jeden z názorů a mají být uvedeny případy, kdy údaje v knize nejsou pravdivé.

Mimochodem, já si třeba myslím, že pro vysokoškolské studenty (přinejmenším humanitních oborů) by měl být povinný také Hitlerův Mein Kampf, to ale proboha neznamená, že bych tuto knihu doporučoval žákům školy základní.

I když, třeba ten Pol Pot převzal své šílené teze od levicových francouzských intelektuálů během svých vysokoškolských studií takže i vysokoškolák může věřit nesmyslu.

P.S.

Ten Mein Kampf proto, že se dnes vyskytují snahy nacismus nějak rehabilitovat a popírat též socialistický charakter Třetí říše.

Kotec 1.11.2007 14:07

Re: Ale rozhodnutí britského soudu je právě o tom, navíc se jedná o školu

Proč ne i na střední škole... na základní školu je to moc složitá problematika, uznávám. Ale už na střední by se měli učit studenti pracovat s informacemi, u nás na vysoké totiž vidím, jak přichází do výuky kriticky nepřipraveni v tomto ohledu.

A pokud vím, tak Brezina by volal na lidi, kteří Nepřijemnou pravdu použijí ve výuce, Českou školní inspekci.

anizotrop 1.11.2007 14:21

Re: Re: Ale rozhodnutí britského soudu je právě o tom, navíc se jedná o školu

Pane Kotec, prominte, ale zrejme trpite tzv. funkci negramotnosti, tedy sice umite cist, ale nejste schopen chapat smysl precteneho textu. Pokud jste pedagog, je to tim horsi. Ja teda v clanku vidim presne opacne sdeleni - podle nej prece zalezi na zpusobu pouziti knihy pri vyuce.

Kotec 1.11.2007 14:52

Re: Re: Re: Ale rozhodnutí britského soudu je právě o tom, navíc se jedná o školu

Pak mi vysvětlete tento odstavec: Na distribuci Nepříjemné pravdy do škol se MŠ nepodílelo (a to knihy

ani filmu). Pan Gabriel prý ale samozřejmě nemůže vyloučit, že je při

výuce nepoužil nějaký iniciativní učitel. Zeptal jsem se, co mohu jako

rodič v takovém případě dělat. "Obraťte se na ředitele školy," píše pan

Gabriel (+ dále, zlobí mi tu kopírování textů do okna, a tak to sem nemůžu dát všechno, ale odstavec si tam jistě najdete, končí to až hrozbou zrušení školy).

Petr 1.11.2007 15:07

Re: Re: Re: Re: Ale rozhodnutí britského soudu je právě o tom, navíc se jedná o školu

Takže stejně jako ti vaši studenti venkovské univerzity neumíte pracovat s textem... To o České školní inspekci přece pronesl Ondřej Gabriel z tiskového odboru MŠ. Je to citace.

anizotrop 1.11.2007 15:17

Re: Re: Re: Re: Ale rozhodnutí britského soudu je právě o tom, navíc se jedná o školu

Kdybyste text docetl do konce, v poslednim odstavci byste se dozvedel, ze jde o kontext uvedeni filmu. Je to stejne jako kdyz zakum ctete uryvek z Mein kampf. Pokud to udelate nekomentovane, je na miste okamzity zasah inspekce a vyse vyhozeni za propagaci fasismu ve skole. Pokud to udelate s vysvetlenim historickeho kontextu a souvislosti (Osvetim atd.), je to vychova ke kritickemu mysleni. S Gorem je to stejne. Rozumime si? Proste jde o to JAK to ten ucitel pouzil. Pokud zakum rekl: "Ted vam pustim vedecky dokument" a nezminil tech 9 prokazanych lzi a manipulaci, je zasah inspekce zcela na miste.

ok 1.11.2007 13:46

Re: To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

pane Kotec, s texty pana Březiny je zbytečné ztrácet čas, je to prokazatelný lhář a manipulátor. Přečtěte si diskusi zde, a pochopíte, co je to zač. Opovrženíhodná figurka na šachovnici mocných - jakže těmto lidem říkal Lenin? ;-DJe ostudou Neffa, že Březinu zveřejňuje i poté, co Březina prokazatelně lhal.

103 1.11.2007 13:51

Re: Re: To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

Nejaky dukaz pro sve tvrzeni byste nemel? Nebo jen tak placate?

Wabi. 1.11.2007 17:14

Re: Re: Re: To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

Už to proběhlo před rokem na jiných stránkách. Pan Brezina se odporoučel a už se nikdy neobjevil. Tady trpí i jiné "učence".;-(

alik 1.11.2007 17:19

Re: Re: Re: Re: To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

nemate na ty "jine stranky" nejaky link nebo citaci? nebo jste si to vymyslel?

Ladislav N. 1.11.2007 20:19

Re: Zelení magoři...

Zelení adolescenti si samozřejmě vymýšlí. Minule nebyli schopni pochopit ani to, že důkazy a citace uvedené v Brezinově článku je možno vyvrátit jenom prokázáním, že v daných pramenech (odkazech) je psáno něco jiného, než psal Brezina. Mají holt problém pochopit psaný text a jeho smysl.... :-)

Stredocech 1.11.2007 13:51

Ale přesto jeden dotaz, co když student dojde k závěru, že Gore žvaní,

bude moci i nadále studovat?

i.h. 1.11.2007 13:55

Re: To snad nemyslíte vážně, pane Brezina...

Jak jiz rika predrecnik, kdyz student dojde k zaveru, ze je Gore lhar a podvodnik a ze mu neni co verit, bude moci dal studovat nebo bude znecten coby popirac a bude od prislusnych zkousek vyhozen pro nejaky formalismus ? Tyhle "diskuse" na dane tema si pamatuju, po jedne z nich me malem vyhodili z aspirantury. Kadrovak byl ovsem senilni a zapomnel moje jmeno, jak jsem se po par letech dozvedel.